Ahoj, je mi jasné, jak vysoká je pravděpodobnost, že tady najdu někoho, kdo se také chystá v září do Brazílie a měl by zájem o tour po Pantanalu, ale vyzkouším to Hledáme někoho, kdo by měl zájem se zhruba v půlce září zúčastnit nějakého tour po Pantanalu s námi (čím více osob, tím levnější). Popř. pokud někdo máte s tours po Pantanalu zkušenosti, je lepší to zařizovat předem a nebo spíš až na místě? Počítáme spíše s tour poblíž Cuiabá, ale nebráníme se ani přístupu z Campo Grande (vnitrostátní letenky koupíme až tak za měsíc, takže zatím se dá s plány dost dobře hýbat). Každopádně díky za jakékoli info nebo rady!  .

Brazílie - Pantanal Tour

Založila ve fóru Hledám spolucestujícího

18 reakcí

Ahoj, je mi jasné, jak vysoká je pravděpodobnost, že tady najdu někoho, kdo se také chystá v září do Brazílie a měl by zájem o tour po Pantanalu, ale vyzkouším to smiley Jsme dvě mladé sympatické cestovatelky, v Brazílii budeme od 7. září na dva týdny (takže Amazonii bohužel nestíháme). Obě studujeme a když jsme zjistily, kolik stojí různé Pantanal tours, trochu nás omylo smiley Hledáme někoho, kdo by měl zájem se zhruba v půlce září zúčastnit nějakého tour po Pantanalu s námi (čím více osob, tím levnější). Popř. pokud někdo máte s tours po Pantanalu zkušenosti, je lepší to zařizovat předem a nebo spíš až na místě? Počítáme spíše s tour poblíž Cuiabá, ale nebráníme se ani přístupu z Campo Grande (vnitrostátní letenky koupíme až tak za měsíc, takže zatím se dá s plány dost dobře hýbat). Každopádně díky za jakékoli info nebo rady! smiley

0

Ahoj, ta pravděpodobnost bude úměrná březnovému megahitu smiley Já a moje nastávající přilétáme do Ria 10.9 a pobudeme týden. Program zatím naplánovaný nemáme, možná by jsme mohli vymyslet něco dohromady. Kdyžtak SZ.

0 Citovat

Jen díky tomu megahitu to zkouším s Pantanalem zrovna tady smiley Vlastně jen díky tomu megahitu letíme do Brazílie! smiley

0 Citovat

No netusim kolik stoji tridenni tour ted ale pred ctyrmi lety to bylo neco pres 3t.Kc smiley za dopravu,pruvodce nocleh,snidane,odbedy,vecere,voda mi to prijde levne.Nechci vam brat nejake iluze ale Brazil neni zadna lace, tak nejak vseobecne nepocitejte s levnymi cenami((vcetne mnitro letenek) a uz vubec si neumim predstavit tam jet solo bez operatora(z Campo Grande je to kolem 500km)nejsou tam ke konci zadne asfaltky,jel jsem na korbe nakladaku,o zvirectvu typu krokodyli,hadi,pavouci...asi vite,vubec si neumim predstavit tam neco podnikat solo,jsou to mocaly je potreba i lod....uz jen sehnat cistou vodu smiley Pozor na velikost oblasti,je jako 2XCR takze neni Pantanal jako Pantanal.Povazuju se za strelce co sedne na kolo a sjede Cestu Smrti v Bolivii ale Pantanal bych teda nedal solo ani nahodou smiley Jel jsem z Campo G. s http://www.pantanaltrekking.com/ vic info(mozna se budou hodit) najdete v cestaku http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... f=29&t=123 a nejake fotky na https://plus.google.com/photos/10553841 ... 765/albums urcite nezapomenout(nutne) na ockovani proti zlute zimnici a zloutenkam smiley ale to asi vite

0 Citovat

Fu, tři tisíce? Tak to je dost diametrální rozdíl oproti cenám, které se vyskytují na webkách tours! A tahle cena platila při zařizování na místě? V tom případě je volba asi jasná smiley Co se týče sólo výletu na Pantanal, uvědomuji si, co je to za krajinu, takže něco takového v plánu nemám, proto se snažím najít co nejvíce vyhovující tour. Iluze o cenách v Brazílii taky nemáme, ale když člověk najde cenu přes 800 USD na osobu za třídenní tour v double roomu (http://www.amazonadventures.com/brazil- ... -pantanal/), tak je to trochu vyšší než vysoká cena smiley Ale samozřejmě při více lidech je to lepší (a na místě to snad půjde ještě lépe). Každopádně díky za info a za tip na pantanaltrekking.com! smiley

