Ahoj, poradíte někdo, kdy kupovat letenky někam "do tepla" v období Vánoc? Žádné last minute asi v tomhle období (třeba od německých CK asi nehrozí, nebo ano? Díky moc, I. .

Nějaké tipy kam cestovat přes Vánoce?

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

Ahoj,

poradíte někdo, kdy kupovat letenky někam "do tepla" v období Vánoc? Žádné last minute asi v tomhle období (třeba od německých CK asi nehrozí, nebo ano?

Díky moc, I.

0

období 20.12. - 5.1. ? S akčními nabídkami bych vážně nepočítal :/

0 Citovat

Zkus třeba český surf house na Sri lance, byl jsem tam s partičkou loni na Vánoce a mají ceny jako mimo sezonu a bydliš hned u plaže.
tady je link http://www.surf-trip.cz/tripy/sri_lanka/

0 Citovat

Kupovat letenky do tepla už teď. Je nejvhodnější doba.

0 Citovat

Vím, že je už dost pozdě, ale taky by mě zajímalo jestli někdo nemáte tip na poznávačku nebo pobytový zájezd někde v Evropě za nějakou přijatelnější cenu? Nevím už kde hledat, uvažovali jsme o Kanárech, ale mezi 21.12.-.4.1. je týden už za téměř 30 tisíc (ale klidně i za 50!). tak třeba jen neumím hledat a někdo něco poradí...

0 Citovat

Zdravím, pro Lucku: našla jsem na http://www.rekreacnidomy.cz/search/lastmoment last minute nabídky, tak se mrkněte, třeba Vás tam něco zaujme.

0 Citovat

Jestli ti nevadi jet uz pred vanocema, na pelikanovi je ted Florida (Fort Lauderdale) 7.12 - 16.12. za 11 tis - coz je fakt luxusni cena, akorat shanim partaka co byl je se mnou (zena nemuze a pred vanocema nikdo nema penize).

Jinak Floridu muzu obecne jen doporucit - pro me zatim nejlepsi misto na relax u more - teda krome letni Krety.. smiley

0 Citovat

Je nějaká šance, že se objeví nějaká akce nebo last minute na Vánoce do nějaké destinace, kde je aspoň 20 stupňů (nad nulou :-) )?

Zbývá mi posledních pár dnů dovolené a přemýšlím, jestli je využít na nějakou aktuální akci nebo si tu dovolenou nechat až na Vánoce...

0 Citovat

Nejake last minute se muze ukazat , treba jsme videl predloni z Mnichova Meledivy za 300 euro odlet 22 .prosince na 14 dnu ,ale takove veci jsou skutecne vyjimecne

Ale treba ty Kanary by nemel byt vubec zadny problem, ovsem ne s cestovkou ale sami

V poslednich letech litame pravidelne nekdy kolem 27.12 a vracime se pak za tyden az 10 dnu

Letenku tam jsem nikdy nekupoval draz nez za 50 euro na osobu ovsem s prestupem a treba i noclehem

posledni prelom roku jsme Kanary vymenili za Dubaj a Oman , vyuzili jsme dotovanou cesnu do Dubaje z Ostravy a pak do Omanu jeli busem v Omanu jsme pujcili na par dnu auto celkem 10 dny 7 Oman a 3 dny Dubaj nas nevysly o moc vic nez bezne davame za Kanary vcetne pujceni auta Na Lanzarote ani na Gran Canarii neni auto treba Puerto Carmen je dostupne z letiste taxikem nebo i verejnou dopravou ale pro poznani ostrova je dobre si alespon na 3 dny auto pujcit v zimnim obdobi bych volil Lanzarote nebo Fuerteventuru , predloni se nam tak zamlouvala ( jih oblast Costa Calma - Morro Jable ,ze jsme si to rezervovali letos znovu ,(ale priznavam,ze na Fuerteventure je hlavne koupani a to nemusi byt pro kazdeho more ma 19-21 nekdy i jen 17 vzduch je 22-24 v noci treba i 16) booking.com samozrejme moznost zruseni bez poplatku celekem tesne pred odjezdem Jde se divat i po Tenerife ale tam bych osobne letel az pozdeji Gran Canaria je precpana hotely ale ma nejlepsi verejnou dopravu po celem pobrezi , La Gomera se da spojit s Tenerife stejne jako El Hiero na kazdy staci 3 dny La Palmu bych nechal samostatne na tyden taky se da pres Tenerife ale treba unor , brezen , ty vanoce bych volil Lanzarote ,druhe nejpeknejsi koupani z Kanaru, prvni jednoznacne Fuerteventura ale na Lanzarote spousta jinych aktivit

Cena letenek je nejlepsi pockat na obdobi rijna mozna i listopadu ted bych jeste nekupoval v zari leda kdyz by byla letenka do tech 50 euro za jednu cestu

Nejvetsi problem je pak sehnat letenku zpet tam se uz hure hleda pokud se chceme vratit do 6.letdna posledne jsem to vyresil pres Madrid a Dublin Letenka z Kanaru stala do Madridu 20 euro prosvihl jsem lepsi cenu Dublin pak byl za 25 a Praha z Dublinu taky ,,jinak se to da kolem 100euro sehnat i mene slozite ,

Na Lanzarote jsem byli 3x na Fuerteventure 2x pres Silvestra a jen jednou jsme meli horsi pocasi tedy more 17 a vzduch kolem 20 stupnu a vetrno

0 Citovat

na Vanoce jezdime pravidelne poslednich par let. Odlety obvykle mezi 15-20.12, navraty vetsinou tak, jak vychazi prvni pracovni den (1,2,3,4. leden), nemusime nutne byt pres Silvestra a klidne cestujeme 31.

