Zdravím, má tu někdo zkušenost s dovolenou v Maroku? Do jakého města případně jak je to tam s podvodním světem, co strava?Docela mě tato země láká.Co je potřeba, na co si dát pozor atd. Díky za info!  .

Maroko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Z těchto měst jsem byl jen krátce v Marrakeshi a nic neobvyklého. Ve Warzazatu nosili téměř všichni, kdo měli roušku, výhradně na bradě (a bylo jich celkem dost). Ani ne přes pusu, asi nový módní doplněk. Jinde jsem roušky téměř neviděl. Busy na silnicích vídám. Jen mě napadá, že v noci v ubytku bude asi zima. Už můj 1. večer na pokoji mi přišlo chladno. Nevím, jestli běžně v hotelích topí. Možná se dá přitopit klimatizací.

0 Citovat

Libor_S: netopí, ale dávají tlusté deky. :-)

0 Citovat

Libor_S.  Boli sme pred 4 rokmi cez Vianoce. V hoteloch nekuria, ale ako pise mirjur hrube deky su k dispozicii. Nocovali sme vtedy v kanone rieky Todra. Vonku okolo 4° v noci, a na izbe asi 9° lebo im nesla klima😀. Takze kazdy po 3 deky, a prezili sme.

0 Citovat

Já jsem měl před týdnem v kaňonu nad Ait ben Haddou venku ráno 3 st.C, ale v pokoji asi víc než 9 i bez klimy. V Todra to bylo o 200 m výše (1600 m n.m.), ale o trochu tepleji venku a chladněji uvnitř. Nicméně jsem nejspíš z toho nachladnul, protože x dek mi nemusí pomoct, když nejsou pořádně položené celou noc. Měl jsem si pod ně vzít lehký spacák, který jsem pak už v chladné noci v poušti raději použil (mám ho hlavně pro případ spaní v autě).

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Libor_S.  Boli sme pred 4 rokmi cez Vianoce. V hoteloch nekuria, ale ako pise mirjur hrube deky su k dispozicii. Nocovali sme vtedy v kanone rieky Todra. Vonku okolo 4° v noci, a na izbe asi 9° lebo im nesla klima😀. Takze kazdy po 3 deky, a prezili sme.

IMHO hotely normálně kuria, akorát holt nesmíte kupovat něco laciného za pětikilo apod. 

 

0 Citovat

Btw ten marocký formulář se musí vyplnit online nebo to stačí vytisknout a vyplnit ručně?

https://www.onda.ma/form.php

0 Citovat

Musí se vyplnit ručně a podepsat. Na letišti to vybírají.

0 Citovat

Tím líp. Vytištěné to už mám, ale bez údajů.

0 Citovat

A propos, od dneška pozastavují lety do Francie...

https://www.europe1.fr/internati...ce-4079035

V rámci mého výzkumu "potřebuji na neděli test?". Výsledek: Test není třeba, pokud bude Rakousko na seznamu B, stejně zakážou lety.

0 Citovat

Po tom, co dnes zacal blazninec po svete s variantu Mu som Vianoce v Maroku vzdal. (Popripade kupim na poslednu chvilu ak bude dobra cena) Kludne sa moze stat, ze cela Afrika bude dovtedy zatvorena. Alebo ako pise Michal zastavia lety do Rakuska.Mozno pre velky minulorocny uspech si to zopakujeme aj v EU.

0 Citovat

My to tedy zkoušíme. Návrat ve čtvrtek. Pojisteni od Axy v nejvyšší variante. Radši. Parkování, dálniční známka i auto v Maroku už zaplaceny. Nebýt, tak na to asi kasleme.

0 Citovat

Tak drzim palce nech sa to dovtedy nepokaka...

0 Citovat

Btw, Maroko opět aktualizovalo svá pravidla. Vytvořilo seznam zemí C, kam patří jih Afriky. Lidi z nich tam nesmí vůbec. Krom toho seznam A už nejsou země, co nejsou v seznamu B, ale jsou tam vyjmenované. Kupodivu v něm stále zůstala ČR i Rakousko.

https://www.sante.gov.ma/Pages/a...viteID=333

0 Citovat

Zrovna jsem se z Maroka vrátil. Co se týče opatření se tam oficiálně vyžaduje nošení roušek, reálně je po nás chtěli jen v obchodech, muzeích atd. Potvrzení o očkování, kterým by měl být podmíněn přístup ke službám, po nás za celou dobu nechtěl nikdo. Jinak je tam život úplně v normálu a turistů je tam poměrně málo.

S čím jsem se pral, byla jejich nevyzpytatelnost ohledně omezení cest ze zahraničí. Dva týdny před odletem zakázali lety z/do Velké Británie, kde jsme měli přestupovat. Zákaz letů z/do Francie platí od zítřejších 23:59, přičemž původně měl platit již ode dneška. Oznámili to ve čtvrtek.

0 Citovat

As of tomorrow Monday 29th November at 11:59pm, all inbound flights to Morocco are suspended for 2 weeks, from everywhere


capture.png

0 Citovat

Takze sme vybaveny.... a pocitam, ze sa to bude predlzovat.  Vianoce mam vyriesene.

0 Citovat

Ja jsem na tom podobne. Letenku jsem chtel koupit na posledni chvili, a to nekdy na pristi tyden, ale porad jsem vyckaval. Nakonec se ukazalo, ze jsem dobre udelal.

0 Citovat

Zdravíme z Vídně a asi pojedeme domů. Nikdo tu nic neví 😁

0 Citovat

Kludne sa otocte nazad. Leda, ze by ste si chceli pobyt predlzit na neurcito...

0 Citovat

Na twittru AirArabia Maroko je informace o banu potvrzena!

0 Citovat

Tak to měl tedy Michal štěstí - o pár dní jinak a mohl strávit zimu v Maroku výrobou potomků. 

 

 

0 Citovat

Pak tam budou mít podezření na omikron a jebne jim úplně a udělají totální lockdown. Tam bych snad neletěl ani na homeoffice.

0 Citovat

Já tam byl na HO teď a žádná sláva... Velmi nepohodlné, to už radši ty Kanáry.

0 Citovat

Při příletu do Agadiru, udělali antigení test celému letadlu. Test (výsledek) trval do 5 minut. Ale upřímně jsme to nečekali, mysleli jsme si, že udělají test pár cestujícím a navíc my jsme přiletěli o půlnoci tak jsme nečekali, že tam vůbec ještě někdo bude. 

0 Citovat

To vás obdivuji, že jste tam navzdory těmto informacím doletěli 👍

0