Jižní Vietnam

Založil dawve před 7 dny ve fóru Co vidět a navštívit
2 odpovědí

Ahoj, v lednu razíme na cca 14 dní čistého času do Ho Či Minova města s cílem trochu se porozhlédnout po jihu. Rádi bychom den dva strávili v Saigonu a pár dní ležérně pobyli na Phu Quoc. Jinak ale představu nemám a budu vděčný za nějaké tipy z vašich itinerářů, případně zda někdo cestoval ze Saigonu na Phu Quoc a co případně vidět cestou. díky

Vietnam je skvělá volba. Byl jsem v Jižním Vietnamu 9 dní a byla to má zatím nejlepší dovolená.

Nejlepší zdroj pro cestování Vietnamem byl legendární web www.cechvevietnamu.cz, který už bohužel zanikl. Já jsem cestoval po Vietnamu hlavně na motorce.

Měl následující itinerář:

1. a 2. den - s cestovkou do delty Mekongu (ihned po příletu, jetlag dopsíš při přesunech dodávkou, osvědčená cestovka je The SinhTourist), noční přesun do Nha Trang

3. den: biketrip Nha Trang - Dalat

4. den: Dalat

5. den: biketrip Dalat-Mui Ne (cestou vodopády Pongour a Elephant)

6. den: biketrip Mui Ne - Ke Ga - Mui Ne (šlo by vynechat, je to taková zajížďka)

7. den: biketrip Mui Ne - Phan Rang

8. den: bike trip Phan Rang - Nha Trang

9. den: Saigon a půldenní výlet s cestovkou na CuChi tunnels

Ten Phu Quoc můžeš realizovat hned po deltě Mekongu (cestovka tě tam vyhodí a nemusíš jezdit zbytečně zpět do Saigonu).

Výlet na motorce se dá stáhnout na 3 denní okruh (Nha Trang - Dalat - Phan Rang - Nha Trang).

Nemáte někdo uloženy offline web Čechavevitenamu? Chci jet někdy do severního

Vietnamu podle jeho rad.

Závěrem bych ještě vyzdvihnout již neexistující web www.cechvevietnamu.cz a poděkovat za něj. Díky. Byla to opravdu skvělá stránka.

Přihlášení a registrace