Zdravim vsechny cestovatele, již čtvrtým rokem žiji s rodinou v hlavním městě Kazachstánu, Astaně. Pro Čechy je tato země stále ještě velkou neznámou, informací na internetu není mnoho, a tak jsem se rozhodla s kamarádkou vytvořit stránky poskytují informace o Kazachstánu a životě v Astaně (ať již pro Čechy, kteří se sem chystají na návštěvu nebo i místní česko-slovenskou komunitu). Věříme, že KAZ má opravdu mnoho co nabídnout, i když logistika a služby ještě nejsou na mnoha místech na patřičné úrovni. Web se snažíme průběžně aktualizovat a postupně doplňovat o co nejvíce informací. Od ledna 2017 se ruší pro ČR vízová povinnost s Kazachstánem a v létě se v Astaně bude konat světová výstava EXPO 2017. Snad naše informace pomůžou i návštěvníkům tohoto fóra. Pokud by vás zajímalo jak se v Kazachstánu žije a co navštívit, koukněte se na http://www.zivotvastane.com .

Astana a Kazachstán

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

tonic napsal(a):

Dostyk 5/2 je adresa nasho hostelu, takze urcite okolie preskumame

Na adrese Dostyk 5 jsme taky bydleli :) Jsou to ty velký paneláky, z venku lesk uvnitř bída... Jen asi 15 jsme s pomocí taxikaře hledali, kde to je a bez jich a několika telefonátů bychom to nenašli...

Měj připravenej telefon ať najdeš ;)

0 Citovat

Úplně jsem zapomněl: kdo by plánoval přespat v Budapešti na letišti, ať se zkusí už večer před odletem procpat přes kontrolu (a dá vědět, jestli to vyšlo, bude se mi to relativně brzo hodit. :) ). Z informací na www.sleepinginairports.net jsem blbě (ne)pochopil, že SkyCourt je v airside, takže jsme klimbali na nepolstrovaných lavičkách v landside 2B a na čerstvosti nám to opravdu nepřidalo, přitom pokud by nás s letenkou na ráno už večer pustili dovnitř, mohli jsme se vyvalovat na mnohem lepších. :)

0 Citovat

Tomáš Novák napsal(a):

Na adrese Dostyk 5 jsme taky bydleli :) Jsou to ty velký paneláky, z venku lesk uvnitř bída... Jen asi 15 jsme s pomocí taxikaře hledali, kde to je a bez jich a několika telefonátů bychom to nenašli...

Měj připravenej telefon ať najdeš ;)

Už poslali z hostelu po rusky detailné info ako sa dostať na etaz 22 do kvartiru 105 :)

0 Citovat

To já jsem hledal (jinde) správný vchod do baráku tak dlouho, až se mě zželelo nějakému malému klukovi, který si hrál na dvoře a poradil mi. :) Přitom kdybych se pořádně podíval na fotky na Bookingu..... a dostali jsme ne zcela srozumitelné anglické instrukce, jaký kód zadat u dveří, ale zrovna vycházel domorodec, tak jsem je nakonec nemusel luštit.

0 Citovat

K tomu Baytereku - mali ste celkom šťastie že ste sa tam vôbec dostali. V lete počas Expa v akúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu tam bola rada minimálne na 3 hodiny tiahnuca sa krížom cez celé námestie v 35-stupňových horúčavách na priamom slnku. Obdivujem tú vytrvalosť, ktorú tam tí ľudia tesne pred úmrtím na úpal a dehydratáciu predvádzali.

0 Citovat

predpokladam ze kazassky vidiek na navsteve hlavneho mesta. Toto bolo rovnake pocas EXPO 2010 v Shanghaji. 95%+ domorodcov, z toho 95%+ takych ktori nikdy nevideli belocha :D A rady do cinskeho pavilonu co vyzeral ako Slovensky rozhlas nekonecne.

0 Citovat

Teď v zimě jenom pár lidí. Až jsem se divil, jak je tam prázdno.

0 Citovat

Je v Astaně a blízkém okolí k vidění i něco jiného než postsovětský bling bling kýč a nevkus (dojem z cestopisů)???

0 Citovat

Tak tam by mi v zimě umrznul pindík.

Do Kazachstánu raději v létě a bez kabelky (aby si mě nespletli s Brünem a nedali mi pokutu)...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Je v Astaně a blízkém okolí k vidění i něco jiného než postsovětský bling bling kýč a nevkus (dojem z cestopisů)???

