Ahoj, chystám se na první cestu do Thajska a chtěl bych Vás požádat o rady pro začátečníka... Jako 1)kdy jet, 2)kdy kupovat letenky a kde vyhledávat, aby to bylo cenově nejvýhodnější :) A hlavně kam za pěknými azurovými plažemi s palmami a pěkným šnorchnovláním, bez velkých přesunů... (Phuket, Krabi, Phi Phi...), ubytování asi přes Booking...? Předem děkuji za každou radu. .

Thajsko - tipy pro začátečníky...

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Karel, tak vybiral jsem pres booking,com a tem verim , v Ao Nang  rodinny hotel  15 euro osoba noc vcetne snidane,  v dobrem miste, budu hodnotit na bookingu  vyssi znamkou  ,dalsi  misto  Phi Phi  ,vybral jsem opacnou stranu ostrova, abychom se vyhnuli tem davum .je to lepsi nez jsem cekal  ,podle refrenci nemela byt elektrina  celou dobu  ,ani wifi nic  moc a vybaveni chatek  horsi , zrejme to renovovali , cena je asi na Thajsko vyssi  35 euro osoba noc se snidani i zde dam dobre ohodnoceni i kdyz ta vstricnost je mensi, jak v tom malem hotylku .,ale to je asi normalka.  kdyz  je to resort v takovem miste . uvidime  co bude dal na Lante a  na  Mooku , melo by to byt asi turisticky klidnejsi , zatim tedy spokojenost  nejen s ubytovanim , ale  celkove to ohodnotim az  z Irska -)

Jinak kdo se chysta , tak teploty nad 30 zatim kazdy den,  more 29, dest nebyl ani jednou za prvni tyden,  prevazne azuro -)

Tak jeste pridam   dalsi resort na Lante  ,  cenove  25  euro osoba noc vcetne snidane ,  celkem moderne zarizeny  ,ovsem po Ao Nang a  Phi Phi , jsem zatim  z Lanty rozpacity  , ale rano moudrejsi vecera .,asi nejde Lantu hodnotit podle pristavu  -)

Tak i na  Ko Mooku  spokojenost s ubytovanim ,bambusove  chatky kousek od pristavu nemaji chybu , snad jen, ze na Charlie Beach se  musi na druhou stranu , ovsem primo na teto plazi  je ubytovani  zrusene , tuk tukem , nebo na kole neni zadny problem se tam dostat

Posledni 2 dny desne vedro ze i Thajci rikaji ze je horko  a more ma  urcite 30 ..vzduch 33-35

0 Citovat

Tak  prvni cesta  do Thajska ukoncena ,   posledni ubytovani v  Bangkoku sice  ve skvelem miste   ( Rambuttri  ) financne  cena/ vykon  bezvadna,   vcetne bohate snidane  22.50 euro /osoba /noc / ,ovsem pristup , vstricnost ,ochota  ,se nedala  porovnat s  milym a prijemnym pristupem  na  ostrovech i v Ao Nang , Bangkok me v  tomhle ohledu zklamal , i prodejci na  ulici a  v restauracich obsluha  ,pokud Thajsko priste,  tak  bez Bangkoku,  nebo max jen s 1 dnem kvuli levnejsi letence.

Jinak trasa  Bangkok - Krabi - Ao Nang - Ko Phi Phi - Ko Lanta  - Ko Mook   -Trang - Bangkok  na 15 dnu  odpovidajici  , ubytovani  vsude  vyborne vcetne snidane  , nejlepsi  ubytovani  Ko Phi Phi  a Ko Mook  , koupani  nejlepsi na Railay West , Charlie Beach na Ko Mooku  , Ko Phi Phi  opacna strana  ostrova , oproti  prijezdu lodi  ,vyborne snorchlovani   a vubec nejlepsi koupani Ko Kardan .obe starny ostrova , skvela  organizace  pri preprave lodemi  i nabidka v kazdem ubytobvani na zajisteni dalsi  plavby, nebo vyletu po jinych mistech,ac se to nezda , v tomle smeru je Thajsko  i pro cloveka , ktery nikdy samostatne  bez cestovky nikde nebyl , trosku snad problem s tim jejich pismem a ne uplne vsichni  se domluvi  srozumitelne anglicky  i kdyz se usmivaji  a  kyvaji  ze vi  co clovek  chce .

