Ahoj cestovatelé,letím na rychlo do Thajska (2. den po zakoupení letenky) a potřeboval bych poradit co vidět. Přílet mám do BKK, ale ten už jsem viděl. Chtěl bych 4 dni odpočinku a 10 dní může být aktivních (treky, motorka, atd.).Z toho co jsem stihl projít zvažuji tyto lokality:1) Chiang Mai - tam by šel týden strávit ježděním na motorce. Slyšel jsem však že v březnu se tam vypalují lesy a bude tam všude kouř. Taky předpověď říká horko 37 °C :-(2) Ko Lanta - doporučuje se v TravelBibli3) Mu Koh Chang (vedle Kambodži)- doporučoval autor Thajskyraj.comUrčitě chci pár dní na motorku. Rád sbírám různé zážitky.díky předem .

Thajsko - rady na 14 dní

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Jsem rad ze jsem tady alespon neco rozviril -) moc me nebavi, kdyz se tu nekdo vyptava porad na stejne a uplne jasne veci , nechci tim urazet nekoho kdo leti poprve v zivote a cestuje nekam jednou za rok , ale otazky zvlast pro vlastne jakoukoliv otazku mely svou logiku ,forum by melo vic fungovat prave na dotazy o cestovani. To jestli pojedu nebo nepojedu do Thajska nereste , ano ptal jsem se loni , protoze ten umysl skutecne mame delsi dobu a je to pro mne neznama zeme , psaneho pruvodce jsem si uz koupil , jenze v dnesni dobe jsou cenejsi cerstve informace nez knizka i kdyz nova. Navic nejsem z tech, co si nechteji poslechnout jiny nazor i kdyz s nim nebudu souhlasit. Tonic to trefil temer presne , akorat ze z Dublinu nelitam moc rad. protoze to mam 250 Km , takze kdyz uz tak radeji Cork , pripadne mam rad Shannon , nebo i Kerry . taky se spletl s tim Las Palmas -) Gran Canaria je z meho pohledu hlavne o megaturistice v hotelech a zabave v barech a taky je znama vstricnosti pro gay turistiku ( nudistickou cast dun v Maspalomas nebudu komentovat ) a taky tam jezdi nejvic duchodcu a ja se na penzistu jeste necitim -) Ale zpet k tomu Thajsku i kdyz me ted napada jista myslenka s Kanarskymi ...nevim kolikrat kdo byl na Kanarskych z tech co byli v Thajsku , to neni podstatne , ale budete nekomu nabizet at jede poprve na El Hierro , nebo na La Gomeru ? i La Palma se dostava do popredi zajmu az v posledni dobe . Takze neni treba vycitat Michalovi ze mi vnucuje nejnavstevovanejsi ostrovy . Kanarske jsem zacali s zenou na Tenerife ,potom Lanzarote , pak Fuerteventura , pak Gran Canaria , La Gomeru jsme spojili s Tenerife az pozdeji a az loni doslo na La Palmu , El Hierro jsem loni chtel spojit s La Palmou , ale nenasel jsem prime spojeni a tak jsem ho zrusil a zustali jsme na La Palme o 2 dny dele .cehoz jsme nelitovali , ale at me tu hned nekdo nenapadne ze do Thajska montuju Kanarske , chci tim jenom rict, ze pokud na Thajsko dojde tak proc bychom nemeli napred navstivit ty nejnavstevovanejsi ostrovy , Bangkok chci vynechat hlavne z casoveho hlediska , na imigracni a laserove i dalsi otravovani jsem zvykly i kdyz me leze na nervy . presuny me problem nedelaji , takze program co prezentuje Michal je urcite pro nekoho kdo jede do Thajska poprve dobry , jen treba kdyz jsme spojili Tenerife s La Gomerou a byli napred 3 noci na Tenerife pak 3 noci na La Gomere a pak jeste noc na Tenerife do toho presun s Tenerife Sur k Los Gigantes , pak po 3 nocich zpet do Los Cristianos, trajek na La Gomeru , kde jsme pak ale meli auto ,pak zpet a nocleh pobliz letiste . neskytal tolik casu na plaze a kopani ,ale s tim jsme pocitali a za koupanim ,jezdime na Fuerteventuru nebo na Lanzarote a i kdyz nechceme jen lezet na plazich , tak tomu koupani a snorchlovani v Thajsku bychom dali radi vetsi prostor .ale zase to nebude jen o tydnu ale treba o tech 15 dnech . A to vahani je taky trosku o tech financich , verim , ze Thajsko je levnejsi v necem nez Kanarske , ale porad to je o letence za treba 400-500 euro na osobu ..jinak Kanary taky nelitame jen z Irska ,akorat z Irska mam dostupnost kamkoliv po Evrope mnohem lepsi nez z CR . No a nakonec jen male odboceni od Thajska i od Kanaru ..vcera jsem pri hledani nejake akcicky narazil na jednosmerny let s Austrian Arlines z Prahy pres Viden na Sechely za 4500 Kc zpatecka pak uz byla za dvojnasobek . ovsem kdyz jsem to zadal jako RT tak ta cena z tech 4500 skocila na 7500 Kc , ale rikala jsem si ze OW na Seychely za 4500 Kc z Prahy s pomerne znamou a asi slusnou leteckou spolecnosti je zajimava cena ( jen 4.4. ) Taky me zaujali cinani z Vidne pres Amsterdam na Bali za 11000 Kc zpatecka .ovsem Xiamen airlines ? No ale to bych asi mel spis prezentovat v rubrice levne letenky nez tady o Thajsku, jen si na zaver neodpustim jednu kritiku CL, proc nektere zajimave veci musi clovek nachazet jinde a prehledneji ? Porad zastavam nazor ze stare CL bylo lepsi

