Ahoj, potřeboval bych poradit, co nevynechat nebo vynechat v Ománu, něco málo jsem si už vyhledal ale rád bych slyšel nějaké tipy od někoho, kdo už tuto zemi navštívil. .

Omán

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Snake gorge je jen kousek Wadi awf.. projedes ho za chvilku..podle tvého plánu to dáš v klidu..Bilad Sayt je celkem fajn..je to jen pár km zajíždí od té hlavní silnice sedím 

0 Citovat

Mno pokud jste zažili v Nizwe trh se zvířaty tak by možná byl váš názor na ni lepsi:)

0 Citovat

Bilad Sayt je vesnice s velkym palmovym hajem, terasovymi poli, obklopena vysokymi strmymi skalnatymi horami. Vyhledy jsou krasne celou cestu z ni az do sedla ve 2000 m n.m. Je to Snake Gorge, anglicky rokle, ne George. Pocitej, ze i po asfaltu to jsou v horach same zatacky, kde se neda jet v prumeru moc rychle. Pokud mas rad vyhledy, proc se hnat do ne tak zajimave Nizwy, kdyz muzes mit rano i vychod slunce u okraje kanonu pri prespani tam v hotelu.

0 Citovat

Na nazvy jsem nikdy nebyl nejlepsi :). 


Do nizwy jsem chtel dojet kvuli levnemu ubytku. Myslel jsem, ze na Jebel Shams jsou jen drahy resorty, ale neni to tak hrozny jak tak koukam. Neco doporucujes? 

0 Citovat

My jsme tam bohuzel pro nedostatek casu nespali. Jinak bychom spali ve stanu. V Nizwe to take neni zrovna levne, ale ve trech pres airbnb u Filipince to jeste slo. Nejlevnejsi, a to dost vyrazne, bylo ubytovani v Salale a Dhofar taky doporucuju jako Jiri S. Tak treba priste.

0 Citovat

Mno pokud aspoň trošku by ti to nevadilo tak spát s u auta na jejich odpocivadlech ..jsou tam vždy záchody a jsou na hezkých místech jako u jezírek.. vždy mimo silnice

0 Citovat

Tak jo, nastal cas si shrnout muj plan. Za jakekoliv konstruktivni pripominky nebo rady budu rad:


Den 0: prilet v poledne,  pujceni auta, prohlidka Muscatu, nakup zasob


Den 1: -Nakhal Fort, Al Rustaq Fort + hot springs, snake gorge, Bald Sayt, Al hoota cave, Misfat Al Abriyen, Jebel Shams (prespani ve stanech na vyhlidce)

Den 2: Bahla, Jibreen Castle, Nizwa, Jebel Akhdar(jo/ne?), Al Wasil a prespani v pousti


Den 3: Wadi Bani Khalid, Al Ashkharah, ubytko o neco jizneji Saqla resort 


Den 4: flakacka, kdyz se budem nudit jizda autem cca 120km jizneji k Masirah Island, plaze po ceste (jsou-li nejake?), ubytko opet Saqla resort


Den 5: Presun podel pobrezi pres Ras Al Jinz do Al Hadd, relax


Den 6: jit omrknout zelvy na plaz, pokud nejaky budou. Pote Bimmah sinkhole+Wadi Shab+Wadi Tiwi (pokud se vse stihne, nevim). Zpet na ubytko do Sur (tento vypad z duvody, ze je ctvrtek a v patek/sobotu nechci do tech wadi a sinkhole).


Den 7: Relax v Sur a okoli


Den 8: Prejezd podel pobrezi ze Sur do Muscatu, cestou zastavka v Wadi Dayqah Dam a nejake plaze, pokud po ceste jsou. Zde by se hodil typ co lze jeste videt a co nezaznelo ve dni 6 jiz?


Den 9: Prohlidka mist v Muscatu ktera byla v dobe priletu kvuli patku zavrena. Vraceni auta odpoledne a odlet do Dubaje.

0 Citovat

[citace="Ivo"]



Den 6: jit omrknout zelvy na plaz, pokud nejaky budou. Pote Bimmah sinkhole+Wadi Shab+Wadi Tiwi (pokud se vse stihne, nevim). Zpet na ubytko do Sur (tento vypad z duvody, ze je ctvrtek a v patek/sobotu nechci do tech wadi a sinkhole).




