Ahoj! Na úvod chci říct, že jsem na CL dlouho nebyl, a proto se předem omlouvám, pokud podobný dotaz již existuje, či je nevhodný pro zdejší komunitu.K dotazu.. V létě bych chtěl s přítelkyní procestovat jiný kus světa než je Evropa. Proč? Ačkoliv jsem toho v EVROPĚ viděl spoustu, stále toho není mnoho natolik, aby takový člověk jako já řekl, že to stačí. Pro zvědavce bude muset stačit odpověď:"Chci jinam!". Nicméně asi jako u vetšiny lidí zde, hrajou roli termíny. Já jsem fixován na období 13.7.-26.8. Z toho měsíc a půl, bych rád věnoval dovolené cca. 7 až 12 nocí. Přemýšlel jsem nad Ománem (Ačkoliv je tam v létě na chcípnutí), Thajsko (Konkrétně Ko Samui, bo jinde v Thajsku prší), či nad Srí Lankou. Můj rozpočet na letenku je cca. 15 tisíc/osoba. Případně 20-25tisíc/osoba včetně ubytování. Otázka tedy zní: Má někdo nějaké tipy, rady apod. Nebo se na to vykašlu a jedu s cestovkou na Krétu? Díky moc, RadekB!P.S. Na pláži nechci zahalenou přítelkyni. .

Léto 2018 - Mimo evropu

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

18 reakcí

Ahoj! Na úvod chci říct, že jsem na CL dlouho nebyl, a proto se předem omlouvám, pokud podobný dotaz již existuje, či je nevhodný pro zdejší komunitu.


K dotazu.. V létě bych chtěl s přítelkyní procestovat jiný kus světa než je Evropa. Proč? Ačkoliv jsem toho v EVROPĚ viděl spoustu, stále toho není mnoho natolik, aby takový člověk jako já řekl, že to stačí. Pro zvědavce bude muset stačit odpověď:"Chci jinam!". 

Nicméně asi jako u vetšiny lidí zde, hrajou roli termíny. Já jsem fixován na období 13.7.-26.8. Z toho měsíc a půl, bych rád věnoval dovolené cca. 7 až 12 nocí. Přemýšlel jsem nad Ománem (Ačkoliv je tam v létě na chcípnutí), Thajsko (Konkrétně Ko Samui, bo jinde v Thajsku prší), či nad Srí Lankou. Můj rozpočet na letenku je cca. 15 tisíc/osoba. Případně 20-25tisíc/osoba včetně ubytování. Otázka tedy zní: Má někdo nějaké tipy, rady apod. Nebo se na to vykašlu a jedu s cestovkou na Krétu? 


Díky moc, RadekB!


P.S. Na pláži nechci zahalenou přítelkyni.

0

Jižní Afrika? Namibie? Na rozdíl od prádelny v JV Asii skvělé klima. Nevím ale jestli bys se vešel s rozpočtem!?!?

0 Citovat

Do ceny 20-25k za osobu by se dalo sehnat něco i na Zanzibaru. V červenci je tam příjemné počasí a teplé moře.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jižní Afrika? Namibie? Na rozdíl od prádelny v JV Asii skvělé klima. Nevím ale jestli bys se vešel s rozpočtem!?!?

 


Zní to lákavě, ale už by to asi bylo přes čáru. Co jsem koukal tak letenky by ten budget dost napálily.

0 Citovat

Toimas napsal(a):

Do ceny 20-25k za osobu by se dalo sehnat něco i na Zanzibaru. V červenci je tam příjemné počasí a teplé moře.


Koukal jsem zběžně na letenky a nic pod 20K jsem nenašel...


Nicméně matrix vyhledal celkem hezkou fare na Maledivy s rusákama. Cca za 16k. 

0 Citovat

Tam se ale těžko vlezeš do 20-25 K za osobu.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Tam se ale těžko vlezeš do 20-25 K za osobu.


Našel jsem slušný ubytko na 9 nocí za asi 8k na osobu. Což mi přijde docela fajn. Problém spíš jsou další náklady, což předpokládam, že na Maledivách budou vyšší než-li jinde.

0 Citovat

Myslela jsem, že ta suma má být celkový rozpočet. Navíc asi nebudete chtít zůstat v Male, ne?

