Zdravím ) Zároveň bych se chtěl zeptat, jestli věříte, že se do února objeví ještě nějáká luxusní nabídka na letenky (i případně z okolních Evropských měst) třeba pod 9-10 tisíc?  .

Nejlepší ostrov Karibiku?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Zdravím smiley ,

v zimě (únor/březen) plánujeme návštěvu Karibiku a už pomalu začínáme pokukovat po letenkách. Jaký je podle Vás "must visit" ostrov v Karibiku, kde jsou nejkrásnější pláže, pohodová atmosféra , podvodní život a ideálně levnější ubytování : (Tuším, že v Karibiku to vyjde všude +- stejně cenově, ale konkrétní ceny neznám, počítám s 1500,- / noc . smiley )

Zároveň bych se chtěl zeptat, jestli věříte, že se do února objeví ještě nějáká luxusní nabídka na letenky (i případně z okolních Evropských měst) třeba pod 9-10 tisíc? smiley


Díky za názory a rady. smiley

0

Nic ve zlém, ale to je fakt stupidní dotaz. Zeptej se deseti lidí a dostaneš 12 odpovědí. Jinak nákladově a kvalitativně něco jiného je asi Dominikánská republika orientovaná na all inclusive zájezdy koupáků a něco jiného Turks and Caicos nebo Aruba orientovaná spíš na solventnější klientelu.

0 Citovat

Jeďte na Kubu. Teď je tak poslední rok, kdy to ještě bude mít ten opravdový nádech "ostrova svobody" smiley

0 Citovat

petr76:

Díky za odpověď, chápu tvoje "rozhořčení" smiley . Spíš jsem to myslel jako všeobecnější dotaz - pro ty, co je buď procestovali, nebo se v nich vyznají. Který ostrov se případně vybrat, určitě existují hezčí a méně hezké, dražší a levnější... A podobně. Ale samozřejmě u nás bude záležet na letenkách, protože ty jsou našimi králi. smiley

inutihar:

Kuba určitě přichází v úvahu! smiley

0 Citovat

Pozri ostrov Dominica (nie Dominikanska)...pravy Karibik za lacny peniaz ked sa tam uz dostanes

0 Citovat

To lety ani nepozeraj, lodou z guadeloupe, alebo martiniku

0 Citovat

Za mňa Francúzske Antily - dobrá dostupnost z Paríža Air carraibe / Martinique pláž Salines/, spomínaná Dominika, alebo Antigua /Valley church beach/ a St. Lucia - atmosféra a duch karibiku, ale nie až tak dobré pláže , lacné lety z Manchestru - Thomas Cook air . Z drahších destinácií BWI - Tortola / The baths/Je to samozrejme o spomienkach, ale na tieto miesta mám asi tie najkrajšie... Kuba podľa mňa /hlavne tá atlantická/ nie je Karibik - ten začína pod Puerto Ricom

0 Citovat

Zdravim, kdyby byl nejaky dotaz stale aktualni, tak ziji v Dominikanske republice na poloostrove Samana, a mohu s cimkoli poradit ci pomoci. Hezky den :)

0 Citovat

Lucia Silverio napsal(a):

Zdravim, kdyby byl nejaky dotaz stale aktualni, tak ziji v Dominikanske republice na poloostrove Samana, a mohu s cimkoli poradit ci pomoci. Hezky den :)

Dobrý den, v listopadu se do DR na 14 dní chystáme, zatím váháme nad tím, jestli chvíli cestovat a chvíli být v allin. hotelu a nebo cestovat celou dobu.

Také jsem se nikde nedočetla, jestli se dá bez CK dostat například katamaránem na Sanou a na hvězdice, zda prostě stačí přijít do přístavu a tam se zeptat, nebo se ve městech nachází i dominikánské "cestovky" . Sto dolarů/osoba např. s českou cestovkou v DR na Sanou se nám dávat nechce.

Máte nějaký tip na "must see" v DR? Například .. lanovka na horu Isabel de Torres v Puerto Plata, 27 vodopádů Damajagua( bude v listopadu dost vody?), sanoa a hvězdice, ochutnávka kávy i kakaa,..

