Jordansko - Petra

Napsal tomasbalbinder 2017-09-07T08:15:15+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
7 odpovědí

Ahoj, 15 se chystám do Izraele s tím že bych rád navšívil legendární město Petra v Jordánsku mohl by mi někdo řict jak se tam nejednodušeji a nejlevněji dostat ? Rad bych tam byl na západ slunce. Díky moc

Najjednoduchšie si kúpiť nejakú dvojdňovú platenú tour s transferom. Cca 200eur + Jordan pass + hraničná taxa + ubytovanie.

Najrozumnejšie kúpiť si Eilat shuttle do Aqaby (predpokladám že prilietaš do Ovdy), tam si požičať auto a ísť do Petry po vlastnej ose. Nezabudnúť si dopredu kúpiť Jordan Pass!

Najlacnejšie ale náročné/zdĺhavé/neisté/nutnosť zjednávať - do Eilatu mestským autobusom Egged, na hranice pešo / zjednať lacné taxi / stopom, cez hranice pešo, taxi do Aqaby a odtiaľ lokálnym busom do Petry (niečo tam ŽEVRAJ niekedy chodí, keď sa to naplní, podrobnosti netuším) alebo taxíkom (cca 30-40€ za jednu cestu).

Každopádne to je takmer celodenná záležitosť sa tam dostať (a opäť naspäť) a celý výlet so vstupným výjde minimálne 200 eur.

Jen taková zkušenost, která možná někomu přijde vhod, když budete handlovat na autobusáku v Akabě s taxikářskou mafii.

Chtěli jsme jet klasicky nějakým minibusem do Wadi Musa za 7 JOD. Přiskočil k nám boss, že nás vezme do Petry za 55 JOD, což je běžná sazba. S díky jsme odmítli, že jedeme busem. Pak kamsi začal volat a nakonec nám dal nabídku 25 JOD. Nevím, jestli mají málo kšeftů, ale jde to i tak ;-)

Super dobrý vědět :)

A jel jsi nakonec busem nebo tím taxi? Btw jak jsi řešil dopravu z hranic do Akaby?

Samozřejmě, ze jsme na to kývli. Jinak od hranic do centra Akaby je cena 11 JOD, když je nějaká snaha o smlouvani, tak ti řeknou, ze můžeš jít pěšky, mají tě proste v hrsti, protože nemáš jinou možnost :-)

hm tak alespon vim, že nemá smysl smlouvat do krve... Dají se pak někde na hranicích vyměnit JOD bud z USD nebo ILS?

Měnil jsem pouze na taxi na jordánské straně za neskutečně zm*dský kurz 0,7 JOD za euro, ve městě 0,83. Poplatek za výběr z bankomatu skoro všude 3,5 JOD. Narazil jsem i na bankomat bez poplatku, ale byla tam natvrdo konverze JOD/USD - nevýhodná.

ok, super diky za aktuální info

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!