má někdo přímo zkušenost s dovolenou od cizí CK? řekněme německou...a odlet z mnichova nebo někde poblíž čr?jak to probíhá a tak.. .

Zkušenosti s německými CK

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

má někdo přímo zkušenost s dovolenou od cizí CK? řekněme německou...a odlet z mnichova nebo někde poblíž čr?jak to probíhá a tak..

0

Cizí "německé" ck prodává třeba airstop, co vím.

0 Citovat

Největším prodejce bude jistě dovolena.cz
Jako bonus máš dopravu do Mnichova nebo parkování zdarma. smiley

0 Citovat

Osobní zkušenost s nákupem přes dovolena.cz a přes airstop.cz, jednou rakouská, podruhé německá CK. Vždy vše perfektní, bez problémů. Platí se v Kč převodem na český účet prodejce, dokumenty buď přijdou domů poštou nebo si je převezmete na letišti. Německé CK mívají obvykle lepší servis v hotelích než české (často lepší pokoje, často bývá zdarma tzv. "late check-out" nebo "early check-in" ať nečekáte po příletu nebo před odletem X hodin bez pokoje atd.). Asi je to o konkrétních případech a destinacích, ale není proč se obávat

0 Citovat

holidaycheck.de - jsem z Phy, takze vetsinou Drazdany. Ceny LM asi o 30 - 40% levnejsi nez ty ceske, servis super - ted jsem pres nemecke pirates sehnal voucher na 100euro zadara - napr. 4 dny na Mallorce se daji poridit za 100 euro na jednoho (bez slevy okolo 190 euro).. Je ale dobry mluvit dobre aspon anglicky - ja nemam problem s aj ani nemcinou.. Jinak urcite porovnavej jednotlive destinace - nemci umi levne baleary, spanelsko a castecne recko - napr. Egypt mi pride zajimavejsi z CR..

0 Citovat

My letěli do Turecka s německou FTI (kupováno u nacesty.cz) a s českou CK po tomto zážitku už nejedu - dopředu víš časy odletu a příletu (ne jako s českou CK, kdy dostaneš týden před odletem info, že odlítáš večer a přilétáš ráno a dva dny si můžeš odepsat), dále německé CK mají větší prioritu na letištích než české (pravda, nasr.t si Air Berlin se nevyplácí, tak ať si při přeplněnosti letiště radši počká Travelservis), takže žádné zpoždění, čekání, nic. Žádné dohadování se v hotelu, kde Čechům strkají podřadné pokoje.. Němci jsou vážení klienti a podle toho se k nim chovají. Takže asi tak. Není to ale pro ty, co neumějí ceknout jinak než česky a vyžadují služby českého delegáta a výlety s českým průvodcem smiley

0 Citovat

Dobré jsou: FTI, Dertour, 123Fly, ThomasCook, Bucher, Jahn, ....

0 Citovat

Byla jsem minulý rok s německým Neckermannem na Mallorce a mohu jenom doporučit, letos letíme znovu. Cena bezkonkurenční - 12500kč/osoba/9dní/allinclusive i s pojistkou a autobusem do Vídně. Hotel super, pokoj nám dali mnohem lepší, než těm, co letěli přes českou CK. Žádný problém, mohli jsme si vybrat, kdy chceme letět a lety s Air Berlín na minutu přesné, takže ne jak tady příjdete o2dny dovolené jen kvůli nevhodně zorganizovaným letům, ale tam jsme přiletěli v 11 ráno a zpět jsme přiletěli do Vídně ve 12 v noci. Check in i Check out bez omezení, kdykoliv přes den, služby all in jsme mohli využívat až do odjezdu busem bez omezení. Je potřeba ale mluvit aspon v základech anglicky, když se člověk chce zeptat na přepážku, nebo když má problém, popřípadě chce něco navštívit. Mluvím jak anglicky, tak i německy, přítel anglicky jen v základech a zvládli jsme to bez obtíží, dokonce nás Mallorčani obskakovali a dávali slevy na všechno, jen když jsme nemluvili německy smiley asi jich tam mají už po krk:D já určitě doporučuju, ušetřili jsme pořádný balík peněz a ještě si mohli dopřát kvalitnější služby:)

