Ahoj, potřeboval bych poradit, co nevynechat nebo vynechat v Ománu, něco málo jsem si už vyhledal ale rád bych slyšel nějaké tipy od někoho, kdo už tuto zemi navštívil. .

Omán

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

prosim o radu - hledam kam vyrazit na prelomu zari a rijna tak na 10 dni a nasel jsem letenky VIE-MCT s BA za 9000,- to je hodne dobra cena, ze?

0 Citovat

Jak se to vezme je i neni , Dubaj najdes za polovinu a za ten zbytek  koupis  MTC  z Dubaje taky  nebo pojedes za 20 euro autobusem

0 Citovat

dik za reakci, koupil jsem to nicmene nez jsem si ji precetl :-) jedeme 22/9-4/10 takze bych zdvorile poprosil o tipy co videt, zatim mi z toho vychazi velmi hrube nejake takove kolecko?


23/09 Sun - prilet 6:30am, Mesita, mesto, nakupy

24/09 Mon - Daymaniyat Islands snorchlovaci vylet, odpoledne Nizwa Fort nebo tak neco

25/09 Tue - Misfat, Al Abriyeen, ? 

26/09 Wed - Jabal Shams - Balcony Walk

27/09 Thu - Jabal Akhdar, ?

28/09 Fri - Wadi Bani Khalid, Wahiba Sands - duny, noc na pousti

29/09 Sat - AM: Sharqiya Sands, odpoledne a noc na plazi Ras Al Hadd

30/09 Sun - AM: Ras Al Jinz rano zelvi tour, odpoledne a vecer Sur

01/10 Mon -  Wadi Tiwi,  Fins Beach, Wadi Al Arbiyyin

02/10 Tue -  Bimmah Sinkhole, Wadi Shab, Bandar Al Khairan

03/10 Wed - Extra Divers Qantab snorchlovani Fahal island, odpoledne posledni nakupy v MCT

04/10 Thu - odlet 8am

0 Citovat

mimochodem pujceni 4x4 za 10 max 15K je sci-fi? nasel jsem nejlevnejsi za 17 :-(

0 Citovat

Mas to dost naslapane, ale jestli jste na vysoke tempo bez odpocinku zvykli, tak asi ok. Nebyl jsem vsude, ale 4x4 asi potreba nebude. To snad jen z tech nej mist na Bilad Sayt a Wadi Bani Awf a tam nestaci jen SUV 4x4. Na Jabal Shams lze beznym autem a pokud nechces jet posledni prasny usek, svezou vas mistni cekajici na vyhlidce pred koncem asfaltky. Na duny zrovna tak. 

Nebo by slo jet udolim mezi dunami po tvrdem pisku i beznym autem a vylezt si na ne pesky. Mistni vas ale zaveze na vhodne misto bez hledani. Perfektni zazitek zvlast pri uplnku a pokud neprijde pisecna boure (my meli jen mensi kratkou, ale po odjezdu to foukalo dost). Pevnosti zaviraji dost brzo, ale nechaji i po zaviracce dlouho prochazet. Bahla byla nejlepsi. Mel jsem za to, ze Wahiba Sands i Sharqiya Sands je to same.

Edit: Na Akhdar je 4x4 povinne, ackoliv je tam asfalt, jen kvuli strmosti, ze pry bezne auto hure brzdi. Da se pujcit v Birkat Al Mawz.

0 Citovat

A jeste jedna vec. V breznu po zavedeni e-viza kontrolovali na letisti v Praze rezervace hotelu ci airbnb na vsechny noci. V Omanu ale nic takoveho nechteji a vstup je rychly.

0 Citovat

Libor_S: diky za tipy na Bahla Fort atd. i ohledne 4x4- jeste prostuduju. jinak jste me docela vydesil s temi hotely - nic takoveho neplanuju, mam to chapat tak ze jsou ve schopni me nepustit do letadla??

s tim naslapanim si necham poradit, zatim jsem to hazel do dnu jen tak orientacne abych vedel na kolik dni celkem koupit letenky

0 Citovat

Za me jeste minimalne Nakhl fort. Libilo se mi tam vic nez v Nizve. V Muscatu maji pristupnou i nadhernou operu.

