Ahoj, na konci března letíme do Skopje, pátek tam, pondělí zpátky, takže budeme mít dva dny na poznávání krás tohoto makedonského města. Chci vás poprosit o nějaké tipy co ve městě vidět, kam stojí za to jít, třeba nějaké dobré restaurace apod. Jeden den jsem si říkal že bysme věnovali městu a druhý den bysme si udělali tůru k Millenium crossu pokud bude hezky (tady taky uvítám nějaké rady, jestli to za to stojí, jestli je lepší tam jet lanovkou nebo pěšo atp.) Díky za rady  .

Skopje – co vidět a navštívit

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ok,diky za odpoved.

Tak zoberiem iba ubytko.

0 Citovat

Navážu na zdejší nedávnou diskuzi. Zrovna dneska jsem díky vlastní iniciativě zjistil, že ve Skopje 24h nonstop otevřená recepce může znamenat problém při příletu v 23:30 z Bratislavy (Hostel 42). Poslední možný check-in je o půlnoci a přesto prý nejede vlak (zjistili lidi z Bookingu). Docela rád bych viděl do hlavy tomu, který tvrdí a napíše si, že má nonstop recepci.

>> Má někdo ve Skopje ověřené ubytování, co umožňuje pozdní check-iny a je v mid-cenové hranici (co třeba tonic)? Díky. On ten výběr ubytování jen s checkinem "od" (bez uvedeného "do") je téměř nulový a na to, abych si ověřoval, jestli další kombinace "check-in do 00:00" + "nonstop recepce" znamená balkánský styl ne-nonstopu, mám čas jen do víkendu :-D

0 Citovat

hmm, vsak v hostel 42 sa mi zdala vzdy nonstop recepcia, spal som tam asi 4x.  A ako pozeram flightdiary, 2x sme prileteli o 11tej vecer - ale to sme mali objedny taxik priamo z Hostela, kedze sme sli viaceri. Okrem toho som v Skopje inde nebol ubytovany,  iba pred par rokmi v Shanti hostel.

0 Citovat

Já mám na květen rezervaci v Hotelu Super 8, taky měl uvedeno do 00:00. Následně nám wizz posunul přílet z Norimberka až na 23:55, tak jsem přes Booking zadal změnu příjezdu na 01:00-02:00 a odpověděli mi přímo z hotelu, že není problém check-in kdykoliv, recepce otevřeno 24/7. Jen nevím, jestli je to mid-cenová hranice.

0 Citovat

tonic napsal(a):

hmm, vsak v hostel 42 sa mi zdala vzdy nonstop recepcia, spal som tam asi 4x.  A ako pozeram flightdiary, 2x sme prileteli o 11tej vecer - ale to sme mali objedny taxik priamo z Hostela, kedze sme sli viaceri. Okrem toho som v Skopje inde nebol ubytovany,  iba pred par rokmi v Shanti hostel.

Taxík objednaný nemám. V jednom se moc nevyplatí :-D Inu, minulý týden jsem kontroloval, jestli je všechno ólrajt a koukám "nonstop recepce", "check-in do 00:00". Kontroluji čas příletu Wizzu 23:30, zjišťuji, že už při rezervaci jsem zadával poznámku s časem příletu a autobusu, ale ze strany ubytování nebyla žádná reakce. Protože bylo volněji, zapisuji si do svého pomyslného seznamu, abych kolem poledne zavolal na českou podporu Bookingu a pozeptal se jich, jestli tam vidí víc než já. / trošku to zkrátím / Dnes poslední den před koncem zrušení zdarma mi řekli, že mluvili s majitelem a check-in po půlnoci v Hostelu 42 možný není. Jedině že by poslali taxík, který provozuje známý spolu s klíčemi. Že dneska ještě o té možnosti mi pošlou e-mail. Tři hodiny pryč a žádný e-mail.

