Jakmile bude mít někdo aktuální info k této akci http://cestujlevne.com/luxusni-5-hilton ... va-501-kc/ sem s ním prosím.. U poláků se ozvala první duše se stornovanou rezervací, ale jak tomu bývá - zase mohla být chyba mezi židlí a pc. U mě je zatím klid  .

Kyjev - Hilton Kyiv 5*

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Je divne,ze by nekomu rezervaci uznali a nekumu ne . Vsichni kupovali za stejnych podminek,tak bud ano nebo ne .

0 Citovat

Nemate nekdo prosim kontakt (email) primo na Hilton Kyev . Nikde ji nemohu najit,psal jsem pouze na kontaktnich strankach Hiltonu.

0 Citovat

Co jste psali - resp. jak jste postavili e-mail?
Co přišlo za potvrzení - je nutné aby mi něco přišlo nebo stačí naklusat s rezervací od agody? smiley Tohle nahoru/dolu nemám moc rád..

0 Citovat

take potvrzuji ze me prislo potvrzni rezervace primo z Hiltonu, vypada to ale ze budu za rezervaci platit pri prijezdu, ale penize ktere si za pobyt strhla Agoda mi stale na moji kartu nebyly refundovany. Nerada bych platila dvakrat (i tak by to stale bylo vyhodne smiley. Vratila vam Agoda z5 zaplacene penize na platebni karty?

0 Citovat

Peníze z Agody přišly během 5 dní od storna.

0 Citovat

Akce nejak utichla to uz vsichni mate rezervaci od Hiltonu potvrzenou ? Ja neustale cekam na odpoved a porad nic ! Po urgenci bylo pouze odepsano,at mam trpelivost. Jsou to tri tydny od prvniho kontaktovani a stale nic . Je na tom nekdo podobne ? Dekuji

0 Citovat

My jsme to nakonec zabalili.. Místo toho máme trip PRG-MXP-CHI-LAS-LAX-SFO-NYC-MXP-PRG smiley

0 Citovat

Ani se Dave neptam na kolik te ta letenka vysla, abych se v v kanclu nerozbrecel zavisti.. smiley

0 Citovat

to bych si taky nechal libit smiley do Kyjeva mam koupeny letenky a bloknutej jinej hotel ,ale cekam jak to bude s Hiltonem . Kdyz to nekomu potvrdili ...... dokonce volali,ale anglicky po telefonu bohuzel nedam .

0 Citovat

Hilton rezervaci bezproblémů potvrdil, velmi prozákaznický přístup. smiley

0 Citovat

Me s kamaradkou to take potvrdili, jedeme 4.-6.dubna, letenky mame koupene, jen me trochu znervoznuje situace v samotnem kyjeve...

0 Citovat

potvrzeni prislo na zaklade tel. hovoru nebo rovnou email ? po jak dlouhe dobe ?

0 Citovat

Pajo, myslím si, že když tam přijdeš s onou rezervací z Agody, tak by neměl být problém. Důvod proč to uznávají je asi opravdu jen ten, že by měli jinak prázdno.. Držím palce, ať se situace uklidní.

0 Citovat

Situace se tam nepěkně dramatizuje . Já bych tam teď tedy nevyrazil .
Hlavně na sebe dávejte pozor ten hotel je dle google maps jen 3,2 km od stadionu Dynama Kyjev ,kde probíhají nejhorší střety.