Rozdeleni dnu bych tak nejak ponechal  4 noci Ao Nang   2 noci Ko Phi Phi  , na Ko Lante jsme byli  4 noci ,tam me to  trosku zklamalo , cekal jsem od toho vic  , stacily by asi jen  3 noci , a kdyz bych i  Ao Nangh  zkratill o  1 noc  , tak by se ziskane  2 noci plus  dalsi   noc ziskana zkracenim Bangkoku  daly pouzit pro jeste jeden ostrov , ale je pravda  .,ze by to byla vic honicka  ,zalezelo by  na  letadlech , prijemne bylo ze po priletu  do Bangkoku jsme se  nemuseli  presunovat na jine letiste . asi jsem se zbytecne bal  a nechaval  na odlet do Krabi  prilis  casu  ( 6 hodin )   dalo se asi letet  do Krabi o let drive  ,ale tenhle nas byl cenove vyhodny ,  odlet pak z Trangu  taky dobry  a jedina nevyhoda  Thai Lion byla  v omezeni na  10 kg odbavene zavazadlo  a cesta bez  obcerstevni zdarma  oproti  vice kg  Bangok  Airwas a obcerstveni v cene

Kdyz jsem u letenek, tak  let  v akci Oman Air    Amsterdam - Muscat - Bangkok - Muscat -Frankfurt - Praha  dobry , prvni usek operovany KLM , posleni Lufthansou   , nejslabsi  useek cesty  z hlediska urovne  sluzeb   Bangkok - Frankfurt  ,

Celkove  bych hodnotil Thajsko pozitivne  , pocasi nemelo chybu  za 15 dnu ani jeden den  dest , jeden den oblacno , jeden den  trosku  opar, jinak denne  modra obloha  azuro , teploty 30-35  i  v noci 28-29,  more  29-30   az moc teple

Jidlo ponekud jednotrvarne ,ale chutove dobre  ,obesli jsme se bez tvrdeho  alkoholu,. pivo dobre, vino prilis drahe ,celkove  jsme se  vlezli do  castky ,klerou jsem predpokladal a ve srovnani   Oman - Dubaj , Jamajka , Mauritius    nas vyslo Thajsko nejlevneji


0 Citovat

ja ty tve posty snad zacnu cist od konce. Celou dobu vzdy s napetim cekam, kdy zminis sve predchozi pobyty a dockam se az v posledni vete:-/

0 Citovat

Jinak by me mikire zajimalo, jak jste cestovali po lante. Skutr jsi odmitl. Pujcovnu aut jsem tam nikde nevidel.

Btw: v utery jsem v bkk videl chlapika tveho vzezreni (podle avataru):-))

0 Citovat

LukasAK  no v utery jsme se po Bangkoku  pohybovali tak jsi se mel zeptat -) Ta Lanta  me trosku zklamala ,uz ta cesta z pristavu i kdyz chapu ze  to  je stavba , pripluli jsme  z  Ko Phi Phi az odpoledne  , takze vlastne uz jen  preprava  na ubytovani   a prohlidka toho okoli co jsme bydleli , auto mi nabidli tam za  1200 THB na den , ptal jsem se na depozit  rikali ze  ne ,ale nevim  ,druhy den jsme se koupali  a zjistili ze pak  je takovy odliv ze  vylezou kameny , tak jsme si koupili dalsi den  vylet na 4 ostrovy ,odplouvalo to ze stareho mesta ,kde vlastne je jedna ulice , takze  jsme videli  ,,no a dalsi den  jsme zvazovali jestli na ten jih  nebo co vlastne ..ptal jsem se tady na to v ve vlakne ,zvazovali jsme slony ,nebo tu plaz z opicem na jihu ,nakonec jsme nejeli nikam a asi 10 minut po plazi  bylo misto .kde se dalo koupat cely den, bez toho aby mel  clovek vodu  po kotniky  a misto more  byly kameny  a dalsi den jsme odplouvali na  Ko Mook

