Mám na ní 16dnů a rád bych viděl co nejvíce. Cestování pravděpodobně busy (půjčení auta je komplikované kvůli častým hranicím a letenky opravdu drahé).Var. 1 - Salvador, Guatemala, Belize, Honduras - cca 4 dny na každý státVar. 2 + Nikaragua - tedy cca 3 dny na každý státVar. 3 + ještě Kostarika a Panama, ale to už mně samotnému přijde šílené když jsem si nekoupil open jaw a musel ještě stejnou cestou zpět.Absolvoval někdo něco podobného? Jak je to s rezervací jízdenek? Nemá někdo cestopis?Dík .

Latinská Amerika - jak to pojmout

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

12 reakcí

Mám na ní 16dnů a rád bych viděl co nejvíce. Cestování pravděpodobně busy (půjčení auta je komplikované kvůli častým hranicím a letenky opravdu drahé).

Var. 1 - Salvador, Guatemala, Belize, Honduras - cca 4 dny na každý stát

Var. 2 + Nikaragua - tedy cca 3 dny na každý stát

Var. 3 + ještě Kostarika a Panama, ale to už mně samotnému přijde šílené když jsem si nekoupil open jaw a musel ještě stejnou cestou zpět.

Absolvoval někdo něco podobného? Jak je to s rezervací jízdenek? Nemá někdo cestopis?

Dík

0

Ja teda byla jen v Paname ale tam poradne nemaji ani jedinou dalnici (Panamericanu bych tak nenazyvala :D) tak ti to cestovani busy zabere extremne casu. 4 staty 4 dny max.

0 Citovat

Vezmi s sebou mici a tu nech stopovat a teprv pak se vynoř. Tak to budeš mít nejlevnější a nejflexibilnější.

Jinak Latinská Amerika je s dopravou průser. Skoro žádné dálnice, hraničních přechodů málo a s frontami a letenky pro nás zmlsané nízkonákladovkami jsou neúnosně drahé. Jestliže se ještě musíš vrátit do výchozího bodu, dal bych max. 3 státy nebo bych zvážil jednosměrnou​ letenku (že bude dráha vím, ale když máš kabelu za 1000 €, tak tě 100 za letenku nezabije, ne?)

1 Citovat

Vezmi s sebou mici a tu nech stopovat a teprv pak se vynoř. Tak to budeš mít nejlevnější a nejflexibilnější.

Jinak Latinská Amerika je s dopravou průser. Skoro žádné dálnice, hraničních přechodů málo a s frontami a letenky pro nás zmlsané nízkonákladovkami jsou neúnosně drahé. Jestliže se ještě musíš vrátit do výchozího bodu, dal bych max. 3 státy nebo bych zvážil jednosměrnou​ letenku (že bude dráha vím, ale když máš kabelu za 1000 €, tak tě 100 za letenku nezabije, ne?)

@ostatní: odkazy na legendární padrinovy výroky

0 Citovat

Tentokrát s mici nejedu - bude to pánská jízda.

Letím do Salvadoru a vychází mě z toho okruh, tedy u prvních dvou variant. Z Belize je možné použít trajekt do Guatemaly nebo Hondurasu a zbytek těmi busy. Ale je to tam dost nepředvídatelné a tak asi nemá smysl kupovat jízdenky dopředu. Předpokládám, že půjdou koupit na místě těsně před odjezdem. Raději bych kvůli atmosféře nějaké colectivo bus - rád se družím s místními a nemám rád klimatizaci.

0 Citovat

Tak to jo. Latinoameričanky jsou super, jen pozor na nemoci ;-) Podobně teď řeším dopravu po Peru. Je to tam v duchu maňana. Přijdi tam a tam a ráno odtamtud jezdí colectivo. Kdy? Přece až se naplní a průměrná rychlost jízdy je tak 40 km/h, protože silnice nejsou v dobrém stavu a jsou obsypané domky. To neúprosně protahuje jakékoliv vzdálenější cestování. Něco se tam dá koupit i po internetu, ale je to několikanásobně dražší než na místě (a stejně to mohou zrušit nebo podstatně hýbnout s časem).

0 Citovat

@kopecky :-D (y)

0 Citovat

Hele zrovna co se týče Peru (nevím, jestli to bude ve Střední Americe stejné), tak si na cestování busy a colectivy nemůžu stěžovat - jezdí to furt, busy relativně levné a pohodlné, většinou se slušně sklápěcími sedadly, takže se dají přesuny krásně přesunout na noc a ušetřit čas, který teda uznávám jinak docela zabírají. Na colectivo jsme nikdy nečekali dýl než 5 minut a i když se člověk ocitne mimo město na silnici uprostřed ničeho, nejpozději druhé auto mu zastaví a za pár drobných odveze kamkoli. Dostat se busem nebo stopem někam v ČR je podle mě nesrovnatelně obtížnější:)

0 Citovat

Chystám se do Guatemaly a Belize a řeším podobný problém a dospěl jsem k tomu, že zkusím asi místní shuttle busy, kvůli rychlosti hlavně. Pronájem auta jsem zavrhl. Spíš mě zajímá, řešili jste (kdo jste byl) celkově zdravotní stránku? Malárie, dengue apod? Rád bych navštívil určitě Tikal a ten je v rizikové oblasti... Díky za info.

0 Citovat

Mám hrubý itinerář - cca 3000 km - to mi přijde tak akorát na 16 dnů:

https://goo.gl/maps/xFnmafVxuQA2

Mezi Belize City a Puerto Cortés použiju trajekt (mapy to neumí nakreslit).

Pojmu to jako jednu velkou párty stylem maňana - nebudu nic rezervovat dopředu, sebou beru cca 1.000 USD (v malých a použitých bankovkách) a zavazadlo cca 4-5 kg. Budu cestovat výhradně colectivo a cestou se družit, ochutnávat a popíjet s místními vše co poteče. Ubytování budu řešit vždy až na místě, podle toho kam mě osud a autobusák zavane. Jediná závazná věc bude zpáteční odlet.

Latinoameričanky jsou sice super, ale kondomy beru raději z domova - na místě bude problém jako ostatně vždy (s výjimkou Harlemu) sehnat ty velké a nerad bych si přivezl nějaký suvenýr.

Kabelku nechám tentokrát doma, nechci aby mě kvůli ní přepadl nějaký latinskoamerický metrosexuál. Nebo by mi jí chtěl znárodnit některý soudruh z Marxisticko-Leninských levicově orientovaných polovojenských guerill.

0 Citovat

O víkendu jsem shlédnul zajímavý dokumentární film o Salvadoru - jak to tam žije (La Vida Loca).

Myslím, že turista se tam nudit opravdu nebude.

https://www.csfd.cz/film/268407-...a/prehled/

0 Citovat

Zdravim, kdyby byl nejaky dotaz stale aktualni, tak ziji v Dominikanske republice na poloostrove Samana, a mohu s cimkoli poradit ci pomoci. Hezky den :)

0 Citovat

Stačilo do jednej témy to oznámiť...

0
12 reakcí