Booking.com

Napsal David Eiselt 2012-03-25T10:33:31+02:00 ve fóru Vyhledávače hotelů

Dobrý deň.

Zajtra letím do Tuniska a prišiel mi z ubytovania takýto email: We are sorry to inform you that we will unfortunately be closing during the period of your stay for reasons of maintenance. We apologize for this inconvenience and we suggest you to book room for you at the Regency hotel $ spa 4 stars hotel in Monastir with the same price and type of arragement or you can cancel your reservation . We will wait for your answer! to more have more information please contact us on 0021631323260. Thank you for understanding

 Je tam písané že sa v tomto hoteli môžem ubytovať za rovnakú cenu s rovnakými službami...na bookingu ale nová rezervácia v tomto ponúkanom hoteli na týždeň stojí 4x toľko ako ta moja pôvodná, viete mi poradiť čo s tým?

Kontaktovat Booking.com telefon 239 018 307. Mluví česky.

Klidně odpovězte na ten mail podle toho, co preferujete. Buď si vezměte ten nabízený hotel - rozdíl v ceně uhradí Booking, nebo zrušte rezervaci a najděte si sami něco jiného. Informujte pak booking, oni opět proplatí rozdíl v ceně (pokud nebude přehnaný) - ale musí vám to nejprve odsouhlasit. Nebo lépe, pokud nechcete ten nabízený - napřed si zarezervujte něco jiného s možností zrušení zdarma, pak si to nechte odsouhlasit a následně zrušte původní rezervaci.

Od srpna s nima řeším reklamace o pár desítek € a pokud něco spěchá, tak doporučuji zavolat. Po emailech je to na týdny. Já na to nespěchám, tak jen občas napíšu email a včera mi podruhé volali, že už to bude vyřešeno :D

Mám otázku. Prvý krát budem letieť cez spoločnosť LaudaMotion, stači mi k letu iba občiansky preukaz alebo je potrebný aj pas ? Ďakujem za odpoveď

radovanhrcka napsal(a):

Mám otázku. Prvý krát budem letieť cez spoločnosť LaudaMotion, stači mi k letu iba občiansky preukaz alebo je potrebný aj pas ? Ďakujem za odpoveď


No vzhledem k tomu, že jsi ani nepoznal, že toto není topic k Laudamotion ale k Bookingu, tak u tebe speciálně bude potřeba předložit hlavně papíry na hlavu nebo složit IQ test...

Pokud s nimi necestuješ do Jordánska nebo Maroka, kam taky lítají, tak v rámci EU stačí OP. Ale ta otázka je vážně trochu mimo mísu...

ja myslim ze postaci tesco club karticka

Tak pokračování ságy s Booking.com. Další neautorizovaná transakce. Tentokrát uskutečněná dva dny po zablokování karty. Společnost Lyft. Ve Spořce jsou z toho úplně tumpachoví a netuší, jak to že prošla... Objevil jsem ji náhodou v transakcích na Mastercard Price Specials a v internetovém bankovnictví jsem zjistil, že něco takového je fakt v blokacích. Jen ty částky nesedí - podle MC čtyři stovky, u spořky rovnou osm a půl.

Ahoj,


minulý měsíc jsem si na booking.com rezervovala pokoj s možností bezplatného storna a bez poplatků předem. Ten samý den mi bylo z účtu strženo cca 36 Euro s poznámkou - Hotel Booking. Dle informací se jednalo o testovací platbu a hotel by mi měl částku opět vrátit. Rezervaci jsem po několika dnech zrušila, nicméně peníze se mi ani po měsíci nevrátily zpátky. Na info linku booking.com je nemožné se dovolat, mailem mi doporučili kontaktovat hotel. Volala jsem na jejich uvedené číslo, odkázali mě na mailovou podporu. Psala jsem mail, ale nikdo mi neodpověděl.


Máte s tímto někdo prosím zkušenost případně tip, jak dále pokračovat?

Díky moc

Testovací platby bývají v rozmezí od 1 centu do 1 eura... pokud komunikace s hotelem k ničemu nevede, tak reklamovat neoprávněné stažení částky u své banky.

1) Zkuste v běžný pracovní den zavolat na infolinku Booking. Během cca 10 - 17h nebývá problém být spojen i s někým česky hovořícím. Čekání na spojení se občas může protáhnout  na 10 - 15 minut.

2) Zkusit kontaktovat hotel po e-mailu, že si neoprávněně strhl platbu, ať vám ji vrátí, že jinak budete kontaktovat banku a žádat o chargeback.

