Co by člověk měl vědět před cestou do severní Indie? Tipy na určité lokality atd. Díky  .

Indie - průvodce

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

20 reakcí

Co by člověk měl vědět před cestou do severní Indie? Tipy na určité lokality atd. Díky smiley

0

Ahoj, co konkrétně Tě zajímá ? Já sever trochu projela, kromě Ladakhu a okolí, to jsme nestíhali. Trasa byla / bez mezizastávek /přibližně Dillí-Amritsar-Dharamsala- Váránasí-Khajuraho-Orcha-Agra-Jaipur-Pushkar-Bikaner-Dillí. Na případné otázky ráda odpovím, co budu vědět. K vidění je tam mnoho, 5 týdnů je žalostně málo. A tak abych doporučila něco ne zcela typického, pak je to třeba v Agře pohled na Taj Mahal z druhé strany za řekou Jamunou, západ slunce je tam úchvatný. A nebo Krysí chrám The Karni Mata Temple v Deshnoke. Zahlédnout tam bílou krysu prý znamená štěstí. Namasté ...

0 Citovat

V mesici breznu se chystame na mesic do Indie, pri te prilezitosti bychom radi s pritelkyni navstivili Nepal a pote na jihu Sri Lanku. Nevite jak je to konkretne ohledne vstupu a vystupu ze zeme ? Plati nejaka specialni pravidla ? smiley thanks a lot ... smiley

0 Citovat

Nic neprodávej, kup si letenku jinde a hotovo, přece se nenecháš kvůli nějakým zmr... připravit o Indii smiley

0 Citovat

My máme naplánovanou trasu Lucknow - Haridwar - Rishikesh - Delhhi - Jaipur - Agra - Khajuraho - Varanasi - Lucknow. Bohužel letíme jen na dva týdny, takže zvažuji vyškrtnutí Khajuraho. Projeli jste někdo sever? Myslíte, že Khajuraho za to stojí i za cenu toho, že nám výlet celkem uspěchá? A pokud tady jsou nějaké female travellers, které Indii projely (ať už samy, nebo s kamarádkou/kamarádkami), jakou máte zkušenost s cestováním vlakem? Už jsem si hodně tipů zejména od zahraničních cestovatelek projela, ale zkušeností není nikdy dost smiley Většinu času máme v plánu přesuny přes noc (zejména ty delší) a až na jednu výjimku, kdy si vyzkoušíme first class, máme v plánu cestovat sleeper class.

0 Citovat

Jeste otazka zda nekdo projel ze severu na jih od Kathmandu smer Chennai, nejake poznatky ci cestopis ? smiley

0 Citovat

Ahoj, nebyl někdo z vás v Ladakhu, konkrétně v Lehu a okolních horách?

0 Citovat

Ahoj, obnovím staré téma. Dělám hrubý nástřel dubnového itineráře pro 11 dní/10 nocí v Indii (díky časně rannímu příletu a večernímu odletu opravdu takřka celých 11). Přílet i odlet je z Dillí.

Mám hrubou představu, že bych na severu chtěl Dillí, Agru a Jaipur. Pak dost váhám nad Váránásí, protože není zrovna po cestě. Pak bych se chtěl na nějaké tři noci přesunout k moři, nejspíš do okolí Goa. Návrat do Dillí minimálně den před odletem.

Myslíte si, že itinerář včetně Váránásí je reálný při svižném cestování? Přelety se zatím zdály cenově OK snad s výjimkou těch z Váránasí. Jinak je nějaká legendární indická aerolinka, s kterou nikdo soudný nelétá?

Trošku mě zklamala Air Asia. Vzpomněl jsem si, že mi v newsletteru něco psala o promo akci. Vyhledám si to a zjistím, že platí do neděle pro lety od 1. dubna... Skyscannerem si najdu místní letenky ještě pro náhodném datum v březnu, Air Asia nejlevnější, když si všimnu jiného měsíce a dám duben, vyjedou na mě dvakrát vyšší ceny u Air Asie (asi to jsou ty akční). V kalendáříku na webu AirAsia vidím u spoje, že levný je jen leden-březen :D Naštěstí indické aerolinky jsou levnější po celou dobu.

0 Citovat

Proč by to nemělo jít? Času dost. Do Goa bych letěl, jinam nočním vlakem. Přece jen jízda na letiště, časová rezerva, jízda z letiště = docela velká ztráta na kratší vzdálenosti a pozdní nebo brzké lety (které bývají levnějsí) zase slibují nevyspání.