0 Citovat

Moje postřehy k německým CK. Jezdíme cca 7 let s německýma CK, které nabízejí české agentury: např. nacesty.cz, dále airstop.cz, dovolena.cz nebo je možné využít přím německé ck, pokud máte dobré jazykové znalosti. Hlavní výhoda - zájezd byl v ž d y levnější oproti české CK. Jak tu někdo psal znáte dopředu časy letů - POZOR ty se, ale můžou změnit (už jsme také zažili). Zpoždění může bý stejné jako u českých CK už jsme taky vícekrát zažili. Lepší pokoj - ano můžete dostat, ale není to pravidlem větišnou na recepci vidí vaše české pasy či občanky a moc dobře ví, že nejste němci, takže lepší pokoj dostat nemusíte(též zkušenost - i když někdy ano). Výhodnější check in - možná, ale to si myslim, že nebylo CK, ale hotelem. Check out jsem zažil vždy normální do 12 hodin - pokud si člověk nepřiplatil. Služby all. inclusive máte samozřejmě možnost čerpat i odpoledne či večer před odjezdem i když už nemáte pokoj. Pokud někdo cestuje s dvěma dětma - může být výhodnější jet s českou ck, která na děti dává někdy lepší slevy. Jinak by měl člověk umět alespoň základní komunikci v aj či nj. Mě osobně vyhovuje platba u nacesty.cz neboť mam pouze bezpoplatkové banky a zde je možné platbu provést okamžitě kartou. Ceny se zde narozdíl od českých CK často mění a někdy může dojít ke změně dříve než stihnete zaplatit převodem. Nejde ani tak o kurz vůči euru (pokud platíte v CZK), ale zřejmě se ceny takto rychle mění podle vytíženosti letadla a někdy možná i podle slev, které poskytne daný hotel CK. Jinak z německých CK máme nejraději 1-2 Fly a TUI.

0 Citovat

Dobrý den, píši diplomovou práci ráda bych Vás poprosila o vyplnění krátkého dotazníku, který Vám zabere opravdu jen pár minutek. Velice mi tím pomůžete. Cílem tohoto výzkumu je zjististit, zda čeští turisté preferují při výběru zájezdu české nebo německé cestovní kanceláře.
https://do-dominikanske-republiky-s.vyplnto.cz/

0 Citovat

Přidám se i já se spokojeností s německými cestovkami, kupuju od nich asi 7 let, ceny nižší a servis jinde. Ale jak zde padlo kdo neumí ani německy ani anglicky tak aby se domluvil a vyřídil v jednom z těchto jazyků i složitější požadavky tak nedoporučuju.

Vyhledávám většinou:

www.ab-in-den-urlaub.de

www.ferien.de

www.tropo.de

0 Citovat

Já jsem cestoval přes airstop.cz s německými CK, jednou Kypr a Egypt z odletem, z Vídně. Oproti českým CK jsem ušetřil majlant a to se vyplatilo z OV jet autem do Vídně a zaplatit si parkování kousek od letiště. Co se týče organizace - naprosto perfektní i když neumím německy ani anglicky :-)

Co se týče přístupu personálu hotelu byl úplné jiný když jsme měli jinou barvu pásku na ruce než čeští návštěvníci. Rozsah služeb byl taky větší. Ještě si pamatuji, že jsme měli delší pobyt než nabízely naše CK do stejného hotelu. Takže jsem měl levnější dovolenou a delší. Posledních pár let jsem zkoušel přes airstop něco najít ale zdá se mi, že už ty ceny nejsou co bývaly. Teď jezdíme do BG autem na stejné místo a nemůžu si to vynachválit. Nemusím se řídit rozvrhem hotelu, jím co já chci a kdy chci. Jedu se podívat kam chci a kdy chci. Už jsem přejezen těmi Allinclusiv.

