Tahiti + Moorea

Napsal Klára 2018-01-16T11:03:38+01:00 ve fóru Co vidět a navštívit
6 odpovědí

Zdravim :) Chystame se na dovolenou - dodatecne svatebni cestu - na Tahiti + ostrov Moorea. Jsme potapeci, ale mame radi poznavani mistni kultury, jidla. prirody.. byl nekdo? Doporucite co stoji za to a co naopak ne ;)

Ja mohu trochu Tahiti. Co by te zajimalo?

No jak jsem psala. Co na Tahiti fakt stoji za to nevynechat a co naopak klidne vynechat... nestoji to za ten cas, penize ;)

Tak za me tohle TOP 5

1. Trznice... najdes tam vsechno od ryb, ovoce az po textil a suvenyry.

2. Marina... da se odtamtud dojit k nedalekemu parku

3. Kostel... mistni si tam kolem obeda chodi zdrimnout

4. Radnice... udelat fotku a jit dal

5. Trek... urcite jde udelat nejak trek... ten jsem ale neabsolvoval

Vsechno je v centru a da se to projit za jedno odpoledne. Zbytek me tak nejak nezaujal... zkus googlit, treba najdes neco zajimaveho.

Jo a jedna rada... autobusy na Tahiti v podstate nemaji oznacene zastavky... ta na letisti tak nejak oznacena byla... ale jinak nemas sanci.-) Jednotlive linky nemaji cisla, ale barvy tzn. treba fialova jede smerem na letiste, zelena nekam na druhou stranu a tak.-))) Kdyz chces aby ti autobus zastavil, tak mavas, to same kdyz chces vystoupit, tak vystoupis primo tam kde potrebujes. Autobusy jezdi s otevrenymy dvermy ve predu i vzadu. Najit centralni bus zastavku ve meste kam prijizdi a odjizdi vsechny busy je fakt umeni. Mozna bych na ni dojel primo z letiste, usetri to cas s pozdejsim hledanim. Jo a autobusy jezdi ja nevim po cca 30 minutach... plati se u ridice.

Co nemam v top 5, ale absolvoval bych je nejaka show s tanci... ikdyz toto uz je trochu drazsi sranda.-)

Nejsem si jist, ale wifi na letisti tusim jen za poplatek a nebo na 10 minut a potom uz za penize... ale nejsem si jist... je to sice jen 4 mesice, ale uz si to nepamatuju.-)

OK, super, diky :) Pekne tipy. Obzvlast ten autobus asi bude sranda. Ale chceme si pujcit skutr, tak to bude skutecne jen na letiste a z letiste :) Googlime, jen v realu to pak muze byt jinak. Potapeci asi nejste, ze?

Potapel jsem se jen na Velkym barierovym utesu... vubec me to nezaujalo... takze ne, nejsem.-)

Překvapilo mě, že se tam dá půjčit skútr (to mimo JV Asii není běžné), tak jsem si 1 firmu vygoogloval. Skútr ale stojí 29 EUR denně a auto (např. Renault Twingo) stojí 35 EUR. Slyšel jsem o lidech, kteří na Tahiti kvůli vysokým cenám ubytování v autě přespávali. Na svatební cestě se to nehodí, ale kdyby došly peníze...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!