Taklze vlastne  na lodi s   Phi Phi nam nabidli prepravu , vedel jsem  z informace  z ubytovani   ze mam chtit tuk tuk  za 100 THB na osobu , nejak se jim to nezdalo, vnucovali taxi  ,nakonec  jsme  otevrenym  minivanem jeli za tech 100 THB   ( bylo to asi v polovine Lanty  )  no a zpet do pristavu nam zajistili odvoz s ubytovani v ramci koupe  lode   na  Mook
0 Citovat

Také jsem se zrovna vrátil z Thajska. Oproti plánu jsem počet lokalit zredukoval, protože jsem se zdržel déle v Malajsii, kde se mi také moc líbilo, zejména na Langkawi. Vynechal jsem Phi Phi i Bangkok, bylo fakt horko a nechtělo se mi z pláže, navštívím jindy.

Navštívil jsem za týden jen Krabi, Phuket a Pattayu - pro plážového povaleče jsou lokality srovnatelné, jen Pattaya nemá tak dramatické přírodní scenérie, ale jen městskou pláž. Jsou tam ale zase jiné atrakce - např. Piss bar. Nicméně já jsem po cestě trefil nejen čínský Nový rok, ale i nějaký budhistický suchý svátek a tak i v tom baru bylo překvapivě zavřeno, očekával jsem že tam proudem nepoteče jen alkohol.

 V Malajsii jsem používal Grab (velmi levný místní Uber), ale v Thajsku to bylo nepoužitelné, protože to vycházelo dráž než taxi. Za 3 km jízdy na letiště v Phuketu chtěli tolik co za letenku do Bangkoku.

 Pro dopravu jsou ideální skútry - tak mě to chytlo, že už jsem si při pohledu na počasí na příští týden v garáži připravil motorku. Také jsem konečně ochutnal durian, což se mi při předešlých návštěvách Asie nedařilo, zachutnal a dal bych si ho rád kdykoliv znova - prý se dá sehnat v Sapě. Výborné jsou noční trhy s jídlem, kde lze ochutnat oblíbené mořské speciality za zlomek cen oproti restauracím.

 Jordánské aerolinky nezklamaly a během stopoveru poskytly transfer, hotel i večeři, vše na své náklady. Z 11-ti letů mělo zpoždění tradičně jen ČSA.

0 Citovat

padrino vidim , ze mas zcela jiny vkus -)  Phuket a  Pattaya  by me rozhodne nelakala ,v Bangkoku jsi o nic neprisel ,   ,druhy den jsme taky chytli toho Budhu , ,z Krabi jsme jeli  hned do Ao Nang  a libilo se nam tam ,  na koupani jsme jeli na Railay West a Phra Nang

Langkawi me napadlo jeste  kdyz jsme chtel zaradit  Ko Lipe ,ale pak me tedy  niemandos  nalakal na ten Ko Mook a Ko Kardan  a mohu rict  ze  to bylo super , oba ostrovy nemely chybu  , Ko Kardan byl sice na koupani lepsi , ale asi je vetsi vyber toho ubytovani  na Mooku my jsme zvolili bambusove chatky  a nemelo to chybu  i kdyz na koupani jsme museli na Charlie na druhou stranu

Od  Lanty jsem cekal vic , proc jsi vynechal  Phi Phi ? ,vybral jsem resort na druhe strane od pristavu  ,dostupny jen lodi nebo pesinou pres kopec  odhaduju tak hodinu a pul ,z nasi strany jsem na tu vyhlidku vylezl za pul hodku , bylo to sice na thajske pomery trosku  drazsi ubytovani  , ale chatky dobre  a na snorchlovani jsme nemuseli nikam jezdit, koraly tam sice nebyly tak hezky barevne jako na Mauritiu ale  rybek tam bylo pres  40 druhu co jsem napocital  a na plazi jen lidi  co bydleli  v resortu,  takze  zadne davy turistu  jako  v pristavu a okoli , byli jsme tam  2 dny  ,je to tak na max 3 ale pro ten jeden den by to chtelo sirsi nabidku vyletu a ty tam byly navic drahe