@miba: Super 8 jsem kontroloval a je volný na 1 z 2 dnů (a to na pátek, což je OK). 610 Kč za noc papá 80% původního budgetu na 2 noci. Být to kdekoliv jinde, než v Makedonii, drahé by mi to nepřišlo ;-)

0 Citovat

no zaujimave, ze Goran nepocka :D ved daj nieco aj drahsue na 1 noc po prilete a rano sa prestahuj:)

0 Citovat

Jo, to je přesně můj plán B. Pak je ještě C (zůstat na letišti, protože kdoví, kdy to přiletí) a D (obětovat bohu Wizzu 25€ a nikam nejet). Plán A už padl (ověřit možnost check-inu).

0 Citovat

skus toto Get Inn Skopje Hostel,  ked som v Skopje tak skoro vzdy byvam tam, a super.

0 Citovat

misog napsal(a):

skus toto Get Inn Skopje Hostel,  ked som v Skopje tak skoro vzdy byvam tam, a super.

Na stránce Bookingu píšou, že check-in je do 23:30 (ale recepce 24/7). Určitě je tam možný pozdní check-in? Zbývá už jen postel ve smíšeném pokoji. Každopádně dík za tip ;-)
0 Citovat

kopecky napsal(a):

Na stránce Bookingu píšou, že check-in je do 23:30 (ale recepce 24/7). Určitě je tam možný pozdní check-in? Zbývá už jen postel ve smíšeném pokoji. Každopádně dík za tip ;-)

urcite, v Nov a Dec min rok som mal prilet 23:30  a  z letiska som isiel busom a vpohode, len im napis, a vzdy pockali, velmi vpohode su :)

0 Citovat

kopecky napsal(a):

Zbývá už jen postel ve smíšeném pokoji.

bonus :D

0 Citovat

Já mohu doporučit https://www.booking.com/hotel/mk...io.cs.html Objednáno v letadle v Bratislavě před odletem cca 21:30. Okamžitě SMS, jestli nemůžeme přijít dřív než mezi 23:30-00:00. Když jsem napsal, že jsem v letadle a dřív to určitě nepůjde, tak na nás počkala sestra majitelky. Byt super, přímo v centru (venkovní fotky na bookingu jsou z pokoje). Sestra byla sympatická a evidentně má slabost pro chlapy z ČR :D

0 Citovat

My bydleli v Boutique Hotel Rose Diplomatique a tam měli nonstop recepci

0 Citovat

Koukal jsem na autobus z letiste a uz davaj cestu i po pulnoci.  Chtel jsem se zeptat nakolik je na autobusy spoleh (tj. ze vubec ten bus pristavej a ze odjede)? Je to pure Balkan anebo takova Malta? ci plne srovnatelne s pomery CZ/SK? Diky.

0 Citovat

L_K napsal(a):

Koukal jsem na autobus z letiste a uz davaj cestu i po pulnoci.  Chtel jsem se zeptat nakolik je na autobusy spoleh (tj. ze vubec ten bus pristavej a ze odjede)? Je to pure Balkan anebo takova Malta? ci plne srovnatelne s pomery CZ/SK? Diky.


Jeli jsme 8. dubna autobusem Vardar Ekspres z centra Skopje (zastávka u hotelu Holiday Inn) na letiště a vše bylo naprosto v pohodě - autobus přijel včas, na letišti byl včas, byl pěkný a klimatizovaný. Cena 175 dinárů za tu jednu cestu. Akorát přesné místo odkud odjížděl nebylo označené, takže jsme si nebyli jistí jestli jsme na správné zastávce, ale to asi na letišti problém nebude...

Pak jsme ještě jeli autobusem ze Skopje do Ohridu a zpět a taky úplně bez problémů - obě cesty na čas, autobus v pohodě. Na autobusové nádraží tě pustí jen s jízdenkou, což u vchodu kontrolují, jinak jsou autobusáky oplocené. Akorát to papírování když jsme kupovali jízdenky bylo holt takovej východní styl :D (jít do třech okýnek, všude nám dali další papírek, razítko a museli jsme zaplatit další poplatek). Jo a v Makedonii zcela normálně řidiči autobusů kouří za volantem. 