0 Citovat

Asi bych tu aktualni cenu checknul u nich pres mail smiley jinak koupeno hned po vylezeni z autobusu,osobne bych to dopredu nerezervoval akorat vas to natlaci do presu ze nekde mate uz byt,maji i hostel v cene tripu takze maximalne prespite do dalsiho dne(snidane taktez v cene)800Dolaru to je fakt sileny smiley na tom autobusovem v C.G.byly ty spolecnosti dve,kapacitne maji tezce predimenzovano,neni potreba se bat ze nebude misto(ani nebastit ty reci v mailech ze nebude misto,jde o urvani klienta pred konkurenci smiley )Ty tri noci venku v houpaci siti na brehu reky plne krokodylu a hlavne zvuku jsou nepopsatelne,nezapomenutelne,neskutecne.... smiley Ja jsem taktez neodolal tem 230Eurum do San Paula a letim az rijen-listopad,ale mam namireno dolu do Patagonie,preji stastnou cestu.

0 Citovat

Jasný, už jsem jim psala, počítám, že to za ty čtyři roky určitě stouplo, ale věřím, že to bude (mnohem) lepší než 800 doláčů. Fakt díky za tip smiley Taky přeji šťastnou cestu, Patagonie je hodně lákavá smiley

0 Citovat

Varuji před společnostmi dělající tůry do Pantanalu. Mám zkušenost s Ecological Expeditions (stejní jako Pantanal Trekking). Jsou to nebojím se říct podvodníci. Cena dobrá, ale celé je to jen tahání peněz z lidí za absolutní nic.. Z Pantanalu jsme byli díky nim hluboce zklamaní. Neviděli jsme krom kajmanů a kapybar prakticky nic. Vezmou vás jen na okraj Pantanalu k řece kde jezdí tankery, kde mají na kraji vesnice ranč a tam jsme se 4 dny nudili. Aktvity 3x denně cca na půl hodiny, zbytek totální nuda kdy čekáte 4h třeba než bude aspoň večeře. Znuděný průvodce vás vezme po řece, jednou ve dne, jednou v noci, jednou vás postaví ke břehu s klacíkem a chytáte si piraně. On jde mezitím na pivo. Pak vás vezme lesem (jungle trekking) , letí 100m před váma a neřekne nic a pak Vás hodí jeepem po hlavní na taxi domu (prý jde o Jeep safari). Jako kajmany uvidíte, mám spoustu pěkných fotek, kde jsem v hejnu kajmanů, nebo se brodím rákosím a hledáme marně anakondu. Ale jen pračka na peníze. Zážitek 0. Prakticky všichni odjížděli naštvaní. Navíc jsme na pantanal přijeli z Amazónie kde jsme strávili 3 noci uprostřed pralesa s dvojicí skvělých průvodců a byl to neskutečný zážitek. Pokud už vážíte peníze a čas za cestu na Pantanal chce to zodpovědně vybrat jednu spíš z těch dražších společností, kteří vás dopraví opravdu do jeho středu třeba i letadlem. Konkrétní tip nemám ale prostudujte dobře Tripadvisor a na něco narazíte. Chce tomu dát čas, některé rezenze jsou tam i falešné.

Dino: Opravdu tě neobviňuji z nějakých křivých úmyslů, ale i na základě tvého cestopisu jsme tenkrát Ecological Expaditions i přes hodně odstrašujících recenzí na tripadvisoru rezervovali. Asi si měl velké štěstí nebo nevím. Tvé nadšení nechápu. Ty jsi byl asi v tom jejich starém kempu (upřímně taky hrůza) a nějak si chytl průvodce a datum. Dnes už mají nový ranč. Bylo nás tam asi dvacet a naštvaní byli uplně všichni.

