zdravim vospolok, o par dni letime na 4 dni na kretu - Heraklion. auto budeme mat pozicane, zakladna v Malii (kvoli cene ubytka). Pocasie vyzera byt fajn, ale skor na prieskum ostrova tak co som pzoeral je tam toho kopec - nechcem presoferovat pol dna a tak som pozeral co vidiet do 2 hodin od Malie - pamiatky ma nejak netahaju a skor tak prirodne/plazovo. Co som pozeral tak ma zaujali plaze okolo Istro, zaujimavo vyzera Agios Nikolaos, Plaka a Spinalonga, mozno by som isiel do vnutrozemia a dole do Ierapetri, prip. Myrtosu. A odtial ist pozriet na plaz Matala. Mozno by sme dali aj nejaku lahsiu turistiku, kusok od Malie na juh su rokliny Roza a Ambelos, bol tam niekto? Lebo zle to nevyzera. Diky za pripadne rady. .

Kreta - tipy co vidiet

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Jo, ted jsem si vzpomnela na jednu krasnou plaz! Rika se ji Red beach, protoze ma pisek docervena (zvlast pri zapadu slunce). Je kousek vedle plaze Matala: https://www.google.cz/maps/place/Red+be ... 24.7493327

Nevede tam cesta pro auta, jde se tam pesky pres kopec a trva to asi 45 minut. Pri horkem pocasi doporucuju nepodcenit mnozstvi vody, ktere berete s sebou. Na plazi je malinkaty stanek s obcerstvenim (ceny jsou s ohledem na dostupnost vyssi). Pri ceste tam jsou krasne vyhledy na skaly a pak u plaze je mozne se projit podel piskovych skal, do kterych jsou vytesane ruzne sosky.
Byla jsem tam v srpnu a zari. Lidem se tam vetsinou asi nechce, takze jsme tam vzdycky byli v mensim poctu.

Tyjo, 16 eur za tu Spinalongu!? Jsem rada, ze jsem vsude byla mimo sezonu smiley

0 Citovat

hej na Red Beach sme chceli tiez ist, ale uz nebolo cas, nie je to nahodou tiez nudisticka plaz? A Matala je naozaj pekna.
Boli sme tiez mimo sezony, pred mesiacom, lenze podrazeli...niekedy bol vstup na Spinalongu 2 eura. Teraz za lodku 8 euro + 8 euro vstup na ostrov za hradby.

0 Citovat

Prebehol som na google mapach celu vychodnu cast a asi najzaujimavejsia dostupna plaz mi prisla Voulisma beach pri Istrone, len tam treba 2x prestupovat a cena listka by ma stala 2x tolko co ma stala letenka z Budapesti smiley bud ostanem v Heraklione alebo za tie peniaze smer Chania, tie plaze tam sa mi zdaju lepsie a som v dosahu Samarie, ale rozhodne Volotea co to bude nakoniec.

0 Citovat

Voulisma bola najlepsia. Na tej Krete fakt radsej pozicat auto, tiez som chcel MHDckou najprv, ale uz ked idu dvaja, tak sa to neoplati smiley

0