Aktuální info z Čiatury: lanovky NEJEDOU! Z městských zbyla jen díra - staví je v podstatě znova s pomocí Francouzů. Ty důlní vraky stojí, protože někdo někomu nezaplatil; nerozuměl jsem úplně dobře výkladu v ruštině. Nevím, jestli zas pojedou nebo stojí i doly či co - doporučuji napsat liebesbrief např. na radnici nebo tak něco. .

Gruzie - Čiatura

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Tak teď už to úplně postrádá génia loci. Takovou lanovku mají skoro všude. Kdyby měli alespoň gondoly třeba s rudou hvězdou, ale takhle je to o ničem. 

0 Citovat

Jsem moc rád, že jsem stihl ty starý. To mělo fakt kouzlo a doteď si pamatuju obavy, jestli to s náma spadne :)

0 Citovat

V neděli jsem se vrátil mj. i z Čiaturi. Nové lanovky od Pomagalski jezdí na třech trasách, jízdné lidové - 15 tetri. Je to pěkné, nové, asi bezpečné, ale není to ono... Tu starou nástupní stanici, první po příjezdu od  Sačchere nyní rekonstruují a má tu být nově lanovka na obě strany, jen ne už Poma.  Čiatura je pořád stejně šedivá a špinavá jako byla. Jen stačí vyjet pár km nad ní a je to úplně jiný svět. Krásné výhledy, klídek, minimum vesnic, lesy, skály, čajové plantáže a výhled na pás Kavkazu a hory v Adžáriji. Pokud někdo pojedete, pěkná je pevnost nad Sačchere a kostelík na vedlejším kopci, tam jít by byla výzva.


img-20220402-201033.jpg
img-20220403-093849.jpg
img-20220402-144631.jpg
img-20220402-155605.jpg

5 Citovat

Něco z Gori a Čiatury:

https://nomadic.cz/zastavka-ve-s...novo-gori/

0