Ahoj, má někdo zkušenosti s dopravou v Barceloně? Metro? Doprava z/na letiště...? Diky .

Barcelona

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Na Tibidabo se da dostat tolika ruznymi zpusoby...pesky z metra Avinguda Tibidabo je to po stezkach nahoru cca 1,5 hodiny, ale do kopce je to znacne smiley Krome turisticke zubacky jede skoro nahoru jeste jedna neturisticka, ktera je v cene prestupni T-10...vlakem FCG na linka 1 nebo 2 na Peu de Funicular, pak zubacka na Valvidrera Superior...odtud pak pesky 1,5 km nahoru nebo se da pokracovat busem 111 (takovy maly mikrobus, vse v cene jedne jizdy T-10, za 75 minut z centra se to v pohode stihne).

T-10 na Aerobus z letiste neplati, rovnez neplati ani na novou linku metra primo z letiste, ikdyz ta nema moc ani vyznam, kdyz vlakem je to casove stejne...

0 Citovat

Moc pekny vyhled (hlavne v noci) je jeste z Mirador de las Baterias Antiaerea (Bunkers del Carmel) - tam asi nejlip pesky z metra Alfons X - cca 30 minut

0 Citovat

Mám dotaz k letenkám, nyní jsou letenky z Prahy do Barcelony na začátku září s vueling za 3500,- myslíte, že budou levnější nebo raději rezervovat hned?

0 Citovat

Ještě bych měl dotaz k té jízdence T-10. Musí se označovat i při změně dopravního prostředku během těch 75 min.? Koukal jsem na více zdrojů a údaje se rozcházejí.

Logicky bych řekl, že se označí jen jednou, ale zde se píše: "Při změně dopravního prostředku nezapomeňte jízdenku znovu označit, abyste se vyhnuli případné pokutě při kontrole! (Stále se to bude počítat jako jedna cesta). "

0 Citovat

Jízdenku T-10, strkáš do označovače kdykoliv je to nutné aby tě pustil do dopr. prostředku, pokud např. pojedeš po několíkáte do 75minut tak se ti neoznačí (neodečte) další jízda, pokud bys překročil 75 minut tak se označí (odečte) další jizdenka. Alespon takhle to bylo vloni pokud to nezměnili.

0 Citovat

ak si dobre pamatam, tak na jednej strane listku sa postupne tlacili vsetky zapisovane cesty, ak to bolo do 75 minut, tak sa cesta neoznacila, ale bol si vpusteny do dopravneho prostriedku (teda najma cez turniket do stanice metra)

nieco taketo:

0 Citovat

Vetsina Prazaku lita Barcelonu z Berlina, vyjde to v kombinaci s busem levnejc nez lety z Prahy..

Jinak tech 3.5k mi prijde jako slusna cena, to bych klidne koupil..

0 Citovat

Levný bývá Wizzair z Katovic,dá se i do 2k,ale pokud jsi z Prahy,tak je to asi bezpredmetne.

0 Citovat

Ahoj, platí stále, že od 18 hod je vstup do parku Guell zdarma do všech částí (v dubnu)? Díky

0 Citovat

zdarma není - info zde: http://www.parkguell.cat/en/prepare-the ... and-rates/
jinak určitě kupujte přes internet... kromě malého ušetření se můžete vyhnout i frontě.. my tam byli před měsícem a koukali jsme celkem...

0 Citovat

A od kdy jezdí lanovka na Tibidabo (do parku nechceme)? Je to od 11 nebo tento čas platí jen pro návštěvu parku (Sky Walk)? Tady je odkaz na harmonogram.

0 Citovat

Rád bych se šel podívat do jedné z Gaudího staveb a stále se nemůžu rozhodnout zda volit La Pedrera (Casa Mila) nebo raději Casa Batlló. Původně jsem preferoval La Pedrera kvůli terase na střeše, ale teď se koukám, že i druhá stavba má na střeše terasu. Byli jste někdo v obou, která se Vám líbila více?

0 Citovat

ahoj,

byla jsem v obou, hezké jsou obě budovy, ale pokud si chceš vybrat jen jednu z nich, tak bych asi volila casa mila. jinak určitě stojí za to podívat se dovnitř do sagrada familia. zvenku je to zatím pořád dost nic moc, ale interiér je vážně působivý. Osobně se mi hodně líbila i crypta de la colonia güell (kousek za městem).

0 Citovat

Díky, takže volím podle předešlého výběru Casa Mila. Jít dovnitř Sagrada Familia zatím v plánu nemáme. Četl jsem několik cestopisů kde většinou převažoval názor, že zvenku je hezčí než uvnitř. Navíc platit 15Euro za vstup, takže vlastně 30 se mi za to už vůbec nechce. Chápu, že výstavba je financována primárně z veřejných zdrojů, ale i tak. Uvidíme až na místě.

0 Citovat

Navíc počítej u Sagrady s dlouhými frontami a to i v časech, kdy by je člověk moc nečekal.

