Chystáme se na 14 dní na dovolenou na Sicílii, neměl by někdo tip na nějaký fajn městečko k ubytování do cca 100 km od Palerma? S pěknou pláží a možností výletů do okolí, ideálně dostupné vlakem. Díky!! .

Sicílie

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

6 reakcí

Chystáme se na 14 dní na dovolenou na Sicílii, neměl by někdo tip na nějaký fajn městečko k ubytování do cca 100 km od Palerma? S pěknou pláží a možností výletů do okolí, ideálně dostupné vlakem. Díky!!

0

Mně se líbilo v San Vito Lo Capo. Nádherná pláž je tam rozhodně, do Palerma myslím 100km taky sedí, kousek je pěkná přírodní rezervace Zingaro, poblíž je taky historické město Erice. Nad městem je pro výběh pěkny kopec Monte Monaco (cca 500 m.n.m.)

Dopravovali jsme se zapůjčeným vozem.

0 Citovat

Pokud chcete Sicílii poznat, tak není rozumné se ubytovat 14 dní na jednom místě, protože vzdálenosti na jednodenní výlety jsou docela velké.

Vlakem, popřípadě autobusem se tam cestovat celkem dá, ale do odlehlejších míst, hlavně pak ve vnitrozemí se rozumně nedostanete. Těžké je pak takto plánovat výlety z jednoho místa, lepší je se na pár dní někde ubytovat, například oblast Taorminy, Milazza/Liparských o.,/Cefalú/Trapani a po pár dnech se vždy přesunout.

0 Citovat

Ahoj,

chystáme se na šest dní na Sicílii. konkrétně 30.6-5.7. Přiletíme do PMO. Poradíte nějakou klidnější vesničku s pěkným koupáním a rozumným ubytováním ( cena okolo 1500/noc ).

Mám vybrané Terassini a pak výlet 24hodin v Palermu.

Auto mít nebudeme. Loni jsme projeli Východní pobřeží, teď se chystáme na severozápad.

0 Citovat

Hezký den, rád bych poprosil. o tip a zkušenosti vás co jste již Sicílii navštívili, plán je necelý měsíc s tím, že bych rád auto - avšak pouze přes deb.kartu, ideálně menší městečko - díky autu lze jet kamkoliv, a jakožto milovník vína, nepohrdnu lokalitou blízkého vinařství. Má prosím někdo tip? díky! Mirda

0 Citovat

Mám dotaz k cestování veřejnou dopravou po Sicílii v říjnu busem / vlakem. V plánu jsou 2 noci v Catanii / výlet Syrakusy a Taormina /, 2 noci v Palermu / výlet Cefalu a Mondello / a před odletem 1 noc v Trapani / výlet Erice / - Půjčení auta je až plán B ( na delší pobyt na jaře ) auto pro tento " městský " itinerář nechci.

Nemáte prosím někdo osobní zkušenost konkrétně v tomto období ? Jak moc jsou jízdní řády v low season spolehlivé ? Jak s nákupem jízdenek ? Zjišťuju, že kupování lístků přímo v autobuse moc nefunguje a některé recenze uvádějí i trable s uplatněním jízdenek koupených přes web .. starosti mi dělá poslední delší úsek Palermo - Trapani, kdy potřebuji brzký ranní spoj ( preferuji nejrychlejší variantu bez přestupu, tedy bus )

Díky za případné vlastní poznatky ..

 

0 Citovat

Ivo _4 napsal(a):

Mně se líbilo v San Vito Lo Capo. Nádherná pláž je tam rozhodně, do Palerma myslím 100km taky sedí, kousek je pěkná přírodní rezervace Zingaro, poblíž je taky historické město Erice. Nad městem je pro výběh pěkny kopec Monte Monaco (cca 500 m.n.m.)

Dopravovali jsme se zapůjčeným vozem.

Nadchlo mě toto popisované místo.... děkuji za tip z fóra

0
6 reakcí