Letěl jsem jen s Air India a Jet Airways a pohoda. Jestli bych se už musel něčeho bát, tak leda přetížené ATC obecně. 😂

Akorát teda svižně = všude budu jenom chvilku a neuvidím skoro nic.

0 Citovat

Díky. Protože většinou si navrhuju hodně nadupané itineráře, tak se radši ptám, jestli je reálné vidět něco z těch míst. Protože podle toho, co o Indii vím, očekávám velmi svéráznou a celkem pomalou dopravu.

0 Citovat

Myslím, že tam, kde mají metro až na letiště, je to v pohodě, jinde bych čekal problémy. U vlaků se dá zjistit průměrné zpoždění a na autobus nebo rikšu bych se teda spolehnout nechtěl. 😊

0 Citovat

Mne ted stacilo 5 celych dni na trasu Dilli - Agra - Jaipur (z nej jsem odletal), i kdyz by se jiste dalo pobyt dele. Myslim, ze lety jsou zbytecne. Vlak jsem mel komfortni a levny, celkove neni o moc pomalejsi nez letadlo. Zpozdeni jsem nemel.

0 Citovat

Letadla jsou v pohodě, s vlaky je někdy problém. Jsou pomalé a špinavé. Ze 6-ti mi jeden spoj zrušili úplně a jeden měl zpoždění 20 hodin.

0 Citovat

Na delsi vzdalenosti je urcite lepsi letet, ale na ten uvod staci vlaky. Tyto spinave a pomale nebyly (mel jsem vzdy s klimatizaci, mozna nejlevnejsi spinave jsou)

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Mne ted stacilo 5 celych dni na trasu Dilli - Agra - Jaipur (z nej jsem odletal), i kdyz by se jiste dalo pobyt dele. Myslim, ze lety jsou zbytecne. Vlak jsem mel komfortni a levny, celkove neni o moc pomalejsi nez letadlo. Zpozdeni jsem nemel.

Nikdy jsem neměl na mysli kratší lety typu Dillí-Agra. Jedině něco ve stylu Dillí-Goa nebo Dillí-Varánasí. Itinerář včetně Varánasí se mi zdá docela natěsný.

Vsuvku do Goa chci, ať se mám na co těšit. Protože vím, že Indie umí být dost svébytná a netuším, jestli mi úplně sedne. Zatímco Goa by měla mít v sobě ještě zbytky portugalského ducha, měla by být čistší, méně přelidněná a taky mít krásné pláže.
0 Citovat

Indie je dost drsná, fekální, špinavá, já už tam třeba nemusím znova, ale Váranásí bylo asi nej. A nesmí ti vadit, že tě všichni budou neustále okrádat. Sice jen o drobné, ale pořád.

0 Citovat

Goa je fajn, líbila ae mi pláž Benaulim vč. restaurací. Zdaleka největší koncentrace podvodníků i zkaženého vzduchu je imho v Dillí. Vlak Goa-Dillí jede trochu moc dlouho.

Různé vlaky vypadají různě.  Záleží na typu i třídě. Osobně mi nevadí všechno od Sleeper výš. 😊

0 Citovat

Kdy se vyplatí kupovat letenky po Indii? Bývají pravidelně nějaké promo akce, co by stály za řeč nebo je víceméně jedno, jestli to koupím teď nebo za čtvrt roku? Co jsem se díval na f4f, tak jsem v historii žádné extra akce na Indii nevykoukal. Snad jen kdyby AirAsia. Ta aktuální akce ale neplatí na Indii a v mailu jsem našel, že už v září byl další podobný Big Sale pro lety od února do listopadu.

0 Citovat

Ja myslim, ze je to jedno. 3 mesice predem asi bude stacit. 

0 Citovat

Dala jsem Indii dokola (6 vlaků, 3 lety - každý segment cca 800 Kč Air India + Jet Airways).

Tolik lidí jako tam jsem v životě neviděla.

https://goo.gl/maps/unWEBeCe4MF2


0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Dala jsem Indii dokola (6 vlaků, 3 lety - každý segment cca 800 Kč Air India + Jet Airways).

Tolik lidí jako tam jsem v životě neviděla.

https://goo.gl/maps/unWEBeCe4MF2


Ты еще не была в Бангладеш? Viděl jsem fotky od kámoše, Indie mi proti tomu připadla poloprázdná. :-D
0
20 reakcí