Zdravím má niekto skúsenosť s cestou do Ríma alebo Toskánska,Florencie? Typ na nejaké lacné letenky a ubytovanie? Chcem ísť na výlet pre 2och do jedného s týchto miest. Bol by to jeden z prvých takýchto výletov,preto som sa chcel spýtať čo by bolo na začiatok lepšie. Plánujem výlet na 2-3 dni. Ďakujem veľmi pekne. .

Výlet Rím,Toskánsko,Flerencia

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

10 reakcí

Zdravím má niekto skúsenosť s cestou do Ríma alebo Toskánska,Florencie? Typ na nejaké lacné letenky a ubytovanie? Chcem ísť na výlet pre 2och do jedného s týchto miest. Bol by to jeden z prvých takýchto výletov,preto som sa chcel spýtať čo by bolo na začiatok lepšie. Plánujem výlet na 2-3 dni. Ďakujem veľmi pekne.

0

Osobně jsem navštívil právě Toskánsko a mohu jen doporučit! Otázka ale zní, odkud jsi - kvůli letence / letišti?

0 Citovat

Prepáč zabudol som na túto info. Bývam na hraniciach s ČR,čiže hodinka do Bratislavy alebo hodinka do Brna

0 Citovat

V tvém případě je Toskánsko pasé, žádné extra linky z okolí nelítaj. Maximálně z Krakova, ale tam nejsou ceny moc atraktivní.

Pokud bys nechtěl Řím, můžeš zkusit také Bergamo + Milán. Tam seženeš letenky do 30€ / osoba. Letenky do Říma by byly okolo 80€, což je docela zásadní rozdíl. Ceny ubytování pak vycházejí okolo 50-60€ na noc. Je třeba ale promyslet termín a podívat se na ceny ubytování, jelikož se může konat nějaká zajímavější akce a ubytování se může vyšplhat i na dvojnásobek.

S Římem ti moc neporadím, zde jsem jen přestupoval. Naopak Bergamo je prima a den si zde dovedu představit, Milán to samé smiley všechno v poklidu a na pohodu. Počítej s cenami v restauracích od 8 do 15€ za jídlo s pitím. Výběr je na tobě, nebude pak problém všechno sladit a naservírovat. Jen bych potřeboval vědět, zda jsi omezen časem, např. jen o víkendech nebo v kterém měsíci chceš letět? Čím víc info, tím snadnější práce pro mě a rychlejší odpověď pro tebe smiley

Případně jestli někdo kdo již byl v Římě hodí reference?

0 Citovat

No ako som sa pozeral na internete tak ten výlet Bergamo+Miláno vyzerá celkom zaujímavo smiley pozeral som sa na nejaké hostely a videl som ich okolo 300-900 KČ. Pokiaľ si absolvoval tento výlet, vedel by si mi nejako poradiť? Čo sa týka letenky alebo ubytovania? + Chcem ísť v Máji asi na 2-3 dni čiže takto dopĺňam info smiley + vieš mi odporučiť či stačí vidieť len mesto alebo je nutné ísť za niečim do okolia smiley som len začiatočník,čiže sa radšej pýtam. OPRAVA je možné že by ten výlet bol v priebehu MÁJA alebo JÚNA smiley

0 Citovat

Trošku oživím tohle muzejní téma.

Chtěl bych se podívat do Toskánska a zajímá mě, jestli je lepší to projet vlakem nebo autem. 

Jsem z Ostravy tak poletíme buď KTW-BLQ nebo KRK-PSA. 

V Boloni už jsme byli, takže se klidně vyhnu.

Chtěl bych vidět asi Pisu a Florencii a pak nějaké zapadlé dědiny. 

Možná někdo doporučí co nevynechat v téhle oblasti.

Mám uložené akorát Terme di Saturnia a Civita (obojí je ale už trochu z ruky).

0 Citovat

byl jsem naposled loni a autem, jestli chceš, tak ti pošlu na mail co jsem si pak napsal... předtím jsme byli i letadlem (jsem taky z Ostravy) a letěli jsme do te Bologne a pak rychlovlakem do Florencie.. ty vlaky tam jsou úplně v pohodě, jen se vyplatí třeba ten rychlovlak koupit i dopředu na netu..

0 Citovat

Ahoj, v Itálii se pohybuji jedině vlakem, ale třeba úseky Benátky - Boloňa - Florencie jsme jeli Flixbuse za směšné peníze. Rychlovlaky hodně dopředu, pak jsou ceny ok. Akorát  Terme je z ruky no...

Jinak z Pisy jsme busem jezdili k moři, které bylo ok, leželi jsme vždy na kamenných valech, kde byli jen místní. 

Města celkově jsou super, jen Livorno byla blbost, nic tam není.

Možná výlet na Cinque Terre s Pisy se dá vlakem...

0 Citovat

Daniel napsal(a):

byl jsem naposled loni a autem, jestli chceš, tak ti pošlu na mail co jsem si pak napsal... 

Mě by to taky zajímalo, tak klidně pošli SZ
0 Citovat

jakob napsal(a):

Chtěl bych se podívat do Toskánska a zajímá mě, jestli je lepší to projet vlakem nebo autem.  ...  Chtěl bych vidět asi Pisu a Florencii a pak nějaké zapadlé dědiny. 


Pisu, Florenciu a niekoľko ďaľších miest dáš v pohode vlakom. Ale na cestovanie nádherným toskánskym vidiekom je treba auto.

0 Citovat

hugonovak napsal(a):


Pisu, Florenciu a niekoľko ďaľších miest dáš v pohode vlakom. Ale na cestovanie nádherným toskánskym vidiekom je treba auto.

No to jsem si tak nějak myslel... Proberu to s ženou co vlastně chceme 😂

Jinak i tu v cestopisech to někdo dal autem. Nicméně celou cestu autem určitě ne.

Ještě to nějak nakombinujeme

0
10 reakcí