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Myslela jsem, že ta suma má být celkový rozpočet. Navíc asi nebudete chtít zůstat v Male, ne?


Tu cenu 20-25 tis./osoba jsem myslel letenky + ubytko. Útratu počítám zvlášť. V Male maximálně tak na výlet a nákup :D

0 Citovat

Na Maledivách se platí za všechno. I když chceš jen vylézt někde na pláž na nějakém ostrůvku. Pokud nejsi v resortu nebo se nechceš koupat s místníma někde v Male což asi není nejlepší nápad :) Z mého pohledu se zaměř na Sri Lanku, Malajsie nebo Indonesii. Tam se dá dostat i kolem 10-12 tis a za 13 tis si to tam opravdu užiješ. Na Maledivy bych při tvém rozpočtu zapomněl.

0 Citovat

RadekB napsal(a):


Koukal jsem zběžně na letenky a nic pod 20K jsem nenašel...


Nicméně matrix vyhledal celkem hezkou fare na Maledivy s rusákama. Cca za 16k. 


přes momondo jsem našel na srpen letenky VIE-ZNZ za necelých 17k - http://bit.ly/2Csn2eI ;

Myslím, že by se dalo najít i trochu levnější ;) 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Na Maledivách se platí za všechno. I když chceš jen vylézt někde na pláž na nějakém ostrůvku. Pokud nejsi v resortu nebo se nechceš koupat s místníma někde v Male což asi není nejlepší nápad :) Z mého pohledu se zaměř na Sri Lanku, Malajsie nebo Indonesii. Tam se dá dostat i kolem 10-12 tis a za 13 tis si to tam opravdu užiješ. Na Maledivy bych při tvém rozpočtu zapomněl.


Asi jsem v tom byl trochu naivní. Nicméně ta Sri Lanka zní lákavě. Díky za tip!



0 Citovat

Toimas napsal(a):


přes momondo jsem našel na srpen letenky VIE-ZNZ za necelých 17k - http://bit.ly/2Csn2eI ;

Myslím, že by se dalo najít i trochu levnější ;) 


Díky! Ten Zanzibar ještě zvážím. Aby mojí náročnosti nebylo málo, nejlépe bych chtěl kupovat přes dopravce, maximálně na expedii přistoupím 😀. Ale ještě jednou díky!

0 Citovat

Tak jsem se chystal koupit PRG-KUL s Emirates a platba mi neprošla, že prý za ty ceny nejsou místa. Říkám si, že někdo musel zrovna koupit ten let. Ale obecně z ničeho nic stouply ceny Emirates snad do všech destinací o 50% na všechny data. What's happening :-O

0 Citovat

Používaš inkognito okno na hľadanie tých leteniek? Ak nie tak cookies už stihli urobiť svoju prácu, tzn. aerolinky vedia, že ťa zaujímajú určite lety tak ich vidíš drahšie. 

Skús vymazať cookies z prehliadača alebo skús pozrieť z iného počítača. Ceny by sa zase mali znormálniť.

Inak o Sri Lanke tu bolo nedávno písané, že tam sú nejaké nepokoje tak to si zisti čo a kde tam je ak by si nakoniec chcel ísť tam.


0 Citovat

RadekB napsal(a):

Tak jsem se chystal koupit PRG-KUL s Emirates a platba mi neprošla, že prý za ty ceny nejsou místa. 


Nevím, kde to hledáš, ale na zdejším vyhledávači https://www.cestujlevne.com/letenky ; je kolem 12.8. k mání dost termínů na 10-12 nocí i s krátkým přestupem v DXB za 15500-15900 Kč. 

0 Citovat

@RadekB Proc uvazujes nad Kretou s cestovkou ? Prece Recko se da litat za par Euro a ubytovani si najdes vzdycky lepe sam nez s CK Oman je fajn ,ale ted se tam zmenily pomery se vstupnim vizem a nekde asi zahalenou pritelkyni na plazi budel lepsi mit -) @Toimas nemas predstavu jak by to bylo se Zanzibarem v dubnu ?

0 Citovat

@mikir A co zkusit v dubnu pro změnu  Kanáry?

 
0 Citovat

Zrovna prohazovali svoje nabídky na období, plašil jsem zbytecně, trvalo to asi 20 minut.  Koupeno hned poté, včetně přeletu na Kota Bharu s MH. 


Díky všem!

0
18 reakcí