želvy uvidíš jenom v noci, a nebo hodně brzo ráno za svítání 

0 Citovat

Za mě ok..první den bude takový rychlejší.. ale ostatní jsou úplně ok..jinak že sis do Muscatu jsou dobre pláže v okolí Fins..na želvy jdete na ten ranní termín uvidíte východ slunce a želvy jak ve tmě tak ve dne..a ten 5 den máš za par hodin ten přesun.. radeji bych dal 1 den třeba tu All hootu a Misfat až na den dva..není to zajizdka skoro vubec z Nizwi k Bahle 

0 Citovat

Zelvy mam samozrejme namysli brzy rano, chtel bych je zkusit videt zadarmo primo v Al hadd - pry je to mozne? Nechce se mi rezervovat ten Ras al jinz protoze za a) penize b) nemam rad pevne dany plan c) jezdeni sem a tam z al hadd v noci/brzy rano. d) hrotit jestli uz jsou terminy plne ci ne atd. e) individualni zazitek je lepsi nez skupinovy s haldou japonskych turistu..


Na 2 den bych klidne nechal misfat/all hootu, ovsem check-in v pousti je nekde mezi 15-17 jen a chci radeji prijet driv nez se stresovat a take chci 100% stihnout zapad slunce, takze mam za cil dorazit na 15:00 do Al wasil. Coz by jeste spolu s bahla, jabreen castle a nizws fort byl uz asi masakr stihnout + presun. 


Den 5 je zamerne uplne v klidu. Potrebuju taky nekdy zpomalit, byl jsem zvykly na sileny tempo na dovolenych abych toho stihl co nejvic ale v momentalnim prac. nasazeni bych takovou dovolenou nezvladl. 

0 Citovat

Jinak diky vsem za reakce! :-)

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Zelvy mam samozrejme namysli brzy rano, chtel bych je zkusit videt zadarmo primo v Al hadd - pry je to mozne? Nechce se mi rezervovat ten Ras al jinz protoze za a) penize b) nemam rad pevne dany plan c) jezdeni sem a tam z al hadd v noci/brzy rano. d) hrotit jestli uz jsou terminy plne ci ne atd. e) individualni zazitek je lepsi nez skupinovy s haldou japonskych turistu..


Na 2 den bych klidne nechal misfat/all hootu, ovsem check-in v pousti je nekde mezi 15-17 jen a chci radeji prijet driv nez se stresovat a take chci 100% stihnout zapad slunce, takze mam za cil dorazit na 15:00 do Al wasil. Coz by jeste spolu s bahla, jabreen castle a nizws fort byl uz asi masakr stihnout + presun. 


Den 5 je zamerne uplne v klidu. Potrebuju taky nekdy zpomalit, byl jsem zvykly na sileny tempo na dovolenych abych toho stihl co nejvic ale v momentalnim prac. nasazeni bych takovou dovolenou nezvladl. 


https://www.google.cz/maps/dir/2...!3e2 


na téhle pláži bylo spoustu stop po želvách, vylíhlých vajíčkách a jámy s vajíčky. Bohužel se nám nepoštěstilo nějakou vidět. Jinak zde samozřejmě vše zdarma a na kraji se dá i kempovat, přímo na pláži je kempování zakázáno kvůli želvám. Jinak v Al Hadd je celkem levný hotel. 

Na tomto kousku pláže ani nebyla žádná medůza, a to ve stejný den , kdy na výběžku byla jedna vedle druhý. Možná náhoda, možná to tam vyžraly želvy :D 

0 Citovat

Diky za tip, Kubo. V Al Hadd uz jsou 2 pomerne slusne a levne hotely, proto to je taky jedna z nasich zastavek :) musime trochu vyrovnat budget po Dubaji, Jebel Shams a ubytku v pousti..

0 Citovat

Jeste jsi Kubo psal o tom vodeodolnym pytliku na tkanicku. Mel bys pripadne odkaz, kde poridit? Diky

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Jeste jsi Kubo psal o tom vodeodolnym pytliku na tkanicku. Mel bys pripadne odkaz, kde poridit? Diky


já ho dostal na dni kariéry u nás na fakultě na stánku jedný prezentující firmy jako dárek :D ale určitě něco najdeš na netu , viděl jsem to už u dost lidí 


Jinak my jsme z 9 nocí spali 6 pod širákem. Vše naprosto v pohodě, pokud nejsi v horách, tak je i teplo. Všude je málo světelnýho znečištění, takže jdou vidět skvěle hvězdy. A když spíš na pláži, tak ani není nutná karimatka. 

0 Citovat

premyslel jsem o tom, ale prece jen teploty klesaji uz pomerne neprijemne nizko v prosinci obcas v noci.. takze nejaky vybaveni by to chtelo.. takze buh vi, jak moc by se to nakonec vyplatilo jeste v pomeru pohodli/cena

0 Citovat

Jeste jednou tu vsem moc dekuju za pomoc! Mel bych posledni dotaz.. Simka v Omanu..doporucujete nejakou? Jde mi hlavne o data, ale asi by to melo mit par minut volani/sms, kdyby nahodou..

