Sicílie - oblast Catania

Založil jakob před 10 měs ve fóru Co vidět a navštívit
7 odpovědí

Zdravím,
Nemá někdo nějáké low cost tipy na zajímavosti na východním břehu Sicílie okolo Catanie? Máme 4 - 5 dní v půlce června. Jeden den vidím na město Catania, jeden den Taormina. Ubtování někde mezi. Nejspíš taky pak Etna a sem tam moře. Samozřejmě to jsou cíle z různých tripreportů. Spíše mě zajímá, jestli někdo neví o nějákých skrytých pokladech.
Nemusíme se válet imrvere u moře. A na pěknou pláž si klidně dojedeme.
Budeme sice bez auta ale náš akční vlakový rádius je cca 1h.
Díky

Určitě stojí za návštěvu jak Messina na severu, tak Siracusa na jihu.

Můžete si zajet do Aci Castello. Je to městkou dopravou z Catanie 9 km. Malé městečko s pěkným hradem.

Alcantara - soutěska kam se dá dostat busem z Taorminy, železnice okolo Etny z Catanie. Asi nejvíce z celé Sicílie mě zaujaly Liparské ostrovy, je to sice trochu dál, ale Vulcano by se za jeden den navštívit dalo, je však nutné počítat s cenou okolo 50€ za zpáteční dopravu (vlak+loď).

Taky bych doporucil Lipari , chce se to podivat na to, odkud je lod nejvyhodnejsi ( Milazzo , Mesina , Palermo ) a jestli treba taky nejaka mistni agentura nenabizi tenhle vylet

Železnice okolo etny nás čeká určitě. Tudíž i Aci Castello.
Liparské ostrovy mně nenapadly. Nejspíš je spojíme s Messinou. Možná je vyměním za etnu. Tam je to celkem pálka ( 85e za jednoho ).
Díky moc všem za tipy.

Liparské ostrovy se sopečnými projevy jsou 2 - Vulcano a Stromboli.
Na Vulcanu lze obejít bez poplatku kráter, ze kterého kouří sirné výpary (dost to smrdí) a můžete si i kousek síry vzít jako suvenýr. U přístavu se nachází termálně bahenní koupele za mírný poplatek v jednotkách eur. Krajina na Vulcanu působí naprosto úchvatně.
Na Stromboli probíhají v pravidelných intervalech erupce lávy (i několikrát za hodinu). Výstup na vrchol sopky je ale možný jen za poplatek s místním průvodce (okolo 25€) a chodí se na západ slunce, takže je nutný nocleh na Stromboli.
Na jednodenní výlet lze tedy doporučit jen Vulcano. Vychází to z Catanie přibližně na 50€ na osobu. Pozor na to, že přístav je od nádraží poměrně daleko - necelou hodinu chůze, ale jezdí i autobus asi za 1€. Možné spoje pro jednodenní výlet:

http://www.trenitalia.com/
http://www.libertylines.it/

Přihlášení a registrace