Ahoj, chystám se na první cestu do Thajska a chtěl bych Vás požádat o rady pro začátečníka... Jako 1)kdy jet, 2)kdy kupovat letenky a kde vyhledávat, aby to bylo cenově nejvýhodnější :) A hlavně kam za pěknými azurovými plažemi s palmami a pěkným šnorchnovláním, bez velkých přesunů... (Phuket, Krabi, Phi Phi...), ubytování asi přes Booking...? Předem děkuji za každou radu. .

Thajsko - tipy pro začátečníky...

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, chystám se na první cestu do Thajska a chtěl bych Vás požádat o rady pro začátečníka... Jako 1)kdy jet, 2)kdy kupovat letenky a kde vyhledávat, aby to bylo cenově nejvýhodnější :) A hlavně kam za pěknými azurovými plažemi s palmami a pěkným šnorchnovláním, bez velkých přesunů... (Phuket, Krabi, Phi Phi...), ubytování asi přes Booking...? Předem děkuji za každou radu.

0

ak ti jedno kedy letiet, kup letenky ked bude akcia...tak okolo tych 10000 CZK. Samozrejme, ze najlepsie ist ked je u nas zima, naco sa trepat v lete do este vacsieho tepla :D A destinaciu kam ist zvolsi podla datumov letov...urcite ta caka nejaky presun, kedze s velkou pravdepodobnostou doletis do Bangkoku, aj ked uz sa objavuju aj lety do Phuketu, alebo Krabi. Ubytovanie...kludne vsetko cez booking, alebo len prvych par noci a potom to riesit na mieste.

0 Citovat

Ahoj Patriku, ber to jako pokus o odpoved relativne zkuseneho thajskeho turisty na tezkou otazku. Kdy jet - jak zminuje Tonic, idealne November-March. Ovsem je to top sezona, cili ceny ubytka i letenek budou nejvyssi. Stran pocasi zkusim neco nakopcit. http://thajsko.com/zakladudaje/k.../klima.htm , snad bude odkaz fungovat. Strucne a jasne. Co tam mas dal. Stran levnych letenek bych doporucil sledovat tyto stranky, pomerne pravidelne se zde objevuji upozorneni na akce do techto koncin. Na jak dlouho chces do Thajska? Doporucuji tak minimalne 4 noci na jedno pobytove misto. Jednak at usetrite za presuny, druhak at pulku dovolene nestravite balenim a na ceste. Pristanete nejspise v Bangkoku. Omlouvam se tomuto mestu, ale zde vam budou stacit 2 dny, po navsteve pateho chramu a Budhy v dalsi pozici budete zasyceni kulturou. Jasne, Kralovsky Palac, projizdka po Cho Praya etc, ale Bangkok je vyhrata betonova dzungle, takze rychle na ostrovy. Je to pomerne jednoduche, bud pojedete do Andamanskeho more (pristanete na Phuketu, pak lodi Phi-Phi - Koh Lanta - Koh Bulon - Koh Ngai - Koh Lipe a z jihu navrat letadlem do Bangkoku) nebo poletite na Samui a odtud Koh Phangan a Koh Tao, pripadne jeste na jih pobliz kambodzskym hranicim na Koh Maak ci Koh Kood. V pripade zajmu zaslu podrbne itinerare z mych asi 7 thajskych tripu, ale Thajsko je velmi provarene a online najdes uplne vse. Ubytko - Agoda, Booking a pokud si ranar, klidne sezenes i na miste. V kazdem turistickem portu jsou mraky nahanecu

0 Citovat

Je i rozdíl, jestli chceš jet na 14 dnů, nebo na měsíc.

0 Citovat

14 dnu je desive malo, pristanes a uz pomalu balis....., na letisti dostanes vstup na 30 dnu, cili tak nejak bych to videl - 4 tydny. Kdyz uz se tahnes "pres pul sveta", tak si to tam uzij. Ja jsem "rozmrdany" jeste den po priletu a "nasrany" den pred odletem......

0 Citovat

Jasně, ale zatímco student, živnostník, atd. si klidně 30 dnů dopřeje, tak třeba pro jiné je to problém a 14 dní si užijí taky.

Spíš to myslím tak, že pokud si naloží dny v BKK, dál nějaké 4-5 přesunů, tak zjistí, že vlastně jen cestoval, přesně jak píšeš. Ale pokud z BKK vypadne hned na jeden, dva ostrovy, užije si dovolenou uplne v klídku.

0 Citovat

14 dni...uuuf to kto ma tolko volna :D zase netreba precestovat cele thajsko...ale zase to hovorim ja, co bol 5 dni v Soule, Ushuaii aj na Filipinach :D

0 Citovat

Byli jsme letos - 12 dní: Ko Lanta, Ko Ngai, Phi Phi a Ao Nang a za mně těch míst bylo moc. Bylo to přesně jak je výše, člověk má furt pocit, že jen balí a někde cestuje. Navíc ty přesuny většinou taky zabraly půl dne, takže člově i tímto ztratí dost času.

