Ahoj, potřeboval bych poradit, co nevynechat nebo vynechat v Ománu, něco málo jsem si už vyhledal ale rád bych slyšel nějaké tipy od někoho, kdo už tuto zemi navštívil. .

Omán

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Kuba napsal(a):

Retardéry čekej opravdu kdekoli. Často jsou neoznačený, a jsou i uprostřed ničeho. 

Kdekoli urcite ne. Na hlavnich silnicich mimo mesta a obce, pokud tam neni treba rozestaveny usek dalnice, nejsou. Vetsinou jsou oznacene. Ten popisovany byl jediny zradny na 5000 km Omanem.

0 Citovat

Porad se tu v pruvodci na cestujlevne pise, ze po priletu z Dubaje je mozne ziskat viza v Omanu zdarma. Vi o tom nekdo neco nebo je to stara informace? 


9de51347-c27e-4ace-b42e-ca054c72ea63.png

0 Citovat

To vim, ale usetrit 600 by bylo fajn(letime ve 2). 

0 Citovat

Pár tipů a videí pro inspiraci před cestou do Ománu


http://www.marteslem.cz/?p=4429


0 Citovat

Povídání o Ománu a Dubaji. Mart Eslem a Lucie Radová.


https://www.youtube.com/watch?ti...HoTiRsuMHo

0 Citovat

snazim se zamluvit si listky na Masirah s NFC... pro osoby vystavily v pohode, ale na auto chteji nejaky No objection letter z pujcovny..ale druhej agent zas chce neco jinyho.. mate s tim nekdo zkusenosti? Vystavi to zadarmo pujcovna? pripadne fakt to chteji videt?

0 Citovat

My jsme žádné lístky na Masirah dopředu nerezervovali, místa bylo dost. Při nejhorším tam byl starý trajekt, ten byl skoro prázdný. Chtěli vidět doklady z půjčovny. Jen upozorńuju, že budova, kde se prodávají lístky je ještě před vjezdem na most.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Porad se tu v pruvodci na cestujlevne pise, ze po priletu z Dubaje je mozne ziskat viza v Omanu zdarma. Vi o tom nekdo neco nebo je to stara informace? 

My to zkoušeli loni v prosinci, podle všech dostupných informací jsme na víza zdarma nárok měli. Nicméně celníci nám je odmítli dát. Debatovali jsme s nimi dlouho, nakonec jsme to museli vzdát, aby nám neujel autobus. Oficiální zdůvodnění bylo, že letiště DWC (Dubai world central) není v Dubaji.  

0 Citovat

Diky. Jeste se zeptam, nekdo nejaky tip na smenarnu v Muskatu? A tip na plaz v okoli muskatu na odpoledne? Nekde kde se da koupat a idealne je co nejmin lidi? Diky

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Diky. Jeste se zeptam, nekdo nejaky tip na smenarnu v Muskatu? A tip na plaz v okoli muskatu na odpoledne? Nekde kde se da koupat a idealne je co nejmin lidi? Diky

Peníze si vyměn kde chceš,v Muscatu je to vcelku jedno a pláž máš hned u Royal Opera House (je tam i zastávka autobusu,pouze jednosměrná,od Ruwi ).Pláž je velká,písčitá,poloprázdná celý den (až večer přijdou místní na pláž sportovat ).Opera sama o sobě taky stojí za podívání

0 Citovat

Budeme mit auto, doufal jsem v neco trochu bokem, kde by treba pritelkyne nemusela byt az tak oblecena na plazi.. resp. Kazdej s tim oblecenim zenskych pise v omanu neco jineho, takze si tezko udelat obrazek.. ale radeji nechceme zbytecne urazit/provokovat. 

0 Citovat

Pokud je příelkyně hezká, stačí dvoudílné plavky (tanga a klobouček), pokud je to obluda tak raději burku aby se nikdo na pláži neurazil.

0 Citovat

mrkni na Capital Arena Yacht Club, privatni plaz za 5 OMR na den. 

0 Citovat

Ahojte,v březnu 19 letím na 3 týdny do Ománu.Můžetemi poradit jak je to s vízy na letišti.Visa on arrival?Vydávají na místě nebo je nutné přes internet?Díky

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

mrkni na Capital Arena Yacht Club, privatni plaz za 5 OMR na den. 


Chapu dobre ze tam se clovek muze opalovat normalne v plavkach, kdyz je to private? Diky za tip, vypada to dobre. Cena udajne dokonce jen 3 rialy za vikend a 2 za vsedni den..

