Ahoj, na konci ledna odlétáme do Thajska, letíme poprvé, takže se snažím dát dohromady nějaký plán cesty, zde jsem už něco sepsala, ale potřebovala bych poradit jestli jsou to místa, která navštívit nebo naopak nějaké vynechat a zaměnit nějakým jiným.30. 01. odlet - Dubai31. 01. odlet - Bangkok03.02. z Bangkoku v 6.00-14.45 na koh tao08.02. z Koh tao v 6.00-07.10 na Koh phangan 13.02. z Koh phangan v 11.00-11.20 (Koh samui pralan pier) nebo v 07.20-07.50 (Koh samui nathon pier) 18.02. z Koh samui v 08.00-12.00 do Krabi a pak na Koh lantu23.02. z Koh lanty do Krabi27.02. v 6.20 z Krabi do Bangkoku v 7.40 prilet v 16.00 odlet z Bangkoku  .

Thajsko - plán cesty

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

8 reakcí

Ahoj, na konci ledna odlétáme do Thajska, letíme poprvé, takže se snažím dát dohromady nějaký plán cesty, zde jsem už něco sepsala, ale potřebovala bych poradit jestli jsou to místa, která navštívit nebo naopak nějaké vynechat a zaměnit nějakým jiným.

30. 01. odlet - Dubai

31. 01. odlet - Bangkok

03.02. z Bangkoku v 6.00-14.45 na koh tao

08.02. z Koh tao v 6.00-07.10 na Koh phangan

13.02. z Koh phangan v 11.00-11.20 (Koh samui pralan pier)

nebo v 07.20-07.50 (Koh samui nathon pier)

18.02. z Koh samui v 08.00-12.00 do Krabi a pak na Koh lantu

23.02. z Koh lanty do Krabi

27.02. v 6.20 z Krabi do Bangkoku v 7.40 prilet

v 16.00 odlet z Bangkoku

0

Ahoj, no asi máte rádi ležení na pláži a potřebujete po náročné práci odpočinek. Nic proti, každý máme jiné představy o dovolené. Kdybyste se přece jen nudili, tak zařaďte aspoň nějaké výlety.

Aby se případně dalo poradit, která místa vynechat a která jiná navštívit, chtělo by to vědět, co vás zajímá (příroda, chrámy...) nebo jestli chcete jen odpočívat.

0 Citovat

Za mne osobne bych pro klid duse nechal Bangkok na konec pobytu... a nevim jestlu v unoru bych to hnal na vychodni pobrezi.... jak pise Libor pro pripadne navrhy je potreba dodat, co vas bere...

0 Citovat

Naozaj záleží od toho, čo vyhľadávate. Ja osobne by som mesiac na plážach neprežil. V mojom dvojtýždňovom itinerári po JV Ázii som vyhradil pre Krabi (resp. konkrétne Railay) 3 noci :)

0 Citovat

ahoj, za mně bych určitě vynechal Koh Samui - hodně turistické ( a to jsme byli v červenci..), říkal jsem si - "něco jako Bibione"... to Koh phangan se mi líbil o dost více...menší, klidnější a více exotické...

0 Citovat

Určitě si pár dní rádi oddychnem na pláži, ale rozhodně nemáme v plánu celou dovolenou ležet, z toho by jsme se asi zbláznili :) ten plán je myšlen pouze tak, že by jsme byli na těch místech, které jsem uváděla ubytovaný a podnikali by jsme výlety. Zajímá nás spíše přiroda ale určitě se rádi podíváme i na chámy a cokoliv z historie.

0 Citovat

Pak bych ale rozhodně netrávil celou dovolenou na ostrovech.

0 Citovat

V tom případě je třeba ten váš plán dost předělat. Zkraťte ostrovy, vynechte Ko Samui a asi i Ko Lantu. Místo ní spíše Krabi (nejradši Railay), odkud se dá vyjíždět na krásné výlety. Můžete jet třeba z Bangkoku do Kanchanaburi (vodopády v NP Erawan autobusem, chrámy v okolí na skútru), ale vodopády raději mimo víkend. V Thajsku je hodně NP, ale často jsou hůře dostupné. Doporučuju přečíst si cestopisy a vybrat si dle nich. Na vybraná místa si zjistěte další info třeba na wikitravel.org. Můžete jet i na sever.

0 Citovat

Trošku zapirátím topic - dají se v lednu bezproblémově koupit trajekty Krabi - Phi Phi, Krabi - Ko Lanta přímo na místě s odplutím na ten samý den? Nebo může být problém s kapacitou a je to potřeba kupovat dopředu?

0
8 reakcí