Zdravím, má tu někdo zkušenost s dovolenou v Maroku? Do jakého města případně jak je to tam s podvodním světem, co strava?Docela mě tato země láká.Co je potřeba, na co si dát pozor atd. Díky za info!  .

Maroko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

ci to nazvat obdivom :))

0 Citovat

Tak mozno to dost ludi nezachytilo, na letisku ich nikto neupozornil, a potom zostanu neprijemne prekvapeny pri check ine naspat.

0 Citovat

Dovolím si tvrdit, že se ani k check-in přepážce nedostanou a že letiště bude zavřené celé.

0 Citovat

Tak i pozemní cesta do Španělska (Ceuta & Melilla) je taky zavřená. Myslel jsem, že to bude jediný možný únik, ale nic.

0 Citovat

A tak v Maroku se dá 14 dní vydržet... možná i dýl.

0 Citovat

Pokud máš takovou práci, tak jo, horší je, když tam vypadneš na týden a pak jsi v pasti. A něco mi říká, že to do konce roku stejně nerozlítají, jak to vypadá.

0 Citovat

Jo a když to otevřou třeba až v půlce dubna, tak těm uvázlým baťůžkářům bude posílat maminka buchty DHLkou a dokrmovat účet pravidelnými převody :-))) 

 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Tak i pozemní cesta do Španělska (Ceuta & Melilla) je taky zavřená. Myslel jsem, že to bude jediný možný únik, ale nic.

Teď teprve Ryanair zažije hody. Zbylé letenky na dnešek porostou do neskutečných výšek...

Nebo ilegální cesta do Ceuty v gumové člunu kolem pobřeží :D

0 Citovat

prý se to tam zase začíná mlátit dole se Západní Saharou

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Dovolím si tvrdit, že se ani k check-in přepážce nedostanou a že letiště bude zavřené celé.

Myslel som online, len som zabudol ze tu sa musi na prepazku.

0 Citovat

tonic napsal(a):

ci to nazvat obdivom :))

Přesně.

0 Citovat

Takže ještě jediné možné je dojet do Alžíru a třeba z Oranu do Marseille :-)

0 Citovat

Restrikce, jak jsem je nyní pochopil, jsou vázány ke vstupu do Maroka. Už tady v minulosti bylo, že letadlo letělo do země prázdné a jen zpět s cestujícimi . Tak uvidíme

0 Citovat

No jistě bude zajímavé to sledovat z ČR, jak to nakonec bude. Z Maroka to bude trošku horší.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Takže ještě jediné možné je dojet do Alžíru a třeba z Oranu do Marseille :-)

Hranice jsou už zhruba 40 let zavřené. 

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Restrikce, jak jsem je nyní pochopil, jsou vázány ke vstupu do Maroka. Už tady v minulosti bylo, že letadlo letělo do země prázdné a jen zpět s cestujícimi . Tak uvidíme

Toto aj mna napadlo hned potom ako som kupil spekulativne letenky. Uvidime ako to bude. Maximalne pridem o 20€.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Martin Vícha"]

Takže ještě jediné možné je dojet do Alžíru a třeba z Oranu do Marseille :-)

Hranice jsou už zhruba 40 let zavřené. 

[/citace] Jo , teď se na to koukám, že ti borci to překročili s nějakými pašeráky :-D Dík za upozornění.

0 Citovat

a predpokladam ze v Alzirsku by cakalo prijemne vazenia aspon na par dni.

ale ban je na incoming ... a ako pozeram, stale nieco odlieta do zahranicia ... tak nejak sa bude dat .. aj ked asi lacne to nebude ak nahodou zrusia povodne lety

0 Citovat

Každopádně by to byl taky zážitek :-D

0 Citovat

tonic napsal(a):

a predpokladam ze v Alzirsku by cakalo prijemne vazenia aspon na par dni.

ale ban je na incoming ... a ako pozeram, stale nieco odlieta do zahranicia ... tak nejak sa bude dat .. aj ked asi lacne to nebude ak nahodou zrusia povodne lety

Platit by to malo zacat az od polnoci dnes. Tak uvidime zajtra ci bude nieco lietat.

0 Citovat

Vtipné je, že web marockého MZ stále mlčí.

https://www.sante.gov.ma/Pages/a...viteID=333

0 Citovat

ahaaa, tak to mi uniklo. no tak to bude zaujimave. Celkom stedra casova rezerva na Maroko :D

0 Citovat

Na stránce národních aerolinií uvádějí, že jsou zrušeny lety do, ale i z Maroka. Tak důvod k radosti asi budou mít ti, co koupili spekulativní letenky, na druhou stranu kdybych byl v Maroku, asi bych se snažil dostat dnes do nějakého letadla z Maroka i kdyby to bylo třeba do Istanbulu.

https://www.royalairmaroc.com/in...isruptions

0 Citovat

tonic napsal(a):

ahaaa, tak to mi uniklo. no tak to bude zaujimave. Celkom stedra casova rezerva na Maroko :D

Právě, přečíst si plný text francouzské vyhlášky a zjistit, že se to týká jen letů do Maroka a ne "z", tak bych třeba i letěl... Jen jsou zatím samá vyjádření na twitteru a reakce arabských aerolinek.

0 Citovat

tak ale myslis si, ze Ryanair alebo Wizzair tam posle prazdne lietadlo? najma ked vdaka tomuto nariadeniu nemusi sa obavat EU261? 

0