Ahoj, poradíte někdo, kdy kupovat letenky někam "do tepla" v období Vánoc? Žádné last minute asi v tomhle období (třeba od německých CK asi nehrozí, nebo ano? Díky moc, I. .

Nějaké tipy kam cestovat přes Vánoce?

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

mně se tam od easy z berlina nelibi nic teda... absolutne srovnatelene s "klasickyma" aerolinkama.... byly tam krasne lety Binter+Iberia... ale během jednoho večera to lákavé pryč. Snad bude nějaké promo

1 Citovat

tak je tam ještě Fuerteventura pod 3 000, tam jsem ještě nebyla

0 Citovat

Byli jsme letos přes Vánoce na Madeiře, z Norimberka s Ryanairem. Jsem učitel, takže limit byly prázdniny ale za 5k, přímej let to byla super volba a za 7 dní nám pršelo jen jedno odpoledne v horách jinak bylo každý den krásně a kolem 25 stupňů. Lidu v tu dobu málo i na populárních levádách. Takže mohu doporučit. Jen pozor 25.12. je skoro vše zavřené (obchody, restaurace) až do večera, kdy otevírají restaurace. 

0 Citovat

My byli letos , ale po svatcich pres Silvestra v Lisabonu👌, neni to koupacke, ale 17-18°, za 1,7tis…. Moc hezke mesto a okoli. 

1 Citovat

To jsme možná letěli stejným letadlem :-) za mě tedy počasí nic moc, kolem 18°C bylo 2.1., jinak max. 15°C, ale pořád lepší než v ČR a za tu cenu super, letos to podobně zopakuju jen to bude s TAP.

Letos ty ceny nic moc nebo už je to přebraný?

1 Citovat

Deny napsal(a):

tak je tam ještě Fuerteventura pod 3 000, tam jsem ještě nebyla

 

Easyjet? Já nevidím ani ACE ani FUE.. (konec prosince) 

0 Citovat

Jj, jeden den prselo, ale teplo bylo, my tam byli od 30.12. az do 4.1., nevim jak to je letos… mam utrum, jediny ted uz flexibilni letenky mam na zari/rijen na Kypr, ktery zrejme taky padne, vystavba vlastniho bydleni je ted na prvnim miste🤷😇.

0 Citovat

hankaa napsal(a):

[citace="Deny "]

tak je tam ještě Fuerteventura pod 3 000, tam jsem ještě nebyla

 

Easyjet? Já nevidím ani ACE ani FUE.. (konec prosince) 

[/citace]

Už je to přebrané, ceny jsou už vysoko, nic zajímavého jsem také nenašel, ani z Malpensy s teoretickým přískokem z Prahy. 

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Jj, jeden den prselo, ale teplo bylo, my tam byli od 30.12. az do 4.1., nevim jak to je letos… mam utrum, jediny ted uz flexibilni letenky mam na zari/rijen na Kypr, ktery zrejme taky padne, vystavba vlastniho bydleni je ted na prvnim miste🤷😇.

Já byla 30.12.-2.1. Letos to posunuli, že letí 28.12. nebo 31.12., ale až večer, takže při zpoždění hrozí oslava novýho roku v letadle :-D

0 Citovat

Já koukám na střední / jižní Ameriku nebo Asii na cca 2 týdny s překryvem Vánoc a Novýho roku a zatím teda všechno 25k+. Tak ještě budu chvilku vyčkávat, snad to půjde trošku dolů.

0 Citovat

Honza Fotograf napsal(a):

Byli jsme letos přes Vánoce na Madeiře, z Norimberka s Ryanairem. Jsem učitel, takže limit byly prázdniny ale za 5k, přímej let to byla super volba a za 7 dní nám pršelo jen jedno odpoledne v horách jinak bylo každý den krásně a kolem 25 stupňů. Lidu v tu dobu málo i na populárních levádách. Takže mohu doporučit. Jen pozor 25.12. je skoro vše zavřené (obchody, restaurace) až do večera, kdy otevírají restaurace. 

Na Madeiře jsme byli hned v lednu a do hor se prakticky nedostali, protože lilo a sněžilo. Úplně si zimní Madeiru asi nezopáknu

0 Citovat

Vracím toto téma, jelikož Lufthansa mi začala rušit a posunovat některé segmenty (a pak prej že tohle dělá jen wizz) z mých vánočních letenek na Mauricius, takže z připraveného itineráře a ubytování začínám mít trhací kalendář. Jelikož mám možnost to celé zrušit, tak uvažuju o možnostech úplně jiných destinací. Nemám úplně konkrétní představu, ale jelikož vánoce jsou pro mě jedna z mála možností cestovat až 3 týdny v kuse, tak bych to chtěla využít pro nějakou vzdálenější cestu než Kanáry apod. Měl by někdo nějaký tip na letenky za rozumnou cenu s odletem klidně i kolem 13.-15.12. a návrat nejpozději 5.1. (klidně i na Silvestra nebo Nový rok, to jsou pro mě nevýznamné dny) směr JV Asie nebo Střední/Jižní Amerika? Chci mimo jiné hezké pláže a ne nebezpečnou destinaci (je to rodinná dovolená).