0 Citovat

Daniel napsal(a):

[citace="Karel"]

Ale to je na kecání u piva, ne tady spamovat, už vlastně ani nevím v jakém vláknu.

Vlákno je o Thajsku :) Zpět lehce k tématu. Bkk jsem navštívil, stačilo mi. Pokud ale pocestuju s někým, kdo v Thai nebyl a Bkk bude chtít vidět (před nebo po ostrovech), co navštívit? Respektive co by jste nacpali do 24-48 hodin must see? Mě totiž (možná paradoxně) víc než nějaké chrámy zaujalo běžné cestování pomocí water taxi čeřící tu smradlavou vodu, půlnoční návraty na hotel špinavýma uličkama s prostitutkama, levné autobusy bez oken a dvěří, atd. Dokonce pokud mám otevřít flame, zda BKK poprvé v Thajsku (a celkově Asii) na začátek, nebo konec pobytu, tak hlasuju pro začátek, je to taková zážitkově intenzivnější facka.

0 Citovat

Neslo by to vlakno premenovat, napr 'Thajsko a Kanary - rady na 14dni'?? 

0 Citovat

mikir napsal(a): Thajska Dublinu Cork Shannon Kerry Las Palmas Gran Canaria Maspalomas Thajsku Kanarskymi Kanarskych Thajsku El Hierro La Gomeru La PalmaTenerife Lanzarote Fuerteventura Gran Canaria La Gomeru... na další selekci nemám sílu :)

A já měl výčitky, že jsem nechtě svedl vlákno k čechům ve světě...

0 Citovat

Jestli se rozhoduješ jen podle ceny, tak o tom není nutné psát nekonečné traktáty bez pointy. Cestování je taky o zájmu poznat něco jiného.

0 Citovat

Cestování po Bangkoku autobusem je největší známka punku. I tamější střední třída vás za to pak obdivuje. Ubytujte se někde v okolí Khao San Road nebo Patpongu. To si úzkých uliček a prostituk užijete ažaž.

Co tam vidět? Začal bych klasicky u Královského paláce, vedle Wat Pho, prý tam mají nejlepší levné masáže (ale mně bylo tak vedro, že jsem na to neměl pomyšlení), přes řeku přívozem za 4 THB Wat Arun. Kus odsud můžete vyrazit lodí na Sathorn, kde je přestup na BTS nebo vystoupit dřív a jít do Čínské čtvrti. Večer si můžete BTSkem projet mezi Patpongem a Soi Cowboy a dojít to z BTS National Stadium pěšky nebo autobusem zpátky na Khao San Road.

Ty levné autobusy bez oken mají červenou barvu. V některých se ani neplatí jízdné. Na každé lince jezdí všechny typy autobusů, tak je to spíš o náhodě. Jejich nějaký jízdní řád seženeš těžko a v tom jejich provozu stejně jezdí, jak jim provoz dovolí.
0 Citovat

@mimo76 , @Karel Az tady budou nekdy ty vlakna sjednocena , tak pak treba dobre ,ale vemte si kolik tu je stejnych vlaken uplne jedno s ktere oblasti a vyhledat konkretni jednu vec stejne porad nejde rychle a jednoduse

0 Citovat

mikir: prosím Tě nemůžeš udělat nejakej stručnej výcuc (tak max na půl stránky) toho příspěvku výše, to fakt nemám sílu ani chuť číst, ale aspoň bych chtěl vědět o čem jsi tam psal.... :)

0 Citovat

ked som zbadal po obede ten dlhy mikirov prispevok, vypol som monitor a siel si radsej lahnut

0 Citovat

Vsak zaspamujte dve temata Kanarama a pak se divte, ze nekdo zalozi nove tema a pta se na neco, co uz bylo zodpovezeno mezi spamy... a ten kdo sprudi toho dotycneho, tak by me dostat pres usi, jestli to se podilel na tom zaspamovani.