0 Citovat

Sagradu zvnutra treba vidiet, aj ked pravda ze tych 15 euro je dost. Hlavne listky dopredu online si kupit a ist skor rano, pred desiatou. Takto sme cakali na vstup aj cez vikend len cca 10-15 minut.

0 Citovat

Tak ja naopak můžu říct, jít dovnitř se rozhodně vyplatí. My byli na konci ledna a vůbec žádná fronta, akorát na lístky, ale my je měli koupený online.

0 Citovat

100 lidí, 100 chutí smiley Jít hned ráno není problém - ubytko máme cca 400 metrů od katedrály, takže klidně hned na otvíračku. No uvidíme, samozřejmě si říkám, že když už tam člověk je, tak je škoda toho nevyužít. Jenže takových míst je všude spousta.

Byli jste i v těch věžích? Co výhled?

0 Citovat

ono listok je odbre tak ci tak online..lebo pri sagrade su dva rady ... jeden na listky a dalsi na vstup smiley Vyhlad je fajn, ale lepsi mi prisiel z Parku Guell.
Ale najlepsie su schody aj tak smiley

0 Citovat

já jsem v barceloně byla koncem května, lístek jsem kupovala online (vybíráš si myslím i čas vstupu),a do sagrady jsem šla navečer, a na vstup jsem žádnou frontu stát nemusela. ve věži jsem se byla podívat taky, vcelku zajímavé, ale myslím, že výhled na barcelonu je z mnoha jiných míst i hezčí. ale interiér mě vážně nadchl, byl to docela zážitek (za mě asi i větší než jiné gaudiho stavby).

0 Citovat

Abych tady přispěl taky nějakým tipem smiley Byli jsme tedy na začátku dubna a celkem nás překvapilo počasí, čekal jsem že bude tepleji. Bylo od 15 - 18 stupňů. Místní chodili v zimních bundách, turisti pomalu v tričku, viděl jsem i nějaké blázny na pláži v plavkách smiley

Jinak Tibidabo bylo opravdu super. Krásný výhled na všechny strany, Barcelona jako na dlani, z druhé strany hory. Projížďka historickou tramvají podle mě nemá smysl, pokud nejste fanda. Mě to za těch 5,5 Euro nestálo. Dá se to v pohodě dojít pěšky, případně jezdí i bus za klasickou cenu.

Co se týče výhledu tak můžu ještě doporučit Bunkers El Carmen je to kousek od Parku Guel. Nevím jestli jsme trefili přesně ten kopec, ale v okolí jich je několik a výhled taky parádní. Dorazili jsme sice už po západu slunce, ale i tak. Byli jsme zde prakticky sami jen pár kusů místní omladiny.

Co se týká nějakých podníků, tak můžu doporučit kavárnu Spice Cafe - výborné dortíky především famózní mrkvový, který doporučovala taky obsluha. Jinak příjemné prostředí v takové zastrčené uličce. Pokud zmrzku, tak pak Gelaaati di Marco v Gotické čtvrti. Dokonce jsme se tam vraceli. Nakonec z obsluhy vypadlo, že jsou všichni Italové, tak možná proto, tak dobrá zmrzka.

Na lehký oběd/brunch jsme byli v Petit Pot Cafe Bistro a opět můžu doporučit. Výborné jídlo. Byli jsme v neděli, a museli cca 15 minut čekat na stůl.

Jinak v Sagradě jsme nakonec byli i ve vnitř a musím říct, že ještě že tak! Opravdu nádhera. Úplně jiný kostel/chrám než které jsem dosud viděl a nakonec z toho pro mě byla určitě jedna z nej památek. Místní muzeum popisující jak Gaudí pracoval, co ho inspirovalo a jak probíhala výstavba stojí taky za návštěvu. Celkově jsme tam strávili určitě víc jak 2 hodiny. Ostatní Gaudího díla, která jsme viděli se mi taky líbíla - Park Guel a La Pedrera. No a v Barceloně nelze vynechat návštěvu Camp Nou a jejich muzea. Určitě pro fotbalové fandy must see smiley

0 Citovat

Nema nekdo tip na nejakou overenou mistni autopujcovnu v Barcelone? Mezinarodnich mi rentalcars moc nevyhazuje a kdyz jo, tak jsou pekne drahy.. Popripade jeli jste nekdo busem/vlakem na vylet do Andorry?

0 Citovat

Update Barcelona unor 2017

Doprava:
Z letiste El Prat jsem jel metrem, cena 4,5 eur, clovek se nemuze ztratit, vse je pekne popsane, vsude stoji lide s oranzovou vestou a jsou napomocni, i kdyz moc anglicky neumi pomuzou a informaci kterou potrebujete dostanete. Automaty funguji taky skvele - takze se da koupit listek i na miste. Ja si koupil listek na 3 dny Hola BCN! je v tom i dojezd/odjezd na let. terminal. Koupil jsem si to online v predstihu takze jsem usetril 2 eura...cca 10 procent - a vytisknete voucher. Prijdete k automatu a tam se vas to pta - jestli chcete koupit listek anebo mate voucher, date voucher, natukate id a vytisknou se karticky na dopravu. Behem 1 minuty jste done.

