Ahoj všem, 12.10. 2017 letím na Ukrajinu - zde budu týden. Moje první město je LVOV, poté chci směr KYJEV a možná návštěva ČERNOBYLU. Doporučujete na této trase něco, kde je odchylka maximálně 200km ? Byl jste někdo v Černobylu za nižší částku než jsou 2000,- a jak ? Pohybovat se budu vlakem, busem nebo stopem. Je něco co se dle Vás absolutně nesmí vynechat ? Základní info mám vyhledané - bohužel detailní itineráře cest nejsou nikdy vypsány tak jako je u ostatních zemí. Chci hlavně zažít město jak přes den tak večer, kdybych na aspon na jeden den zažil venkov byl bych štastný. Díky všem za jakoukoliv informaci. .

Ukrajina

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

dík, to vypadá jako dobrý rozcestník

0 Citovat

@mirjur:

Není zač :-) držel bych se teď oficiálních informací, měli by být na úřadech "vstřícní" k vyřizování, protože za chvíli nebudou stíhat - dnes jsem jel dopo z Moravy do Prahy po D1 a nabyl jsem dojmu, že jsem na Ukrajině, těch aut s jejich SPZ jsem ještě neviděl...prý v posledních hodinách přijelo 20tis uprchlíků a bude jich výrazně více, stát to bude muset nějak procesovat a osobně si myslím, že každý, kdo z nich bude chtít pracovat, má nyní mnohem jednodušší situaci...

0 Citovat

Mně se jedná spíš o trošku odlišný případ, ten člověk musí počkat, až skončí válka, protože dřív ho sem nepustí, ale pak se chce přestěhovat... samozřejmě je otázka, jak to v té době se vším bude, ale zajímá ho to už teď. Každopádně díky, odkazy jsem přeposlal.

0 Citovat

jasné...tak ještě možná info i v ukrajinštině, kdyby nezvládal vše česky https://www.mvcr.cz/clanek/infor...ajiny.aspx

Myslím, že každý z nich, kdo bude mít k dispozici zázemí, dostane vše výrazně snadněji, než doposud. Pokud jsem dobře četl, stát deklaruje, že má pro ty, kteří nemají zajištěno bydlení a další návazné věci, kapacitu 5tis míst a to je asi už vyčerpáno. Konkrétně od známého, který má hromadné ubytovací zařízení, vím, že už obvolávají tyto firmy, kolik můžou poskytnout ubytovací kapacity se stravou, jen nikdo netuší a nedostal info, za kolik je stát ochoten tuto službu převést na soukromé subjekty. Pomoc je v této situaci pochopitelná, vítaná, ale neumím si představit, že by většina platila ze svého ubytování a stravu několik měsíců jako humanitární pomoc a sociální službu, zvlášť po 2 letech uzavírek díky covidu...

0