dovolena bez cestovky

Napsal PAULOOO 2013-10-01T08:56:10+02:00 ve fóru Zájezdy s CK
18 odpovědí

Zdravím..zajimalo by me jestli by se nekdo nepodelil o zkusenosti s dovolenou na vlastní pěst myslím sehnat letenku ,rezervovat hotel kde jste byli kam se chystate a jestli to ma vubec smysl. nebo je lepsi vyuzit sluzeb cestovky..jednalo by se hlavně o dovolenou u moře..dekuji..!

-

Vždycky jezdíme na vlastní pěst- je s tím ale starání (což mi třeba vůbec nevadí, naopak). Nejprve koupíme letenky- hned po novém roce, podle toho, kde jsme ještě nebyli, a kde je nějaká zajímavá cenová nabídka. S nimi prakticky hned taky auto na celou dobu, s předstihem to vyjde super, letos jsme takhle výrazně ušetřili na Sardinii. No a na zbytek je potom spousta času, takže začínám studovat průvodce a net, kam se všude chceme podívat (nevydržíme jen ležet u vody) a vyberu 2-3 základny, kde hledám ubytování- obvykle se nám podaří sehnat dům (někdy i s bazénem za velmi slušnou cenu), píšu na spoustu míst, vždy se někdo najde, kdo nám udělá dobrou nabídku. Navíc mi přijde lepší, podporovat místní lidi, kteří často mají jediný přivýdělek z cestovního ruchu, než živit cestovky. Tohle všechno je ale náročné na čas a organizaci, nejde jen o ušetřené peníze- ve čtyřech lidech nemalé, ale musí Vás to i bavit. Pokud potřebujete s něčím poradit, klidně se ozvěte, jinak přeju pěkné plánování a krásnou dovolenou...

Zdravím, čeká mě cesta na vlastní pěst do Mexika. Máte někdo čerstvé zkušenosti s levným ubytováním po cestě někde na okruhu Cancun-Mexico City-Acapulco-Cancun?

Dík za každé info, klidně i do SZ.

Zdravím, jezdíme bez cestovky už 6 let , předtím jsme párkrát byli i cestovkou / Turecko , Chorvatsko/. Na vlastní pěst jsme byli v poslední době na Kypru , v Alicante ve Španělsku , v jižní Francii a letos na Korzice. Zejména ta Korzika byla nádherná a vyšlo nás to tak o polovinu levněji a protože jsme jeli autem / trajektem Livorno-Bastia/ viděli jsme i hodně na Korzice.Bydleli jsme týden na východní a týden na západní straně, protože jsou dost odlišné.Dnes se dá vše "zabookovat" online - ubytování, trajekt, kempy.Bydlelíme většinou v apartmanech za cenu kdy cestovka nabízí dvoulůžkový pokoj. Chce to jen najít odvahu a čas a číst recenze kde co hledat / zamluvit hodně dopředu ubytování , až půl roku, pak je levnější a větší výběr - booking.com má službu zrušení zdarma-třeba do 14 dní před dnem příjezdu. / Jsme už v důchodu , ale s cestovkou už nechceme.

Děkuju za fandění, zatím cestujeme jen po Evropě , já toužím podívat se do Asie, ale můj muž nemusí horko a tak tam nechce se mnou jet. Možná , že se mně podaří ho přemluvit, ale i tak jsem spokojená. Ještě k té jazykové vybavenosti, je pravda, že hodně mých známých se bojí cestovat bez znalosti jazyka a tak bych chtěla dodat odvahu těm, kteří se bojí,že ve vyšším věku se už nic nenaučí. Já začala chodit na angličtinu ve svých 50 letech. Chodila jsem 4 roky jen 1x týdně na 2 hodiny , ale základy jsem se naučila.Je pravda,že s rodilým mluvčím se stydím mluvit a většinou mu musím říct aby mluvil pomalu a otázku opakoval,ale v hotelích jsem se vždy domluvila a postupem let jsem už věděla co kde vyplnit.Pravda je, že mým velkým pomocníkem je přkladač Google, kam si zkopíruju celý popis např. podmínek hotelu, protože nechci udělat chybu a někdy jsou tam různé chytáky, jako další platba za ůklid , když si ho nechcete udělat sami apod./ to platí pro apartmány, v hotelu to samozřejmě nevyžadují / Takže fandím všem,kteří se i vyšším věku vydají na vlastní pěst a věřte, že např v Německu, Rakousku cestují i po horách důchodci opravdu ve velkém počtu.

