Ahoj. Chystáme se v únoru na 14 dní do Kostariky a i přesto, že zhruba víme, co navštívit, rád bych si nechal od někoho, kdo v Kostarice byl, poradit nějaká místa, která rozhodně stojí za to navštívit. Uvítám hlavně málo turistická a neznámá místa. Plus bych se rád optal na Národní park Corcovado. Vzhledem k tomu, že je poměrně stranou a informace jsou různé, zajímá mne, zda jeho návštěva vůbec stojí za to. Opravdu je jistota pozorování volně žijící zvěře? Je potřeba mít vždy průvodce nebo jsou zde i nějaké treky, kam můžou lidi sami? Koukal jsem na nějaké traily na netu a všechno je to strašně daleko, moc se v tom nevyznám. Uvítám nějaké informace. Díky moc! .

Kostarika - co vidět

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

7 reakcí

Ahoj. Chystáme se v únoru na 14 dní do Kostariky a i přesto, že zhruba víme, co navštívit, rád bych si nechal od někoho, kdo v Kostarice byl, poradit nějaká místa, která rozhodně stojí za to navštívit. Uvítám hlavně málo turistická a neznámá místa.

Plus bych se rád optal na Národní park Corcovado. Vzhledem k tomu, že je poměrně stranou a informace jsou různé, zajímá mne, zda jeho návštěva vůbec stojí za to. Opravdu je jistota pozorování volně žijící zvěře? Je potřeba mít vždy průvodce nebo jsou zde i nějaké treky, kam můžou lidi sami? Koukal jsem na nějaké traily na netu a všechno je to strašně daleko, moc se v tom nevyznám. Uvítám nějaké informace.

Díky moc!

0

Vážně se tu nenajde nikdo, kdo by měl nějaké zkušenosti/doporučení na Kostariku?? smiley

0 Citovat

My jsme byli v Kostarice 3 tydny, kdy jsme měli pujčený auto a udělali jsme takovy klasicky turisticky kolečko. Bohužel hned na začátku nám ukradli dva pasy takže jsme se kvuli tomu dvakrat museli vracet do San Jose...

Nejdriv jsme jeli smerem Karibske pobrezi - Cahuita a Puerto Viejo. Krásny pláže a hezka příroda, ale dost turisticky. Pak jsme dali rafty v okoli mesta Turrialba, což bylo uplně super. V samotnym mestecku jsme snad snad byli jediny evropani smiley Cestou do San Jose jsme pak dali klasiku sopku Irazu a hlavne jsme meli stesti, kdyz podplatili jsme strazce, ktery nam dovolil vyjet az na vrchol sopky Turrialba. Pak uz byli jen hodne turisticky mista - vulkan Arenal, Monteverde, Jaco a Tamarindo. smiley Obecne hodnoti dovolenou v Kostarice hodne vysoko na svym zebricku, ale neni to vubec levna zeme :/

Doporuceni na zaver - San Jose ideálně uplně vynechat a pokud budete mit možnost a maš rad adernalin tak Zipline + Bungee v Monteverde smiley

0 Citovat

Super, děkuji za reakci. V Corcovado jste byli taky? Moc informací o tom není - zda to stojí za tu cestu a peníze smiley Co Puerto Viejo? Je tam co dělat? Do Turrialby se určitě chystáme, Irazu a Arenal taky smiley I když, co se týče vulkánu Irazu, četl jsem, že Poás je hezčí.. tak váháme, resp. možná dáme oba..

0 Citovat

Až do Corcovada jsme nejeli. Nejjižněji jsme byli v Jaco smiley

Přímo v Puerto Viejo jsme byli jen jednu noc a jeli jsme se podívat do Jaguar Rescue Center, což bylo příjemný a docela poučný smiley

No vzhledem k tomu, že jsem se dostali až na vršek Turrialbi a pak jsme byli na Irazu, tak už jsme pak Poáz vynechali. Turrialba se nám rozhodně líbila mnohem víc. Možná i protože v Irazú jsme neměli žádný jezírko i když jsme byli na konci období dešťů - v listopadu smiley

0 Citovat

Ahoj, neviete, či v Kostarike majú pass do nár. parkov, podobne ako napr. v USA? Podľa knižného sprievodcu z roku 2016 sa platí do nár. parkov minimálne 12 USD.

0 Citovat

Nemají. Parky jsou hodně drahé (i 25 USD) a do některých se kupují vstupenky online. Já tam jedu za 3 týdny.

1 Citovat

Zagloba, ďakujem.

0
7 reakcí