Kam do Černé Hory

Založil Tomáš Brzek před 2 měs ve fóru Tipy na ubytování
7 odpovědí

Zdravím,

plánujeme dovolenou pro dva páry v Černé Hoře. Nějaké tipy na lokaci u moře se zajímavým okolím?

Díky

pozicajte si auto a pobehajte to cele :) my sme mali zakladnu v Ulcinj, tam celkom fajn aj "mestske" plaze, ale nedaleko je riadna piesocna plaz a aj zaujiamavy riecny ostrov Ada Bojana, kde sa rieka vlieva do mora. Ako sme isli okolo tych mestskych plazi v Sutomore, alebo Budve, tam sa mi to nejak nepacilo, taka klasicka plaz s plno slnecnikmi a milion ludmi.

Minuly rok sme si presli to ciernohorske pobrezie a zastavky sme mali v Herceg Novi, Kotor, Budva, Becici, Svaty Stefan, Sutomore, Dobra Voda (tu ked tak odporucam hotel / resort Ruza Vjetrova, kde za nejakých 12 eur bol celodenny vstup do arealu, kde bolo minimum ludi, pohodlne lehatka, bazen, bar, restika a viacero dobrych vstupov do mora... naproti tomu mestska plaz nejakých 200m dalej bola hlava na hlave) a Ulcinj. Uprimne povedane ani na jednom mieste by som nebol dlhsie ako den dva, takze za mna odporucam si to takto proste prejst cele to pobrezie a popozerat rozne miesta a mesta.

Najviac sa mi inak z celeho tripu pacil Durmitor (narodny park), ale ten teda nie je pri mori

inak presne, vnutrozemie super a radsej si davat kazdodenne vypady ako sa fixovat na jednu plaz.

Kotor je hezký na procházku, ještě Bar je celkem v pohodě, jinak jak už tady zaznělo, rozhodně nej jsou hory - Durmitor a Lovčen N.P. a městečka v nich, kolem nich.

@tonic

Jak vypada dnes Ada Bojana ? ja tam byl pred nejakymi 36 lety par chatek v nudi kempu a jinak pusto prazdno kolem a pak kousek dal cedule Albanie , mozna ze muzu zapocist Albanii do mych navstivenych zemi , ilegalne jsem si tam slapl -)) hranicni prechod tam nebyl , silnice koncila tou rekou , dneska tam mozna bude drateny plot ...

bol som pred skoro tromi rokmi, je to tam fajn, restauracie na vode..taka azia :D mne s ato tam pacilo, malo ludi, plaz pri rieke/mori bola super...

rvs74a5-1.jpg
Přihlášení a registrace