Cestovanie na vlastnú päsť doporučujem, aj keď to má určité riziká. Určiete to chce zmysel pre dobrodružstvo a veľa informácii. My takto cestujeme už pár rokov. Ak Vám to pomôže , pozrite si našu stránku http://www.lacnedovolenky.eu. Sú tam informácie o tom ako kúpiť letenku,vybrať ubytovanie,....

Před rokem, jsem podniknul dovolenou na Sicílii (Trapani), v lednu Londýn a teď jsme se vrátili z Brazílie. Vše bez cestovky, ubytování vždy airbnb.com, letenky - čekání na akce smiley Pokud budeš/te mít jakýkoliv dotaz na pomoc ohledně schánění letenek, ubytování a kde hledat informace na naplánování dovolené, tak stačí tady napsat, nebo SZ a pokusim se pomoci. Stačí se nebát a mít rád "trochu" dobrodružství.. smiley

Ahoj, tak my jsem cestovali k moři s cestovkou jen jednou a stačilo nám to na celý život. Od té doby už si cestu zařizujeme sami. Loni jsme třeba byli letecky v Itálii. Letos to bylo autem do Chorvatska. V dnešní době internetu a online plateb není cestování "na vlastní pěst" žádný problém. Stačí si cestu jen předem trochu naplánovat a je to v pohodě. Na netu najdeš řadu výhodných nabídek jak na letenky tak i na ubytování. My jsme si ubytování zajistili přes http://www./. Naprosto bez problému. A to je jen příklad. Není se čeho bát.

Ahoj, nechci zakládat nové téma a tak se ptám tady smiley. Během dubna se chystám vyrazit s kamarádem někam k moři, rozpočet pro oba je cca 25 000,-... Prioritou je opravdu to si odpočinout a tak nepotřebuji na místo, kde je nějaká velká možnost výletů a přemýšlím, zda se mi vyplatí, nebo nevyplatí jet na vlastní pěst. Vím, že bych do 30 000,- pořídila třeba Dubaj, ale ubytování by bylo v centru a ne u moře - máte s tím někdo zkušenosti? Vyplatí se to? Nechci se pak tahat třeba hodinu na pláž... Takže prosím o radu: Kam je v dubnu nejlepší vyrazit? Kde se vykoupu v moři, opálím a nebude mě to stát x desítek tisíc? A s cestovkou, nebo bez? smiley Díky! smiley

Ahoj. Je to samozřejmě hodně o prioritách (třeba co je pro tebe koupatelná teplota moře smiley ). Osobně bych jednoznačně doporučil Egypt, jezdíme v květnu/červnu skoro každý rok, ale byli jsme jednou i v dubnu. Pro mě je v dubnu ještě voda studená, ale většině lidí už teploty okolo 22-24 stupňů přijdou dostatečné smiley, vzduch má nad třicet. Luxusní hotely (4 až 5*) s vlastní soukromou pláží a ALL INCLUSIVE službami, kde si krásně odpočinete, bez problémů seženete okolo 25 tisíc pro dva s cestovkou - když budete kupovat jako super last minute (1-5 dní před odletem) tak i s českou CK, lépe však s německou, kde last minute seženete i měsíc a více dopředu. Můžeš se inspirovat třeba zde: http://bit.ly/1AsdzI7. K uvedené ceně si připočti 150 Kč na osobu za pojištění a pokud jedete do Hurghady nebo Marsy Alam, tak 25$ za vízum, jinak jsou konečné.

