Ahoj, prestoze nemam ke sklonku roku kvuli praci moc cas na planovani, snazim se kazdou volnou chvili neco googlit o Hawaji a doufam, ze jsem se nezblaznil pri koupi letenek Specialne Waipio znam z fotek o Havaji, takze jsem se tesil... Myslite, ze mam tedy prehodit plan a vynechat jeden z mensich ostrovu a misto nej zaletet na Big Island? Popr ktery by jste vynechali? Jde mi hlavne o prirodu..na to jsem sazel u Kauai... Diky za kazdou radu nekoho, kdo to ma treba projete  .

Hawaj

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

...příště...

0 Citovat

pre vsetkych, ktori si chcu rentnut na Havaji auto:

velmi doporucujem ist cez pomerne neznamu stranku http://carrentalhawaii.com/

o stranku sa stara svajciar Nick, mal osobny pristup (riesili sme spolu, ako to bude na Piilani Hwy s 2WD SUV a podobne) a hlavne ma asi najlepsie ceny, ake sa mi podarilo najst. auto na 19 dni (SUV) mi vybavil za 860USD, tzn 45USD/den. na dvoch ostrovoch je to tyzdenny tarif (302/w), na jednom 5dni (256/5d), ktore cenu na den este o nieco zvysuju. v cene je zero deductible, full-to-empty tank a 3 soferi naviac .. ofiko ceny od Alamo su takmer 2.5x vyssie. Nickovi som napisal poziadavky, do 24h spravil rezervacie, ktore su viditelne priamo v Alamo systeme vratane spomenutych extras.

z reklamy nemam ani cent smiley ale rad sa podelim o skusenost za 1*.

0 Citovat

Potvrzuji, před dvěma lety jsem bral Wranglera na Oahu i Kauai... opravdu nejlepší ceny.
Za 3 týdny letíme znovu a budu brát znovu tady

0 Citovat

billigermietwagen na Big Islandu (Alamo) - dostali jsme úplně nový (8 mil najeto) Jeep Renegade, zdarma navigaci, 2 řidiči, pojištění za cenu 282 euro/týden.

0 Citovat

Zdravím, jede někdo Hawaii ve druhé polovině dubna? smiley

0 Citovat

závidím, jsme rozhodnutí podívat se tam ještě jednou smiley

0 Citovat

Aha no tak to my přiletíme na Oahu a pak odlétáme z Big Islandu smiley

To se asi mineme...

0 Citovat

Ahoj,my (par) budem na Maui od 4-13.5,budeme mít auto, tak kdyby chtěl někdo podniknout společný výlet,písněte ma email.(eldoren@seznam.cz)

0 Citovat

sme tam
12-19.4 BI
20-24.4 Maui
25.4-1.5 Kauai

0 Citovat

14.3-20.3 Maui
20.3-26.3 Kauai
26.3-28.3 Oahu

kdyby tam nekdo nahodou byl....kdyztak PM

0 Citovat

chci se zeptat jak řešíte přelety mezi ostrovy s kufry? Nebo berete krosnu, která se snad vejde do příručního zavazadla, aby člověk nemusel připlácet za zavazadla?

0 Citovat

Dnes priletame na Oahu a budeme tu 14 dni

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

0 Citovat

Nechcete nekdo koupit Hawaii tri-park annual pass? Vstup do vsech tri havajskych narodnich parku. Plati do unora 2018

0 Citovat

ještě k Maui a stanu - po Big Islandu jsem si myslela, že to bude pohodička. Ovšem ostrov je hodně turistický, samé kondominium. Kempy vyhlídnuté na netu - Papalaua Wayside je na úzkém pásu mezi silnicí (frekventovanou) a oceánem. Na první pohled nic moc, ale dnes bych tam v nouzi zakotvila, je tam hodně místních rybářů. Kanaha Beach park - tam jsme dorazili na noc po setmění a na upozornění místních jsme raději odjeli a noc strávili v autě.
Na konci Road to Hana je Wai´anapanapa Beach park u černé pěkné pláže, stanují tam hodně Amíci s rodinami, turisti. Striktně vyžadován permit, stálá služba v office, ale pozor - permit na místě NEKOUPÍTE. Buď musíte mít vytištěn předem, nebo přes net (obtížné, není tam signál) musíte koupit a zaplatit kartou a na kus papíru vypsat a pověsit na stan. Jediné místo, kde jsme to viděli, jinde na permity kašlali a když přišel ranger, stačilo říct "permit máme".
Nebýt holek z USA, které nám přes jejich mobil s permitem v Haně pomohli, spali jsme opět v autě.