0 Citovat

Pred par hodinami som sa vratil z Kyjeva. Stravil som tam 3 dni s frajerkou. Este predvcerom som sa prechadzal ako mnoho inych ukrajincov po Chresatiku, Maidane a bolo citit napetie, no situacia bola pokojna. na konci prilozim foto. Popravde aj ked sa prechadzate po meste dokonca po centre (s vynimkou bulvaru Chrešatik, Maidanu, Jevropa palatas a Hrusevskeho ulice) nevyzera ze by sa nieco velke dialo v meste. Skandovanie, spev samozrejme pocut z namestia aj do prilahlych ulic, ale tam to bezi normalne ako v inych velkych mestach. Ked som na obed odlietal este sa nic nezacalo, az ked som dosiel domov a precital si noviny, nasilnosti medzitym vypukli. Som presvedceny, ze aj teraz, keby som tam bol a drzal sa od spomenutych miest aspon 1km, tak je to relativne bezpecne. Kyjev ma 3 miliony obyvatelov a ti musia nejak fungovat a zit. Mimochodom na samotnom Maidane i ked som sa prechadzal v nedelu, kedy je tam najviac ludi a najvacsi klud, som mal trosku obavy. Na kazdom kroku demonstranti s bejzbalkami alebo zeleznymi tycami za opaskom, prilbami na hlave a stitmi v ruke (nebol to moc prijemny pocit medzi nimi). Inac zvysok mesta je kludny, pamiatky su nadherne, ludia su prijemny, jedlo lacne a uzasne a samozrejme velmi vela krasnych zien v uliciach. Rad by som sa tam vratil v aprily este na jeden vikend. Dufam a modlim sa, ze sa vsetko co najlepsie vyriesi, najde sa rozumny kompromis a zavladne konecne klud a pokoj. Ak by vas nieco konkretne zaujimalo opytajte sa.
Prikladam spomenutu fotku z maidanu a druhu fotku ako vyzera momentalne hilton (fotene 16.2. a 18.2.)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... ad43417654

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... a0088eb790

0 Citovat

Díky moc Drakov za tvé info. Už jsem chtěl tady zakládat téma.

Můžu se tě jen zeptat, co jste s přítelkyní navštívili, kde jste tak všude byli ty tři dny? Hodně by mi to pomohlo v plánování.

Díky moc za tvojí odpověď, případně tady nechávám na sebe email.

navratil.vojta@gmail.com

0 Citovat

Vacsina pamiatok sa sustredi v centre. Napisem poporadi ako sme chodili. Zacali sme Zoloty Vorota (byvala brana do stareho Kyjeva), odtial asi 200 metrov lezi St.Sophia, jeden z najkrajsich chramov. Teraz je to ako muzeum, vstupne 23hrv studentsky a 53 dospely, ak si priplatite 10hrv tak mozte ist do Starej Zvonice z ktorej je krasny vyhlad na mesto. Asi 100metrov od Sofie je St.Michal Monastery, modra katedrala so zlatymi kupolami, tiez nadherna. Odtialto je dobre vydat sa na sever a po 50 metroch je Chram sv. Andreja od ktoreho ide dolu kopcom jedna z najstarsich uliciek v meste, Andriivskij descent. Su tam maliari, umelci a da sa kupit vela suvenirov. Na konci nej dole je vyborna lacna restauracia Puzata Chata ktora ponuka typicke ukrajinske jedla (pravy borsc so smotanu by mal kazdy skusit). Pri sv. Andrejovi je asi 100metrov muzeum ukrajinskej historie, dole ulickou po lavej strane je Odin Vulica muzei (one street museum). Kusok dalej sa nachadza Muzeum Cernobylu. Z restauracie sme isli ku metro stanici Postova Plosa a odtial ide lanovka hore zpatky k St. Michal Monastery (cena za jazdu 1,5hrv). Pokracovali sme dolu ulicou k namestiu europy a potom na maidan a chresatik. Chceli sme ist aj k stadionu Dynamo a parlamentu ale bolo tam vela ozbrojenych jednotiek ci uz demonstrantov alebo policajtov, tak sme sa otocili radsej. vsade su parky s vybornym vyhladom na Dneper a vychodny breh. Dallej treba vidiet Pecarsk Lavru, Muzeum velkej patriotickej vojny, je to kusok od seba. Takisto Dneper je obrovska rieka a dobre sa pri nej prechadza. Univerzita je charakteristicka, plno parkov a este mnoho veci ktore sme ani my nestihli.
Metro stoji 2hrivny a busy 1,5hrivny. (12hrivien=1euro). Celkovo na mestsku dopravu sme minuly 2€ cely pobyt.