Také jsem jednou letěl do Turecka s polskou CK na 14 dní s Ultra allinclusive a to byla pecka - 2 dospělí a 2 děti za 30 litrů. Odletr Katowice. Cca 100km od bydliště - co dodat.

0 Citovat

evutka napsal(a):

Přidám se i já se spokojeností s německými cestovkami, kupuju od nich asi 7 let, ceny nižší a servis jinde. Ale jak zde padlo kdo neumí ani německy ani anglicky tak aby se domluvil a vyřídil v jednom z těchto jazyků i složitější požadavky tak nedoporučuju.

Vyhledávám většinou:

http://www.ab-in-den-urlaub.de

http://www.ferien.de

http://www.tropo.de

Já neumím ani jeden jazyk - pokud jsem potřeboval pomohl translator v mobilu :-)

0 Citovat

evutka napsal(a):

Přidám se i já se spokojeností s německými cestovkami, kupuju od nich asi 7 let, ceny nižší a servis jinde. Ale jak zde padlo kdo neumí ani německy ani anglicky tak aby se domluvil a vyřídil v jednom z těchto jazyků i složitější požadavky tak nedoporučuju.

Vyhledávám většinou:

http://www.ab-in-den-urlaub.de

http://www.ferien.de

http://www.tropo.de

Hmm, tak zrovna ab-in-den-urlaub.de byl stejně jako matka Unister v roce 2016 v insolvenci a nyní jej stejně jako fluege.de a další cestovní portály vlastní český Rockaway Capital.

Není německá cestovka jako německá cestovka.

0 Citovat

Já cestovku vůbec neřeším. Když už něco takového hledám, tak pouze LM a zaměřím se na lokalitu a hodnocení hotelu. Ve srovnávači (dovolena.cz) najdu cenu, která se liší pouze podle odletového letiště, jinak je vše identické. Zpravidla co je s odletem z Prahy se dá sehnat s odletem z okolních letišť i za méně než polovinu (podle mého názoru české cestovky drží vysokou cenu do poslední chvíle a zahraniční zařazují výprodeje mnohem dříve). Propozice zájezdu jsou pak k vyzvednutí na přepážce na letišti. S problémy jsem se nesetkal. Pouze mi jednou vyměnili hotel a jako kompenzaci jsem dostal 5star místo 4star aniž bych si o to musel říkat.

0 Citovat

Pěkný den přeji, když mě ho tak zkazili....

Poradí mi někdo, jestli s tím jde něco dělat, nebo mám holt smůlu? Přišlo mi už potvrzení a dalších pět emailů, kde to potvrzují a dnes, dva týdny po koupi mi přišlo toto:

Sehr geehrter Herr ,

vielen Dank für Ihre Buchung.

Ihr Reiseveranstalter bittet uns Ihnen folgende Mitteilung weiterzuleiten:

"Bedauerlicherweise müssen wir Ihnen heute mitteilen, dass der von uns genannte Preis unrichtig ist.

Wir sehen uns daher gezwungen, die Bestätigung gem. § 119, BGB wegen Erklärungsirrtums

anzufechten, da sie auf einem Eingabefehler beruht und wir die fehlerhafte Erklärung zu keinem

Zeitpunkt abgeben wollten. Wir haben die betroffenen Buchungen bereits im System angepasst. Bitte

entnehmen Sie dieser die notwendigen Daten.

Wir bedauern sehr, dass unsere gemeinsamen Kunden durch den Eingabefehler betroffen wurden,

sehen aber keine Möglichkeit, die Preisdifferenz zu übernehmen, zumal Sie (bzw. die Kunden) mit

einem solchen Preis bei verständiger Lektüre des Reisekataloges (oder der Website) sicherlich auch

nicht gerechnet haben dürften.

Bitte teilen Sie uns bis zum 25.01.2018, ob eine entsprechende Buchung zu dem korrekten Preis

vorgenommen werden soll. Sollte uns bis zu dem genannten Datum keine Mitteilung dahingehend

vorliegen, werden wir den Vorgang ohne weitere Ankündigung kostenfrei aus dem System entfernen.

