Zdravím, Nemá někdo nějáké low cost tipy na zajímavosti na východním břehu Sicílie okolo Catanie? Máme 4 - 5 dní v půlce června. Jeden den vidím na město Catania, jeden den Taormina. Ubtování někde mezi. Nejspíš taky pak Etna a sem tam moře. Samozřejmě to jsou cíle z různých tripreportů. Spíše mě zajímá, jestli někdo neví o nějákých skrytých pokladech. Nemusíme se válet imrvere u moře. A na pěknou pláž si klidně dojedeme. Budeme sice bez auta ale náš akční vlakový rádius je cca 1h. Díky .

Sicílie - oblast Catania

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Zdravím,
Nemá někdo nějáké low cost tipy na zajímavosti na východním břehu Sicílie okolo Catanie? Máme 4 - 5 dní v půlce června. Jeden den vidím na město Catania, jeden den Taormina. Ubtování někde mezi. Nejspíš taky pak Etna a sem tam moře. Samozřejmě to jsou cíle z různých tripreportů. Spíše mě zajímá, jestli někdo neví o nějákých skrytých pokladech.
Nemusíme se válet imrvere u moře. A na pěknou pláž si klidně dojedeme.
Budeme sice bez auta ale náš akční vlakový rádius je cca 1h.
Díky

0

Určitě stojí za návštěvu jak Messina na severu, tak Siracusa na jihu.

0 Citovat

Můžete si zajet do Aci Castello. Je to městkou dopravou z Catanie 9 km. Malé městečko s pěkným hradem.

0 Citovat

Alcantara - soutěska kam se dá dostat busem z Taorminy, železnice okolo Etny z Catanie. Asi nejvíce z celé Sicílie mě zaujaly Liparské ostrovy, je to sice trochu dál, ale Vulcano by se za jeden den navštívit dalo, je však nutné počítat s cenou okolo 50€ za zpáteční dopravu (vlak+loď).

0 Citovat

Taky bych doporucil Lipari , chce se to podivat na to, odkud je lod nejvyhodnejsi ( Milazzo , Mesina , Palermo ) a jestli treba taky nejaka mistni agentura nenabizi tenhle vylet

0 Citovat

Železnice okolo etny nás čeká určitě. Tudíž i Aci Castello.
Liparské ostrovy mně nenapadly. Nejspíš je spojíme s Messinou. Možná je vyměním za etnu. Tam je to celkem pálka ( 85e za jednoho ).
Díky moc všem za tipy.

0 Citovat

Liparské ostrovy se sopečnými projevy jsou 2 - Vulcano a Stromboli.
Na Vulcanu lze obejít bez poplatku kráter, ze kterého kouří sirné výpary (dost to smrdí) a můžete si i kousek síry vzít jako suvenýr. U přístavu se nachází termálně bahenní koupele za mírný poplatek v jednotkách eur. Krajina na Vulcanu působí naprosto úchvatně.
Na Stromboli probíhají v pravidelných intervalech erupce lávy (i několikrát za hodinu). Výstup na vrchol sopky je ale možný jen za poplatek s místním průvodce (okolo 25€) a chodí se na západ slunce, takže je nutný nocleh na Stromboli.
Na jednodenní výlet lze tedy doporučit jen Vulcano. Vychází to z Catanie přibližně na 50€ na osobu. Pozor na to, že přístav je od nádraží poměrně daleko - necelou hodinu chůze, ale jezdí i autobus asi za 1€. Možné spoje pro jednodenní výlet:

http://www.trenitalia.com/
http://www.libertylines.it/

0 Citovat

Netuší někdo, jestli se dá jít na Etnu po vlastní ose? Na webu píší, že to nelze, že jen s tour operátorem (85 EUR). Myslel jsem, že bych dojel busem k Rifugio Sapienza, pak kousek lanovkou do 2500 m a zbytek nahoru pěšky. Hlídají to tam nějak? Díky.

0 Citovat

Mirjur, čekám, že tě tu za chvíli za tu otázku začnou kamenovat, jako že v cizině děláš ostudu Česku, že když nemáš na průvodce ať tam nelezes, proč jako zkušený zcestovalý člověk chceš něco přestoupit. Připomíná mi to paralelu s uživatelkou, co si dovolila kousek jet na černo lodí 😀

0 Citovat

Podle mě to jde, byli jsme tam předloni, ale až nahoru jsme nevyšli, neb byla vichřice.