Jak po DR cestovat? Všude jsem se zatím dočetla, že se nedoporučuje půjčovat auto, je to opravdu tak nebezpečné?

Má smysl bookovat ubytování už teď (na airbnb?) , nebo se na místě dá "vždy" něco najít? (Teď nemám na mysli allin. hotely, ty bychom asi teď už zabookovat měli, zdá se mi, že se kapacity menší )

Děkuji :)

0 Citovat

Lucia Silverio napsal(a):

Zdravim, kdyby byl nejaky dotaz stale aktualni, tak ziji v Dominikanske republice na poloostrove Samana, a mohu s cimkoli poradit ci pomoci. Hezky den :)

Připojuji se k dotazům Charlotte. My to máme jen na týden, takže co si nenechat ujít a jak se tam dostat? Ubytování máme předběžně v Punta Cana a Boca Chica. Díky!

0 Citovat

Za mě tedy Boca Chica asi nejhorší plážová destinace DR. Jediná výhoda, pokud letíte z SD, že je to blízko. Pokud tě toto nějak nepálí, tak cokoliv jiného bude lepší... I třeba Playa Juan Dolio, která zase není o tolik dále.

0 Citovat

Za sebe doporučuji Kajmanské ostrovy. Přestože jsem tam byl jen na skok (v rámci plavby po Karibiku), zdejší krása mi utkvěla v hlavě na dlouho.

0 Citovat

Charlotte Charlottová napsal(a): [citace="Lucia Silverio"]

Zdravim, kdyby byl nejaky dotaz stale aktualni, tak ziji v Dominikanske republice na poloostrove Samana, a mohu s cimkoli poradit ci pomoci. Hezky den :)

Dobrý den, v listopadu se do DR na 14 dní chystáme, zatím váháme nad tím, jestli chvíli cestovat a chvíli být v allin. hotelu a nebo cestovat celou dobu.

Také jsem se nikde nedočetla, jestli se dá bez CK dostat například katamaránem na Sanou a na hvězdice, zda prostě stačí přijít do přístavu a tam se zeptat, nebo se ve městech nachází i dominikánské "cestovky" . Sto dolarů/osoba např. s českou cestovkou v DR na Sanou se nám dávat nechce.

Máte nějaký tip na "must see" v DR? Například .. lanovka na horu Isabel de Torres v Puerto Plata, 27 vodopádů Damajagua( bude v listopadu dost vody?), sanoa a hvězdice, ochutnávka kávy i kakaa,..

Jak po DR cestovat? Všude jsem se zatím dočetla, že se nedoporučuje půjčovat auto, je to opravdu tak nebezpečné?

Má smysl bookovat ubytování už teď (na airbnb?) , nebo se na místě dá "vždy" něco najít? (Teď nemám na mysli allin. hotely, ty bychom asi teď už zabookovat měli, zdá se mi, že se kapacity menší )

Děkuji :)[/citace]

Předpokládám, že "Sanou" je Saona :) Byli jsme v DR něco kolem 2 týdnů loni v zimě a Saona jednoznačně patřila mezi nejlepší zážitky celé dovolené. Pokud se nic nezměnilo, tak na Saoně je pouze jedno ubytování - Casa Rural el Paraíso. Rezervovali jsme přes booking, napsala jsem k tomu i hodně obsáhlou recenzi, tak na to mrkněte. Je to hodně spartánské (je to taková chatička na pláži, ne klasický hotel, teče jen studená slaná voda atd.) - nicméně to neuvádím jako mínus, spíš abyste na to byli připraveni, není to pro každého, ale my jsme z toho byli nadšeni. Dá se pořídit myslím s polopenzí, což rozhodně doporučuju, jídlo připravovala místní paní a bylo to výborné. Saona je ostrůvek, kam většina lidí jezdí na jednodenní výlet (naloží se turisti u hotelu, hned na lodi se jim nalije rum, na ostrově je zavedou do jídelny na all inclusive oběd a ve čtyři hodiny jedou zase domů).. Pokud ale na ostrově zůstáváte v Casa Rural, máte pak od cca 4 hodin ostrov prakticky sami pro sebe + společně samozřejmě s místními, kteří jsou neskutečně milí, klidně vás pozvou k sobě domů, i když vy neumíte španělsky a oni neumí anglicky a po večerech se shromažďují u colmada a tancujou merengue. Jinak Casa Rural zajišťuje cestu na ostrov lodí z Bayahibe - platí se zvlášť, je potřeba si s nimi domluvit buď mailem nebo zajít osobně do kanceláře za majitelkou Sarou v přístavu - když se poptáte, tak vás tam určitě dovedou. Oni totiž mají i cestovku, která tam vozí turisty, takže jsme na zpáteční cestě s nimi absolvovali i zastávku u hvězdic. Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že za jednu cestu jsme dávali 15 dolarů na osobu. Co jsme se ptali, tak není problém domluvit si v přístavu v Bayahibe transfer na Saonu a zpět individuálně, buď jako jednodenní výlet nebo na delší dobu - jen pak budete muset řešit ubytko na místě u místních. Obecně myslím, že pokud mluvíte španělsky, tak by s tím problém být neměl, jsou opravdu strašně milí a myslím, že by ochotně nocležníky přijali, ale připravte se na to, že s angličtinou moc nepochodíte. Na Saoně je také záchranná stanice pro mořské želvy, kam není problém se vtírnout :)