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Jeste jednou tu vsem moc dekuju za pomoc! Mel bych posledni dotaz.. Simka v Omanu..doporucujete nejakou? Jde mi hlavne o data, ale asi by to melo mit par minut volani/sms, kdyby nahodou..

Na letišti v Muscatu má každý operátor svůj stánek. Na pultíku je cedulka s aktuální nabídkou. Stačí ukázat pas a obsluha i nastaví vše v telefonu, takže je dobrý si tam nastavit angličtinu předem ať se nezdržuješ. Cena za 1 GB dat cca 3 Riály, ale už to může být jinak. Může být také nějaká promo akce. Každopádně v porovnání s našimi operátory skoro zadarmo. 


Edit - to bylo na starém letišti. Od konce března funguje nové letiště, údajně nějaké supermoderní má být. Stánky si ale předpokládám přesunuli na nové letiště.

0 Citovat

ad spani pod sirakem v Omanu..obecne v Omanu je drahe ubytovani za neprimerenou kvalitu..a male moznosti vyjma vetsi mesta..nevim presne kdy jedes ale i v zimnich mesicich je fakt teplo i v noci, resp uplne na pohodu. Jedinou vyjimkou je kdyby si spal treba na Jebel Shams ci nekde vyse v horach..ale pod horami, u more je fakt prijemne..jezdim do Omanu vetsinou listopad nebo leden takze vyzkouseno.

www.jorgus.webnode.cz
0 Citovat

a jelikoz Omanic radi kempinguji tak je k dispozici spousta odpocivadel vzdy u nejake oazky ci proste hezkem miste..oni si tam griluji, po setmneni odjedou a jsi tam sam..rozhodne se nejedna o nejake spani ve skarpe..a btw Oman je tak liduprazdny ze vzdy staci zahnout na nejakou polnacku a po par metrech jsi uplne sam. Pro me je hotel uplna zbytecnost, ktera Ti navysi cestu tak o polovinu. Nehlede na to ze ti kempovani usetri cas protoze hned rano muzes byt na zacatku dalsi zajimavosti a ne tam dojizdet:)

0 Citovat

No dobre, ale vzhledem k tomu, ze letime bez kufruby to znamenalo nutnost koupit vybavu v Muscatu v carrefouru, udajne to jde? Nemas odhad na kolik by zakladni vybaveni mohlo vyjit? Karimatka? spacak.. stan? Ja nikdy na stanovani moc nebyl .. ale naklady na hotely jsou pomerne vysoke, to ano. Ale hlavne v dubaji, muscatu, jebel shams a v pousti. Zbytek ubytek na pobrezi je zrovna pomerne unosny,,cca 400-600 za os. a noc. 

0 Citovat

Ivo - den 1 a den 2 jsou TOTALNE nerealny, pokud teda chces vubec vylezt z auta - jestli chces poslu ti nas itinerar ktery byl tak akorat.


jinak potvrzuju na te plazi jizne od Hadd co daval link Kuba jsme zazili totalni invazi cca kolem 8pm - bylo kolem nas ve finale tak 10 zelv - nadhera.


a za posledni, akcentoval bych co pise Jiri, to spani venku a veci s tim spojene - to byly z celeho Omanu ty nejlepsi zazitky.

0 Citovat

Itinerar beru, diky! Je to masakr ty 2 dny, vim.. Kazdopadne tak jako tak 1 den menit nechci, chci dojet na jabal shams z muscatu a tam prespat. Den 2 bych mozna prekopal, jen nevim, zda pak to co zbyde z okoli nizwy da na 1 cely den? Budu rad za tipy co tam v okoli jeste videt. 


Diky za tipy. Nikdo tu ale kazdopadne zatim nenapsal naklady na koupe vybaveni v Omanu na spani venku a co vse je nebo neni potreba.. a navic v prosinci prece jenom co jsem koukal na prumerne teplota muze byt i 13-17 stupnu v noci, to neni uplne moc, jedu s pritelkyni, ktere je furt zima.. (ktere holce ale neni,ze :-D)

0 Citovat

mno den 2 je naprosto realny..Bahla Nizwa a Jabreen jsou od sebe kousek a kazdy hrad je tak na hodinu..a k Al Wasil je to taky kousek par hodin jizdy

0 Citovat

Ivo napsal(a): jedu s pritelkyni, ktere je furt zima.. (ktere holce ale neni,ze :-D)

musíš se víc snažit :-)

ale 13-17st v noci, to je docela dost, ne? tak na lehký cyklistický spacák, řekl bych... jinak je pak zase vedro

0