Ahoj, chtěl bych poprosit opět o pár rad, tipů a názorů vás ostatních cestovatelů. Přemýšlím nad výletem do Bosny, na začátku července, ve dvou lidech letecky z Bratislavy do Tuzly. Nevím jestli letět pondělí - pátek nebo pátek - pátek. Chtěl bych určitě zajet do Sarajeva a do Mostaru, pokud by se daly stihnout ještě nějaký další místa, tak by to bylo fajn. Kolik času je tak potřeba na Sarajevo? (podotýkám, že muzea mě moc neberou, hlavně památky, město a jídlo). Tím, že budeme jen dva tak půjčovat auto nemá smysl, takže všechny cesty busem/vlakem. Předpokládám, že dopravní dostupnost mezi těmito třemi městy (Živnice - Sarajevo - Mostar) bude asi celkem dobrá. Jedna z hlavních věcí, která mě ale zajímá - četl jsem, že z letiště nejezdí žádnej bus a musí se jet taxíkem. Má smysl jet vůbec do Tuzly? Je tam něco zajímavýho? Mě jediný zajímavý přišlo koupání v Pannonice, jinak nic, navíc je prý lepší vzít taxi z letiště do Živnice, stojí prý jen cca 5€ a odtud se dá jet pohodlně do Sarajeva. Další místo, který by mě lákalo jsou vodopády v Kravici, nevíte jestli se semka dá nějak dostat bez auta? A při volbě delšího výletu jsem uvažoval i do zastávce u nějakého jezera, třeba Jablanička, nebyl jste někdo tady?  .

Bosna a Hercegovina

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

ufo napsal(a):

Ja som robil výlet Wizzom do Tuzly a Wizzom zo Sarajeva.

Trať Tuzla - Doboj je dnes v podstate lokálka, kde celý deň pendluje jedna motorová súprava, jazdí načas.

Ale tiež som prespal v Doboji, lebo som chcel ísť Doboj - Sarajevo za vidna. Doboj je v pohode, v podstate viditeľne vyššia úroveň oproti Srbsku aj keď ekonomicky sú na tom horšie. Skôr som mal z toho pocit, ako by som bol v Slovinsku, alebo Chorvátsku.


Díky za info. :) A jak je to se SIM kartama v Tuzle, kupoval jsi někde?

0 Citovat

Zasílám pár obrázku z Bosny. Byl to fajn výlet:) https://shorturl.at/gtM01

1 Citovat

Dle fotek jsi jel trasou Tuzla - Sarajevo - Mostar a zpět?

0