Zasněžená step? :) Nevím, já tam letěl na jídlo. Jen mě mrzí, že jsme zazdili botanickou zahradu.

0 Citovat

Hm... to nezní moc úchvatně.

0 Citovat

kolik tak dni je na dostatecny pruzkum Astany v pohodovem tempu plus treba s navstevou nejakeho toho predstaveni? :)

0 Citovat

@petr76 - ak vyjde čas, tak plánujeme neďaleký "gulag" Alzhir

0 Citovat

Díky za radu a dodatečně i za doporučení muzea v Pervomajsku, které se nakonec ukázalo být zlatým hřebem návštěvy Oděsy. Škoda že není výpravnější. Člověk odtamtud odjížděl z hodně smíšenými pocity, což bylo umocněno i výkladem průvodce-vojáka kterému se až moc očividně stýskalo po té šílené době, kdy sila byly ještě funkční. Poněkud bizarně za největší vymoženost považoval mikrovlnku v ubikaci v kontrolním modulu ze kterého údajně ti tři nešťastnici, kteří by měli to "štěstí" a nukleární armageddon přežili měli po 40 dnech vylézt... pokud by se do té doby nezbláznili.

0 Citovat

Taky děkuji za tip na Pervomajsk, využiju doufám v létě. :) Existenci Alzhiru jsem zaznamenal, ale nějak nám na něj nevyšel čas.

Ještě jsem zapomněl na jednu věc: v Astaně není neobvyklé, že si v restauraci/kavárně sami připočtou 10% spropitné, tak aby se pak někdo nedivil, kolik platí. :)

0 Citovat

este toto sem dam... info o aktualnych cenach na plazi v Khan Shnatyr

We have recently launched New Year promotional offer which is valid till the end of 2017.

The current prices are as follows:

8 000 kzt / adult, weekdays (Monday – Friday)

10 000 kzt/ adult, weekend (Saturday, Sunday, public holidays)

5 000 kzt/ kid, weekdays & weekends

Happy Hours offer is valid daily:

Morning hours from 10:00 till 13:00

Evening hours from 18:00 till 21:00

The Happy Hours prices:

5 000 kzt/ adult, weekdays (Monday – Friday)

7 500 kzt/ adult, weekend (Saturday, Sunday, public holidays)

3 000 kzt/ kid, weekdays & weekends

0 Citovat

my sme jedli este medzi koncertnou halou a kniznicou v takej restike / vyvarovni, kde by mali mat aj menu "komplet", hovorili len po kazassky, na pitie len nealko, ale zazitok, asi to je len pre policajtov, kedze dnu sme boli jediny dvaja bez uniformi :D

nazov zial neviem ale bolo to niekde tu https://goo.gl/maps/ssCDrPYRAMx

0 Citovat

toto? :) https://2gis.kz/astana/search/%D...Fzoom%2F16

Inak Astana je nove Skopje ako to vidim podla poctu navstevnikov z fora :D

0 Citovat

vyzera to tak, ze by to mohlo byt ono, ale na 100% nepotvrdim, z ulice ides po schodoch hore a potom do lava ;)

Skopje vs Astana, v Astane nachodit 20 km za den nie je problem :D

0 Citovat

K dnešnímu dni (20.3.2019) došlo u příležitosti odstoupení kazašského prezidenta Nursultana Nazarbayeva k přejmenování hlavního města Kazachstánu Astana na Nursultan ;) https://en.wikipedia.org/wiki/Astana

0 Citovat

Proky napsal(a):

K dnešnímu dni (20.3.2019) došlo u příležitosti odstoupení kazašského prezidenta Nursultana Nazarbayeva k přejmenování hlavního města Kazachstánu Astana na Nursultan ;) https://en.wikipedia.org/wiki/Astana

Kazachstán pořád dokáže překvapovat...

0 Citovat

a potom ze Borat bol urazlivy

0 Citovat

Aspoň se už nikomu hlavní město (Alma Ata/Almaty, Astana) nebude plést :D

0 Citovat

najma obyvatelom severneho a Severneho Macedonska :D

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Kazachstán pořád dokáže překvapovat...

I v zemi, která pojmenovala město po syfilitikovi a masovém vrahovi?

0