Ahoj, buduci rok planujem na dva tyzdne do Thajska a chcel by som vediet od niekoho kto tam bol v poslednej dobe, co urcite navstivit. Chcel by som stravit par dni na plazi, ale aj pozriet pamiatky, pripadne aj nejake mesta. Urcite nevidim problem v tom navstivit aj viacero ostrovov. Tam by som ale nechcel aby to boli preflaknute miesta, kde clovek zdiela plaz so stovkami dalsich ludi. Mate nejake tipy co urcite nevynechat? Dakujem .

Thajsko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Tak pokud jedou poprvé a jsou 2, tak jak píše Petr. Na letišti koupit lístek na shared taxi za 150,-THB a ten vás zaveze přímo před hotel/hostel na Ao Nang. Nic bych nevymýšlel, těch pár ušetřených bahtů za to nestojí. Na RaileyBeach pojedete jednou nebo max.2x, pak zjistíte, že to zase takový extra zázrak není mezi smrdícími a hlučícími long tail boats:-)

0 Citovat

Pokud někdo spí na Ao Nang, tak na poloostrov Railay (konkrétně asi jen na jeho nejkrásnější pláž Phra Nang) nejspíš pojede někdy odpoledne, tedy v době, kdy tam je nejvíc lidí a lodí (bývá to poslední zastávka na lodních výletech po ostrovech). Kdo se na Railay ubytuje, může chodit na pláže ráno, kdy tam je málo lidí a pak pozdě odpoledne na krásný západ slunce, kdy už je většina lidí pryč. Na Ao Nang moc pěkný západ slunce není. Kromě toho se tam dá i chodit na kratší výlety (k jezírku a okruh přes Tonsai). Navíc tam nejezdí auta, jen pár skútrů, takže večer nebo ráno v bungalovu v údolí obklopeném kolmými skalami porostlými džunglí někdy i se zvuky opic na severu Railay East (nejlevnější část) je mnohem příjemnější než poblíž frekventovaných silnic na Ao Nang.

0 Citovat

Long taily jezdí na Railay z Ao Nang prakticky od rána, jakmile se zaplní.

0 Citovat

Libor tam byl mimo hlavní sezonu, takže vychází ze své zkušenosti. To je ale velmi ošidné. Na místě jako je Krabi, kde jsou v hlavní sezoně mraky lidí,může být mimo sezonu relativně moc pěkně a bez davů rusů a dalších. Prostě je třeba počítat s tím, kdy na tak profláknuté místo jedu.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Libor tam byl mimo hlavní sezonu, takže vychází ze své zkušenosti. To je ale velmi ošidné. Na místě jako je Krabi, kde jsou v hlavní sezoně mraky lidí,může být mimo sezonu relativně moc pěkně a bez davů rusů a dalších. Prostě je třeba počítat s tím, kdy na tak profláknuté místo jedu.

To je pravda, ale pořád tam bude ráno a večer míň lidí než odpoledne. Rozdíl bude asi ještě vyšší v sezóně, kdy jsou zaplněné hotely v okolí. Na Railay je omezené množství resortů a bylo celkem plno (aspoň to nejlevnější) i v září 2013. Na příjemnějších večerech a ránech na severu Railay East to nic nemění. V hlavní sezóně bych tam nejel, ale březen už je snad trochu lepší.

0 Citovat

Ne, březen je úplně stejný a tedy na h... Mraky lidí jsou tam už od 9h, smrad a kravál z lodí celý den, navíc odliv v exponovanou dobu, tedy jak jsem psal, podívat se 1-2x a jinam. Já jsem tam přestal jezdit, když se tam jeden pitomec s tou lodí otáčel a v tom vyhrazeném koupacím prostoru málem nějakému turistovi zvedlou hřídelí s točícím lodním šroubem odpreparoval hlavu. Ale možná jsem zaujatý:-)

0 Citovat

Dobře, dopoledne je také špatné, ale psal jsem ráno, což bych, ačkoliv nejsem ranní ptáče, v tomto případě viděl tak mezi 7 a 8 h., ještě před snídaní (třeba s ovocem na pláži). Mezi 8 a 17 h. tam v sezóně raději nejezdit, jenže když na Railay nebydlí, tak se na Phra Nang budou vyskytovat spíš v době, kdy je přeplněná.

Nakonec jsou začátečníci, tak jim to třeba ani nepřijde po předchozích prázdninových návštěvách středomořských pláží (nebo vůbec žádných zkušenostech z pláží) tak hrozné. Samozřejmě pár nocí stačí a pak raději jinam, když už jedou do Thajska v sezóně (i když přece jen menší než Vánoce, Nový rok a Čínský nový rok). Jo a odliv není stále ve stejnou dobu. Posunuje se každý den asi o 1 h.