Na ten autobus v Catanii buď brzo, bejvá narvanej. A než jsem našel, v kterým kanclu se prodávají lístky.... 

0 Citovat

Lístky prý u řidiče. No narvaný asi fakt být může, bude neděle... dobrá připomínka.

Miguelas: Vím, že před pár lety to šlo bez průvodce v pohodě, ze severní strany, akorát tam to byla dost štreka. Toto je z jižní strany, tak nevím... navíc to mohli začít hlídat. Poflakovat se 6 hodin v okolí lanovky za 30e by se mi asi nechtělo... :-)

0 Citovat

nahoře je zákaz vstupu bez průvodce - k tomu bočnímu kráteru hned u toho ale chodí desítky lidí a asi to je tolerováno... k těm vyšším kráterům jen s průvodcem - když jsme byli my, tak jeden z nás to riskl a šel dále.. potkal průvodce s párem turistů a ten mu řekl, že tam nemá co dělat, at padá pryč.. neposlechl a později je potkal zase (smůla).. to už průvodce někam volal vysílačkou a fotil si ho.. nakonec to dopadlo dobře.. nikdo ho nechytl a nic se nestalo.. ale je to prostě na každém, co je schopen riskovat.. mi stačil ten první kráter...:)

0 Citovat

Bez průvodce by to mělo jít do výšky 2800m ke kráteru Barbagallo (to bude asi ten boční kráter). Takže to hlídají... dík za info.

0 Citovat

díval jsem se teď na mapu a jeto Barbagallo, hned pod ním stojí ty mikrobusy od lanovky, a po snad 100 metrech je zákaz...

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Poflakovat se 6 hodin v okolí lanovky za 30e by se mi asi nechtělo... :-)

Osobně bych za této situace, kdyby se mi nechtělo jít od severu (pokud to vůbec jde až nahoru) a nechtělo se mi platit za průvodce, šel od horní stanice lanovky na východ až JV po jedné z cest (asi přes horu Montagnola, pokud by to šlo - neznačená stezka tam dle mapy.cz vede i od severozápadu) a pak se stočil po jiné cestě k JZ k dolní stanici lanovky, což je asi 8 km převážně z kopce.

Jinak já tam šel s ostatními z našeho busu v roce 1995 od spodní stanice lanovky až na vrchol, kde jsme byli i při setmění a pak jsme přespali na karimatkách na terase chaty vědců (nikdo uvnitř nebyl), ale to ti moc nepomůže.

0 Citovat

Jasně, dá se jít třeba na to Barbagallo a pak kolem Montagnoly dolů, ono by to tak nějak časově vyšlo, ale když já primárně chtěl na vrchol... Vypadá to na městskou turistiku.

0 Citovat

Jestli chceš horskou turistiku, jdi ze severu. Od lanovky k horním kráterům to byla snadná cesta s mírným stoupáním, i když vršek se při erupcích proměňuje a může to být místy obtížnější, ale asi ani s průvodcem nechodí na úplný vrchol.

Chození po sopkách bych městskou turistikou nenazýval ani po značených cestách, natož po vedlejších. Boty vždy dostanou zabrat od ostré strusky, což vidím i po pár dnech po sopkách na La Palmě, jak ubyl znatelně vzorek a přibylo děr na bocích (naštěstí u starých trekových bot).

0 Citovat

Sever je z Catanie hůř dostupný, tuším, že tam ani nejezdí hromadná doprava. Městskou turistikou myslím poznávání Catanie - Etna mě zas tak trápit nebude, protože už jsem na ní byl (ze severu, 2015). Kdyby tam šlo jít bez průvodce, tak se nebudu bránit si to zopakovat, ale takto to oželím. Aspoň nemusím z domu tahat pohory a další věci. :-)

0 Citovat

Já mám tip na možnost mít low cost ubytování. Vše probíhá přes stránku www.catchhotels.com. Prvotní rezervace probíhá na Bookingu, ale služba CatchHotels sleduje, jak se mění cena za dané ubytování. Jakmile klesne, přijde upozornění a jediné, co je pak třeba udělat, je zrušit původní rezervaci na Bookingu a to stejné ubytování zarezervovat přes CatchHotels :). 

0 Citovat

Jak je to momentálně na Sicílii s opatřeníma? Plánuju tam letět za dva týdny a teď čtu, že se nachází v tzv. žluté zóně a s tím souvisí nošení roušek venku atd.

