Aktuální info z Čiatury: lanovky NEJEDOU! Z městských zbyla jen díra - staví je v podstatě znova s pomocí Francouzů. Ty důlní vraky stojí, protože někdo někomu nezaplatil; nerozuměl jsem úplně dobře výkladu v ruštině. Nevím, jestli zas pojedou nebo stojí i doly či co - doporučuji napsat liebesbrief např. na radnici nebo tak něco. .

Gruzie - Čiatura

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ano ten panelák myslím. Lezli jsme do toho pravého.

0 Citovat

U těch paneláků mě dostaly kamnový komíny, který lezly z balkonu :D

0 Citovat

Ten kousek cesty se spravoval už loni. :) Docela by mě zajímalo, jestli už dostavěli ty nové městské lanovky, které měly být hotové už předloni. A jestli už někdo viděl aspoň kousek nových kolejí z odbočky k letišti v Kutaisi, která měla kdysi dokonce na webu odpočítávání do konce... taková zbytečnost.  :D

0 Citovat

Lanovky stále nejsou. Stojí tam jen sloupy a nemají ani natáhnuté lana. Jinak ještě jedna šílenost. Z vrcholu modré kabiny, kde se stále teží, vede ještě jedna lanovka, ale na důlní vozíky. Pod ní je síť a po chvíli jsem pochopil proč. Občas se jim nějaký vozík urve. :-)

0 Citovat

Jen taková blbost...

Nevím, kdo měl možnost vidět městský znak Čiatury. Jak signifikantní:-)


ciaturaaa.png

0 Citovat

Zejména ta brčálově zelená je super a vypadá to jako poskládané v mspaint :D

0 Citovat

s0ny napsal(a):

Z vrcholu modré kabiny, kde se stále teží, vede ještě jedna lanovka, ale na důlní vozíky. Pod ní je síť a po chvíli jsem pochopil proč. Občas se jim nějaký vozík urve. :-)

A není to tam spíš kvůli zachytávání materiálu, který může z vozíků odpadnout, jako jsme to měli kdysi v Ostravě? Viz obrázek:


uhli.jpg

0 Citovat

Jasně, chytání vozíků s manganovou rudou není primární cíl:-)


p1000786.jpg

0 Citovat

Už delší dobu plánuji navštívit. Díky za příspěvky. Levon Ter-Ghazaryan 

0 Citovat

tak nakoniec som to vymyslel takto ... za 17 euro na osobu kupene letenky z Natakhtari do Ambrolauri s odletom 15:30. Ak by nahodou zrusili let, co sa mi stalo uz v Mestii, tak ako backup za 5 euro listky na ten vlak do Rioni s odchodom 17:50 z Tbilisi. Tie sa daju vratit 2 hodiny pred odchodom vlaku.

Inak nakup cez Vanilla Sky uplny porod ... ziadny browser na desktope ma nepustil dalej ako po vyplnanie udajov o pasazieroch, vzdy sa ta tabulka resetla. Az cez telefon / Chrome to islo:)

0 Citovat

1953


11816848-677530565714021-590888003338352833-n.jpg

0 Citovat

provoz vsetkych starych lanoviek bol definitivne ukonceny cca pred mesiacom. osobna skusenost z piatku potvrdena lokalnym turistickym centrom.

0 Citovat

vsetkych akoze iba v meste priamo, lebo je ich viacero dalej smerom na Sachkhere

0 Citovat

posledne dve, ktore nedavno fungovali, strma modra a zlta smerom k panelakom na kopci, ktorymi sa tam vozil kazdy, tie su dead. o inych dalej neviem.

0 Citovat

A kde se dá prosím najít to lokální turistické centrum? Loni jsem si žádného nevšiml (pravda, aktivně jsem ho nehledal, protože mi zjistili, že lanovky zrovna jedou, už v turistickém centru v Kutaisi.

Třeba by je šlo požádat, aby zjistili, jak jsou na tom ostatní lanovky (nedivil bych se, kdyby se divili, že to vůbec někoho zajímá 😂).

A co ty nové, pořád staveniště?

0 Citovat

:-( ...tak už jsem je nestihl. Ještě, že jsem ty letenky z Katowic chtěl koupit až večer.

0 Citovat

ono vacsina lanoviek vidiet na openstreet maps, mapy.cz

v marci sa to tam nehybalo a turisticke asi nic, to skor fakt pozicat auto v Kutaisi a pobehat to podla mapy. 

0 Citovat

Visitor center bolo par km pred Chiaturou, asi 1km za odbockou na Katskhi pillar, ak si dobre pametam. taky dreveny domcek. oproti je market.


tam mi povedali, ze lanovky premavat prestali cca pred mesiacom, co korelovalo s poslednymi prispevkami ludi na tripadvisore, ktore som si pred cestou uz zial nepozrel. auto sme mali a sli sme po Chiaturu. nevedel som, ze aj dalej su lanovky. tie, co som videl na mapy.cz (v meste), uz nepremavali.


inak sklamanie ako hovado.

0 Citovat

praveze na mapy.cz su naznacene aj za mestom, ale tazko povedat co ktora bola funkcna, alebo nakladna



My sme tie mestske absolvovali a z tych dalej sme absolvovali tuto

https://en.mapy.cz/s/parejatake


oddpuvb-1.png

0 Citovat

co som potom cital, posledna funkcna je prave nakladna, voziaca mangan. toto ale nemam overene. kazdopadne, ked mi chlapik vo Visitor centre oznamil, ze lanovky nejazdia, bol som tak znechuteny, ze (mozno na vlastnu skodu) som uz nemal chut to tam vobec dalej riesit. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

praveze na mapy.cz su naznacene aj za mestom, ale tazko povedat co ktora bola funkcna, alebo nakladna



My sme tie mestske absolvovali a z tych dalej sme absolvovali tuto

https://en.mapy.cz/s/parejatake 


Odkaz nefunguje, přebývá na konci nějaký znak.

Nepodařilo se mi o místních lanovkách najít nic lepšího než tuto diskuzi: https://www.skyscrapercity.com/s...?t=1990562 Někde uprostřed je mapa.

0 Citovat

Cez telefón mi link ide.. tuto som myslel


screenshot-2019-09-16-18-04-29-072-cz-seznam-mapy.jpg

0 Citovat

Po umazání mi to jde taky, ale toto vidím i na mobilu: "https://en.mapy.cz/s/parejatake%C2%A0"

0 Citovat

Zákerná medzera. Fixnute

0 Citovat

Máte jako jedni z prvních možnost vidět dnešní zkušební jízdu novou lanovkou v Čiatuře:-)

https://vimeo.com/485618995

0