0 Citovat

p.karlicek napsal(a):

Ahojte,v březnu 19 letím na 3 týdny do Ománu.Můžetemi poradit jak je to s vízy na letišti.Visa on arrival?Vydávají na místě nebo je nutné přes internet?Díky

Nutne pres internet.

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Chapu dobre ze tam se clovek muze opalovat normalne v plavkach, kdyz je to private? Diky za tip, vypada to dobre. Cena udajne dokonce jen 3 rialy za vikend a 2 za vsedni den..


my tam nakonec nesli - bylo to tusim posledni den po snorchlovani ze sousedni Mariny a uz jsme hledali plaz spis na vecerni grilovani (na to doporucuju mestskou Qurum Beach - to je ta u Opery, co doporucoval Tomas) nicmene ano, je to private takze normalni plavky. samozrejme i na private plazi se vedle vas teoreticky muze usadit rodinka mistnich a bude vam to blbe, prestoze oni by to nejspis ani neresili, nicmene pravdepodobnost je cca nula vzhledem k tomu ze oni temer nechodi ani na ty verejne plaze :-) co jsme byli napr. na Fins Beach nebo Sifah Beach, tak nikdy krome nas ani noha. uprostred mesta bych se ale ja v plavkach citil blbe, pritelkyne urcite.

0 Citovat

Zkusim taky  poradit 

info ze Silvestra  2016   bydleli jsme v Muscatu  v Al Ferdous  ctvrt Ghubrah hotel aparments  kousek od plaze  kde  vyjizdeji  rybari ,  kousek vedle  byl  4-5 hvezdickovy hotel  The Chedi ,  tam byla plaz  hlidana ale z hotelu  chodili  po plazi  lide v plavkach obcas,  u zdi  kterou  byl The Chedi  oddelny  od  dalsiho useku  plaze  sedela  mistni  omladina ,  lodky rybaru  byly pak kousek dal , tak jsme zustavali  v tom  prazdnejsim useku a  zena se  koupala  v plavkach  ,pripadne  si nechala  tricko , poprve si vzala i nejake  bermudy,  ale ukazalo se ze je to zbytecne , jak jsme pozdeji zjistili , stacilo si  i jinde  vzit si nejakou halenu ,co  sla az  pod zadek a zakryvala klin  a pohledy  ustaly 

Horsi to bylo se mnou, kdyz  jsem si  na mokre plavky  natahl kratasy  pri odchodu  do hotelu  a  samozrejme  se  na kratesech  projevil mokry flek ,   jeden omanec  malem spadnul s  kola  jak se zacal smat ,  tak jsem pak radeji  vesel do hotelu  s rucnikem kolem pasu  -) 

Hezka plaz  je v Al Bustan , vetsi usek plaze  je  vyhrazeny hotelovemu resortu  .,ale neni to nijak  ohrazeno,   jen je tam upozornujici cedule ,ale i na tom verejnem useku  plaze  je to v pohode 

Dalsi plaz  tim smerem  je  Quantab beach  ale zajeli jsme jeste dal  na  Yity  beach , bez navigace   jsme sice  na tech mistnackach  trosku bloudili ,ale nakonec  to byla  asi nejlepsi  plaz v  okoli  Muscatu  , bohuzel jsme  spechali   ten den na  dalsi poznavani tak jsme tam byli jen chvili 

Jinak muzu doporucit  ten  Al Ferdous  a  v recepci jsme nasli  nabidku  dvou pujcoven  ( mel jsem puvodne rezevaci  za  48 hodin  po prijezdu  u Economy car na letisti  ,ale stihl jsem to  zdarma zrusit   ) a vzali jsme  lepsi nabidku  u Al Moosa  Rent a Car  , lepsi  hlavne  v tom ze  jsme platili az  pri vraceni  vozu cash  .depozit nebyl zadny  a stacila  jim jakakoliv  karta  a mezinarodni ridicak je nezajimal ,  vyfasovali jsme  na  4 dny  Daciu Duster  .ale bylo to v pohode ,  byla to lepsi verze nez v Evrope , jedina nevyhoda  byla, ze jsou omezene km  na 200 km za den  dalsi se maji  uctovat  prekrocili  jsme to o asi  40 km ,ale nechali jsme  trosku vic  pohonych hmot nez  bylo  a tak nam nic  neuctovali navic  , auto privezli az  do hotelu a  take si pak pro nej prijeli  

