Skoro pět měsíců po návratu, ale přece! Přináším devítidílný cestopis z výpravy do JV Asie. Postavený na akční letence od Qatar Airways Praha-Bangkok. Ukazuje, jak se může pokazit vše, co se dá.>>> https://michal-na-cestach.blogsp...-asie.html <<<Itinerář:BangkokSiem ReapKuala LumpurSingapuroblast KrabiBangkokDauháHighlighty:Královský palác a Ancient Siam City v BangkokuRozbitý tuk-tuk a stopování s kamarádkou v Siem ReapuJeždění zdarma s Uberem po BangkokuČistota a slušní lidé v Kuala LumpurPalubní servis v Bangkok AirwaysPětihvězdičkový hotel v Dauhá díky Qatar AirwaysNáklady nechci přesně počítat. Rozpočet překročen min. o 25%, tak aspoň orientačně:Letenka PRG - BKK s Qatar Airways: 12.500 KčPokoj na noc: cca 800 Kč - asi 60 USD jako cashback od Bookingu. Kambodža a Malajsie byly levnějšíPět místních přeletů: 2x Air Asia (DMK-REP-KUL) za cca 3.200 Kč, 2x Scoot (KUL-SIN-KBV) za cca 1.500 Kč + 1x Bangkok Airways (KBV-BKK) za cca 1000 KčVízum do Kambodži: 30 USDVstupné do Angkor Watu: 62 USD na tři dny + pronajatí tuktuku na den 15 - 25 USD .

Cestopis z lednové JV Asie 2018 (BKK-REP-KUL-SIN-KBV-BKK-DOH)

Založil ve fóru Cestopisy

Skoro pět měsíců po návratu, ale přece! Přináším devítidílný cestopis z výpravy do JV Asie. Postavený na akční letence od Qatar Airways Praha-Bangkok. Ukazuje, jak se může pokazit vše, co se dá.

>>> https://michal-na-cestach.blogsp...-asie.html <<<

Itinerář:

  • Bangkok
  • Siem Reap
  • Kuala Lumpur
  • Singapur
  • oblast Krabi
  • Bangkok
  • Dauhá

Highlighty:

  • Královský palác a Ancient Siam City v Bangkoku
  • Rozbitý tuk-tuk a stopování s kamarádkou v Siem Reapu
  • Ježdění zdarma s Uberem po Bangkoku
  • Čistota a slušní lidé v Kuala Lumpur
  • Palubní servis v Bangkok Airways
  • Pětihvězdičkový hotel v Dauhá díky Qatar Airways

Náklady nechci přesně počítat. Rozpočet překročen min. o 25%, tak aspoň orientačně:

  • Letenka PRG - BKK s Qatar Airways: 12.500 Kč
  • Pokoj na noc: cca 800 Kč - asi 60 USD jako cashback od Bookingu. Kambodža a Malajsie byly levnější
  • Pět místních přeletů: 2x Air Asia (DMK-REP-KUL) za cca 3.200 Kč, 2x Scoot (KUL-SIN-KBV) za cca 1.500 Kč + 1x Bangkok Airways (KBV-BKK) za cca 1000 Kč
  • Vízum do Kambodži: 30 USD
  • Vstupné do Angkor Watu: 62 USD na tři dny + pronajatí tuktuku na den 15 - 25 USD

mapa.png
jvasie2018.jpg

0

Pár poznámek:

- 787-8 rozhodně není ani omylem největší letadlo od Boeingu

- "černá karbice" je box IFE

- na 6 hodinovým letu v Y už minimum aerolinek poskytuje 2 plnohodnotný jídla

Jinak je vidět, že ses tomu cestopisu pověnoval, fajn se čte. Ocenil bych míň selfíček a víc fotek kamarádky :))))

0 Citovat

Díky za upozornění :) Žil jsem v omylu, že 787ka, odpověď Boeingu na Airbus 380, je taky jeho největším letadlem. O černé krabici vím, ale líp se nadává na černou krabici než na box IFE. Na 12 hodinovém jsem měl od KLM rovnou tři teplá plnohodnotná jídla, až jsem čuměl.

Co se týče fotek kamarádek, tak GDPR rulezz a navíc jsem je ani moc nefoti nebo nevyšly dobře. 


wiki.png

0 Citovat

Třeba 777 nebo 747 jsou mnohem větší. 6 a 12 hodinový let je ten zásadní rozdíl, na 6 hodinovým dostaneš většinou jen jedno jídlo a pak nějakou sušenku před přistáním. Takže to co dává Qatar je standard.

0 Citovat

Nejsi ty Kopecký?

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Nejsi ty Kopecký?

A nejsi ty náhodou reinkarnovaná do padrina?

0 Citovat

JJ

0 Citovat

eremi napsal(a):

Třeba 777 nebo 747 jsou mnohem větší. 6 a 12 hodinový let je ten zásadní rozdíl, na 6 hodinovým dostaneš většinou jen jedno jídlo a pak nějakou sušenku před přistáním. Takže to co dává Qatar je standard.