Diky ceste 31. zpet se nam parkrat povedlo dost snizit cenu.

Letenky jsme nakupovali obvykle mezi cervnem a zarim a pohybovali se max do 10 tis (vzdy nejaka akce, kde byly sice Vanoce vyloucene, ale tech par dnu pred / po se dalo chytit).

Napr. jsme tak meli Sri Lanku, Malajsii, Thajsko, zapad USA....

0 Citovat

Osobně doufám, že se něco objeví na období cca 16.12. až 2.1. směr Kuala Lumpur, snad mi Qatar Airways něco nadělí.

0 Citovat

Ještě přispěji myšlenkou. Ono to není jen o tom sehnat levnou letenku přes Vánoce, ale ještě o ceně ubytování na místě. Vánoce totiž bývá top sezóna s cenami někdy i o hodně vyššími než normálně.

Např. při plánování ubytování v Thajsku na leden, jsem v kalendáři cen na Booking.com ohromeně koukal, že přes vánoční období ceny nejdou pod 60 € za noc (lokalita Krabi). A to v tom byly i hostely.

0 Citovat

Tak jsem pár týdnů zoufale hledal a nakonec našel, např. Taipei z Budapešti s Air China za <13 000 Kč, viz obr. Ještě jsem zvažoval kombinaci Kanady s Kubou, ale to je spíš pro masochisty, nakonec jsem se rozhodl pro klid a žádné debilní soudruhy (teda až na aerolinku a krátký pobyt mezi pekingskými kádry při přestupu), ale pořád lepší, než týden žrát fazole s rumovou omáčkou a plánovat vše za pochodu s internetem z doby ledové. :) Tady bych měl asi poděkovat Kačce za její cestopis, který mě od Kuby odradil, i když tam vlastně pořád chci letět, ale až někdy, kdy si nebudu potřebovat odpočinout. :)

Pokud by ten Tchajwan někoho zaujal, tak se to dá za dobrou cenu najít už asi jenom přímo na webu Air China, jinde (např. tady) je to za vyšší, někdy až šílený, peníz. A třeba na označený termín už je jenom pár míst za tu cenu. Taky se nenechte odradit cenou v kalendáři, jak je obvyklé i u jiných aerolinek, částky jsou někdy hodně orientační a po rozkliknutí mohou být nižší (aspoň v tomto případě). Zaplatit se mi přímo na jejich webu povedlo až na miliontý pokus několikátou kartou, konkrétně Revolutkou, ostatní pokusy vždy skončily hláškou o nezdařeném ověření údajů (ne, že bych je x-krát kontroloval). Někdy mám pocit, že soudruhům imperialistické peníze smrdí...

Kuba přes Kanadu mi připadla trochu divoká a kdyby mi ještě zbývala energie, tak do toho jdu i kvůli celodenním stopoverům v kanadských velkoměstech, kde jsem ještě nebyl. :) Našel jsem relativně levné letenky (kolem 15 000 Kč) z Vídně jen do Santa Clary, jinam byly o dost dražší. Hloupé je, že za těch pár dnů trošku zdražily a už se tady nedají najít (našel jsem je přes Skyscanner a tady je musel rozepsat, jinak mi to našlo jiné, dražší).


schranka-02.jpg
schranka-04.jpg

0 Citovat

Díky za díky a těším se na foto tchajwanského vánočního kapra, nejlépe s rumovou omáčkou 🙈😂 Myslím, že tvá volba byla správná,  na Kubu je potřeba času víc.. 🙃


Jinak já doporučuji Vánoce na Madeiře. Na Štědrý den třeba  místo přetahování se o košíky v Kaufu pozorovat velryby, trekovat v oblacích a večer srkat madeirské vínko u krbu, kam dříví naštípal někdo jiný.... To vše s letenkou za 1800, autem na týden za 4 tisíce sakumprásk i s pojistkou a dvěmi  domečky výhradně pro nás  za 7tis/8nocí/až 6 lidí...S krbem, grilem, terasou a výhledem na moře... 😊

0 Citovat

@Kačka: neříkej, že máš ještě dovolenou! Madeira též dobrá volba.

Mmch, ještě pořád jsou k dispozici vánoční lety s Air China z Říma do Phuketu za nějakých 420e, kdyby někdo měl zájem, tuším 17-28/12 nebo tak nějak.

