Zdravím..zajimalo by me jestli by se nekdo nepodelil o zkusenosti s dovolenou na vlastní pěst myslím sehnat letenku ,rezervovat hotel kde jste byli kam se chystate a jestli to ma vubec smysl. nebo je lepsi vyuzit sluzeb cestovky..jednalo by se hlavně o dovolenou u moře..dekuji..! .

dovolena bez cestovky

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

20 reakcí

Zdravím..zajimalo by me jestli by se nekdo nepodelil o zkusenosti s dovolenou na vlastní pěst myslím sehnat letenku ,rezervovat hotel kde jste byli kam se chystate a jestli to ma vubec smysl. nebo je lepsi vyuzit sluzeb cestovky..jednalo by se hlavně o dovolenou u moře..dekuji..!

0

-

0 Citovat

Vždycky jezdíme na vlastní pěst- je s tím ale starání (což mi třeba vůbec nevadí, naopak). Nejprve koupíme letenky- hned po novém roce, podle toho, kde jsme ještě nebyli, a kde je nějaká zajímavá cenová nabídka. S nimi prakticky hned taky auto na celou dobu, s předstihem to vyjde super, letos jsme takhle výrazně ušetřili na Sardinii. No a na zbytek je potom spousta času, takže začínám studovat průvodce a net, kam se všude chceme podívat (nevydržíme jen ležet u vody) a vyberu 2-3 základny, kde hledám ubytování- obvykle se nám podaří sehnat dům (někdy i s bazénem za velmi slušnou cenu), píšu na spoustu míst, vždy se někdo najde, kdo nám udělá dobrou nabídku. Navíc mi přijde lepší, podporovat místní lidi, kteří často mají jediný přivýdělek z cestovního ruchu, než živit cestovky. Tohle všechno je ale náročné na čas a organizaci, nejde jen o ušetřené peníze- ve čtyřech lidech nemalé, ale musí Vás to i bavit. Pokud potřebujete s něčím poradit, klidně se ozvěte, jinak přeju pěkné plánování a krásnou dovolenou...

0 Citovat

Zdravím, čeká mě cesta na vlastní pěst do Mexika. Máte někdo čerstvé zkušenosti s levným ubytováním po cestě někde na okruhu Cancun-Mexico City-Acapulco-Cancun?

Dík za každé info, klidně i do SZ.

0 Citovat

Zdravím, jezdíme bez cestovky už 6 let , předtím jsme párkrát byli i cestovkou / Turecko , Chorvatsko/. Na vlastní pěst jsme byli v poslední době na Kypru , v Alicante ve Španělsku , v jižní Francii a letos na Korzice. Zejména ta Korzika byla nádherná a vyšlo nás to tak o polovinu levněji a protože jsme jeli autem / trajektem Livorno-Bastia/ viděli jsme i hodně na Korzice.Bydleli jsme týden na východní a týden na západní straně, protože jsou dost odlišné.Dnes se dá vše "zabookovat" online - ubytování, trajekt, kempy.Bydlelíme většinou v apartmanech za cenu kdy cestovka nabízí dvoulůžkový pokoj. Chce to jen najít odvahu a čas a číst recenze kde co hledat / zamluvit hodně dopředu ubytování , až půl roku, pak je levnější a větší výběr - booking.com má službu zrušení zdarma-třeba do 14 dní před dnem příjezdu. / Jsme už v důchodu , ale s cestovkou už nechceme.

0 Citovat

Děkuju za fandění, zatím cestujeme jen po Evropě , já toužím podívat se do Asie, ale můj muž nemusí horko a tak tam nechce se mnou jet. Možná , že se mně podaří ho přemluvit, ale i tak jsem spokojená. Ještě k té jazykové vybavenosti, je pravda, že hodně mých známých se bojí cestovat bez znalosti jazyka a tak bych chtěla dodat odvahu těm, kteří se bojí,že ve vyšším věku se už nic nenaučí. Já začala chodit na angličtinu ve svých 50 letech. Chodila jsem 4 roky jen 1x týdně na 2 hodiny , ale základy jsem se naučila.Je pravda,že s rodilým mluvčím se stydím mluvit a většinou mu musím říct aby mluvil pomalu a otázku opakoval,ale v hotelích jsem se vždy domluvila a postupem let jsem už věděla co kde vyplnit.Pravda je, že mým velkým pomocníkem je přkladač Google, kam si zkopíruju celý popis např. podmínek hotelu, protože nechci udělat chybu a někdy jsou tam různé chytáky, jako další platba za ůklid , když si ho nechcete udělat sami apod./ to platí pro apartmány, v hotelu to samozřejmě nevyžadují / Takže fandím všem,kteří se i vyšším věku vydají na vlastní pěst a věřte, že např v Německu, Rakousku cestují i po horách důchodci opravdu ve velkém počtu.

