Ahojte,po tom, čo som kúpil letenky do Izraela, začali sme plánovať našu cestu. Vytvorili sme takýto krásny hrubý itinerár, s ktorým by som sa teraz s vami chcel podeliť a poprosiť o prípadné pripomienky.15.9. - Tel-Aviv16.9 (Shabbat) - Tel-Aviv, večer bus Jerusalem17.9. - západný breh jordánu - Jericho, Bethlehem ,?18.9. - Jerusalem, večer požičanie auta19.9. - skoro ráno Masada - východ slnka, potom Vádí David alebo Vádí, potom mrtvé more20.9. - Jerusalem, večer presun Haifa21.9. - Haifa, Akko, presun Nazareth22.9. Nazareth, Jesus trail, presun Tiberias23.9. (Shabbat) - Gallilea, rafting?24.9. - presun Tel Aviv, surf, leháro, párty, vrátenie autaIde mi o tipy štýlu "pridal by som A a odobral B". Uvažujeme napr., že pojdeme do Jeruzaléma už 15.9. (kvoli šabatu taxíkom), lebo Tel Aviv podľa všetkého nie je až tak zaujímavý. No skrátka, čokoľvek vám napadne, prosím napíšte.Díky .

Izrael 10 dní - nejaké tipy?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

17 reakcí

Ahojte,

po tom, čo som kúpil letenky do Izraela, začali sme plánovať našu cestu. Vytvorili sme takýto krásny hrubý itinerár, s ktorým by som sa teraz s vami chcel podeliť a poprosiť o prípadné pripomienky.

15.9. - Tel-Aviv

16.9 (Shabbat) - Tel-Aviv, večer bus Jerusalem

17.9. - západný breh jordánu - Jericho, Bethlehem ,?

18.9. - Jerusalem, večer požičanie auta

19.9. - skoro ráno Masada - východ slnka, potom Vádí David alebo Vádí, potom mrtvé more

20.9. - Jerusalem, večer presun Haifa

21.9. - Haifa, Akko, presun Nazareth

22.9. Nazareth, Jesus trail, presun Tiberias

23.9. (Shabbat) - Gallilea, rafting?

24.9. - presun Tel Aviv, surf, leháro, párty, vrátenie auta

Ide mi o tipy štýlu "pridal by som A a odobral B". Uvažujeme napr., že pojdeme do Jeruzaléma už 15.9. (kvoli šabatu taxíkom), lebo Tel Aviv podľa všetkého nie je až tak zaujímavý. No skrátka, čokoľvek vám napadne, prosím napíšte.

Díky

0

.

0 Citovat

Díky!

0 Citovat

Zkus izraelskou klasiku - Chrámová hora, Jeruzalém, koupit jarmulku, nechat si natočit pejzy, přečíst Tóru v originále, zastřílet si z Jericha 941, nechat si udělat obřízku, okoupat lachtana v Mrtvém moři, ochutnat něco košer a nakonec si dát šábes.

A když do Izraele, tak stylově s přestupem v Mnichově.

1 Citovat

Twe, ty zase perlíš...

Polil jsem se u PC:-)) A líbí se mi, že jsi použil 941 a ne profláknutý Uzi...

0 Citovat

Díky Padrino, obriezku už mám dohodnutú u ברית מילה בע"מ, jarmulku kúpim, chrámova hora jasné, lachtana okúpem, košér budem jesť celý pobyt, šábes si užijem; na pejzy nemám vlasy, hebrejsky neviem, tak ešte mi poraď kde si zastrieľať z Jericha...

0 Citovat

Zkusil bych se zeptat přímo v Jerichu - na checkpointu určitě rádi poradí.

0 Citovat

Díky, ešte posledná vec...nejaký tip na palestínsku princeznú (vieš čo myslím ;-) ) nemáš?

0 Citovat

Jsou to už dva roky, co jsem v Izraeli byl. Bohužel jsme neměli luxus 10 dnů a mohli jsme tam být jenom 6. Za těch 6 dnů jsme stihli Jeruzalém, Betlém, Tel Aviv, Mitze Ramon a Mrtvé moře.

Hlavně Mitze Ramon mě okouzlil. Jedná se o obrovskou díru v zemi v Negevské poušti. Výhled je tam takový, že bych tam seděl až do teď, kdyby mě kámoš neodvedl. Jestli jsi fanoušek letadel tak kousek nad Mitze Ramon je město Beerševa, kde krom leteckého muzea vůbec nic není. Právě v muzeu si člověk uvědomí, jak moc Československo Izraeli na začátku pomohlo. Nejstarší exponáty jsou od nás.

To ostatní je klasika. Ještě rada na závěr – do Mrtvého moře neprď. Jeden Izraelec mi říkal, že to zkusil a pak hodiny litoval. Jinak mám vše (včetně hledání tagů Banksyho v Betlémě, jídla, Jeruzalému,...) v mém cestopisu.

0 Citovat

Předem si zjisti, kde Banksy po Betlémě je..taxikáři ti budou tvrdit, že to nenajdeš a že je to strašně daleko, ale všechno se dá projít pěšky

0 Citovat

David napsal(a):

Předem si zjisti, kde Banksy po Betlémě je..taxikáři ti budou tvrdit, že to nenajdeš a že je to strašně daleko, ale všechno se dá projít pěšky

Hlavně ta procházka stojí za to. Je to zvláštní pocit jít kolem osmi metrové zdě, která odděluje Betlém od Jeruzaléma.

0 Citovat

Ďakujem za tipy, presne také niečo som potreboval. Inak ako dlho trvá prejsť z Jeruzaléma do Betlehéma?

@Honza9 akože mu vnikla tá slaná voda do konečníka? :-D

0 Citovat

wakawakaafrika napsal(a):

Ďakujem za tipy, presne také niečo som potreboval. Inak ako dlho trvá prejsť z Jeruzaléma do Betlehéma?

@Honza9 akože mu vnikla tá slaná voda do konečníka? :-D

Nejspíš jo. Prý běhal hodinu a nemohl si sednout. Plus samotné cedule u Mrtvého moře píší, že do něj nemáš močit :D Pokud to někdo vyzkoušel, tak ať dá vědět :)

0 Citovat

wakawakaafrika napsal(a):

Ďakujem za tipy, presne také niečo som potreboval. Inak ako dlho trvá prejsť z Jeruzaléma do Betlehéma?

Busem 15-30 min dle provozu

0 Citovat

Díky, myslel som, že to trvá dlhšie s ohľadom na kontroly...

@Honza9 ok, díky moc za upozornenie :-D

0 Citovat

Honza9 napsal(a):

[citace="wakawakaafrika"]Ďakujem za tipy, presne také niečo som potreboval. Inak ako dlho trvá prejsť z Jeruzaléma do Betlehéma?

@Honza9 akože mu vnikla tá slaná voda do konečníka? :-D

Nejspíš jo. Prý běhal hodinu a nemohl si sednout. Plus samotné cedule u Mrtvého moře píší, že do něj nemáš močit :D Pokud to někdo vyzkoušel, tak ať dá vědět :)[/citace]

co močit, hlavně prdět...

0 Citovat

Vhodné je absolvovat koupání lachtana v Mrtvém moři až po obřízce, nikoliv v opačném pořadí.

Prožitek je pak mnohem intenzivnější.

0 Citovat

díky padrino, ale stále si mi nenapísal, kde nájdeme palestínske princezné ;-)

0
17 reakcí