Nezapomente, ze se platnost pocita k pulnoci daneho dne. Tedy kdyz mate 3 denni a pouzijete poprve kartu v treba 23 hodin....tak o pulnoci zacina druhy den ze tri.

Jezdival jsem metrem a autobusem - doprava je perfektni, metra jezdi casto, nejsou overcrowded, autobusy jezdi taky casto, moderni.

https://www.tmb.cat/en/barcelona/fares- ... d-hola-bcn

Sagrada Familia:
Vrele doporucuji - mimo sezonu - pockat s nakupem vstupenek az na miste - pocasi je promenlive a ja si koupil vstupenky dopredu - do baziliky a na vez - za masakroznich 29 eur za jednoho - na dany den a hodinu a zrovna foukalo, takze jsem se nemohl na vez dostat. Udajne mi penize za vez za nekolik dni vrati na ucet - uvidime. Druhy den bezvetri a azuro....

Vstupenky:
http://www.sagradafamilia.org/en/tickets/

Vnitrek stoji za to videt, vnejsek precenovane, takove uplacane z hliny smiley

Park Guell:
Mno smerfi vesnicka. Jel jsem autobusem 92 (samo zalezi kde bydlite), pozde odpoledne, vstup 7 euro, po 18:15 pousti zadarmo. I kdyz je mimo sezenu, tak pri peknem pocasi hodne lidi.

Lanovka pobrezi - Miramar:
1 cesta 11 eur, zpatecka 16. Opet - mimo sezonu a predenou cca 30 lidi, docela to trva, vyjezd na vez vytahem - kde se vleze 6 lidi, pak cekat na kabinku etc. Jizda a vyhledy - stoji za to.

Vedle hotelu Miramar je super takova botanicka zahrada s kaktusy...(vylezete z lanovky, hotel je pred vami a vy pujdete doleva, je tam restaurace, pujdete kolem ni a uz to tam uvidite - schody dolu)

Akvarium Barcelona:
U pobrezi. Kdyz prsi - bezte tam, vstupne 20 eur. Obrovska akvaria, prochazite prosklenym tunelem uprostred obrovskeho akvarka - velci zraloci.

Montjuic:
Bezte pesky, otazka pul hodinky od konce ulice La Rambla. Bezte az na konec kde je vyhlidka na namorni terminal - obroooovske, jsou tam mapky - vyhlidka je vzdy vyznacena fotakem.

Je tam kasna, vyhlidky, opevneni (vstup 5 euro), botanicka zahrada, projdete dal a uvidite olympijsky park.

Olympijsky park:
Vstupne se neplati.

Magicka fontana:
V oprave, ale i tak paradni hlavne co se tyce kontrastu s muzeem a namestim.

La Ramba:
K tomu asi neni co dodat, zajimavy je trh (pri ceste dolu, je po prave strane - nemuzete minout), Guelluv palac (nebyl jsem uvnitr),
socha Kolumba. Po leve strane mate ctvrt Barri gotic - stoji to cele jen tak projit, uzke ulicky, sednout popit, najist se....

Tlusty kocour:
Ctvrt El Raval - socha kocoura smiley, docela cool. Cela ctvrt je hodne barevna a trochu divocejsi.

dalsi:
- Projdete si pristav - super jachty
- Casa Batllo (nebyl jsem uvnitr, vstupne tusim 20 euro)
- Sant Pau Recinte Modernista
- Plaze
- WTC Barcelona
- Namesti - Catalunya, Espanya

Nestihl jsem a chtel jsem:
- Tibidabo

Obecne:
I kdyz je mimo sezonu, tak na nekterych pametihodnostech hodne lidi. Taky jsem potkaval hodne polaku - nekdy az moc.
Pocasi promenlive, melo celou dobu prset - ale nakonec prselo jeden den a zbyvajici dva azuro. Teplota okolo 15 stupnu,
kdyz bylo skarede - tak pocitove bylo mene nez tech 15 stupnu a kdyz jeste foukalo bylo to na teplou bundu.

0 Citovat

Jeste jsem zapomel - v pristavu kotvi (a jeste nejakou dobu kotvit bude*) superjachta Dilbar:

http://www.superyachttimes.com/yacht-ne ... ht-dilbar/

a take Madame Gu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Madame_Gu

Je tam jeste jedna superjachta, ale tu jsem neidentifikoval, ale tez obr.



* delaji nejake interiery, zabradli, po naplavce se k ni da dostat na cca 10-15 metru, velikost dela dojem.

0 Citovat

A jeste jedna vec, u metra z letiste bezte do prvniho vagonu - nema ridice a misto ridice je okno, takze vidite jak metro jede celnim sklem - cesta je osvetlena, taky super zazitek.

0