S ostatním programem opravdu záleží, co hledáte. My moc nejsme na all inclusive rezorty, takže jsme se obloukem vyhnuli celé oblasti Punta Cana a projeli spíše zbytek ostrova - začali jsme v Bayahibe, pak Saona, projeli La Romanou a Santo Domingem, několik dní jsme byli na Samaně (nádherné pláže, výlet za pozorováním velryb, pokud přijedete v zimě, lze spojit i s výletem na Cayo Levantado, vodopády El Limón - jen pozor, turisticky vyhledávané oblasti jako je právě El Limón se trochu liší od těch, kde turisty moc nepotkáte, sice se tu lépe domluvíte anglicky, ale stáváte se prostě bohatým bílým turistou, tudíž se vám tu budou snažit vnutit některé služby, které třeba úplně nechcete nebo které by se oficiální cestou daly získat levněji. Dávnou jsou doby, kdy stačilo dojet k El Limónu a vyjednali jste si cestu k vodopádu na koni za 10 dolarů-kdybych tam jela znovu, tak bych si asi domluvila oficiální výlet a nesháněla u cesty), pak oblast Punta Rusía - tu taky moc doporučuju, Playa Esplanada je kouzelná, měli jsme tam bezva ubytování v Cayo Arena Beach Eco hotel, nakonec Sosúa kvůli blízkosti k odletovému letišti v Puerto Plata. V době kdy jsme byli (únor) byla velká část vodopádů Damajagua zavřená a prý to za to moc nestálo, tak jsme nešli. Byli jsme na Isabel de Torres - to je hezký výlet, jen je často zataženo, takže se může stát, že výhled nebude úplně jako z pohlednic, ale i tak to myslím stojí za to, nahoře je pěkná botanická zahrada.

Auto jsme měli půjčené a takhle - zvládnout se to dá, ale záleží na vašich řidičských dovednostech a nervech :) Obecně města jsou totální peklo, mimo město na dálnicích je to celkem pohoda, nízký provoz. A pak dobrý tip je nejezdit po setmění - místní dopravní prostředky jsou v ne moc dobrém technickém stavu a spousta lidí jezdí s vypnutými světly, pohybuje se u krajnice, prostě zbytečné nervy. Je potřeba se připravit na to, že se moc nedodržují předpisy - jezdí se oficiálně spíše vpravo, ale je-li místo kdekoliv jinde, nemají s tím místní řidiči problém a prostě jedou, kam chtějí. V provozu je spousta motorek, které se vynoří ani nevíte odkud a je neskutečné, co vše na motorce vozí - od celé rodiny včetně nemluvňat, přes plynové bomby až po palmové kmeny, stejně tak se po silnici pohybuje spousta pěších a celkově se život soustřeďuje kolem silnic - místní vytáhnou plastovou židli před domek a celý den sedí u silnice. Nemyslím, že je to něco nezvládnutelného, určitě existují horší provozy, jen je potřeba zvážit svoje schopnosti a psychicky se na to připravit :)

Ubytování jsme vše rezervovali přes booking - měli jsme rezervované jen dvě první noci a pak jsme rezervovali postupně po cestě podle toho, kam jsme zrovna chtěli jet. Nám se to celkem vyplatilo, protože jsme během pobytu trochu přehodnotili plány - např. jsem původně myslela, že navštívíme víc měst a památek, např. Santo Domingo, ale na místě jsme plány překopali a rozhodli se utéct spíš víc do příprody a města vynechat.