3) Pokud vám nepomůžou, kontaktovat banku s tím, že nastala neoprávněná platba a žádáte chargeback. Mít připravené podklady - email s rezervací, e-mail s bezplatným zrušením, údaje o platbě, kterou si strhli.

Zdar,

občas rezervuji hotely přes Booking, ale s tímhle jsem se ještě nesetkal. Rezervoval jsem si ubytování v Rusku a současně s potvrzením rezervace mi na email přišla i zpráva od hotelu, že žádají o platbu za první noc na uvedený účet nejpozději do 3 dnů před příjezdem, jinak mi rezervaci zruší.

Platbu si snad mohlo ubytování nastavit už v rezervačním systému, kde bych už během rezervace byl o platbě předem informován a pokud se nepletu, hotel mi snad rezervaci ani zrušit nemůže, nebo jo?

Booking a jejich nakládání s citlivými údaji zákazníků, to je kapitola sama pro sebe a dle mého názoru daleko větší průšvih než levárny kiwi. 

Tak zrovna v tomto konkrétním případě nevím v čem je problém a to jak s žádostí hotelu, tak co to má společného s nakládání s citlivými údaji? Platba předem na účet ubytovacího zařízení je jednou z možností, které si nastavuje sám hotel ve svých požadavcích ne Booking. Stejně tak může hotel zrušit rezervaci v případě nezaplacení, proč by nemohl? Podle mého názoru ses nepodíval na podmínky platby daného hotelu. Takže buď ty prachy pošli nebo zruš a bookuj jiný hotel a vždy se podívej jaké mají podmínky rezervace a nebudeš pak překvapen.

VNZH napsal(a):

Zdar,

občas rezervuji hotely přes Booking, ale s tímhle jsem se ještě nesetkal. Rezervoval jsem si ubytování v Rusku a současně s potvrzením rezervace mi na email přišla i zpráva od hotelu, že žádají o platbu za první noc na uvedený účet nejpozději do 3 dnů před příjezdem, jinak mi rezervaci zruší.Tohle se mi taky stalo letos v Polsku. Rezervoval jsem apartmán přes booking, kde se vše vypadalo jako vždycky. Zdarma zrušení rezervace max. 14 dnů před příjezdem, platba na místě. Navíc v rezervaci bylo uvedeno, že nelze platit kartou jen hotovost.


Hned druhý den po rezervaci přišel email z ubytování, že jestli chci rezervaci zachovat mám zaplatit 1 noc - převod na polský účet a zbytek potom při check-inu a možnost i kartou. 


Ubytování mělo dobré hodnocení, komunikovali skrz booking, takže jsem platbu poslal. Nakonec vše bylo ok. Nevím, proč si rovnou u rezervace nenastaví podmínky tak, jak jim vyhovuje.

Já jsem asi reagoval na nějaký starší příspěvek, kde někdo popisoval jak provozovatel ubytování vidí veškeré údaje ke kartě, včetně CVC kódů.

Tohle bylo v sezoně na Ukrajině na pobřeží Černého moře naprosto běžné. Objednal jsem přes booking.com, kde o tom nebyla ani zmínka, za den-dva přišel e-mail z ubytování, ať jim to pošlu na účet. Což byl problém, protože nebyli schopní poslat IBAN a BIC. Nějaká garance Bookingu je vůbec nezajímala. Byla to pohříchu ta nejlukrativnější ubytování a prostě si to mohla dovolit, protože poptávka převyšovala nabídku.

Petr76: Ok, navíc souhlas s tím, že to, co se dostane ven za údaje není ok. Jinak mně se tohle co popisujete ještě nestalo, pokud to při rezervaci není uvedeno ani pod tím otazníčkem u konkrétního pokoje, tak to je pak samozřejmě jiná a taky bych s tím měl problém.Mně se totéž stalo asi 2x při rezervaci zimních pobytů  v Alpách, tuším Švýcarsko, Rakousko, že chtěli poslat zálohu převodem na účet. V podmínkách na booking.com to ale uvedeno bylo, spíš bylo překvapení (a drobná komplikace), že si to nevzali z karty nebo že to neprovedl sám booking jako v jiných případech, ale holt ubytovatel preferoval zřejmě tento kanál...

Kdo nás tady bude prudit s bookingem, tak ho všichni proklejeme a chudákům pak sroste čárka nebo vyschne pytlík... Tak jenom, aby jsi se pak nedivila.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!