0 Citovat

Cestovanie na vlastnú päsť doporučujem, aj keď to má určité riziká. Určiete to chce zmysel pre dobrodružstvo a veľa informácii. My takto cestujeme už pár rokov. Ak Vám to pomôže , pozrite si našu stránku http://www.lacnedovolenky.eu. Sú tam informácie o tom ako kúpiť letenku,vybrať ubytovanie,....

0 Citovat

Před rokem, jsem podniknul dovolenou na Sicílii (Trapani), v lednu Londýn a teď jsme se vrátili z Brazílie. Vše bez cestovky, ubytování vždy airbnb.com, letenky - čekání na akce smiley Pokud budeš/te mít jakýkoliv dotaz na pomoc ohledně schánění letenek, ubytování a kde hledat informace na naplánování dovolené, tak stačí tady napsat, nebo SZ a pokusim se pomoci. Stačí se nebát a mít rád "trochu" dobrodružství.. smiley

0 Citovat

Ahoj, tak my jsem cestovali k moři s cestovkou jen jednou a stačilo nám to na celý život. Od té doby už si cestu zařizujeme sami. Loni jsme třeba byli letecky v Itálii. Letos to bylo autem do Chorvatska. V dnešní době internetu a online plateb není cestování "na vlastní pěst" žádný problém. Stačí si cestu jen předem trochu naplánovat a je to v pohodě. Na netu najdeš řadu výhodných nabídek jak na letenky tak i na ubytování. My jsme si ubytování zajistili přes http://www./. Naprosto bez problému. A to je jen příklad. Není se čeho bát.

0 Citovat

Ahoj, nechci zakládat nové téma a tak se ptám tady smiley. Během dubna se chystám vyrazit s kamarádem někam k moři, rozpočet pro oba je cca 25 000,-... Prioritou je opravdu to si odpočinout a tak nepotřebuji na místo, kde je nějaká velká možnost výletů a přemýšlím, zda se mi vyplatí, nebo nevyplatí jet na vlastní pěst. Vím, že bych do 30 000,- pořídila třeba Dubaj, ale ubytování by bylo v centru a ne u moře - máte s tím někdo zkušenosti? Vyplatí se to? Nechci se pak tahat třeba hodinu na pláž... Takže prosím o radu: Kam je v dubnu nejlepší vyrazit? Kde se vykoupu v moři, opálím a nebude mě to stát x desítek tisíc? A s cestovkou, nebo bez? smiley Díky! smiley

0 Citovat

Ahoj. Je to samozřejmě hodně o prioritách (třeba co je pro tebe koupatelná teplota moře smiley ). Osobně bych jednoznačně doporučil Egypt, jezdíme v květnu/červnu skoro každý rok, ale byli jsme jednou i v dubnu. Pro mě je v dubnu ještě voda studená, ale většině lidí už teploty okolo 22-24 stupňů přijdou dostatečné smiley, vzduch má nad třicet. Luxusní hotely (4 až 5*) s vlastní soukromou pláží a ALL INCLUSIVE službami, kde si krásně odpočinete, bez problémů seženete okolo 25 tisíc pro dva s cestovkou - když budete kupovat jako super last minute (1-5 dní před odletem) tak i s českou CK, lépe však s německou, kde last minute seženete i měsíc a více dopředu. Můžeš se inspirovat třeba zde: http://bit.ly/1AsdzI7. K uvedené ceně si připočti 150 Kč na osobu za pojištění a pokud jedete do Hurghady nebo Marsy Alam, tak 25$ za vízum, jinak jsou konečné.

0 Citovat

Loni jsem absolvoval mesicni solo cestu po Japonsku. Nejhorsi : hledani hotelu. Nejlehci : hledani hotelu pred i5 s pomoci google maps. Vse ostatni bez problemu.