Určitě je toho ještě spousta a jak říkám, záleží, co od dovolené očekáváte - pokud zvolíte relax dovolenou u moře v Punta Caně, tak asi bude vše v klídku, v pohodě se domluvíte anglicky, pláž tam bude jako všude v DR nádherná. Pokud se rozhodnete pro trošku dobrodružnější verzi dovolené a vydáte se do méně turisticky vyhledávaných oblastí, určitě budete též nadšeni, jen je dobré naučit se možná aspoň pár slov španělsky a trochu se povznést nad to, že možná ne úplně vše půjde podle plánů :)


0 Citovat

cali napsal(a):

Za mě tedy Boca Chica asi nejhorší plážová destinace DR. Jediná výhoda, pokud letíte z SD, že je to blízko. Pokud tě toto nějak nepálí, tak cokoliv jiného bude lepší... I třeba Playa Juan Dolio, která zase není o tolik dále.

Ano, je to ta Boca Chica u Santo Domingo, ale letíme do/z Punta Cana. V jakém smyslu nejhorší? Vzal jsem to kvůli ubytování - cca 1200 Kč na 5 dní pro 4 osoby (!), ale není problém přebookovat.

0 Citovat

To ubytování tam je levné, právě proto... A jestli sem přijedeš z Punta Cana, tak moře a koupání je tu prostě (výrazně) horší. Bral bych to maximálně jako základnu na SD, pokud tam mocí mermo chcete, já bych tam nejel extra. Nevím, co chcete vidět, nebo co vás sem táhne, ale jsou mnohem lepší destinace. Na druhou stranu money talks, tomu rozumím:-)

0 Citovat

OK, zkusím se poohlédnout po něčem jiném, byla to volba pouze podle ceny ubytování, bez dalších informací a záměrů. Výše už pár tipů je... Je fakt, že většinou místo ubytování moc neřešíme, protože to míváme jen na přespání a cestujeme po okolí, ale tentokrát to asi bude trochu víc o lenošení, tak by byla škoda, kdyby se tam nešlo pořádně vykoupat.

0 Citovat

paxie:

Mockrát děkuji za vyčerpávající informace. To ubytování na Saoně mne velice zaujalo, bohužel na jakýkoliv termín v době, kdy tam budeme je už beznadějně vyprodáno :( . Španělsky si zatím umíme objednat taxi,kafe a pivo, ale do listopadu je času dost. Už jsme v DR byli s CK a na ostrově to bylo přesně jak jste psala..katamarán, rum a na pláži jsme strávili opravdu jen chvíli...byla to nádhera,ale představa liduprázdné pláže uchvátila.

Auto jste si půjčovali na letišti?

Nechávali jste si dělat nějaká speciální očkování?

Díky Ch.

0 Citovat

Charlotte Charlottová napsal(a):

paxie:

Mockrát děkuji za vyčerpávající informace. To ubytování na Saoně mne velice zaujalo, bohužel na jakýkoliv termín v době, kdy tam budeme je už beznadějně vyprodáno :( . Španělsky si zatím umíme objednat taxi,kafe a pivo, ale do listopadu je času dost. Už jsme v DR byli s CK a na ostrově to bylo přesně jak jste psala..katamarán, rum a na pláži jsme strávili opravdu jen chvíli...byla to nádhera,ale představa liduprázdné pláže uchvátila.

Auto jste si půjčovali na letišti?

Nechávali jste si dělat nějaká speciální očkování?

Díky Ch.