2 Citovat

Je to docela napálené, nedávno tam byl ještě celkem rozumně naceněny BER - CUN s BA (16-31.12. případně 11.-31.12.). Ještě mají teď CI nějaký sale, tam by mohly být solidně naceněny CEB nebo MNL. Ale zrovna luftwaffe skupina líta MRU určitě s austrian i swiss a možná i eurowings discover, tak si najděte nějaký vyhovující alternativní itinerář a skoro určitě to v rámci skupiny přehodí.

0 Citovat

V tomhle termínu záleží hlavně na tom, jaké seženeš letenky, resp. kolik jsi za ně ochotna zaplatit. Asie má výhodu v možnosti využít levnější čínské aerolinky.

Kromě výše uvedených stojí za návštěvu určitě i JAR, která je z hlediska bezpečnosti ok.

0 Citovat

Vánoce? Tak jedině Betlém :-)

0 Citovat

Momentálně se dá na vánoce celkem zalevno pořídit Keňa. Nairobi s Brussels Airlines - např. 13-30/12 za €492 z Prahy (z BUD dokonce za €376) nebo Mombasa s Ethiopianem - např. 12-31/12 z Vídně za €545.

Počasí na vánoce je ideální, bezpečnost si musí každý vyhodnotit sám.

0 Citovat

Taky s Qatar Airways z Vídně do Nairobi od 16.12.-31.12. za 572 eur.

0 Citovat

tramin napsal(a):

Vánoce? Tak jedině Betlém :-)

Nebo Belém v Brazílii.

0 Citovat

Tak samozřejmě "Belém do Pará" by byl jistě jedním z žhavých tipů, a to nejen na vánoce, ale i v říjnu, kdy se tam koná obří náboženská událost zvaná "Círio de Nazaré". Ale i kdykoliv je možné navštívit obří trh "Ver-o-Peso", stejně jako zábavní a gastronomické nábřeží "Docas". Město je také dosti koloniální s řadou kostelů a pevností Presépio. Kromě městských parků s faunou a flórou je možné se plavit na blízký ostrov Combu nebo vzdálenější ostrov Marajó. V jiné měsíce jsou lákavé i festivaly v Parintins, Juruti, Alter do Chão, ale k tomu už je třeba více dní plavby proti proudu Amazonky.

https://youtu.be/HClAl1Ma8iY?si=...Jj21AYGpF5

0 Citovat

Já koupil na Vánoce Rwandu za 12,5 z Berlína. Z Vídně to bylo i o chlup levnější.

0 Citovat

Přidám ještě jeden vánoční a žhavý tip, neboť se koná vždy poslední týden v roce. Je to "Feria de Cali" ve třetím největším kolumbijském městě Santiago de Cali.

Údajně hodně zábavy, muziky, salsy s místními (Caleñas y Caleños) na salsodromu, jezdeckých defilé (Cabalgatas), atd. atd.

https://youtu.be/iCNy4EYVFaI?si=...xXxe3UXSFL

0 Citovat

Díky všem, kdo napsali konkrétní tipy na letenky, klidně pište dál, já to zatím nemám ještě definitivně rozhodnuté, asi nakonec zůstanu u toho Mauricia a zkusím vyrazit z Lufthansy nějaký posun na pro mě ještě lepší termín nebo to změnit na Austrian přes Vídeň nebo něco takového, ale kdyby to nešlo, tak se mi budou ty tipy hodit, nebo určitě i někomu dalšímu.

0 Citovat

Také oživím téma - já bych zase preferovala Kanáry, Madeiru. Koukala jsem na odlety z NUE, MUC, ceny přepálené. BER je pro nás strašně z ruky, no ale asi nakonec zvítězí. Nepamatuje si někdo, kdy loni vyhodil Corendon Airlines akce z NUE? Jestli mám ještě čekat. 

0 Citovat

Loni nepamatuji, ale předloni jsme koupili Corendon 1.10. na termín 19-26/12 za 127 EUR osoba. Tehdy vypsali akci na jiné období, ale náhodně jsem checkla Vánoce a byly také výrazně níž (do té doby jsme řešili 300 EUR +). Tehdy jsme neměli ale vybranou destinaci a to, jestli poletíme, braly na náhodu. Když vyhlížím něco s přesnějším zadáním, zaručeně se nikdy nic neobjeví.

 

 

1