0 Citovat

Bahraj/Katar má dvě zásadní nevýhody - totální opruz s turistickými vízy (v Kataru, v Bahrajnu se to s online aplikací dost zlepšilo) a neuvěřitelně předražené ubytování (zvláště v Kataru, kde vízum můžou zařídit vládou schválené hotely, samozřejmě ty prakticky nejdražší, nebo je nutné přiletět s Qatar Airlines) a v podstatě úplně všechno (1 bahrajnský dinár je kolem 70 Kč). Levné hotely moc nedoporučuju, velká část z nich funguje napůl jako hodinové hotely pro turisty ze Saúdské Arábie a bělochy často ani nechtějí ubytovat...

0 Citovat

ja si myslim ze najlepsi pomer cena vykon a relativne blizko a relativne lacno aj s CK je fakt ten Egypt, bol som pred rokom v marci/breznu, more trochu chladnejsie ale pohoda ... cena bola taka ze si myslim ze sa to na vlastnu past ani neoplatilo riesit ale riesili sme to 4 dni pred odletom s EXIMom ...

Japonsko je drahe smiley ... ale nie nemozne

0 Citovat

Dobrý den, s přítelkyní máme ode dneška (6.4.) do cca 17.4. volno. Rádi bychom nějakou neotřelou dovolenou - je nám jedno zda za jídlem, sluncem či za výlety.

Už jsem psal do poradny a docela mě nadchl nápad - Kanárské ostrovy, půjčit si auto, hotel s all inclusive se vším všudy do 10ti na osobu. Jenomže to letí z Lipska a my jsme z Frýdku-Místku a do lipska to máme přes 600 kilometrů a je problém se tam dostat.

Rádi bychom ale něco takového, máte tip na nějakou destinaci, aby nás to vyšlo cca kolem 10tis. na osobu? Děkuji.

0 Citovat

Co v patek zaletet na Kretu z Vidne ? Za 5k osoba bez transferu - jenom ubytko a doprava, auto na tyden se v tuhle dobu da poridit <2k, v pohode to poridite do 10k all in, Kreta je nadherny ostrov, moje destinace cislo 1 smiley

lastminute.weg.at/booking/weg_at3/index.php?CREF2=&KID=692001&flextime=&abflughafen=GRZ,INN,KLU,LNZ,SZG,VIE&termin=1427281200&te_g=1&ruecktermin=1435053600&rute_g=1&verpflegung=-1&zimmer=-1&sportmoeglichkeiten=-1&zielgebiets_kenner=175&hbf_detail=_va:-1_ar:-1&HotelBit=0&HotelBit1=0&HotelBit2=0&WellBit1=0&WellBit2=0&WellBit4=0&IFFOrt=&dauer=-1&personen=25;25;;;;;&anzahl_treffer_seite=10&engine=&formular=4&udfregionen=-1&ttRegSort=0&ttRegSortDesc=0&vra=-1&meer=&IFF=35673&detail=termine&showresult=1&startposition_hotel=0

0 Citovat

Tak se na to asi dívám pozdě, protože všechny odlety jsou nejdříve 10. s návratem až 17, přičemž toho 17 musím být ve F-M už ráno, tak to nestíhám. Je nějaká šance odletět do čtvrtku?

0 Citovat

Co třeba jižní Turecko? Dost zájezdů do krásných hotelů s ALL INCLUSIVE okolo 6-7 tisíc, odlet z Vídně zítra, na týden. Půjčení auta tam vyjde určitě levněji než v Řecku a zajímavých historických památek v okolí je také dost. Zde: http://bit.ly/1CP0vA6 . Řecko vychází takto na super last už draho smiley

0 Citovat

Tak nakonec jsme se rozhodli pro jiný termín - od 4. května 7 dní na Řeckém ostrově Kos, i když půjčení auta tam vyjde asi celkem draze.

Chci se zeptat, Květen ještě není hlavní sezónou - máte někdo zkušenosti jak to vypadá například s All Inclusive mimo sezónu? Nešidí to? smiley

0 Citovat

Levné letenky - https://aviasales.tp.st/q5LrfdMd Výborný vyhledávač je Aviasales. Funguje více jako agregátor vyhledávačů, takže vám vyhledá lety na různých internetových stránkách. Jejich vyhledávač tak využijete hlavně na vyhledání levných letenek po Evropě nebo po Asii, kde výborně umí vyhledávat navazující lety různých nízkonákladových společností.

0 Citovat

jono, třeba najít 8 let starý fórum, lol.

3
20 reakcí