0 Citovat

Jiste, jinak by to nekontrolovali. Mozna to kontroluji jen nektere spolecnosti (toto byla Emirates) a mozna uz s tim prestaly, ale pro jistotu si udelejte rezervace, ktere lze bezplatne zrusit. Asi je muzete zrusit hned po vytisknuti, ale pokud chcete mit jistotu, zruste je az v Omanu. Pak ale je pozde na ruseni cca prvnich 2 noci. 

Nekdo cestuje, aby videl co nejvic, jiny, aby si i odpocinul. Toto je itinerar pro 1. pripad. Pokud chcete spat ve stanu nebo hledat ubytovani az ten den, muzete se rozhodnout dle situace a nejaka mista vypustit. 

Nakhl je pekny. Ja ho videl pro nedostatek casu az vecer zvenku osvetleny. Do tohoto itinerare se ale nevejde, protoze je za horami. Byla by to dlouha zajizdka. Jedine s terenakem po prujezdu pres Wadi Bani Awf by to nebyla takova zajizdka.

0 Citovat

Nevite, zda se da projet silnice z Duqm podel pobrezi nahoru kolem zelvi rezervace az do Rash al hadd/Sur? Resp. Jaka je to cesta? Asfalt/prasna? Zvladne to obycejny sedan z pujcovny? Radi bychom sjeli do Duqm ale zpet se nam nechce stejnou cestou pres poust.

0 Citovat

U te pevnosti v Nakhl jsou krom jineho i horke prameny a v rece si muzete dat rybí pedikuru :-) My tam pres hory nejeli, jeli jsme tam od more. Pekny by to melo byt i u Rustaq, ale nevim. Z Muscatu je Nakhl jen hodinka autem, takze peknej puldenni vylet..

0 Citovat

Jo tak dal by se ten Nakhl nacpat nekam do uvodu nebo zaveru jako kratsi vylet. Hodina je to spis od letiste nebo Sibu. Ze stareho centra to je asi 100 km a dalnice jen cast cesty. My tam jeli pres Ibri, protoze jsme navstivili i Rustaq, ktery ma take pekny hrad, kde jsme se dlouho prochazeli. Termalni potok (betonove koryto) s kabinkami je tam take. Kdyz uz jet do te oblasti, tak Wadi Bani Kharous (odbocka na jih u Al Awabi castle) take stoji za to.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Nevite, zda se da projet silnice z Duqm podel pobrezi nahoru kolem zelvi rezervace az do Rash al hadd/Sur? Resp. Jaka je to cesta? Asfalt/prasna? Zvladne to obycejny sedan z pujcovny? Radi bychom sjeli do Duqm ale zpet se nam nechce stejnou cestou pres poust.

Prvnich temer 400 km je hlavni silnice, ktera je kvalitni (jel jsem se sedanem bezne 160 km/h, ale to nedoporucuju na dalnicich, kde jsou casto radary, nebo severne od Sur, kde jsou na rozdil od jihu prece jen nejaka mestecka a vyssi provoz). Asi i ten zbytek z Al Ashkhirah podel pobrezi je asfalt, ale ja jel po hlavni ze Sur.

Proc chcete do Duqm? Jestli na plaz, tak to zajedte jeste o 90 km jizneji. Na zelvy by byl dobry ostrov Masira, ale jen v sezone, ktera je asi v kvetnu a mozna i pozdeji. My tam byli zacatkem dubna. Mistni, se kterymi jsme se seznamili u vecere, nas vecer doprovodili na vhodnou plaz, ale zelvy nepriplavaly. Na rozdil od Al Hadd se tam neplati vstupne. Tam jsme ale na zelvy nemeli cas. 

Rock Garden v Duqm ani za navstevu nestoji. Spatne se hleda vchod, je cela oplocena a obklopena viceproudymi prazdnymi dalnicemi, tak je treba sjet na vhodnem miste z dalnice (na zapade) a najit diru v plote. Skaly obyvaji spousty hlasite stekajicich psu, tak jsme ani ty pekne utvary zblizka nevideli.

