Albánie - Postřehy a tipy?

Založil David před 9 dny ve fóru Co vidět a navštívit
12 odpovědí

Zdravím cestovatelé,

přítulka mě nakonec ukecala na LM do Albánie, na Dračskou riviéru. Mám poměrně obavy snad ohledně všeho, ale už je pozdě, protože je zaplaceno :D

Nerad bych se válel celou dovču na pláži - otázkou proto je, kam se dál vydat. Pokud někdo z Vás náhodou tuto zem navštívil a byl by ochoten podělit se s námi o své postřehy co se výletů, zvyků atd. týče, byl bych velmi vděčný.

Díky.

Prvotne zahod obavy, v Albanii je nepotrebujes...

Co ma byt LM?

Zalezi na tom co chces videt, co te zajima? Jak moc budes mobilni a fixovany na ubytovani na jednom miste? Na kolik dni a kdy?

Hlavne by som išiel na juh, okolie Durres... To nie je ono.. Pláže ako Bibione :(

V Bibione jsem nebyl, ale plaze v okoli Durres opravdu zadna slava....

za tymto sa trepat do Albanska je blbost...najma ked par hodin juznejsie su plaze ako z katalogu (foto z Dracu, nie z juhu :D)

albania-dures-plaj-1-1.jpg

llogara a juh, tam to je ina liga :)

K Albánii asi takhle - čím dřív tam pojedeš, tím lépe uděláš. Byl jsem tam v roce 2011 a na plážích nebylo vůbec nic, jen betonové bunkry plné bordelu. Na tu samou pláž jsme cíleně jeli i v roce 2014 a ohromná změna: až na pláž vedla asfaltka, přímo na pláži stanové městečko se stany k pronájmu, několik plážových barů ze starých maringotek s elektrocentrálou a mraky lidí. Albánie jde ohromným tempem vstříc turismu a jakmile někam zavedou elektriku a silnici, je to konečná. Na jihu si už u moře nestyděli říct o EUR50,- za apartmán na noc (apartmánem rozuměj jednu místnost se čtyřma postelema, nic víc). S turistikou ale Albánci neumějí ještě příliš pracovat, takže na jednu stranu občas přestřelí s cenou, jindy ale zase dochází ke komickým situacím, kdy se např. číšník cítí trapněji než host :-)

Obecně nedoporučuju cestovat po setmění, protože silnice jsou plné neosvětlených aut, koňských povozů, otevřených kanálů a dalšího nebezpečí. Jako kdekoliv jinde nedoporučuju ukazovat příliš mnoho peněz pohromadě, i bez toho budeš budit pozornost. :-) Jinak kvalita benzínu velmi dobrá, nafta taktéž, síť benzínek opravdu velmi hustá (ve městech není problém potkat 5 pump za sebou na 500m ulice). Pokud budeš v Tiraně, určitě najdi fastfood KOLONAT (kopie McD´s už jen polorozpadlým M v logu, nabídka pak přesně kopíruje sortiment v mekáči). K návštěvě bych doporučil okolí přehrady Koman, to je vážně nádhera. A když přijedeš ze správné strany, tak několik set metrů před vjezdem na loď budeš přejíždět polorozpadlý betonový most, pod nímž má nějaký uprchlý Ital kemp. Doslova pod mostem :-) Cokoliv běhá po pozemnku, to ti upeče k večeři :-D

P.S.: Kdybys někdy na jídelníčku našel cokoliv, co se jen trochu podobá slovu eskargot (nebo tak nějak), otoč list, nejsi-li milovník šneků :-) :-)

At se nam zadavatel prispevky vyjadri k jeho planum a pak muzeme poradit vice...na poradne poznani Albanie jsou i 2 mesice malo...

To ze do Albanie cim driv tim lip je zcela pravda...

před 14 dny jsem se vrátil ze Sarande a je to pěkné, ale celkem dost lidí, ale prázdnou pláž člověk najde vždy. Ceny jsou pro nás super, jídlo pro dva v restauraci i s pitím do 250,kč. Gyros asi 40kč, ceny ubytka budou asi nízké, všude jsou nalepeny nabídky na volné byty. lidi jsou velmi příjemný ,,moře čisté,,,jídlo super.

Díky všem za postřehy!

Dneska budem dávát dohromady nejaký itinerář. Chtěli bychom půjčit auto tak na 3-4, i když ceny co jsem našel na netu mi přijdou na Albánii jako docela pálka (1oookč/den za to nejmení VW Polo). Na nějaké velké horolezecké tůry to asi nebude, spíš tam, kam se dostaneme autem +- 3km pěšo. Spíše asi po památkách a městech.

Díky všem za tipy. Šneků se určitě vyvaruji :))

my sme tych par dni boli dole na juhu a Tirana...auto sme mali pozicane odtialto v Sarande: https://www.facebook.com/Saranda...istCenter/ najlepsie im napisat na Facebook..rychlo reaguju

cestopis tu:

http://tonicove.sk/balkan-trip-2...-na-korfu/

Přihlášení a registrace