In diesem Falle erhalten die Kunden von uns eine Kulanzzahlung von 50€ pro gebuchten Gast."

Ihr aktueller Reisepreis wurde auf einen Gesamtreisepreis von 2544 € angepasst.

Bitte teilen Sie uns bis spätestens zum 25.01.2018 mit wie wir weiter verfahren dürfen.

Bei weiteren Fragen können Sie sich gern an uns wenden.

Viele Grüße

Katja Hanusa

0 Citovat

Tak byla to na první pohled chybka nebo "normální" cena? Vypadá to, že jsi to kupoval přes nějaký srovnávač, platil jsi to tedy jim nebo přímo cestovce? Bez detailů ti nikdo nedokáže k tomu více říct...

0 Citovat

Platil jsem přímo cestovce, strhli si asi třetinu z karty.... Vypadalo to jako akce, ale spíš chybovka, 400E týden na Phuketu i s 4* hotelem :-)

0 Citovat

Ale ten e-mail ti přišel od toho webového prodejce, podle toho co píšou. Pokud to byl za 400 Eur týden letecky s hotelem, tak to bych šel do nich, protože to je cena reálná a i se za takovou létalo. Šel bych do nich.

I když záleží, co to je za cestovku a přes koho jsi to koupil.


screen-shot-04-22-16-at-02.jpg

0 Citovat

A šel bych do nich znamená co přesně? :-)

Jako že s Google překladačem si stát za tím, že to platí?

0 Citovat

Tak předpokládám máš nějaké Reservierungs- nebo Buchungsbestätigung, píšeš, že ti něco z karty už strhli. Na vojně jsi asi nebyl, co? Myslím voják se stará, voják má. Šance je, ale musíš pro to něco udělat. Ale ne jim psát přes google translator...

Vypadá to, že to je chybka té agentury nebo máš nějakou korespondenci přímo od té cestovky?

Nebo to stornuj, případně doplať:-)

0 Citovat

Díky, já jen doufal v nějakou konkrétnější radu, nebo aspoň informaci jestli to můžu "vyhrát" :-)

Takže díky, zkusím to vymyslet a ne to doplácet na 2500Eur :-D

0 Citovat

Jakou chceš konkrétnější radu? Ano jde to vyhrát, osobně jsem takto vyclaimoval jiné věci... Ale pokud nenapíšeš jaká agentura, jaká cestovka, kolik času je do odletu a uvažuješ o dopisu s Google překladačem, sorry jako:-)

0 Citovat

Kupováno tady ab-in-den-urlaub.de (Invia Travel Germany GmbH), cestovka Jahn Reisen Indi, ti si i strhli peníze a přišla od nich i faktura, ale jen jako automaticky generovyný email, jinak všechny maily jsou od agentury, odlet v dubnu.

0 Citovat

Ta agentura má vlastníky v Praze, můžeš to tam s nimi vyřešit napřímo:-)

Chápu to, že jsi koupil týden letenku+hotel za 400,-EUR/os a oni tvrdí, že to byla chyba a chtějí doplatit do jejich finální ceny 2540??

Ty jsi objednal a zaplatil zálohu, máš tedy řádně uzavřenou cestovní smlouvu.

Já bych jim napsal, že trváš na platnosti cestovní smlouvy za uvedenou cenu, která odpovídá obvyklým podobným akčním cenám. Něco jsem postoval, něco si dohledáš. Hotovo.

Oni ti to mohou stornovat a v případném soudním sporu by uspěli, pokud by to byl fakt cenový úlet, tedy jasná chyba a ty by jsi kupoval s tímto vědomím, protože jsi musel vědět, že ta cena je prostě mimo... Ale pokud to je v cenách, co píšeš, to že někde vznikla chyba tě nezajímá. Když si dáš práci, najdeš i nějaké judikáty, kde německé soudy v podobných případech rozhodly ve prospěch zákazníků. Ale jak jsem psal na začátku, musíš se starat, jinak to stornují, vrátí ti peníze a už s tím nic neuděláš.

0