Ta ctvrt tam je  vyslovene  mistni ,  ale hotel ma  dobre  reference  , ktere  mohu  jen potvrdit  

A jeste jedno me napadlo  podle fotek  jsme se tesili  na Whadi Shab   a dost nas  to  odradilo , sice jsme tam prijeli dost pozde ,nase chyba , ale ty  roury  na  vodu , hadice  celym udolim  , nestihli jsme uz  to  brodeni tim jezirkem nahore  a tu jeskyni  , ale cekali jsme  od toho vice 

0 Citovat

wadi shab podzim 2018 hadice na cerpani vody si vybavuju pouze na jednom miste na zacatku udoli kde jdete pesky. vzhledem k tomu ze "brodeni jezirkem a jeskyne" je duvod proc tam clovek jede, urcite bych doporucil ostatnim at se odradit nenechaji :-)

0 Citovat

Tak  je fajn ze se to zlepsilo  ,ja jsem to  jezirko jeste stihnul  .zena  uz  tam pak dal nelezla  a museli jsme se  vracet  , ovsem zklamanim jsem myslel soutesku  jako takovou  , napriklad  souteska  Masca  na Tenerife  nam prisla hezci  , navic  na nas  Whadi Shab   pusobilo dost zdevastovane  .udrzba  te stezky , zabradli , vypadane schody  atd  

Mozna , ze jsme meli smulu  i na  dany  den uz  ted  nevim zda to byl Silvestr nebo Novy rok a  nechtel  jsem odradit .spis  jen aby nekdo neby zklamany . protoze pode meho nazoru  jsou fotky  lespsi  nez  skutecnost a asi budou v Omanu hezcich mista  

0 Citovat

Čao lidi, na konci ledna se chystáme do Ománu a pořad váháme, jestli si půjčit 4WD nebo 2WD auto. Přečetl jsem už nespočet diskuzí na toto téma, ale upřímně jsem stále na váškach. Po poušti se nechystáme jezdit, ale plánujeme přespávat na pláži, tak by bylo fajn, kdyby se tam dalo nějak s autem dostat co nejblíž. Na druhou stranu plánujeme na Jebel Shams, kde polovina lidi tvrdí, ze jedine 4WD a druhá polovina, ze s 2WD se to dá zvládnout. Tak chci poprosit ty, co tuto krásnou zem navštívili, 4WD nebo 2WD?

0 Citovat

Kdyz se ti nebude chtit jet na Jebel Shams s 2WD, muzes si na vyhlidce, u ktere konci asfalt, zaplatit za dojeti ke kanonu s mistnim ve 4WD. U plazi asi jak kdy. Kdyz tak nedojedes az uplne k plazi a kus se projdes. Pokud nechces jet na Jebel Akhdar nebo do Wadi Bani Awf a Bilad Sayt, neni 4WD nutne.

0 Citovat

Zeptam se, s cim jste kdo projeli trasu Rustaq-Al-Hamra pres Bald Sayt? :-D Priznam se, ze s Mitshubishi Outlander me parkrat prepadly silny deprese :-D nakonec jen 1 bouchnuti podvozku o previs a 3x couvacka z kopce a 1x lehce pripalena spojka, ale teda tento adrenalin byl jiz za hranou. Asi moje blbost tam jet s Outlanderem, ale netusil jsem, ze ta cesta je az tak spatna. Doporucuji auta typu Pathfinder ci alespon Pajero. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ano, lze, ale to je pak lepsi jako okruh na delsi dobu vcetne prohlidky mnoha peknych mist na teto strane hor. Ne teda George snake, ale Snake Gorge (nejmenuje se tak kvuli hadum, ale tvaru). Odbocis do Wadi Bani Awf, ale chce to terenak 4x4 nebo drazsi SUV, ne jen obycejne SUV jako Duster. Asi obcas uz v te prvni casti (tam jsem ale nebyl) a pak nektera mista pri vyjezdu ve spodni casti za Bilad Sayt jsou tak prudka s kameny a dirami, ze to vyjel moderni Nissan Patrol jen tak tak (jeli jsme stopem)...

Pred 25 dny jsem to sem psal viz vyse. Outlander je obycejne SUV. Novy Pathfinder taky.

0 Citovat

Mel jsem za to, ze to je o tridu vys jak Duster.. no, nastesti jsme to zvladli, ale od ted uz ubiram na adrenalinu na mych cestach :-D 

0