Na druhou stranu chtěli jsme vidět co nejvíc v rozumné míře a to se podařilo. Příště bych možná volil o jednu lokaci míň, aby to bylo více na pohodu.

0 Citovat

toncek napsal(a):

Byli jsme letos - 12 dní: Ko Lanta, Ko Ngai, Phi Phi a Ao Nang a za mně těch míst bylo moc. Bylo to přesně jak je výše, člověk má furt pocit, že jen balí a někde cestuje. Navíc ty přesuny většinou taky zabraly půl dne, takže člově i tímto ztratí dost času.

Na druhou stranu chtěli jsme vidět co nejvíc v rozumné míře a to se podařilo. Příště bych možná volil o jednu lokaci míň, aby to bylo více na pohodu.

diky za cerstvy feedback a potvrzeni vyse jmenovaneho. Jeden dotaz, pokud by jsi mel jednu destinace z vaseho itinerare vypustit, co by to bylo? Tipuji prelidneny Ao Nang

0 Citovat

Děkuji za rychlé odpovědi :) Potřeboval bych vypíchnout jednu lokaci, kde se ubytuju a je od tud možnost pěkných výletů bez dlouhého cestování, protože dostanu jen 10 dnů i s cestou, tak asi max 1 přesun (chtěl bych si užít pěkné moře, šnorchlování, žádná velká turistika....)

0 Citovat

Hele, loni jsem byl celkem 12 dní v Thajsku (čistý čas). Byl jsem v Phuket Townu (1 den a i ten byl moc), Phang Nga Bay (1 den), Phi Phi (1 den), Krabi (1 den) a Chiang Mai (3 dny). + bytek dní u kamarádky v Bangkoku. Všechno se dalo v pohodě stíhat. Jen bych si dal o 1 až 2 dny víc na Krabi nebo Phi Phi. Dost to záleží na tvém osobním nastavení. Spíš než plážový povaleč jsem tulák, který když je v Bruselu třetí den, tak se tam nudí. A pohled na meníčko v bruselské kavárně mě fakt nezrelaxuje ;-)

0 Citovat

Patriku, pokud trvas na tom turbovyletu do Thajska, nebudu ti to rozmlouvat. Doporucuji letet na Phuket, odtud se ihned po priletu presunout na Koh Yao Yai, pak Lanta, pak zpet na Phuket a domu. Itinerar mr.kopeckeho doporucuji opravdu jen tulakum, co se snazi maximalizovat pocet destinaci za kratky cas. Nerikam ze to je spatne, ale je to kurevsky narocne.

0 Citovat

Za mě byl Phuket největší zklamání z celého Thajska. Dražší než Španělsko. V noci se pekelně těžko dostává z letiště (jen taxi za 600 THB do Phuket Townu). Daleko příjemnější bylo Krabi na druhé straně zátoky a je to tam podle mě víc ucelené. Krabi Town a Tygří chrám. Railey Beach, Phi Phi i Ko Lanta jsou blíž o jednu 2-3 hodinovou plavbu Phuket-Phi Phi. V okolí Phuket Townu a přístavu snad není žádná hezká pláž. Jen nad městem Monkey Hill, kde jsou opice a nic moc výhled na město (bez moře). V thajském dusnu tam vyjít není nic příjemného, ačkoliv to thajské dědušky a babušky zvládají s prstem v nose a jen bílý farang celý zpocený a sotva tam vyjde.

Jinak relaxuji cestováním :-)

EDIT: Podle mě si dej den v Bangkoku, druhý den se přesuň na Krabi, dojdi si do Tiger templu a pak se přesuň lodí na Railey Beach, Phi Phi nebo Ko Lantu a podle množství akce, co máš rád, když tak obměň plážovou lokalitu. Jinak trajekty a lodě loni pluly jen před setměním.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

diky za cerstvy feedback a potvrzeni vyse jmenovaneho. Jeden dotaz, pokud by jsi mel jednu destinace z vaseho itinerare vypustit, co by to bylo? Tipuji prelidneny Ao Nang

Těžké...Je fakt, že pláž v Ao Nang je o ničem - nekoupali jsme se tam. Ao Nang jsem zařadil kvůli tomu, že jsem nechtěl přijet z ostrovů nějak na rychlo před odletem, kdyby se náhodou něco podělalo. Na druhou stranu. Měli jsme tam jeden celý den - kdy jsme vyrazili na výlet na Tiger Cave Temple a Hot Springs + Emerald Pool, což bylo fajn. Hlavně ten Tiger Cave Temple. K tomu jsme tam měli 2 večery a je tam kde zajít, ceny příjemnější než na ostrovech, takže zase nemůžu si stěžovat. Jen mě mrzí, že jsme nestihli Food Market v Krabi Town, dojeli jsme navečer a už bylo pozdě.

patrik napsal(a):

Děkuji za rychlé odpovědi :) Potřeboval bych vypíchnout jednu lokaci, kde se ubytuju a je od tud možnost pěkných výletů bez dlouhého cestování, protože dostanu jen 10 dnů i s cestou, tak asi max 1 přesun (chtěl bych si užít pěkné moře, šnorchlování, žádná velká turistika....)