Právě u Qataru jsem měl díky jejich reputaci daleko vyšší očekávání. Ta jejich aura nejlepší letecké společnosti se přitom bude týkat takřka výhradně byznysu nebo first. U neropné aerolinky bych tak vysoké očekávání neměl.

0 Citovat

Pekné, nakoniec riadne prekombinované ale účel splnilo :)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Právě u Qataru jsem měl díky jejich reputaci daleko vyšší očekávání. Ta jejich aura nejlepší letecké společnosti se přitom bude týkat takřka výhradně byznysu nebo first. U neropné aerolinky bych tak vysoké očekávání neměl.

C mají skvělé, jinak Y je úplně v pohodě, ale oproti jiným aerolinkám v tom není buď žádnej nebo skoro žádný rozdíl, jako všude na světě.
0 Citovat

Docela zajímavé. Mám to v plánu v únoru. V akci s Royal Joranian - také mám velká očekávání zejména na hotel při přestupu.

0 Citovat

eremi napsal(a):

C mají skvělé, jinak Y je úplně v pohodě, ale oproti jiným aerolinkám v tom není buď žádnej nebo velkej rozdíl, jako všude na světě.
Osobně mě nejvíc zklamali džusem Aro a kamenným máslem Moravia při letu z Prahy :-D

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Docela zajímavé. Mám to v plánu v únoru. V akci s Royal Joranian - také mám velká očekávání zejména na hotel při přestupu.

Tak hotelu se nedalo nic vytknout. Jen aby ti nedělali problémy kvůli pasu z CCCP... ;) 

0 Citovat

Oni maji nejake volnejsi podminky a zalezi take na tarifu - dozvim se to az v Ammanu na prepazce. Letenky byl error- nekup to za ty prachy. A jde to i bez viz i s ruskym pasem

0 Citovat

Já jak to tak čtu, že v Soi Cowboi dvakrát a pokaždé pouze pivo, pak zas jinde masérce nenechal utržit za happy ending, tak si říkám, že jsi tu thajskou ekonomiku moc nepodpořil :)

0 Citovat

Happyendy mám rád, ale jinde než v masážním salónu :-D A alkoholu jsem vypil v Thajsku a Kambodži víc než průměrně v Praze za stejný počet dní ;-)

0 Citovat

Ten poplatek 10 MYR je na bookingu normálně uvedený: 

Please note: From 1st September 2017 all foreign guests may be levied a Tourism Tax of MYR10.00 per room/per night.

Jinak hezký a celkem čtivý cestopis! Jen bych se připojil k eremimu, těch selfíček jsem taky tolik vidět nepotřeboval :))

0 Citovat

David napsal(a):

Ten poplatek 10 MYR je na bookingu normálně uvedený: 

Please note: From 1st September 2017 all foreign guests may be levied a Tourism Tax of MYR10.00 per room/per night.

Jinak hezký a celkem čtivý cestopis! Jen bych se připojil k eremimu, těch selfíček jsem taky tolik vidět nepotřeboval :))

Tak rozhodně předtím tak snadně dohledatelný nebyl ;) Byl někde dole v patičce konfirmačního e-mailu o rozsahu aspoň tří A4ek. Snad nejdelší, jaký jsem kdy od Bookingu viděl.
0 Citovat

Karel napsal(a):

Já jak to tak čtu, že v Soi Cowboi dvakrát a pokaždé pouze pivo, pak zas jinde masérce nenechal utržit za happy ending, tak si říkám, že jsi tu thajskou ekonomiku moc nepodpořil :)

Přece nebude utrácet za to, co zvládne sám:-) @david - selfíčka jsou záměrná, takový Etienne Leroux:-)

0 Citovat

Když to tu rozjíždíte - a) na služby tohoto druhu vůbec nejsem, b) porovnejte si to sami - hodinová masáž 300 THB, happyending po první půlce masáže +1000 THB :-D

Jinak mi minulý týden lidi vyprávěli, že v Thajsku existuje ještě masáž se surprise :-D

0 Citovat

surprise - ulohy sa otocia a z maserky sa vykluje ladyboy

0 Citovat

tonic napsal(a):

surprise - ulohy sa otocia a z maserky sa vykluje ladyboy

ne :-D máš to v SZ. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

surprise - ulohy sa otocia a z maserky sa vykluje ladyboy


Dobre Tonic ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak rozhodně předtím tak snadně dohledatelný nebyl ;) Byl někde dole v patičce konfirmačního e-mailu o rozsahu aspoň tří A4ek. Snad nejdelší, jaký jsem kdy od Bookingu viděl.


Souhlasím, není to úplně viditelný, ale online je to pod detaily o ceně, což je něco, co má celkem smysl rozkliknout, člověk se tam právě dozví takovýhle věci (různý poplatky, že v ceně není daň apod.).


A 1000 bahtů je za happyend těžce přestřelený (říká internet).

0 Citovat

Michal napsal(a):

ne :-D máš to v SZ. 

 No a co to tedy je? Já jsem baba zvědavá, tak abych někde zase nenalítla...
0