0 Citovat

My máme koupený letenky přes Island air a registroval jsem se a koukal jsem, že je sleva na zavazadlo, ale i tak mi to přijde drahý. Mám v plánu spát v autě na Maui kromě kempu na Hosmer Grove Campground, abych to měl blíž na východ slunce. Pak přelétáme na Oahu kde jsem zatím nad spaním moc nepřemýšlel.

Ještě otázka teď řeším půjčovnu aut na Maui přisáváme v 22:00 půjčovny jsou otevřené do 23:00 co jsem našel. Když si představím než dostanu zavazadla, imigrační pohovor myslíte, že se dá stihnout vyzvednout auto?

0 Citovat

Pohovor je jen na prvním vstupu do USA. A pokud jste už v USA byli a máte stejnou ESTU a pas, tak v LAX možná půjdete jen přes robota se scannerem.

0 Citovat

Absolvujes ho len v LAX, let LAX-OGG je vnutrostatny.

Max co sa ti moze stat je, ze si ta nahodne vytiahnu k prehliadke batoziny, bo na Hawaii nemozes dovazat semena, tusim ovocie etc, ale to by mal byt len scan.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s Zip line ? Přemýšlíme jestli ty peníze za to dávat je dost drahé. Děkuji

0 Citovat

ja bych doporucil stranku Billiger na pujceni aut... ty hawaj rental vychazi skoro stejne ale v billiger tam mate uz i full pojisteni. Je to akorat nemecky... my jsme meli alamo a na 6dni za 230e, coz bylo vzhledem ke konkurenci nejlevnejsi smiley

Jinak nejde mi citovat, ale kdo se tu ptal na ten pohovor po priletu. Pohovor je samozrejme jen v prvni zemi vstupu do USA, ale spis vidim, ze mate let VIE-AMS-LAX ... tak pokud mate v amstru tech slavnych 50 min na prestup, tak spis bacha na to.. nekdy je to v pohode, ale uz se to resilo na jinem foru, ze to plno lidi nestihlo, ptz z vidne to ma vecne zpozdeni a pak vetsinou priletite o den pozdeji a muze vam propadnout jak auto tak hotel... nechci strasit, jen si to kdyztak osefovat predem smiley

0 Citovat
Roomstr napsal(a):

ja bych doporucil stranku Billiger na pujceni aut... ty hawaj rental vychazi skoro stejne ale v billiger tam mate uz i full pojisteni. Je to akorat nemecky... my jsme meli alamo a na 6dni za 230e, coz bylo vzhledem ke konkurenci nejlevnejsi smiley

Jinak nejde mi citovat, ale kdo se tu ptal na ten pohovor po priletu. Pohovor je samozrejme jen v prvni zemi vstupu do USA, ale spis vidim, ze mate let VIE-AMS-LAX ... tak pokud mate v amstru tech slavnych 50 min na prestup, tak spis bacha na to.. nekdy je to v pohode, ale uz se to resilo na jinem foru, ze to plno lidi nestihlo, ptz z vidne to ma vecne zpozdeni a pak vetsinou priletite o den pozdeji a muze vam propadnout jak auto tak hotel... nechci strasit, jen si to kdyztak osefovat predem smiley

dik za tip, naozaj sa to stat moze a treba to riesit. na druhej strane, 1200eur za kompenzaciu na havaji celkom bodne :)

0 Citovat
Roomstr napsal(a):

ja bych doporucil stranku Billiger na pujceni aut... ty hawaj rental vychazi skoro stejne ale v billiger tam mate uz i full pojisteni. Je to akorat nemecky... my jsme meli alamo a na 6dni za 230e, coz bylo vzhledem ke konkurenci nejlevnejsi smiley

Jinak nejde mi citovat, ale kdo se tu ptal na ten pohovor po priletu. Pohovor je samozrejme jen v prvni zemi vstupu do USA, ale spis vidim, ze mate let VIE-AMS-LAX ... tak pokud mate v amstru tech slavnych 50 min na prestup, tak spis bacha na to.. nekdy je to v pohode, ale uz se to resilo na jinem foru, ze to plno lidi nestihlo, ptz z vidne to ma vecne zpozdeni a pak vetsinou priletite o den pozdeji a muze vam propadnout jak auto tak hotel... nechci strasit, jen si to kdyztak osefovat predem smiley

dik za tip, naozaj sa to stat moze a treba to riesit. na druhej strane, 1200eur za kompenzaciu na havaji celkom bodne :)


pre buducich navstevnikov by som len dodal, ze na Haleakala si okrem park passu treba kupit aj entry na sunrise (v podstate parkovacie miesto) na konkretny den. ja som na to zabudol a so stastim som vychytal jedno z 8 poslednych miest za 2 tyzdne - takze rozhodne nenechavajte na poslednu chvilu.

