Omán

Napsal Filip 2016-07-27T13:08:12+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit

Mel jsem za to, ze to je o tridu vys jak Duster.. no, nastesti jsme to zvladli, ale od ted uz ubiram na adrenalinu na mych cestach :-D 

To asi ano, ale drazsim SUV jsem myslel treba ten Patrol. Adrenalin na cestach vetsinou prijde, kdyz jsi ho neplanoval, aspon dle mych zkusenosti.

[citace="Libor_S"]

Adrenalin na cestach vetsinou prijde, kdyz jsi ho neplanoval, aspon dle mych zkusenosti.

Přesně tak. A vzhledem k tomu, jak pečlivě to Ivo plánoval, tak bez toho auto by si vlastně žádné dobrodružství vzhledem k tomu, ze o každém místě věděl dopředu snad úplně vsechno, ani neužil.

Jo, mas pravdu, Libore. Jen to horko co me polilo kdyz jsem si predstavil jak na te ceste demoluju auto z Europcaru a ty penize co nas to bude stat bych nepral nikomu. Nastesti ted se nad tim uz muzem usmat, auto dame na konci do mycky a v pujcovne snad nic nepoznaji, pokud nemaji v autech gpsky. 

Btw - jak vypada ta cesta z Birkatu do Akhdar nahoru? Ve srovnani s tim co jsme jeli? Dnes spime u Nizwy a zitra krom presunu do poustniho kempu nemam po ceste nic v planu. Nejake tipy?

Na Akhdar vede asfaltka, akorat je strma s velkym prevysenim a asi tam v minulosti selhaly brzdy beznym autum s automatem, kdyz ridici nebrzdili motorem. Tak asi usoudili, ze terenak je na to lepsi. To jen co jsem cetl a usoudil z toho.

Tipu u Nizwy tu bylo dost a spis to vypadalo, ze nebude cas, ne?

Nejhorsi byl asi ten spodni usek stoupani za Bilad Sayt, ze? Jak narocne bylo dojet k Bilad Sayt?

Nakonec jsem pridal den v horach. Prvni den byl prejezd z muskatu na jebel shams se zastavkymi v Nakhalu a rustaqu na hradech. Pote adrenalinova cesta pres Bild Sayt az na jebel shams, kde jsme prespali v sama heights resort a meli zapad a vychod slunce v horach. Pote Misfah, al hoota cave, bahla fort, jibreen castle a nizwa (bez hradu, chteji za nej uz 5 omr za vstup).

Dnes spime vedle Nizwy a jen bych rad dorazil tak na treti do pouste, ale jinak nemam zadny program. Koukal jsem ze Adam dole nic moc, takze to vezmu do pouste pres severni dalnici kolem hor, pripadne zkusim ten Akhdar, kdyz to bude vypadat ok. 

Myslim, ze obecne byla nejhorsi pasaz pred Bald Sayt kde to bylo jednak dost strme, velke diry a hrby a k tomu pomerne nizka cesta blizko  krajnice s dost solidnim propadem. Tam jsem to i jednou vzal spodkem, protoze tam byl prirodni hrb cca 2x vetsi nez delaji Omanci ty umely, takze to outlander nemohl prejet se svoji svetlou vyskou zadnym zpusobem. Za me urcite cesta horsi pred Bild Sayt, a to dost vyrazne. 

co si vybavuji tak Shaab je rok od roku horis..byl jsem tam asi sedm let po osbe a ted tam delaji i nejakou restuaci na zacatku:(

https://jorgus.webnode.cz/oman-sae-2016/

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!