0 Citovat

sarka.novot napsal(a):

Já mám tip na možnost mít low cost ubytování. Vše probíhá přes stránku http://www.catchhotels.com. Prvotní rezervace probíhá na Bookingu, ale služba CatchHotels sleduje, jak se mění cena za dané ubytování. Jakmile klesne, přijde upozornění a jediné, co je pak třeba udělat, je zrušit původní rezervaci na Bookingu a to stejné ubytování zarezervovat přes CatchHotels :). 

To nevim jestli bych do toho sel, to bude podobna habadura jakou dela kiwi na ryanair , na booking.com mam  genius status a mam na ubytovani co je oznaceno symbolem genius 10-15 % slevu  a kdyz uz na to prijde,  tak pokud si vsimnu  levnejsi ceny ,nez jsem koupil muzu  pobyt zrusit protoze kupuju  az na vyjimky s platbou na miste a zruseni zdarma  a objednat znovu,  40 % v reklame prezentovana  sleva me prijde podezrela  

Nerikam ze to nemuze fungovat ale nemam prilis duvery v tyhle treti strany ,navic kdyz bude problem musim to resit s nimi a ne s booking,com  Pokud uz budu chtit obejit booking,com  tak se spojim primo s ubytovatelem a ten mi  nabidne treba  lepsi cenu , protoze nemusi platit provizi booking,com 

Navic jeste pokud jedu na stejne ubytovani podruhe ,mam moznost si vylepsit podminky  zadosti o urcity pokoj ,nebo prave tim  primym kontaktem Pres Catch Hotels  to muze mozna fungovat ve velkych neosobnich ubytovanich ,ktere nikdy nebyvaji obsazene az po strechu  a maji manevrovaci prostor pro slevy   Ubytovatel s par pokoji takovou vec asi resit nepotrebuje 

0 Citovat

@Shabba: jsem teď v Catanii a zatím roušky venku nefrčí. Pouze klasika - v MHD, obchodech apod. Jo a v kostele, kde bylo vstupné, mi měřila pokladní teplotu a skenovala QR o očkování a ještě jsem musel vyplňovat kontaktní informace... opičárna. Co bude za 14 dní, nevím.

0 Citovat

Na Etně jsem byl předevčírem, nakonec jsem vzal průvodce, ale žádnou z těch komerčních agentur. Našel jsem hikerského nadšence z Bronte, který vodí malé skupinky (3-4 lidi) po svazích Etny z 1 900 m.nm. do nějakých 2 700 m.n.m. To je zdánlivě málo, ale vzhledem k tomu, že vás tahá mimo profláklé cesty a vezme vás na fakt zajímavá místa, kde jiné turisty nepotkáte a užijete si až snově nádherné výhledy, tak té investice (75 eur) rozhodně nelituju. Navíc vás ráno vyzvedne svým Nissanem Pathfinder před hotelem a odpoledne čeká jeho holka na místě, kde tour končí a odvezou vás zpět do města. S tím ranním busem, který k Etně jede dvě hodiny a už někdy v půl páté zpět, jsem to vzdal, moc času na hiking by mi tam nezbylo - lanovky a minibusy ze zásady neberu, kopce chci zdolávat po svých;)

0 Citovat

pěkně!

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

 ... lanovky a minibusy ze zásady neberu, kopce chci zdolávat po svých;)

Dobrá zásada, ale někdy je sporné, jaká výpomoc moderní techniky je OK pro horaly s takovým přáním. To bys třeba mohl jít z Catanie, protože osobně nevidím zas takový rozdíl mezi autobusem k dolní stanici (jak jsem jel já), minibusem třeba se 7-10 turisty a teréňákem se 4. Třeba na Cotopaxi jsem se nechal vyvézt průvodcem v teréňáku do 4630 m n.m. jako všichni (kromě vyjímečných výstupů z jiné strany) a nemyslím, že by to bylo na škodu nebo že by byl rozdíl, pokud by si průvodci zorganizovali minibus pro více skupinek najednou.

Po výstupu na Kazbek pěkně z Kazbegi (ze 1740 do 5054 m n.m.) o 2 roky dříve jsme s kamarády v roce 1999 řešili, jestli pojedeme lanovkou do 3847 m n.m. při výstupu na Elbrus, ale zjistili jsme, že se to nebere jako snižování hodnoty výstupu, protože ji využívají téměř všichni. Na Everest taky snad už nikdo nechodí z Lukly nebo už vůbec ne ze Salleri či Jiri/Shivalaya tj. nejbližších obcí, kam jde dojet po silnici. 

0