0 Citovat

inak blba otazka.. neviem vobec najst casy autobusov z letiska do centra. na strankach vardaru je len cesta z centra na letisko

http://www.vardarexpress.com/ind...?id=28&;L=2

a teda celkom zredukovali pocet busov 4-5 denne nie je ziadny zazrak.

a na tom p-airbus co ma wizzair a vlastne len predava vardar express s prirazkou je asi stary harmonogram

https://www.p-airbus.com/uploads...P%20EN.jpg


letim tam v juni asi po 6 krat a nebolo by zle, keby tam o tej deviatej rano nieco cakalo, lebo zo Skopje ideme hned busom do Ohridu.

0 Citovat

update.. tak takuto odpoved som od Vardaru necakal



vyzera to, ze je novy hrac v hre:

http://manoragroup.com/en


yzfrevg-1.png

0 Citovat

A tohle je outdated? Tam jsou psany autobusy z letiste i na letiste.


http://skp.airports.com.mk/defau...ItemID=491



0 Citovat

jo to je ono, len ja som stale bol v tom, ze tam premava len Vardar Expres. ale ako pozeram zase to je skvele, doletim z Buda pre osmou rano a bus 9:40

0 Citovat

Stále si můžeš vzít taxík do centra za 20 ojro ;) 

0 Citovat

vsak to mi je jasne, vlastne ja som ani MHDckou na/z letiska este ani nesiel, vzdy sme mali zajednany taxik z ubytka bolo nas vacsinou 3-4, tak setrit jedno euro nemalo zmysel :D tak dufam, ze sa k niekomu do taxika zmestime :D

0 Citovat

Snad jeste dotaz, kde je zastavka u toho letiste?

0 Citovat

Pred halou v pravo, skoro na konci chodnika,  Vardar Express tam mal aj tabulu a casy odchodov

0 Citovat

Tak fyzicky odzkouseno, autobus opravdu jede nacas, a v 00:10. Cena 180 d.

0 Citovat

Update kveten 2018

Autobusy jezdi dle radu viz odkaz na letiste. Cena 180 denaru. Vystupoval jsem u zeleznicniho/autobusoveho nadrazi. Pokud pojedete zpet od nadrazi, tak nastup je u lekarny. MHD vypada dobre, vsude je oznacena, vsude elektronicke tabule a autobusy jezdej nacas.

Vardarexpress na te lince z/na letiste uz neni sam. Je tam ted i Manora L&M (http://www.manoragroup.com/en).

Jel jsem v sobotu a v nedeli zpet, vikend abych nebral dovolenou. Takze jsem stihl i Vodno - lanovkou 120 deneru zpatecka. Zastihl jsem tam nejakej beh dovrchu, takze jsem nemohl jet taxikem k lanovce, ale musel jsem s baglem pesky pri cca 30 stupnich, docela zabava :D

Zpatky pesky do centra a klasika:
- Kostel Svateho Klimena
- Centrum namesti Alexandra Velikeho
- Kemenny most
- Stary trh/bazar (doporucuji projit az na konec kde je novej trh a jeste vetsi vetesarna a blesarna)
+
okolni ulicky kde je treba reznictvi a cele stazene ovce za vylohou atp.

- Mustafa pasova mesita, ma pekny parcik na odpocinek + voda a mydlo a muzete dovnitr
- Pevnost Kale

Na namestich nejsou takove ty obtezujici typu, jenom prodejci bryli, ale nejsou vlezli. Jinak dle mne Balkan v tom nejlepsim. Levne, kycovite, malo turistu, casto-spinave, monstrozni, stavitelske, nedodelane a velke socialni nuzky.

0