Ahoj všem, 12.10. 2017 letím na Ukrajinu - zde budu týden. Moje první město je LVOV, poté chci směr KYJEV a možná návštěva ČERNOBYLU. Doporučujete na této trase něco, kde je odchylka maximálně 200km ? Byl jste někdo v Černobylu za nižší částku než jsou 2000,- a jak ? Pohybovat se budu vlakem, busem nebo stopem. Je něco co se dle Vás absolutně nesmí vynechat ? Základní info mám vyhledané - bohužel detailní itineráře cest nejsou nikdy vypsány tak jako je u ostatních zemí. Chci hlavně zažít město jak přes den tak večer, kdybych na aspon na jeden den zažil venkov byl bych štastný. Díky všem za jakoukoliv informaci. .

Ukrajina

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

i v pripade ze by se vetsina letu zastavila, tak dal zustava Leo Express ktery jezdi denne do Uzhorodu a Mukaceva. A ze Lvova jizdi East West Eurolines do Prahy.

0 Citovat

Buďte v klidu, o Ukrajinu tady vůbec nejde. Putin pod záminkou společného cvičení obsadil Lukašenkovi Bělorusko a ten to ještě ani netuší - geniální tah.

10 Citovat

Špionážní RQ-4B Global Hawk nad Ukrajinou, startoval zřejmě z letadlové lodi. Screenshot v příloze, live na https://www.flightradar24.com/FO...1/2ae24bf7


snimek-obrazovky-2022-02-21-140553.jpg

0 Citovat

hej tieto Global Hawky a Rivet Jointy lietaju uz zopar tyzdnov nad UA

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Buďte v klidu, o Ukrajinu tady vůbec nejde. Putin pod záminkou společného cvičení obsadil Lukašenkovi Bělorusko a ten to ještě ani netuší - geniální tah.

Skvělý!!! Takhle jsem se už dlouho nezasmála. Je vidět, Naděždo, že ruskou mentalitu máte zmáknutou.

2 Citovat

Ja mam za mesic Pardubice- Lviv a Kishinev - Praha a vidim to pozitivne a tesim se na Puzatu Chatu a Mamu Vlast + Pervomajsk jako bonus :D 

0 Citovat

No, to aby sis zařizoval už ruské vízum 😁

1 Citovat

my jsme v Odesse a je tu klidek a uplne normalni zivot, zitra let zpatky s Ryanairem do Katowic

1 Citovat

Tak nakonec docela dobré rozhodnutí to zrušit. Je mi hodně smutno z toho, co se tam teď děje.

1 Citovat

doctorex napsal(a):

Tak nakonec docela dobré rozhodnutí to zrušit. Je mi hodně smutno z toho, co se tam teď děje.



Já jsem zvědavý, co bude o víkendu.
UA armáda nemá na přímý boj prostředky, takže nějaké lokálnější konflikty nejpozději do 36 hodin (pokud to ustojí vláda).

Co udělá EU (zatím prej do 48 hodin všichni s RU pasama pápá) je taky otázka.

A pokud Vláďa má fakt raka a chce se zapsat do dějin, než exne, nebo mu jen jednoduše mrdlo, tak God saves us all.
Protože to prohlášení o nevměšování se je hodně přímočaré :/

0 Citovat

Karel napsal(a):

[citace="doctorex"]

Tak nakonec docela dobré rozhodnutí to zrušit. Je mi hodně smutno z toho, co se tam teď děje.



Já jsem zvědavý, co bude o víkendu.
UA armáda nemá na přímý boj prostředky, takže nějaké lokálnější konflikty nejpozději do 36 hodin (pokud to ustojí vláda).

Co udělá EU (zatím prej do 48 hodin všichni s RU pasama pápá) je taky otázka.

A pokud Vláďa má fakt raka a chce se zapsat do dějin, než exne, nebo mu jen jednoduše mrdlo, tak God saves us all.
Protože to prohlášení o nevměšování se je hodně přímočaré :/

[/citace]

Nezlobte se na mě, ale to mluvíte o jaderných zbraních? Těch, u kterých ruské vedení mělo rozum celou studenou válku? Jestli si myslíte, že Putinovi hráblo, tak se to dá stěží říct o celém ruském vedení státu. Podobné silové řeči měl Putin už dřív. Možná to tak z médií nevypadá, že západ zase zdaleka není bezzubý, pokud by k něčemu takovému došlo, a na ruské obyvatelstvo si ohlížel zhruba tolik jako na Syřany, Vietnamce nebo Iráčany.