0 Citovat

Wizzair umožňuje bezplatné změny nebo zrušení rezervací na lince do Kyjeva. Nutné kontaktovat společnost telefonicky.

0 Citovat

Ahoj, prave dneska me to napadlo, jestli wizz neco vymysli. Jen technicka otazka, co znamena bezplatne zruseni? ze vrati 100% ceny? Jinak moje rozhodnuti padne cca 14dni pred planovanym odletem (pulka brezna) na zaklade doporuceni mzv.cz

0 Citovat

Ahojte,

dneska jsem rušil celý trip do Kyjeva. Na wizzair lince mi slečna řekla, že zatím mají řešení od 19. do 23. února. Mohl jsem si vybrat buď vrácení celé částky, nebo změnu rezervace (předpokládám s případný doplatkem rozdílu v ceně) a poslední možnost byla převedení ceny letenek jako kredit na můj účet u Wizzu. Jelikož mám zpáteční letenky na pondělí, říkala mi, že během víkendu si mám zavolat a vyřešit si i je.

Bohužel na zabookovaném hotelu přes booking.com jsem zatím nepochodil, hotel se brání, že zatím není vážný důvod pro zrušení storno poplatků za můj pobyt.

Pro všechny, kdo Kyjev plánují v nejbližších dnech navštívit, doporučuji sledovat reuters, bbc nebo něco podobného. Zjišťoval jsem si ještě nezaujaté pohledy od mé učitelky ruštiny, která má v Kyjevě rodinu, známé, přátelé a říkala mi, že situace je možná ve skutečnosti ještě horší, než vypadá v mediích. Předpokládá se rozšíření násilí a nepokojů i do dalších částí Kyjeva a je zde velmi pravděpodobná možnost uzavření města, tudíž nemožnosti odletět zpět. Nechci nikoho odrazovat, ale sama mi říkala, že to je v současné době velký adrenalin.

0 Citovat

Tady není tak moc problém v "aktuální situaci" jako v nevyzpytatelném vývoji v následujících hodinách. smiley To, že v novinách řeknou, je to ok, nezaručí, že ok to bude i následující den.

U ubytováníjsi se obrátil přímo na Booking nebo hoteliéra?

0 Citovat

Možná jsem to jen špatně popsal v předchozím příspěvku. Jak jsi psal Dave, teď je to tak, ale za dvě hodiny to může být jinak.

Volal jsem na bezplatnou linku bookingu, ti to pak "řešili" přímo s tím hotelem, samozřejmě jsem čekal na lince, co mi slečna z bookingu odpoví, že se dozvěděla.

0 Citovat

Omlouvám se za spam do tohoto vlákna, ale Wizzair vrací peníze za letenky s příletem nebo odletem z Kyjeva až do 2. března, sice mě to stálo nervy na infolince, tak snad to někomu pomůže. smiley

0 Citovat

Chci se jen zeptat lidi, co maji koupeny i letenky na zacatek dubna, uz nekdo z vas resil s wizzair pripadne storno za letenky? nebo se tu nejdou lidi, kteri tam jeste chteji jet?

0 Citovat

Ja jsem to zatim resil jenom emailem, a podle toho se mi taky dostalo odpovedi z Oddeleni vztahu se zakazniky... Odpoved byla ve stylu toho, ze storno a jine pripadne zmeny se ridi vseobecnymi prepravnimi podminkami a prislusnymi poplatky... tzn. zruseni rezervace 1620Kc (coz vzhledem k cene letence cca 1700 nema moc smysl)... (Do emailu jsem jim samozrejme napsal duvod zruseni: bezpecnostne a politicky velmi nestabilni situace)

0