Sicílie

Napsal brichta 2017-08-05T13:59:33+02:00 ve fóru Tipy na ubytování
3 odpovědí

Chystáme se na 14 dní na dovolenou na Sicílii, neměl by někdo tip na nějaký fajn městečko k ubytování do cca 100 km od Palerma? S pěknou pláží a možností výletů do okolí, ideálně dostupné vlakem. Díky!!

Mně se líbilo v San Vito Lo Capo. Nádherná pláž je tam rozhodně, do Palerma myslím 100km taky sedí, kousek je pěkná přírodní rezervace Zingaro, poblíž je taky historické město Erice. Nad městem je pro výběh pěkny kopec Monte Monaco (cca 500 m.n.m.)

Dopravovali jsme se zapůjčeným vozem.

Pokud chcete Sicílii poznat, tak není rozumné se ubytovat 14 dní na jednom místě, protože vzdálenosti na jednodenní výlety jsou docela velké.

Vlakem, popřípadě autobusem se tam cestovat celkem dá, ale do odlehlejších míst, hlavně pak ve vnitrozemí se rozumně nedostanete. Těžké je pak takto plánovat výlety z jednoho místa, lepší je se na pár dní někde ubytovat, například oblast Taorminy, Milazza/Liparských o.,/Cefalú/Trapani a po pár dnech se vždy přesunout.

Ahoj,

chystáme se na šest dní na Sicílii. konkrétně 30.6-5.7. Přiletíme do PMO. Poradíte nějakou klidnější vesničku s pěkným koupáním a rozumným ubytováním ( cena okolo 1500/noc ).

Mám vybrané Terassini a pak výlet 24hodin v Palermu.

Auto mít nebudeme. Loni jsme projeli Východní pobřeží, teď se chystáme na severozápad.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!