Peru na 2 týdny

Napsal kony 2016-09-26T12:45:27+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
6 odpovědí

Ahojte,

tak se nám povedlo dát konečně dohromady cestovního průvodce po Peru.

V Peru jsme byli dva týdny a zde je kompletní itinerář: http://www.ara.cz/peru/clanky-a-cestopi ... dny-v-peru

Sami jsme se nechali inspirovat před cestou několika zahraničními články. Podobná trasa se dá klidně naplánovat i na tři týdny, s tím, že navštívíte třeba Bolívii nebo se vydáte na Inca Trail. Plno nápadů, co navštívit, najdete i v sekci Peru.

Kdyby cokoliv, tak dejte vědět a rád poradím.
Kony

Díky hodí se, za měsíc letím. Zajímaly by mě konkrétní částky. Informace, že někde je cena poloviční, není dokonalá, když nevím, kolik to je.

Díky za postřeh. Částky se často mění, proto jsme je tam nechtěli moc zahrnovat. Přesto jsme je doplnili k těm taxíkům. Oficiální taxi vychází na 60 solů do Miraflores. My jsme šli o kousek dál, kde nás stopl jeden pán a u něj jsme se dostali na částku 40 solů. Ovšem hned se na něj seběhli taxíkáři a docela na něj začali řvát. Nakonec byla cena 45 solů. Ovšem cestou zpátky na letiště nás "taxikář" hodil k vjezdu do letiště, jelikož dovnitř by už musel něco platit, asi za 30 solů. Co jsme koukali, tak by zde nebyl problém odchytit auto hned na začátku. Přesto jedná se o neoficiální auta a pokaždé tam hrozí menší riziko, zvlášť přes noc. Přes den by to mělo být v pořádku, zvlášť ve více lidech. Místní lidi jak vidí cizince, tak jim hned zastavují a dělají ze sebe taxíka. Pro ně je to dobrý přivýdělek.

V cestopise doporučujete batoh místo kufru. Zajímá mě, jak převážet batoh v letadle. Větší batoh se do kabiny nevejde a u odbaveného zavazadla mám obavy, aby se někde nezachytly všechny ty šnůry, co z něj porůznu trčí a nepotrhaly se. Obalujete jej folií? Nebo izolepou? Ale při přestupu v USA to asi všechno rozřezají, že?

teoreticky by sa dal batoh do niecoho takehoto narvat nie?
http://www.ebay.com/itm/80L-Red-Large-T ... SwcL5XNTGk

Osobně vždy doporučuji batoh, pokud člověk jede poznávat a cestovat po zemi. Nikdy nevíte, kde se přesně ocitnete a ne všude je dobrá cesta a potom se kufr může stát velkým utrpením. Ovšem jde naplánovat tak cestu, že se pokaždé ihned ubytujete, tam si necháte kufr a na výlety chodit s menším batohem. My jsme všichni cestovali s batohem, který se vešel do kabiny. Případně odbavili jeden malý batoh, kam jsme dali věci, které by nám nepovolili na palubu. Chtěli jsme eliminovat to, že se nám po cestě ztratí batohy. Bez menšího batohu bychom se obešli. Měli jsme dost krkolomnou cestu do Limy smiley

S tím potrháním je to vždy riziko.. zatím se nám to nikdy nestalo. Já osobně mám i batoh, který umožňuje většinu věcí schovat. Obalení je určitě varianta, jak se tomu vyhnout. Podle mě vám vše dorazí zabalené až do cílové stanice. Samozřejmě, pokud si někdo vybere váš batoh nebo bude podezřelý, tak se to může stát.

Já jsem toho nacestoval s odbaveným batohem dost a nikdy se mi nepotrhal. Je dobré ale obepnout bederní popruh dozadu přes batoh. Z Prahy jsem ho raději přepravoval zabalený ve fólii, ale zpět nikdy zabalený. Teď jsem si už koupil tento obal, který má výhodu, že se dá otevřít i jen částečně na popruhy a nést na zádech zabalený:
http://www.trekshop.cz/batohy-batuzky-l ... gobag.html
Koupil jsem ho hlavně kvůli zamezení ušpinění blátem a prachem v JV Asii, kde se to někdy hodí při přepravě autobusem. Izraelci mají v takových obalech batohy v autobusech v Jižní Americe vždy.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!