Vypadá to snad, že EU by něco opravdu dělala? Počíná si stejně impotentně jako u všech nedávných krizí.

1 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Jestli si myslíte, že Putinovi hráblo, tak se to dá stěží říct o celém ruském vedení státu. Podobné silové řeči měl Putin už dřív.



Jaké celé vedení ruského státu? Se podívejte, jak dlouho je Putin u moci. On je vládce, nějaké ostatní křoví nehraje roli. Silové řeči měl sice i dřív, ale dneska je po měsících příprav, kdy bezostyšně lhal, bez mrknutí oka uskutečnil. 

A ano, já do budoucna mám strach z jaderných zbraní. A to do budoucna může být ne za 20, ale klidně za 5 let.
Dneska car zabírá Ukrajinu, protože ji chce. Prošel Krym, tak dle něj projde celá Ukrajina. Když mu projde Ukrajina, je jen krůček vzít si Moldavsko, at rovnou sousedí vlivově s Rumunskem (NATO).
Původní argument byl navíc ten, že nechce Ukrajinu v NATO. Zítra tam má našlápnuto Finsko a Švédsko, to se jistě carovi líbit nebude. 
Sám Putin dnes řekl, že je čas se s NATO vypořádat.

Takže ano, mám obavu. Protože když bude tlačit na pilu, jednou do toho NATO lehce řízne (Pobaltí). A tam už se bude muset zapojit i zbytek členů.


2 Citovat

Taky by mě zajímalo, jaké celé vedení státu. Dobrá ukázka, jak to tam asi funguje, je tady: https://www.novinky.cz/zahranicn...y-40387868

0 Citovat

Tak už je po An-225 Mrija. Rusové ho zničili.

0 Citovat

Mě docela překvapuje, že se stálé prodávají letenky na Ukrajinu, ať už Wizz (příští týden) nebo Ryanair (od dubna). 

0 Citovat

A co tě na tom překvapuje? Wizz pokračuje dál ve svém svinstvo. Zrušit to může kvůli válce  přece vždy. A FR prodává na duben. To už může být  dávno po všem, i když o tom pochybuju, a když ne, tak to zase zruší.

0 Citovat

No přesně přístup Wizzu mě překvapuje. Ryanair to alespoň zrušil na celý březen, ale přístup Wizzu mi přijde šílený. 

1 Citovat

Mě to nepřekvapuje. Jak jsem FR dříve nemusel, tak Wizz proti němu klesl řádně do sraček a FR je vedle něho fajn společnost. 

4 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Nezlobte se na mě, ale to mluvíte o jaderných zbraních? Těch, u kterých ruské vedení mělo rozum celou studenou válku?

Rozum? Chorobně paranoidní Rusáci málem začali 3. světovou válku kvůli štábnímu* cvičení Able Archer 83 v listopadu 1983. V zemích NATO z kasáren nevyjela žádná technika, ale v Československu a NDR byla vyhlášena nejvyšší pohotovost a letci spali  v letadlech se zavěšenou jadernou municí.

* Štábní cvičení se děje bez účasti skutečných vojenských jednotek. Bojuje se jen na papíře na štábu.

 

 

1 Citovat

Wizz jsou Maďaři, vedle Němců největší zastánci Ruska v EU. Viz noční jednání Rady EU - proti nejtvrdším sankcím byli Němci, Maďaři a Kypr.

0 Citovat

Wizz potešil

https://www.fly4free.com/flight-...-refugees/

Pevne verím, že sa tu nenájde nejaký heker čo to využije

 

2 Citovat

Tak Ryanair zrušil všechny plánované lety na Ukrajinu. Wizz posunul prodej letu od konce března. Nicméně se nedá předpokládat, vzhledem k situaci, že by tam létali. 

1 Citovat

Tuší někdo prosím, co je potřeba k tomu, aby ukrajinský IT získal v Česku pracovní povolení, případně kde to zjistit?

0 Citovat

Zkus www.nasiukrajinci.cz

0 Citovat

https://www.mpsv.cz/documents/20...ele_CZ.pdf

0