0 Citovat

Za mne (pred 5i lety)absolutne supr,porad jsme nekde chodili,jezdili na konich,plavili se po okoli(i plavali)chytani priprava pirani na veceri,skakani krokodylu na navnady.....po obede vzdy tak 2-3hodky relax a opalovacka,pruvodce Alex(je na fotkach) absolutni zivel,prehled o vsem zivem i mrtvem,kde najit tarantule,opice,tukany....chytani malych kajmanu...stale s nami,stale info a zajimavosti...asi jste kaply na nejakeho honaka-alkace smiley a ne pruvodce(urcite bych si stezoval v kancelari v Campo Grande),srub u reky(zadne tankery smiley ) a pristresek s houpacimi sitemi byl v pohode,pokud nekdo ceka nejaky luxus bude zklaman ja spal v houpaci siti venku smiley sice trochu komari ale ty zvuky. smiley ..neco podobneho jsem zazil jen pri nocovani na jednom ostruvku v delte Okawanga,bylo nas 7-izraelci,amici,korejka a dva cehuni-bezva parta..je to asi i o tom jaky si to udelas...Trosku mi unika podstata proc jste do Pantanalu sli z Amazonie(opravdove dzungle) smiley to je asi jako anglicka a slovenska liga,pokud nekomuTripadvsor vyhovuje netusim,osobne ho povazuji za totalni shit plny absolutne protichudnych info od zhyckanych a rozmazlenych cestovatelu,urcite to neni servr kde hledat nejaky rozumny zalozni plan.Pokud se Ekological Exp.rozhodli zlikvidovat svuj byznys tebou popsanym zpusobem tak je to dost smutne,ja tam prozil nadherne ctyri dny,ale rozhodne necekejte v Pantanalu Amazonii smiley

0 Citovat

Byli jsme v pantanalu v prosinci 2012, dopředu jsem měli domluvenou cenu 330R za 4dny/3noci v pantanalu+1 noc v hostelu v C.G. Což mi přijde velmi levný za všechny služby co jsou v tom balíčku. Ubytovaný jsme byli v nový lodgi. Pár tankerů po řece proplulo, ale to nám vůbec nevadilo. Aktivity: noční projíždka po řece(v okoli byli všude kajmani, do lodi nám skákali rybičky apod.), chytaní piraní, projíždka na koních, jeep safari (to je opravdu jen cesta do/z lodge ale cestou je vidět spousta kajmanů, kapybar, papošků atd.), 2x jungle trekking (nejnudnější aktivita, bohužel kvůli střídaní aktivit, příjiždějících a odjíždějících turistů na nás vyšla 2x, alespon na jiným místě), a výlet lodí (jezdili jsme uplně na dosah kaymanů, kapybar super zážitek). Cestou zpátky se platí mikrobus (do Pantanlu se jede asi 4h mikrobusem, a pak vás naberou lidi od Ecological expeditions jeepem) stojí 50R, ale to jsme dali stopem, protože když nás přivezli jeepem na křižovatku tak tam ještě nebyl mikrobus a nechtělo se nám čekat. Celkově se mi tenhle výlet moc líbíl, skvělý dny v Pantanalu a spousta zažítků. Jinak myslim, že záleží na každým jak se zabaví mezi aktivitama, my sme třeba sami chodili na piraně, koupačky v řece. Večer jsme byli s našim průvodcem a místnima na pivu a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o životě v Pantanalu, asi záleží na každým jaký si to udělá a co od toho očekává.

0 Citovat

Dino: Tak se jejich byznys zjevně změnil, protože z toho co píšeš se nestalo vůbec nic. Probíhá to přestně jak píše kolega Harryj. S tím ,že mi to přišlo neskutečně odfláklé. Ubytování a stravování chválím, ale to není to, kvůi čemu jsem tam byl, nebo naopak bych raději tu síť v divočině než hotel u vesnice a rušné řeky. Od Pantanalu jsem měl opravdu to nejvyšší očekávání, jako o takové Amazónii bez stromů. Tohle rozhodně nebyl ten světově unikátní a divoký Pantanal, o kterém básní hodiny dokumentů na National Geographic. Průvodci byli tři. Všichni tam jen seděli a chlastali a občas se jeden z nich otráveně uráčil ty platící trouby provézt po řece. To trvalo hodinu a pak zas 3h "pauza" . Chodili jsme do vesnice na zmrzku nebo na pivo, větší dobrodrůžo v dosahu nebylo. Dnes bych vybíral lépe. Minimálně s ověřeným průvodcem. Podle mě to chce více do středu Pantanalu, ale ten jen málokdy přístupný autem, většinou se musí třeba letadlem. Jezdí tam léta jeden známý český fotograf, ale ten za to chtěl strašné sumy. Ale chápu že člověk to názor a nakonec se spousta lidí rozhodne pro lacinou masovku alá Ecological Expeditions. Já to raději všem píšu, protože na českém webu moc info není.

