Damašek – přechod hranic z Libanonu do Sýrie

Napsal Jakub 2017-07-23T16:12:34+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
7 odpovědí

Zdravím,

předpokládám, že tu nikoho takovýho nenajdu, ale co kdyby...

Máte někdo zkušenost, z nedávný doby, s pozemním přechodem hranice z Libanonu do Sýrie? Máme v plánu cca 14 denní trip po Libanonu a při tý příležitosti bych se rád podíval do Damašku. Proto by mě zajímalo, jestli tam někdo v nedávný době byl. Samo, že předpoklad je úspěšně získaný vízum... Dík.

Keď dostaneš víza, tak nevidím problém. Hranica je otvorená, v mekáči v beeka som videl sýrske špzky

Hmm, Sýrie, to už je jiný level:) Pokud se ti to podaří, rád si přečtu někde tvé postřehy.)

Co se mi po tomdle prispevku ozvali lidi, tak Damasek pry v ramci moznosti bezpecny, i kdyz sebevrazedny utok nebo dopad rakety nevyloucis, ale jak pise Tonic, nejvetsim problemem bude sehnat tur. vizum, i kdyz se to na webu mzv.cz tvari jak formalita ;-)

Zaujalo ma to, čítal som nejaký TripAdvisor, naposledy pre víza bolo treba nejaké pozvanie zvnútra Sýrie. By to chcelo kontaktovať hotely v Damasku. Alebo hneď po prílete do Libanonu zistiť aktuálnu situáciu a o víza požiadať v Bejrute. S bezpečnosťou to tam bude ako povedzme v Kurdistane na severe Iraku pred Isis, ale situácia sa môže rýchlo zmeniť

na jaře jsme byli v Libanonu, výlet do Damašku nabízejí normálně taxikáři, myslím nějak kolem 100USD

Někdo aktuální info? Konkrétně mě zajímá přesun z Libanonu do Damašku:) Případně, jak lehce/obtížně probíhali zajištění víz. Děkuji.

Damašek je plně pod kontrolou Asadovy vlády. Plánuje jej někdo v brzké době navštívit?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!