Tak to je škoda, ale zkuste se dívat, třeba se na poslední chvíli ještě něco uvolní. Ono to ubytování na Saoně má relativně malou kapacitu, snaží se to dávat postupně do kupy, ale jde to pomalu. Nebo jestli máte dobrodružného ducha, tak to zkuste, ti lidé na Saoně jsou strašně milí, neustále se na nás usmívali, jedna paní nás dokonce pozvala k sobě domů a to jsme na tom se španělštinou hůř než vy :D Nebo zkuste napsat majitelům z Casa Rural, s těmi místňáky se tam znají, tak třeba by byli schopní něco domluvit. Nebude to žádný luxus, ale o to v tomhle prostředí vůbec nejde :)

S autem jsme to měli trochu složitější, ale můžeme si za to vlastně sami. Chtěli jsme si ho půjčit už na letišti (letěli jsme do Punta Cana), ale na základě předchozích negativních zkušeností na Kanárech jsme si ho chtěli půjčit až na místě a ne bookovat dopředu, představovali jsme si, že si oběhneme více stánků a zvolíme nejlepší nabídku. No tak nás trochu vyvedli z omylu :) Nabídka se lišila max o pár dolarů, funguje tam takový malý kartel, dokonce si zaměstnanci jednotlivých autopůjčoven vzájemně půjčovali letáčky, koukali k sobě do počítače... takže se nám vysmáli, že v devět večer sháníme auto na letišti a myslíme si, že dostaneme dobrou cenu, nabídli nám v podstatě dvojnásobek toho, co se dalo sehnat předem přes rentalcars. Vzhledem k tomu, že jsme měli v plánu jen dojet do Bayahibe, tam zůstat jeden den a pak jet na dvě noci na Saonu, tak jsme se rozhodli to neřešit. Spolucestující Češi, co si auto zamluvili předem, nás hodili do Bayahibe, přes net jsme si předem bookli auto a po návratu ze Saony jsme si ho jeli busem vyzvednout do Santo Dominga a vraceli jsme pak na letišti v Puerto Plata. Sice to byly na místě trochu nervy, ale zas máme nějakou tu zkušenost navíc a cesta místním guagua a pak dálkovým busem byla taky zážitek :)

Očkování jsme měli jen základní cestovatelské - tyfus a žloutenku a vše ok. Sice se snažíme dodržovat základní zásady jako pít balenou vodu, vozíme antibakteriální gel na ruce atd., ale zase jsme zvyklí jíst v podstatě cokoliv na ulici a zrovna v DR jsme byli moc spokojení - určitě zajděte do nějakého colmada, my jsme nevěřili, co jsou schopní v těchhle podmínkách vykouzlit a konkrétně na Saoně to bylo snad úplně nejlepší. Ptala jsem se v očkovacím centru i na antimalarika a bylo mi řečeno, že nejsou potřeba s výjimkou případů, že bychom chtěli jet do oblastí poblíž hranic s Haiti. Jo a měli jsme repelent do tropických oblastí od predatora myslím a fungoval výborně a pak nějaké léky na předpis na průjem, ale ty jsme naštěstí nemuseli použít :)

Užijte si dovolenou!

0 Citovat

Charlotte Charlottová"][citace="Lucia Silverio napsal(a):

Zdravim, kdyby byl nejaky dotaz stale aktualni, tak ziji v Dominikanske republice na poloostrove Samana, a mohu s cimkoli poradit ci pomoci. Hezky den :)

Dobrý den, v listopadu se do DR na 14 dní chystáme, zatím váháme nad tím, jestli chvíli cestovat a chvíli být v allin. hotelu a nebo cestovat celou dobu.

Také jsem se nikde nedočetla, jestli se dá bez CK dostat například katamaránem na Sanou a na hvězdice, zda prostě stačí přijít do přístavu a tam se zeptat, nebo se ve městech nachází i dominikánské "cestovky" . Sto dolarů/osoba např. s českou cestovkou v DR na Sanou se nám dávat nechce.

Máte nějaký tip na "must see" v DR? Například .. lanovka na horu Isabel de Torres v Puerto Plata, 27 vodopádů Damajagua( bude v listopadu dost vody?), sanoa a hvězdice, ochutnávka kávy i kakaa,..

Jak po DR cestovat? Všude jsem se zatím dočetla, že se nedoporučuje půjčovat auto, je to opravdu tak nebezpečné?