Prekvapilo me, ze  nocni zivot vlastne v22-23  konci ,mozna  Phuket a Pattaya je na tom jinak

0 Citovat

@mikir: Ten ostrov se jmenuje Ko Kradan, ale chápu, že jako kamioňákovi se ti to spojilo s kardanovou hřídelí :-)

0 Citovat

Pánove sa vrátili z Thaj.(myslím že  nám toho spustu zdelia).

0 Citovat

Mikire, Phuket je normální ostrov - kde si můžeš vybrat pláž podle svého gusta, mě zaujala třeba ta u letiště. Ale je fakt, že na některých to vypadalo jako 80-ky v Bibione. Phi phi jsem nestihl, resp. bylo jediné co šlo vynechat, protože jsem měl již nakoupené přelety.  Bangkok lze dát kdykoliv, třeba během stopoveru, je to nejdostupnější lokalita v JV Asii. Já naopak moc nemusím ta složitě dostupná místa, kde jsi odkázán na kartely a monopolní dodavatele služeb. Určitě se do Thajska vrátím, ale až zaplním bílá místa na mapě.

0 Citovat

Tak i ja si rikam ze Thajsko stoji jeste za navstevu ,ty kartely a monopol jsem spis vnimal  v Bangkoku , naopak na tech ostovech jsem vnimal vetsi vstricnost , je pravda , ze se nejednalo o nejake  zastrcene  mista  ,No Ko Kradan se mi presmykl na Kardan .ale  s nicim jsem to nespojoval , ono vice mist  se mi pletlo a spatne vyslovovalo a hur se pamatpvalo

0 Citovat

Je škoda, že většinou jezdí zdejší cestovatelé do Thajska s rodinou či jsou uvědomělí soudruzi. Takhle se k Pattaya přiznal jen Padrino.  A bohužel mu nevyšel ten pissbar. Takže jsem zklamán, těšil jsem se na cestopis, který trumfne keškaře v Jižní Americe :D

0 Citovat

Karel napsal(a):

Je škoda, že většinou jezdí zdejší cestovatelé do Thajska s rodinou či jsou uvědomělí soudruzi.

Každej kdo není loser, aby musel chodit za kurvama, je "uvědomělý soudruh"? To možná platí u vás ve čtyřce bez větráku.

0 Citovat

Je suis uvědomělý soudruh...

0 Citovat

Taky se teda musim zařadit mezi soudruhy, i když to zní hrozne ,ale zajímalo by mě, co to je “čtyřka bez vetraku”? Kazdopadne Pattaya je opravdu pro největší zoufalce. Pro anglického důchodce ale asi dobrý.

0 Citovat

No upřímně ty bary jsou jeden velkej bizár, jsou tam povykující hostesky (jen výjimečně je některá opravdu hezká, fastfoody už tam dorazily a tak jsou většinou tlusté), mají provize z nápojů co jim kupuješ a zajímá je tvoje peněženka a jejich mobil. Kolem je pak spousta dalších kořenů většinou v důchodovém věku. Nevím co tam hledat za štěstí...

Pokud jedeš sám, máš mnohem lepší šance v hostelu u ostatních turistek, pokud hledáš profesionálku, je lepší obrátit se na taxikáře nebo recepčního a ušetříš si tu komedii kolem. Na pivo pak můžeš vyrazit později.

0 Citovat

Pridavam se k Calimu, taky je suis uvědomělý soudruh...

Pattaya je pro mne synonymem kajuty bez oken na zaoceanske plavbe. Proste dovolena za trest. Ale at se kazdy zaridi podle vlastniho gusta

0 Citovat

Tak z celé Pattayi je nejzajímavější tento chrám - https://en.wikipedia.org/wiki/Sa...y_of_Truth Ještě jsem tam nebyl. Kamarádka si tam udělala výlet z Bangkoku a celkem si to pochvalovala (nechápu). Jinak Thajsko je jeden velký night club a není potřeba se trmácet až do Pattayi.

