Sicílie

Založil(a) před 5 lety brichta ve fóru Tipy na ubytování

4 reakce

Chystáme se na 14 dní na dovolenou na Sicílii, neměl by někdo tip na nějaký fajn městečko k ubytování do cca 100 km od Palerma? S pěknou pláží a možností výletů do okolí, ideálně dostupné vlakem. Díky!!

0

Mně se líbilo v San Vito Lo Capo. Nádherná pláž je tam rozhodně, do Palerma myslím 100km taky sedí, kousek je pěkná přírodní rezervace Zingaro, poblíž je taky historické město Erice. Nad městem je pro výběh pěkny kopec Monte Monaco (cca 500 m.n.m.)

Dopravovali jsme se zapůjčeným vozem.

0 Citovat

Pokud chcete Sicílii poznat, tak není rozumné se ubytovat 14 dní na jednom místě, protože vzdálenosti na jednodenní výlety jsou docela velké.

Vlakem, popřípadě autobusem se tam cestovat celkem dá, ale do odlehlejších míst, hlavně pak ve vnitrozemí se rozumně nedostanete. Těžké je pak takto plánovat výlety z jednoho místa, lepší je se na pár dní někde ubytovat, například oblast Taorminy, Milazza/Liparských o.,/Cefalú/Trapani a po pár dnech se vždy přesunout.

0 Citovat

Ahoj,

chystáme se na šest dní na Sicílii. konkrétně 30.6-5.7. Přiletíme do PMO. Poradíte nějakou klidnější vesničku s pěkným koupáním a rozumným ubytováním ( cena okolo 1500/noc ).

Mám vybrané Terassini a pak výlet 24hodin v Palermu.

Auto mít nebudeme. Loni jsme projeli Východní pobřeží, teď se chystáme na severozápad.

0 Citovat

Hezký den, rád bych poprosil. o tip a zkušenosti vás co jste již Sicílii navštívili, plán je necelý měsíc s tím, že bych rád auto - avšak pouze přes deb.kartu, ideálně menší městečko - díky autu lze jet kamkoliv, a jakožto milovník vína, nepohrdnu lokalitou blízkého vinařství. Má prosím někdo tip? díky! Mirda

0
4 reakce