0 Citovat

Jej, tak to mě mrzí, že se takhle zhoršili, je to škoda, protože z toho, co říkal Dino, zněli opravdu dobře. Asi tedy budu hledat dál, přeci jen je lepší připlatit si za zavedené tours, se kterými to bude o něčem jiném než o lelkování na kraji Pantanalu a čekání, jestli a kdy nás průvodce někam vezme. Ačkoli těch 800 USD je mi stále proti srsti a doufám, že seženu něco kvalitního za o něco nižší cenu. Asi se vrhnu na prostudování recenzí na jednotlivé společnosti, každopádně díky vám všem za tipy a za pomoc! smiley

0 Citovat

Jelikož jsem neodolal levné letence do Ria, znovuotevírám toto vlákno. Někdo další s konkrétní zkušeností s Pantanal tour?
Dina se nechci dotknout, ale Death Road sjede každý, kdo se udrží na kole, netřeba být pistolník smiley Nejen proto jeho nadšení filtruji ...

0 Citovat

Ano ani mi sme neodolali a uz mame aj letenky smer pantanal len ta cena tam je tam vysoka

0 Citovat

Já jsem dlouho uvažovala o pousadě Santa Clara, ale nakonec jsem jim zamailovala až pár dnů před příletem do Campo Grande s tím, že hostel v Campo Grande jsme už zabookovaný měly (a ten jejich to nebyl). Takže to nakonec dopadlo tak, že ze Santa Clary mi neodepsali a já jsem do Campo Grande přiletěla nemocná a polomrtvá, tudíž jsem už neměla energii se ještě v noci táhnout někam na druhý konec města a domlouvat tour na další ráno. Vzaly jsme tedy nabídku "našeho" hostelu Campo Grande i přes všechny negativní recenze a musím říct, že to nebylo špatné. Užily jsme si to. Každopádně v hostelu se dalo o ceně tour celkem smlouvat, předem se to zařizovat nemuselo (místa v pousadě bylo víc než dost), náš guide Nicky se nám věnoval a celkově to bylo příjemně strávených pár dní. Na rovinu říkám, že všechno, co nám naslibovali na recepci v Campo Grande (např. výlet na koni nebo počet jednotlivých aktivit), splněno nebylo, což je rozhodně něco, na čem by měli zapracovat. Nicméně celkový dojem z tour a celého Pantanalu byl fajn. Jestli si o tom někdo budete chtít počíst, mrkněte na blog, mám ho v popisku smiley

0 Citovat

Ahoj všem,

v únoru se chystáme do Panatanalu, ale ta cena za 4 denní tour je fakt vysoká, proto se chci zeptat, zda někdo máte zkušenosti s tím, aby si člověk najmul průvodce přímo v Campo Grande? Nechceme bydlet v hostelu, chceme vidět maximum fauny apod.

Díky za rady.

0 Citovat

My jsme platily 500 reálů za třídenní tour. Málo to úplně není, na druhou stranu jsme měly pokoj v pousadě pro sebe, ačkoliv jsme platily za dorm - bylo málo lidí, tak měla každá skupinka svůj pokoj. Jinak v Pantanalu se nebydlí v hostelu, ale v pousadách daleko od města (nevzpomenu si, kolik hodin nám to trvalo, ale čtyři určitě, možná i pět). V každém případě jsi v přírodě, záleží jen, jak hluboko v Pantanalu daná pousada je. Santa Claru jsme míjeli, takže byla o něco blíž Campo Grande než naše pousada, ale rozdíl už byl celkem zanedbatelný.

0 Citovat

A objednávali jste si to předem? Přes koho? Díky.

0 Citovat

Nee, psala jsem to na minulé stránce, původně jsme chtěly tu Santa Claru, ale neodepsali na mail a já jsem se s horečkou odmítla táhnout přes půl Campo Grande, tak jsme vzali po příjezdu nabídku našeho hostelu (Hostel Campo Grande) s odjezdem další ráno. Na netu mají poměrně špatné recenze, ale já jsem se to v tom stavu rozhodla risknout a bylo to fajn. I když určitě existují i lepší.

0
18 reakcí