Radeji si zalozte nejake tema jako “obecne” ci “vseobecny pokec” a tam si spamujte... napr. Kanary vs Thajsko vs Dominikana

0 Citovat

@ eremi zkusim to ,ale podle tebe se neumim vyjadrovat -) ,vlastne musim uznat , ze o Thajsku tam toho moc neni , tonic zazertoval , ze poletim z Dublinu na Las Palmas za 10 euro a ja se rozepsal o Kanaraskych ,. na tom zacatku jsem trosku kritizoval to, ze drive byly zakladni otazky o cestovani jinde a ze tim sjednocenim forum utrpelo , kdyz jsem se pak s toho rozepsani o Kanarskych vratil k Thajsku, tak niemandos kritizoval Michala , ze mi nabizi celkem narocny okruh po nejvic navstevovanych mistech v Thajsku a ja se zeptal , zda kdyz nekde nekdo jede poprve, tak zda ma jet na ty male nezname ostrovy , no a znovu jsem tam zamontoval ty Kanary s tim , ze me prvni poznavani tohoto soustrovi bylo rovnez napred na ty nejnavstevovanejsi a pak teprve na ty male , proste jsem psavec ,...

0 Citovat

mikir: diky,ke cti Ti slouzi, ze jsi fakt splachovaci,neurazis se a snazis s tim neco delat!

0 Citovat

mikir: jestli opravdu zvolíte Thajsko, tak bych stejně jako Michal doporučil okruh po těch nejznámějších místech - Bangkok, Phuket/Krabi, Phi Phi, Lanta, Lipe..., protože se dá očekávat, že podruhé už tam nepojedete, tak ať z toho něco máte... :-)

0 Citovat

Dik za nazor , Bangkok a Phuket bychom ale nejspis vynechali a ten ziskany cas venovali tomu ostatnimu , spis se, ale ted divam po te Dominikanske , prijde mi to levnejsi , hlavne v letence , rad bych letenky pod 10000Kc na osobu coz do Thajska moc neni , snad obcas Bangkok

0 Citovat

Cena letenky není všechno. Dívej se taky na náklady na místě ;-)

0 Citovat

navíc mám dojem, že pod 10k bývají v posledních týdnech letenky  do Thajska poměrně často

0 Citovat

Podle mě je Bangkok nutnost. Bez návštěvy hlavního města je poznávání země takové nekompletní... 

0 Citovat

no to neviem, najma v Azii ... zeby mi bolo luto, ze som nenavstivil Colombo, alebo Manilu po dalsi krat...neviem


0 Citovat

Kde se jinde nechat zastřelit po setmění než v Manile? Vynechat by ji byla určitě škoda ;-) (pokud už tam přestala válka proti drogám s povolením střílet civilisty, tak se omlouvám - nějak jsem nezaznamenal)

0 Citovat

Bangkok nutnost sice není, ale určitě stojí za návštěvu, bez něj je Thajsko poloviční. Ledaže by dotyčný chtěl jen ležet na pláži, to pak ale ani nemusí do Thajska. To už pak stačí ta Dominikána. :-)

0 Citovat

ja osobne nemam rad take vyroky, ze "Ak nenavstivis mesto XXXXX, tak to ako keby si v krajine YYYYYY nebol".

takto mi bolo prezentovane aj Kandy na Sri Lanke a skor ma to odradi vobec to miesto navstivit .
0 Citovat

Taky si myslím, že zrovna Bangkok není žádné top město. Samozřejmě pokud někdo miluje památky a budhy ve všem představitelných polohách, nebo vyhledává sexuální turistiku, tak pro něho může být zajímávé. Z mého pohledu je to smradlavé, propocené město a na mém žebříčku hlavních měst druhé nejhorší hned po Dillí. Každý má svoji představu, ale třeba já se hlavním městům vyhýbám. Musím sTonikem zcela souhlasit. A vidět Colombo.!? No po tom bych taky netoužil. Z hlavních měst JV Asie mám rád jen KL. Ale jak píšu, každý preferuje něco jiného. Já přírodu, jiný zase památky nebo jen pařbu v Bangkoku :)

0 Citovat

Takhle Bangkok bych rekl,ze je hlavne potreba zazit.Poprve jsem z neho byl otraveny, podruhe uz se tesil a ted si opravdu neumim Thajsko bez par dni v Bangkoku predstavit.Na rozdil od jinych mest, pokud mu da clovek sanci,tak ma uzasnou atmosferu a je tam mraky neprovarenych mist.

0 Citovat

ved jasne, ale ide o to, zeby som z toho nerobil tragediu, ak by v intinerari nevyslo miesto na BK.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Takhle Bangkok bych rekl,ze je hlavne potreba zazit.Poprve jsem z neho byl otraveny, podruhe uz se tesil a ted si opravdu neumim Thajsko bez par dni v Bangkoku predstavit.Na rozdil od jinych mest, pokud mu da clovek sanci,tak ma uzasnou atmosferu a je tam mraky neprovarenych mist.


Bangkok mě taky celkem bavil, fajn tam dvě noci dát.


ale třeba Kuala Lumpur, Colombo, Manila atd. ty mě tedy vůbec nechytly
0