Loni jsem absolvoval mesicni solo cestu po Japonsku. Nejhorsi : hledani hotelu. Nejlehci : hledani hotelu pred i5 s pomoci google maps. Vse ostatni bez problemu.

Bahraj/Katar má dvě zásadní nevýhody - totální opruz s turistickými vízy (v Kataru, v Bahrajnu se to s online aplikací dost zlepšilo) a neuvěřitelně předražené ubytování (zvláště v Kataru, kde vízum můžou zařídit vládou schválené hotely, samozřejmě ty prakticky nejdražší, nebo je nutné přiletět s Qatar Airlines) a v podstatě úplně všechno (1 bahrajnský dinár je kolem 70 Kč). Levné hotely moc nedoporučuju, velká část z nich funguje napůl jako hodinové hotely pro turisty ze Saúdské Arábie a bělochy často ani nechtějí ubytovat...

ja si myslim ze najlepsi pomer cena vykon a relativne blizko a relativne lacno aj s CK je fakt ten Egypt, bol som pred rokom v marci/breznu, more trochu chladnejsie ale pohoda ... cena bola taka ze si myslim ze sa to na vlastnu past ani neoplatilo riesit ale riesili sme to 4 dni pred odletom s EXIMom ...

Japonsko je drahe smiley ... ale nie nemozne

Dobrý den, s přítelkyní máme ode dneška (6.4.) do cca 17.4. volno. Rádi bychom nějakou neotřelou dovolenou - je nám jedno zda za jídlem, sluncem či za výlety.

Už jsem psal do poradny a docela mě nadchl nápad - Kanárské ostrovy, půjčit si auto, hotel s all inclusive se vším všudy do 10ti na osobu. Jenomže to letí z Lipska a my jsme z Frýdku-Místku a do lipska to máme přes 600 kilometrů a je problém se tam dostat.

Rádi bychom ale něco takového, máte tip na nějakou destinaci, aby nás to vyšlo cca kolem 10tis. na osobu? Děkuji.

Co v patek zaletet na Kretu z Vidne ? Za 5k osoba bez transferu - jenom ubytko a doprava, auto na tyden se v tuhle dobu da poridit <2k, v pohode to poridite do 10k all in, Kreta je nadherny ostrov, moje destinace cislo 1 smiley

lastminute.weg.at/booking/weg_at3/index.php?CREF2=&KID=692001&flextime=&abflughafen=GRZ,INN,KLU,LNZ,SZG,VIE&termin=1427281200&te_g=1&ruecktermin=1435053600&rute_g=1&verpflegung=-1&zimmer=-1&sportmoeglichkeiten=-1&zielgebiets_kenner=175&hbf_detail=_va:-1_ar:-1&HotelBit=0&HotelBit1=0&HotelBit2=0&WellBit1=0&WellBit2=0&WellBit4=0&IFFOrt=&dauer=-1&personen=25;25;;;;;&anzahl_treffer_seite=10&engine=&formular=4&udfregionen=-1&ttRegSort=0&ttRegSortDesc=0&vra=-1&meer=&IFF=35673&detail=termine&showresult=1&startposition_hotel=0

Tak se na to asi dívám pozdě, protože všechny odlety jsou nejdříve 10. s návratem až 17, přičemž toho 17 musím být ve F-M už ráno, tak to nestíhám. Je nějaká šance odletět do čtvrtku?

Co třeba jižní Turecko? Dost zájezdů do krásných hotelů s ALL INCLUSIVE okolo 6-7 tisíc, odlet z Vídně zítra, na týden. Půjčení auta tam vyjde určitě levněji než v Řecku a zajímavých historických památek v okolí je také dost. Zde: http://bit.ly/1CP0vA6 . Řecko vychází takto na super last už draho smiley

Tak nakonec jsme se rozhodli pro jiný termín - od 4. května 7 dní na Řeckém ostrově Kos, i když půjčení auta tam vyjde asi celkem draze.

Chci se zeptat, Květen ještě není hlavní sezónou - máte někdo zkušenosti jak to vypadá například s All Inclusive mimo sezónu? Nešidí to? smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!