Má smysl bookovat ubytování už teď (na airbnb?) , nebo se na místě dá "vždy" něco najít? (Teď nemám na mysli allin. hotely, ty bychom asi teď už zabookovat měli, zdá se mi, že se kapacity menší )

Děkuji :)[/citace]

Zdravim Charlotte,

v listopadu jeste neni v DR sezona, ta zacina az vanocnimi svatky, proto je v tuto dobu vetsina ubytovani k dispozici. To jak si rozvrhnete cas na relax, aktivity ci cestovani, to je ciste na vas, v tomto si vam netroufam radit. Ale kazdopadne je toho tady mnoho, co stoji urcite za videni. Soustredim se na severni pobrezi, prevazne poloostrov Samana a zde nejsou temer zadne all inklusive hotely a kdyz jsou tak patri mezi exkluzivni a to i cenou. Apartmany se tu pohybuji v pronajmech 80-120 dolaru za jednopokojovy a 150-180 za dvojpokojovy. Jsou tu samozrejme i levnejsi hostely.

Na ostrov Saona muzete jet samozrejme i s dominikanskym pruvodcem. Kdyz prijedete do pristavu Bayahibe tak se tam na vas sesype mnoho dominikanskych pruvodcu, kteri se vas budou snazit vzit na ostrov. Po 15 min omdlevani nad jejich nabizenou cenou budete schopna se dostat na cenu jiz o neco prijemnejsi. Ale pocitejte s tim, ze jste turista, tak se nikdy nedostanete na cenu jako dominikanec a nebo resident.

Po dominikane muzete cestovat mnoha zpusoby. Jestli jste batuzkari co maji radi dobrodruzstvi, tak muzete jezdit mistni autobusovou dopravou. Dale si zde muzete samozrejme zapujcit v autopujcovne automobil - podminky jsou podobne jako jinde na svete - zaplatite kauci a pujcovne kartou a muzete vyrazit. Pro navratu auta, vam ze zalohy strhnou kazdy srabanec, ktery jste nezapsali do protokolu pri prejimani auta. Cestovani po DR neni nebezpecne, jen si dejte pozor, auta i motorky tu jezdi v noci neosvetlene nebo naopak s dalkovymi a pridavnymi svetly, obcas na silnici bude chybet poklop od kanalu, takze mistni dopravni zvyklosti se od CR trochu lisi. Dale budete platit na dalnicich mytne, cena je ruzna, dle toho kam jedete. Pri opartne jizde, by jste vsak meli dojet bez jakehokoli problemu. Ja osobne jsem tu jeste zadny nemela. Mnoho nasich klientu na mistni vylety vyuziva od nas pronajem vozu i s ridicem, vyjde je to levneji a jeste si v aute mohou uzit wifi ci moznost popovidat si cesky :)

K tomu co musite videt, mi napiste na muj email a muzeme vse probrat. Vase predstavy o idealne stravenem case tady v DR.

Lucia Silverio - info@dominicanaforyou.com

0 Citovat

mirjur"][citace="Lucia Silverio napsal(a):

Zdravim, kdyby byl nejaky dotaz stale aktualni, tak ziji v Dominikanske republice na poloostrove Samana, a mohu s cimkoli poradit ci pomoci. Hezky den :)

Připojuji se k dotazům Charlotte. My to máme jen na týden, takže co si nenechat ujít a jak se tam dostat? Ubytování máme předběžně v Punta Cana a Boca Chica. Díky![/citace]

Zdravim, soustredim se na severni pobrezi, prevazne poloostrov Samana. Tato cast neni typicky turisticka a vyznacuje se nadhernymi prazdnymi plazemi, prirodou a rozmanitym privatnim ubytovanim. Neni to tedy vylozene pro klienty, kteri vyznavaji pouze turisticky standartni all inklusive hotel. Pokud by vas zajimala vice tato lokalita, napiste mi primo na email. Komunikace po emailu je pro mne mnohem rychlejsi. Dekuji Lucia

info@dominicanaforyou.com

0 Citovat

[citace="grouppen"]Karibik není jen o ostrovech a pevnina bývá mnohdy nejen zajímavější ale také podstatně levnější.

