Mexico City - stopover 12h

Založil egeria před 10 měs ve fóru Co vidět a navštívit
8 odpovědí

Ahoj, máte nějaký tip na to, co lze stihnout v Mexico City za 12h? Příp. jakou dopravu využít z letiště do města? Díky

Já se s dovolením připojím s dotazem na 6ti hodinový přestup v Mexico City. Neměl by tu někdo zkušenost s něčím zajímavým, co se dá za takovou chviličku stihnout? Nebo nemá ani smysl opouštět letiště? Díky smiley

Čaute,
tiež tam máme prestup, cca na 14hod. Čo som zatiaľ pozerala, tak asi najzaujímavejšie je pomotať sa okolo Paseo de la Reforma. Dáme si asi free walking tour o 11 pred Palacio de Bellas Artes, čo som našla na CS, a potom budeme chillovať v parku Chapultepec. Ale tiež uvítam tipy na nejake zaujímavé pamiatky, parky, vyhliadky a pod. smiley a nejaké triky ohľadom Mexico City.

Inak kam letíte ďalej? Do Cancúnu alebo na Kubu? smiley

Ahoj, centrum Mexico City urcite stoji za to, Zocalo, Templo Mayor, Palacio de Bellas Artes; pokud by nebyla fronta a byla dobra viditelnost, tak vyhled z Torre Latinoamericana je fakt super. Je ale potreba si hlidat cas a mit rezervu, doprava v Mexico City je velmi nevyzpytatelna, muzete jet (taxikem) z centra na letiste 20min nebo taky pres hodinu. Nepocitam to, ze pri priletu do Mexika byvaji na imigracnim casto dlouhe fronty. Jinak z letiste jede i metro, ale tam bych si dala velky pozor, protoze pokud prestupujete, tak predpokladam, ze u sebe budete mit pas a cenne veci...a to by fakt nestalo za to, pokud by vas tam okradli. Mluvim z nekolikanasobne zkusenosti, v Mexiku jsem bydlela a nekolikrat do roka tam jezdim. smiley

Díky za odpovědi. Když tak čtu to o té dopravě a imigračním, tak si při těch mých pouhých 6 hodinách asi nechám zajít chuť. I když původně jsem měl přestup jen 3 hodiny a už dvakrát mi čas toho letu do Mexika měnili, tak kdo ví jak dlouhý přestup tam nakonec vážně budu mít smiley

Andrea: Přilétám tam z Kuby a pak pokračuju do Los Angeles, ale čeká mě to až na přelomu března/dubna. Vy letíte už teď někdy, že? Myslím, že jsem to tu četl v nějakém jiném vlákně. Budu určitě vyhlížet vaše dojmy z Kuby smiley

Z letiště UBER, na Reformu za cca 150 našich. Imigrační na 1-3 hodiny. Věci k vidění viz předřečníci. smiley

Díky za odpovědi, nicméně ještě jeden (možná blbý smiley ) dotaz. My máme tenhle přestup na zpáteční cestě do Evropy: Cancun - Mexico City - Amsterdam. Nebude problém vyjít z letiště a pak se tam zas vrátit?

Už jste někdo absolvovali ten stopover? Podle informací výše, dá se počítat ty cca 2 hodiny na kontroly na letišti při příletu i odletu?

Přihlášení a registrace