0 Citovat

Ano, relax/plaz/pekny hotelovy komplex za lepsi penize nez kdekoliv jinde na severu Omanu. Mame 10 dni na Oman a salalah jsme se rozhodli vynechat, takze nejaky 2 dny nam asi zbydou na relax. Vezmem obyc sedana jen, takze hory padaji asi. 

0 Citovat

Sever i jih by se za 10 dni delal opravdu tezko. Hory nemusi padnout kvuli sedanu viz vyse.

0 Citovat

Spojili jsme Dubaj s Omanem,  celkem jen 1o dnu  s toho jsme si nechali na Oman tyden  ,napred  jen  prilet do Dubaje , nocleh v Dubaji a druhy den odjezd busem do Omanu  .Ubytovani jsme meli jen  v Muscatu,  auto jsme pujcovali  pres hotel , zadny depozit ,ridicak stacil evorpsky  i kdyz jsem mel vyrizeny mezinarodni ,ktery pujcovny chteji .  platba az pri vraceni , na 4 dny  Duster, sice  jsme  toho tolik nestihli  .protoze  jsem se kazdy den vraceli do hotelu , ale zase bylo zazemi a pohodli  hotelu  hned u plaze , zpet pak opet busem a  dve noci v Dubaji , termin byl Silvest a Novy rok  v Omanu  ( 27.12.-6.1 )

0 Citovat

Mikir, my to mame tez s dubaji (a kyjevem). Dohromady cca 16 dni. Na dubaj zbydou ciste 3 dny a 10 dni chceme presne na Oman - kvuli levnejsim vizum. Jaka byla cesta autobusem z Dubaje do Omanu? Mas to nekde popsane vyse nebo ne? Pohodli, celkova doba jizdy autobusu a koupe jizdenek - to vse me zajima. Diky!

0 Citovat

@Ivo  ne  nemam to popsane , mozna ale  ze jsem pak  po navratu  nejak jeste neco  k tomu napsal . protoze jsem tu  vedl diskuzi na  to tema toho ridicaku a pujceni auta .. bylo to ale  2016-2017  tak nerucim , ze se neco nezmenilo

Taky jsem resil, jestli si mame  pujcit auto rovnou v Dubaji ,kde bylo pujcovne vyrazne levnejsi nez v Omanu , nebo az na miste ,o tom tady diskuze byla , a zdal se mi docela problem  v tom . ze nektere pujcovny jizdu do Omanu , nepovolovaly , dalsi vyzadovaly jen urceny hranicni prechod a  pak mely  prirazku za  Oman ,byl i problem .,ze jsem si musel zaletet vyridit  mezinarodi ridicak do CR a jeste tusim tam bylo cosi 

Nechali jsme to radeji tedy na ten autobus , jezdi , nebo jezdily dva , jeden moderni tusim patrova Setra  a jede  omansky stary,  co uplne duveru nevzbuzoval ,ale riskli jsme ten omasnsky , protoze ten ma internetove stranky ,tu Setru  jsme pak videli jak vyjizdi z jineho mista  od nejakeho hotelu  a potkali ji pak na hranicich taky

Ten omansky se da objednat on line  ,ale  kupoval jsem to az  a miste  ,protoze jsem nevedel , jak rychle  se tam pak dostaneme , tak  jsem tam zajel  hned rano ( prileteli jsem do Dubaje z Ostravy k veceru )  Nejezdi to z autobusoveho nadrazi !  zde je adresa   ALKHANJRY PASSENGER TRANSPORT  ( info@alkhanjry.com ) (  Our bus station is in Deira clock tower behind dnata next to Arizona rent car  )  vybrali jsme si odpoledni odjezd  jede to 8 hodin

Takze zpet  to  uz asi nejezdi  ale podle vseho ten bus  jezdi opet z Deiry je modernejsii ) a  cena tehdy byla  9 euro ted se zda je  9-16 za jednu cestu  https://www.rome2rio.com/map/Dub...bsp;  a o 2 hodiny rychlejsi