Za mně určitě Ko Lanta. Strávili jsme tam nejvíc času (4 dny) a za mně paráda. Není to tak profláknuté turistické místo, i když lidí mi tam přišlo taky dost. Nicméně pláže parádní, možnost výletů jak na ostrově tak v okolí dostatečné. My si jeden den půjčili skůtr a tak se toulali po ostrově. Na jihu je moc pěkný National Park. Další den jsme vyrazili lodí na šnorchlovačku (4 island trip). Ceny příjemné a možností kde se najíst taky. Šnorchlovačka přímo na Lantě tuším nikde není.

Spousta lidí nadavá na Phi Phi, ale mě se líbilo i tam. Ale ne v centru ostrova. To je strašný blázinec . Zůstali jsme na Long Beach a paráda. Nádherná pláž, lidí o poznání méně než v centru a restaurace mi přišly taky mnohem lepší než některé ty žrádelny co jsem měl možnost vidět při procházce centrem. Možnosti výletů v okolí jsou taky dostatečné. Byli jsme 3 dny, ale kromě procházky po ostrově (ViewPoint) jsme žádný výlet neabsolvovali - byli jsme už celkem unavení :-)

0 Citovat

Ja taky přemýšlím kam.Mám dovolenou dva týdny v druhé půlce ledna Kam by jste doporucili? Jde mi hlavně a pěkně pláže a tak, hlavně relax, občas nějaký trip po okolí. A jak už tady bylo řečeno, vzhledem k tomu že dva týdny nejsou moc, tak bych chtěl přiletět do bangkoku a z tama idelane jeden dva přesuny někam

0 Citovat

My nechtěli časté přesuny a hledali pouze válení na pláži/ích v rámci jednoho ostrova. Takže Bkk, tam aklimatizačka a potom Ko Chang. Nevýhodou je cesta z Bkk, busem včetně trajektu cca 8 hodin. Na Ko Changu pohodka, lidí tak akorát, prošli jsme asi čtyři pláže a stejně měli nejradši tu nejbližší. Ale nehledali jsme žádnou pařbu, prostě vyčistit si mozek u moře. Na ostrově byla klasická nabídka tripů (sloni, potápění, kajaky), takže bylo i co dělat. Jeli jsme taky na dva týdny a potvrzuju, vystřídat víc než tři lokace je ztráta času.

0 Citovat

Sežeň si award letenky od PG do Tratu a máš to.

0 Citovat

Tak zas byla to první asie, takže i cesta byla zkušenost.

0 Citovat

My sme boli v thajsku 2 roky dozadu. Prilet Bangkok a urobili sme si kolecko. 2 Noci Bangkok potom prelet na Krabi a odtial trajektom na Phi Phi - tam 3 noci, odtial nazad do Krabi a 1 noc na Ao Nang . Potom sme preleteli do Kuala Lumpuru (1 navsteva a odvtedy sme si toto mesto zamilovali) tam 2 noci a potom navrat nazad do Bangkoku 2 noci. Takze celkovo sme urobili len 3 prelety a boli sme 4 cele dni Bangkok, 3 dni Phi Phi, 2 dni Ao Nang a 3 dni Kuala Lumpur. A vobec mi to neprislo nejake uponahlane.

0 Citovat

Poznatek z mých cest. Pocit, jestli se honíte záleží především na logistice. Dobrý předpoklad pro pohodový pocit je strávit 2 noci na jednom místě. I kdyby to mělo být večer tam přijet, jeden den válet se na pláži a další den ráno odjíždět. Jinak dost záleží i na druhu dopravy. Něco jiného je během pár minut se dostat na letiště a odtamtud hodinu letět u okénka, několik hodin jet ve vlaku v příjemné sedačce nebo dvě hodiny se mačkat na korbě automobilu a pak na další hodinu přestoupit do neklimatizovaného autobusu a třeba ještě dobíhat letadlo.

0 Citovat

Asi bych vybral 3 noci Krabi nebo Phuket (nemůžu na fotkách turistů nějak najít to křišťálově čisté moře...) pak 2 noci Phi a zase 3 noci poblíž letiště a jednu noc bych chtěl v Kuala Lumpuru, ale nevím jestli to dám logisticky dohromady :(

0 Citovat

Bych ti doporučil Koh Kood... jedno z mála míst, které není úplně převálcované turisty, což je ostatně stále větší problém Thajska.

0 Citovat

Kuala Lumpur si nech, az poletis do Malajsie. Letet tam na otocku z Krabi je naprosty nesmysl. Za me skvela zakladna pro vylety na ostrovy s modrym morem byla Railay, ale mimo sezonu.

0 Citovat

Momentálně PRG -> BKK z Qatar Airways v lednu za 12,5k. Myslím, že čekat na ještě nižší cenu je blbost, mám pravdu?

0 Citovat

Tak to je fajn cena jako jsem to kupoval já. Teoreticky může klesnout ještě o dva tisíce níž (jako byla teď na září). Ale jestli vyhovují data a délka letu, tak bych nečekal. Jinak počítej s tím, že při tarifu promo nemáš při stopoveru od Qataru zdarma ubytování.

0