Mnoho ostrovů má unifikované resorty zaměřené na gringos a americanos a člověk se tam připraví o autenticitu.[/citac

Mohu prosim vedet, jaky je dle vas rozdil je mezi gringos a americanos? Nejsou nahodou americanos gringos z USA, takze stacilo napsat pouze gringos? :)

0 Citovat

Zdravím. Mám prosbu ohledně ostrova St.Lucia. Letíme na Martinik a potom máme na 5 dní ostrov Dominika. Uvažujeme, že by jsme si odskočili tak na 3 dny na St. Lucii. Trochu mě odrazují ceny za půjčení auta. Má někdo zkušenosti s místní dopravou? Co jsem se dočetl, tak by tam měli jezdit nějaké minibusy za celkem solidní cenu, ale nepíšou jak často atd.  Dík za info Baníček

0 Citovat

FC Baník Ostrava napsal(a):

Zdravím. Mám prosbu ohledně ostrova St.Lucia. Letíme na Martinik a potom máme na 5 dní ostrov Dominika. Uvažujeme, že by jsme si odskočili tak na 3 dny na St. Lucii. Trochu mě odrazují ceny za půjčení auta. Má někdo zkušenosti s místní dopravou? Co jsem se dočetl, tak by tam měli jezdit nějaké minibusy za celkem solidní cenu, ale nepíšou jak často atd.  Dík za info Baníček


Dominika je nad očekávání extrémně drahá, včetně nejzákladnějších potravin, opravdu jsme byli zaskočeni. Mysleli jsme, jak si odskočíme z Martiniku na levnější ostrov a opak byl pravdou. Je tam 25% nezaměstnanost, velká chudoba, nepříznivá sociální i politická situace a hlavní město vypadá jako slum... Byli jsme tam teď listopad/prosinec. Půjčit auto kvůli pár dním nereálné, je to mimo EU a milion byrokracie. Na Dominice se navíc jezdí vlevo a je to rastafariánská džungle, musí se to řešit už nějak předem. Minibusy jezdí jen v týdnu (o víkend nikoliv), ale jízdní řády neexistují, ani zastávky. Jen místní vědí, kde čekat na jaký spoj. Minibusy pro cizince opět extrémně drahé, jedna jízda na jakýkoliv zajímavý spot od 80 US dolarů a výše. V noci jsme tam byli absolutně jediní bílí. V Roseau jsme si netroufli ani vyjít v noci ven, doporučuji co nejdřív jet pryč a nespat tam vůbec. My tam měli dvě noci, jelikož jsme fakt netušili, do čeho to do jedeme. Jinak příroda nádherná, jen bez zvířat... Přes den vás zase každej bude považovat za US turistu a budou vás chtít dost obrat, jelikož jejich primární business je ze zaoceánskejch lodí, které tam každý den připlouvají a večer zase odplouvají, nikdo nezůstává přes noc.

0 Citovat

Mě vždy fascinují ty rozdíly, je to třeba i na Maledivách, ale v Karibiku je to vidět opravdu hodně - místní tam pomalu jedí kořínky, žijí v plechových boudách a turistu, nejlépe bílého a amerického, by tam stáhli o poslední dolar. Říkám si, jak tam mohou ti místní vůbec přežít, když i pro turisty je tam poměrně draho. 

Moc se to neví, ale jedna z nejdražších destinací v Karibiku je Haiti.


0 Citovat

Tohle je téměř ve všech rozvojových zemích. Čím chudší země, tím je to pro turistu horší, protože tím že místní nikam necestují, tak chybí veřejná doprava. Stejně tak na jídlo v restauraci nikdo nemá, takže jich jen pár a extrémně drahých, to samé obchody s potravinama. Do extrému tohle jde hlavně v Africe a v neevropském Karibiku, zejména na Kubě. JV Asie má to štěstí, že tam je prostě kultura jíst mimo domov, takže levného jídla je všude plno, ale v Karibiku a Africe je to přesně naopak. K tomu se pak ještě přičítá potřeba pumpnout bílého za každou cenu a pak to dopadne tak, že dovolená na Dominice vyjde dráž než na Okinawě nebo Havaji :)

0