Nevim jestli,  treba kvuli jinemu  systemu na hranicich nebo treba dalnici . Busem tehdy jelo hodne malo lidi   , zpet to pak bylo  plnejsi  .ale taky v pohode dvojsedcka  pro sebe

Moc ti tedy nepomuzu , kdyz se to takto zmenilo , krome viz se platilo jakesi vyjezdne z Emiratu  a vjezdne  do Omanu, ale byla to mala castka

 
0 Citovat

nevi nekdo jestli jde prejet primo z Wadi Damm do Jebel Shams tzn. podle mapy pres obce Subaykhah/Sint - Al Minthar - Subayb/Misfah - Dar Sawda - Al Khitaym? a zaroven tim padem jestli do Wadi Damm z oblasti Nizwa/Bahla muzu jet pres Al Hamra - Ghul - Al Minthar - Subaykhah/Sint a nemusim to objizdet standardni trasou (?) pres Kubara a Al Ayn?

0 Citovat

ahoj, takze, Oman za rohem a ja stale nemam jasny plan. Hodne se ztracim v tom, kolik dnu venovat a co videt mezi oblasti muscat a nizwa. Budeme mit 4x4, tury vynechame, nicmene chteli bysme bez extra spechu projet a vychutnat si vyhledy, vesnicky, hrady...


Take nevim, jakou cestu zvolit z muscatu.. 


Nejaky tipy, prosim?

0 Citovat

Dotazu nerozumim. Proste vyrazite z Maskatu po dalnici na Nizwu (jina silnice tam neni) a postupne si prohlednete behem nekolika dnu (asi 3-4 dny by tak byly optimalni) okolni vesnice v horach, hrady a pokochate se vyhledy.

0 Citovat

Neda se to vzit pres Rustaq pres George snake k Al hoota cava a odtamtud na jebel shams?

0 Citovat

Přidám své zkušenosti - 


Pokud pojedeš přes přechod u Al Hatta, budeš mít vízum zdarma , tudíž ušetřís 1000 Kč / osoba


Kreditku po nás chtěli v autopujcovně a přes to nejel vlak 


Pláže jsou zcela liduprázdné snad s výjimkou Muscatu a u Al Hadd tráví večery místní na pláži. Pozor na medúzy, u Al Hadd jak nasráno a celkem bolestivé. (Březen)


Pokud budeš mít 4x4 , určitě si udělej výlet do pouště, nebudeš litovat. Pokud se vydas mimo "hlavní silnici" = vypadá to jako obří vyschlé koryto řeky , na které stačí i 2x4, tak si ufoukni gumy ať se nezahrabes. U vjezdu do pouště je dofukuje spoustu "servisů" za cca 200 Kč.. když ale pojedeš  kousek dál, je tam benzínka se vzduchem zdarma. Spat na divoko v poušti ale nedoporučuji, v noci jsou aktivní např zmije nebo štír smrtonoš. 



0 Citovat

Která půjčovna ti v emirátech půjčí auto na cestu do Ománu?

Vízum na 10 dní stojí cca 300 czk.

V Al Ain je to gratis? 

Platí se ještě nějaká taxa na hranicích?

0 Citovat

Diky Kubo za postrehy.

-z Dubaje koupime prelet se Salam air za 3,4k. Pujcovny ktere pujcuji auta do omanu jsou dollar a hertz hlavne. Dollar mi poslal silenou nabidku a tak uz to ani nezkouseim. Vyjde levneji preletet a pujcit 4x4 na 10dni s akci u Interrent momentalne. Vizum pozadam 10 denni predem, mate s tim nekdo zkusenost? budu mit letenky do zeme a ze zeme, tak snad nebude problem.


-meduzy byly na vice mistech nebo hlavne u al hadd? to neni dobra zprava...


-mame v planu jednu noc v pousti u beudinu. Kam presne doporucujes se vydat v pousti? 

0