0 Citovat

Nepochopis, dokud neokusis ;)

Souhlasim s padrinem a podepisuju kazdy slovo. Jeden velkej bizar.

0 Citovat

Zdravím,

jakožto nový člověk v oboru cestování, bych Vás chtěl požádat o radu:

v termínu 20.12.2024- 4.1.2025 bych rád vyvezl rodinu někam do světa.

Všude se říká, že Thajsko zvládne i trouba, tak padl logicky výběr této destinace.

Dovolenou bych chtěl směřovat jako povalečsky poznávací/turistickou/pro děti.

Chtěl bych zprostředkovat co nejvíce vjemů dětem (holky toho času 5 a 7 let).

Takže bych chtěl, aby si užily slony, opice, koupačky na pláži či pod vodopády po nějkém výšlapu, šnorchlování atd.

Celé jsem tu tu přečetl a vím, že to bude v sezónu s miliardou lidu, ale jiný termín nelze.

Původně jsem to chtěl směřovat na Ko Samui, ale po přečtění všeho možného jsem zatím názoru toho to stočit na Krabi, Ko Lantu a tu celou prolézt s případnými výlety po ostrovech v okolí. Nechci úplně děti otrávit neustálými dlouhými přesuny odněkud někam.

Tudíž bych chtěl poprosit o postřehy a rady jak to naladit.

Thajsko samozřejmě není dogma, ale asi mi to tak nějak celé vychází na něj....

Letenky jsou již k mání z VIE do BKK za cca 18 s Air India. Ještě počkat asi že?

 

Děkuji

H.

 

0 Citovat

S letenkama určitě počkat, ale sledovat! Akce mívají např. Austrian, KLM nebo třeba Qatar. Případně zvážit, jestli by se nevyplatilo letět s Čedokem přímým letem z Brna na Phuket, taky to teď před vánoci měli v akci (celý pobyt) zhruba za cenu té vaší letenky s Air India.

Jinak Krabi/Ko Lanta je s dětmi dobrá myšlenka, z Bangkoku se dá realizovat přískokem buď na Krabi nebo na Phuket, cenově i vzdálenostně to vyjde přibližně nastejno. Na místě pak kromě zmíněných můžete navštívit Phi Phi a další ostrovy buď formou jednodenních výletů s místními agenturami nebo se tam na 1-2 noci ubytovat... možností, jak ten čas využít je řada. Přesuny je možné řešit dopředu nebo na místě, výlety raději na místě. Vždy stojí za to zeptat se hostitele, u kterého bydlíte, jestli může sehnat něco za lepší cenu.

0 Citovat

@mirjur: Jsou ty akce zrovna na tenhle vánoční termín, který chce Christoph?

1 Citovat

presne ako píše Ala, keď niekto plánuje dovolenku rok dopredu na dátumy, ktoré sú najdrahšie tak ťažko bude čakať či sa náhodou neobjaví last minute let cez cestovku; 18k nie je až také zlé ale pravdepodobne sa o ešte o pár tisíc bude dať kúpiť lacnejšie - zrovna včera sa objavili air china letenky za cca 500€ na tieto vianočné termíny

0 Citovat

Já se na to ptám schválně, protože bych přibližně na tento termín taky potřebovala, buď Thajsko nebo Malajsii, tak kdyby někdo dal nějaký dobrý tip na letenky, ráda to využiju a nevadí mi kupovat to rok dopředu. Určitě nebudu čekat na nějaké last minute akce a na tenhle termín bych asi brala cokoli za cca 15k z Prahy, Vídně a okolí.

0 Citovat

Nikdo není jasnovidec, ale i na vánoční termíny se dají sehnat letenky pod 18k. Možná ne od 20.12. ale třeba od 19.12. Nebo od 22.12. Snad ten termín nemá úplně na den pevný...

A samozřejmě jsem nechtěl radit, ať čeká na LM, to je nedorozumění.

1