0 Citovat

Phuket zní skoro zajímavě, ale já jsem hledal něco přesně od 21. 12. do 1. 1., případně kratší. Sice jsem už v létě našel Gambii  z Prahy za 8L, ale to jsme nějak prováhali. 😊

Kupovat letenku od Číňanů byl neskutečný opruz, ale aspoň jsem se zase něco naučil...

0 Citovat

Mirjur - vánoce jsou dva víkendy a tři dny státních svátků, tedy 9 dní volna se 2 dny dovolené. A to se najde vždy! ✌️😂

Jinak dobrá volba je asi všechno... Zjišťuji, že i studená Riga má svoje kouzlo... Jen by mě zajímalo, zda mi tahle pozitivní nálada vydrží i v prosinci na Islandu ❄️😱😂😂

0 Citovat

Na Islande v zime nie je vďaka golfskemu prudu polárna zima typu Aljaska. Iba tma :D

0 Citovat

Tak záleží, kde se bude pohybovat. Na severu je situace poněkud jiná než na jihu.

0 Citovat

Když už jsme u toho, doufám, že zápisky z Rigy budou co nevidět. 😉

Jinak by se mi celkem líbilo, když už letím s Číňany přes Minsk, kdybych se tam mohl aspoň den zdržet, ale ty ceny přes svátky jsou šílené, Belavia by potřebovala lowcost konkurenci. 😁 A u Číňanů to nevypadá, že by směli prodávat lístky jenom na část MSQ-BUD (nebo VIE-MSQ).
0 Citovat

@tonic Pro mě je slovo zima hodně subjektivní záležitost.. Teploty pod deset stupnů jsou pro mě SIBIŘ a teploty pod bodem mrazu neslučitelné se životem. Když už mě někdo dokope na hory, pak sedím pouze v horské chatě s krbem za zády a svařákem/bombardinem v ruce..🙈😂

Co se týká 4,5 h denního světla - o tom vím. Taky o faktu, že je tam hodně drahý alkohol, což  v kombinaci dává tušit velkou výzvu, zmáknout Island ZA KAČKU..

@mirjur Pohybovat se budu hlavně podle Aurory ✌️🙃 Záře nebylo na Ukrajině dost, je potřeba ještě trošku i té polární 😉 Za poslední týden jsem v počítání korficientů z levelu začátečník v levelu expert 👌

@jox S Číňany nejsou žerty 😂😂 , ale Minsk by lákal i mě!  Jo a s cestopisem je na řadě Padrino 🤪


0 Citovat

Také zvažuju kam přes zimu

Představa je cca 14 dnů 01-03/2020 ideálně Vietnam - pokud by byla letenka pod 8k z Německa jako loni, nebo Indonésie pokud by byla nějaká akce.

Druhá varianta je týden lyže ve francouzských Alpách a pak týden v Egyptě - půjčit si tam auto a celý ho projet.

0 Citovat

@Kateřina: Ono je sice koncem prosince na jihu Islandu něco přes 4 h. od východu do západu slunce, ale od svítání do soumraku je to téměř 7 h. (na severu přes 6 h.): https://www.timeanddate.com/sun/...;year=2019

Průměrná denní maxima a minima jsou v Reykjavíku v prosinci kupodivu vyšší než v Brně (i když jen nepatrně):

https://en.wikipedia.org/wiki/Cl...of_Iceland

https://en.wikipedia.org/wiki/Brno#Climate

Přeju, ať uvidíš tu polární záři. Bude ale lepší vyrazit z vyhřátého pokoje v hotelu nejlépe někam mimo město a na její focení to chce spíš foťák než mobil. Možná při pohledu na ní zapomeneš na zimu.



0 Citovat

Popravdě - vidět polární záři je můj sen strašně dávno. Vždycky mě ale odrazovala zima a cena.. No ale pak jsem si pod vlivem Pálavy koupila letenku za Kačku a stroj se dal do pohybu 😊 Jedem jen na skok a cíl je v podstatě jen ta záře a koupačka s tuleni 😉 No a samozřejmě kompletní itinerář za Kačku, protože prostě věřím, že i na Islandu to jde. Od východu sluníčka po západ je to 7 hodin (ve vyhřátém hotelu rozhodně nestrávíme víc než nezbytné minimum🍸👌😂) a teploty tam v době naší cesty drží pár stupňů nad nulou. Jinými slovy - zvládneme to, jsme horalky! Navíc budu poprvé v životě řidič, takže to pofičíí 🙈😂😂

Jinak stran optiky - já fotím jen telefonem a ještě děsně a ani polární záře mě nedonutí ke změně, ale kamarádka bude určitě připravena lépe. Nicméně jak říkáš sám - pokud se stane zázrak a uvidíme ji, asi to poslední, co budu chtít dělat, bude focení.

A Libore děkuji za přání. I přes psaná slova cítím, že je to od 💛

0 Citovat

Oživím téma. Ptám se zkušených, už se koukáte na konec roku? ;)  Kanáry? Zatím jsem viděla jenom kolem 8k, tak to asi ne :) 

2