Anonymita českých CK

Napsal David Eiselt 2013-05-22T06:18:06+02:00 ve fóru Zájezdy s CK
9 odpovědí

Zná někdo důvod, proč se ve srovnávačích, jako je dovolená nebo invia neobjevují názvy pořadatelských českých CK, natož informace o letech? smiley

Pokud to srovnám s nabídkou z DE, AU tak tam je to nesrovnatelný. Vím od jaké CK je, s kým poletím a kdy smiley

Vyplatí se skutečně odcestovat z cizí CK ? Pokud ano, budu rád, když zveřejníte pár odkazů. Děkuji

V době expanze jančury ano. Mrkni na dovolena.cz, kde k zájezdům z Mnichova, Frankfurt, Vídně, Drářďan či Norimberku obdržíš zdarma autobusovou dopravu na letiště. Nehledě na to, že všechny nabídky vždy přebíjí ty české.

Ceny na zahraničních server jsou totožné s tím, co nabízí Jančura, jen od nich máš maximálně vlaky po DE zdarma.
Ještě dodám, že dle mnohých zkušeností kvalita díky německé značce je na jiné úrovni než od 3x zkrachovalé cestovky a letos v létě to bude po 4.!

Všichni propagujete dovolena.cz
Tady něco smrdí. smiley

smiley důvod? Na českém trhu je jen dovolená a invie. Ostatní nejsou nerelevantní, všichni nabízejí totéž, neboť zájezdy jsou od stejných CK. Jen u dovolené máš další služby, které jinde nenajdeš. Snaha ovládnout cestovní trh ze strany Jančury je veliká.

A pokud vím, cestujlevne je tu od toho, aby šetřilo peníze na cestách smiley

Na invii se pořadatelskou CK dozvíte po myslím po 4 kliknutí na "CK" vlevo dole u zájezdu....takže je to tam uvedené, ale je to "maskované"

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, kde na invii nebo dovolena.cz najdu, která CK zájezd pořádá? Nemůžu to nikde najít. Díky za odpověď.

Tak Invia je v patičce a je nutné se proklikat 3 kroky smiley A bludišťáka tomu, kdo poví Dovolenou..

Pro někoho může být dobrý tip cestovka http://www.radynacestu.cz (jsem z této CK):
- průvodci, kteří dané místo perfektně znají, často tam žijí nebo žili
- skupinky jsou malé (obvykle kolem 15 osob), kteří rádi poznávají nová místa...

Co se týká agentur, jako je Invia - zdaleka tam nejsou všechny CK, protože tyto agentury požadují vyšší než obvyklé provize (vyšší než třeba kamenné agentury) a CK si to raději prodají sami. Obchodníci tam jsou placeni provizemi, podle toho, kolik toho prodají a nejsou schopni (a ani často nemají zájem) vysvětlit vše potřebné týkající se zájezdu. Protože ty produkty prostě neznají. Takže čím větší nabídku agentura má, tím je větší pravděpodobnost, že na vaše dotazy nikdo neumí odpovědět. Někdy to nevadí, ale riziko následného překvapení tady je.

Ještě odpověď pro Davea ohledně anonymity - ukrytí je úmyslné, mají strach, že si to klient objedná přímo tam. Ale podle zákona tam ta informace musí být. V zákoně už ale není řečeno, kde přesně. Připravuje se novela, kde je již tohle zpřesněno, ale celá je tak kontroverzní, že se pořád odkládá.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!