0 Citovat

nejake osobne potrehy z tripu, snad niekomu pomoze:

Big Island

Volcano national park
- Pokial idete cca po 9pm, vidite najlepsiu ziaru z kratera a rangeri su uz prec, tzn ak mate dostatocne vyjebavacsku povahu, mozete usetrit za vlez

Mauna Kea
- Ak chcete ist autom az na vrchol, vezmite si pre pokoj duse 4WD s redukciou. Videl som tam aj Mustangy, ale nechcel by som vidiet ich brzdy po zjazde dolu.

Maui

Tip na spanie, pokial nezozeniete nic lepsie - Olowalu kemp. Je cca na polceste medzi Lahainou a Kihei, sukromny, tepla sprcha, snorchlovacia plaz, ale nie moc na kupanie (nie je pekna). $20/os/noc vo vlastnom stane.

Haleakala sunrise
- Neplatite vlez do parku, pokial vojdete vecer a prespite v Hosmer’s Grove camp, ktory je zadarmo. Je tam kosa, takze treba spat bud v kufri auta, alebo to chce slusny spacak. Staci vstavat o 4.30am. Za mna rozhodne lepsie nez vyrazit z ubytka v Kihei alebo Lahaine o 2am.
- Po novom je potreba permit na vyjazd na Haleakala Summit, ktory sa mina ako teple rozky. Kupil som ho a zistil som, ze je to len na summit, nie na zakladne parkovisko, odkial sa da pohodlne vyjst za 10 minut na vedlajsi vrchol a pozorovat vychod slnka. Ak su vystrielane permity, nedajte sa odradit a chodte.

Kauai

County campy – nikde to nemaju zverejnene, ale nemusite mat kupeny permit vopred, preda vam ho ranger na mieste (vacsinou o 6 rano) za $5/os/noc, takze no stress a proste postavte stan. Vopred kupeny permit stoji $3/os/noc.
- Anini beach park – pekny county camp s peknou plazou, ale je na severe a hodne tam leje.
- Salt pond beach park – miesto, kde sa chodia bavit domaci, ale je to zaujimave, o polnoci byva klud a prima plaz hned vedla. Je na juhu a prakticky tam neprsi.

Poipu beach – turisticka, ale skvele snorchlovanie, asi najlepsie s vynimkou Molokini na Maui. Za 3 dni sme mali stastie na 5 tulenov, ktori sa hraju v mori a potom chrapu na plazi, a zelvu, ktora si to pikovala na plaz asi meter od nas, ked sme snorchlovali :) Rozhodne stoji za to navstivit, aj ked neznasate davy.

Kalalau trail – permity sa necheckuju inde nez na Kalalau beach, a aj to plusminus raz mesacne. Pri treku do polovice na Hanakoa falls vobec. Ak nestihnete kupit permit, prip nechcete davat $20/os/noc, falls kludne chodte, beach mozete risknut, stretli sme viacero takych, a neboli to nasinci setriaci kazdu korunu, ale francuzi, svedi a pod.

Obecne tipy

- Zoberte si cim viac kariet a explicitne sa dotazujte bank, ci vam kartu povolili na platby v zahranici. So mnou vydrbalo Creditas, u ktoreho plati, ze vam sice platby v zahranici implicitne povoluju, ale ak sa im transakcia zda podozriva, mozu ale nemusia vam zavolat a pytat autorizaciu, proste ju len tak zamietnu (vysvetlenie z prvej ruky od mojej bankerky po velmi neprijemnom emaile s dotazom, wtf sa deje), e.g. karta nefunguje vobec a netusite preco. CSOB obecne fungovala vsade.
- Ak idete na budget, Foodland mava rano casto velmi zlacnene veci, tzn All American sandwich (mega bageta) za $4 (z 11). Neda sa to robit furt, ale pri lokalnej cenovej hladine dost potesi, ked nieco taketo najdete.
- Ak si chcete doniest lokalny rum a nehanbit sa nasledne pred kamosmi ako ja vcera, nekupujte Lahaina rum, je to vacsia sracka nez Bozkov :D

0 Citovat

Ahoj Tomáši, jestli máš ještě tri park pas tak mi odepiš, letím na Havaj letos v listopadu (Maui a Big). Kontakt: ahana@quick.cz

0 Citovat

predam Tri-Park pass, validny do polovice dubna 2018.

cena 300kc, predavka Brno.

kontakt cez spravy na fore.

0 Citovat

Ahoj, predám Hawai´i TriPark Annual Pass, platný do Nov/2019. Cena 600 Kč.

Vo všetkých troch parkoch sme boli a stálo to za to.

Výhodné aj pre tých, ktorí navštívia len Big Island (Volcanoes a Pu´uhonua park).

0