0 Citovat

Hele, nezahrávej si se mnou:-) Mám VŠ vzdělání v oboru přírodních věd, je to pravda už pár let, nicméně věř, že o slapových silách něco vím... Apropos ten posun je 50 minut a souvisí s časovým posunem východu Měsíce. Psal jsem o exponované době - tím myslím dobu koupání nebo válení na pláži v březnu, abys mě zase nebral za slovo:-)

0 Citovat

Moc dekuju za odpovědi všem :-) zkusíme teda ao nang a pak se přesunem. Moc diky :-)

0 Citovat

Už jsem četl více hodnocení pláží typu: odpoledne tam nejezděte, protože je odliv (na základě vlastní několikadenní návštěvy). Ty tedy o tom víš víc. 50 minut je to ale asi jen v průměru. Zas tak jako hodiny to není. Podívej se třeba na aktuální předpověď pro Ao Nang:

http://www.ukho.gov.uk/easytide/...raphSize=7

Časy odpoledních odlivů v následujících dnech jsou: 13,17 14,20 15,12 15,58 16,41 h.

Zmínku o exponované době nechápu, když je tam plno téměř celý den. Je velká pravděpodobnost, že mezi 8 a 17 h. bude 1 odliv a 1 příliv. Každý březen má východ Měsíce trochu jinak a tedy jindy odliv.

0 Citovat

Ach jo... Zkusím to jednoduše, těch 50 minut vychází z lunárního dne = periody přílivu. Samozřejmě, že čas přílivu a odlivu na konkrétním místě je kromě momentálního postavení Měsíce ovlivněn řadou mnoha dalších faktorů. Ty časy co uvádíš jsou předpovědi, stejně jako dlouhodobá předpověď počasí.

Já jsem o odlivu psal jako o jednom z faktorů, který v kombinaci s dalšími způsobí, že z té pláže člověk není až tak úplně happy. Jinak proti přílivu a odlivu nic nemám:-)

0 Citovat

A je to důležité?

0 Citovat

Samozřejmě to není důležité, zvlášť u této pláže, kde se na rozdíl od mnoha jiných v tropech dá koupat nejen při přílivu. Jen stále nechápu, jak může někdo kritizovat konkrétní pláž za to, že má v nějakou dobu odliv.

0 Citovat

Ještě otázka pro ty, co byli na Ko Changu a Ko Koodu. Setkali jste se s písečnými muškami nebo blechami (sandflies)? Narážím na spoustu příspěvků a zkušeností, které toto zmiňují právě na ostrovech v této části. Prý to dokáže dost otrávit pobyt. Loni v Andamanském moři jsme nic takového nepotkali.

0 Citovat

Prosim ještě jedna otazka, jak nejlepe se dostat z kho lanty na krabi na letiste? Jde to jen autem nebo lodi? Nejak se nemuzu dopatrat co by bylo nejlepsi? Dekuji

0 Citovat

toncek napsal(a):

Ještě otázka pro ty, co byli na Ko Changu a Ko Koodu. Setkali jste se s písečnými muškami nebo blechami (sandflies)?

Nic takového jsme na Ko Changu nepotkali. Jen mě něco párkrát ozobávalo v moři:)

0 Citovat

Máte někdo tip na rooftop bar s pěkným výhledem na město, kde by nebyl milion lidí a nedalo se tam pomalu hnout?

Jako alternativa mě napadlo vzít nějaký hotel, který nedisponuje proslulým barem, ale přitom nějaký má, takže by se tam snad dalo i v klidu sednout. Tenhle Novotel nevypadá špatně: https://www.booking.com/hotel/th...um.cs.html

0 Citovat

tohle je klasika: https://www.banyantree.com/en/th...nd/bangkok

0 Citovat

toncek napsal(a):

Ještě otázka pro ty, co byli na Ko Changu a Ko Koodu. Setkali jste se s písečnými muškami nebo blechami (sandflies)? Narážím na spoustu příspěvků a zkušeností, které toto zmiňují právě na ostrovech v této části. Prý to dokáže dost otrávit pobyt. Loni v Andamanském moři jsme nic takového nepotkali.

Byli jsme tam a viděli několik lidí s bolákama zřejmě od těch blech. Neleželi jsme na písku a používali repelenty i přes den.

0 Citovat

lucka.mifka napsal(a):

Prosim ještě jedna otazka, jak nejlepe se dostat z kho lanty na krabi na letiste? Jde to jen autem nebo lodi? Nejak se nemuzu dopatrat co by bylo nejlepsi? Dekuji

My to jeli opačně z Krabi na Lantu lodí.

0 Citovat

Je doprava v Bangkoku tak šílená i v noci? Potřebuju být na letišti zhruba ve 3 hodiny ráno, cesta taxikem by z centra měla trvat kolem půl hodiny, takže přemýšlím jestli hodinka navíc bude dost. Zvažuju i variantu zůstat poslední noc před odletem někde v okolí letiště, ale momentálně mi přijde lepší ještě někam večer zajít v centru, pár hodin se prospat a přesunout se až v noci rovnou na letiště.

0 Citovat

V tuto dobu určitě v pohodě. Před 4 lety jsem jel ráno ve všední den už za světla od Democracy monument autobusem na metro (a pak na letiště) a provoz byl slabý. (I v Manile to bylo z Makati, kde je zácpa min. do půlnoci, přes 6 h. ráno v pohodě.)

0