Skoro pět měsíců po návratu, ale přece! Přináším devítidílný cestopis z výpravy do JV Asie. Postavený na akční letence od Qatar Airways Praha-Bangkok. Ukazuje, jak se může pokazit vše, co se dá.>>> https://michal-na-cestach.blogsp...-asie.html <<<Itinerář:BangkokSiem ReapKuala LumpurSingapuroblast KrabiBangkokDauháHighlighty:Královský palác a Ancient Siam City v BangkokuRozbitý tuk-tuk a stopování s kamarádkou v Siem ReapuJeždění zdarma s Uberem po BangkokuČistota a slušní lidé v Kuala LumpurPalubní servis v Bangkok AirwaysPětihvězdičkový hotel v Dauhá díky Qatar AirwaysNáklady nechci přesně počítat. Rozpočet překročen min. o 25%, tak aspoň orientačně:Letenka PRG - BKK s Qatar Airways: 12.500 KčPokoj na noc: cca 800 Kč - asi 60 USD jako cashback od Bookingu. Kambodža a Malajsie byly levnějšíPět místních přeletů: 2x Air Asia (DMK-REP-KUL) za cca 3.200 Kč, 2x Scoot (KUL-SIN-KBV) za cca 1.500 Kč + 1x Bangkok Airways (KBV-BKK) za cca 1000 KčVízum do Kambodži: 30 USDVstupné do Angkor Watu: 62 USD na tři dny + pronajatí tuktuku na den 15 - 25 USD .

Cestopis z lednové JV Asie 2018 (BKK-REP-KUL-SIN-KBV-BKK-DOH)

Založil ve fóru Cestopisy

Michal napsal(a):

Když to tu rozjíždíte - a) na služby tohoto druhu vůbec nejsem, b) porovnejte si to sami - hodinová masáž 300 THB, happyending po první půlce masáže +1000 THB :-D


Mne to pride akoze vyuzitie sluzby tohto druhu je v tvojom pripade len otazka spravneho nacenenia :D 8 € je pre teba zjavne prijatelnych, ale kde by si za taky peniaz dostal aj happyending ... tak to je uz otazka na padrina :D

0 Citovat

@David: Když jsem tam byl já, tak to u toho hotelu nebylo nikde jinde než pod asi 20 odstavci potvrzovacího e-mailu a s podporou Bookingu jsme to dost dlouho hledali. V záložce cena žádné info. První místo, kde jsem hledal,  abych jim nekřivdil a kam se dívám při rezervaci, abych věděl, jestli je cena konečná.

Co se týče ceny za HP - těžko říct. Moje zkušenost založená asi na vzorku pěti deseti míst, kde jsem měl za poslední roky masáž a vnucovaly/nabízely tuto službu. Jinak pár let stará informace už teď neplatí. Tam ceny letí rychle vzhůru. Nebo vypadám fakt jako hustopřísně bohatý farang, že zvyšují ceny :-D 

@voughne: Možná to bude jako v tom vtipu... :-k

  • Chlápek: Vyspala byste se se mnou za 5 miliónů?
  • Dívčina: "Asi ano" tenkým hláskem.
  • Chlápek: A za pět stovek?
  • Dívčina: No, dovolte, copak jsem nějaká coura!
  • Chlápek: Co jste, jsme si už ujasnili. Nyní se bavíme jen o ceně...
0 Citovat

Michal, posli to aj Nadezde, ja tu nebudem prezentovat bestiality

0 Citovat

No fuj to jsou teda prasárny. To jsem ještě nezažila, ale asi bych jim v tom masážním salonu hodila šavli, neudržela bych to jako Zeman u klenotů.

0 Citovat

Další záhada Lenina objasněna - jeho manželka byla první ladyboy :-D

0 Citovat

Chtěl jsem se na to surpr taky zeptat, ale když to šokovalo i Naděždu Padridovnu, tak radši nic vědět nechci :D

0 Citovat

Teď ti ho jako na potvoru pošle jako SZ :D Nepíšu to sem, abych nedostal fórum na černou listinu a sobě si nekazil pověst O:)

0 Citovat

K tym 10myr, uctuju si to len nobl ubytka na mieste, obycajne ubytka nie


Cez booking vsak vsetky co som pozeral


Daj to prekvapko do placu, nech vime aj ostatny.

0 Citovat

@baca12: napiš si Nataše, já jsem slušný hoch O:)

0 Citovat

Michal napsal(a):

@baca12: napiš si Nataše, já jsem slušný hoch O:)

 Jsou to fakt prasárny ani to nechci popisovat - jdu blejt velebnosti.
0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

 Jsou to fakt prasárny ani to nechci popisovat - jdu blejt velebnosti.
To budu muset Verče na příštím srazu poděkovat, že se díky její historce cítí zhnusená i Naděžda :-D

0 Citovat

Inac Michal super trip report, stihol si ma odradit od Thajska :D a asi aj Kambodze :D Thajsko mi pride, ze uz nevedia co od dobroty z tolkych tursitov a Kambodza, tam som nestihal pocitat tie dolare co si chrlil z penazenky. Singapur vyzeral fajn, ale na nejaky 2 tyzdnovy pobyt to nebude ...  naahodou na Indonezkych, ci Malajzijskych ostrovoch si nebol?

0 Citovat

voughne napsal(a):

Inac Michal super trip report, stihol si ma odradit od Thajska :D a asi aj Kambodze :D Thajsko mi pride, ze uz nevedia co od dobroty z tolkych tursitov a Kambodza, tam som nestihal pocitat tie dolare co si chrlil z penazenky. Singapur vyzeral fajn, ale na nejaky 2 tyzdnovy pobyt to nebude ...  naahodou na Indonezkych, ci Malajzijskych ostrovoch si nebol?

@voughne : já bych to úplně nezatracoval, záleží co tam hledáš.....

ale to u každé destinace


btw. MSB v Singapuru je fakt fajn aspoň jednou v životě zažít ;)

0 Citovat

Perhentian island su dobre na potapanie ale vac jak 4 dni by som tam neostaval

0 Citovat

voughne napsal(a):

Inac Michal super trip report, stihol si ma odradit od Thajska :D a asi aj Kambodze :D Thajsko mi pride, ze uz nevedia co od dobroty z tolkych tursitov a Kambodza, tam som nestihal pocitat tie dolare co si chrlil z penazenky. Singapur vyzeral fajn, ale na nejaky 2 tyzdnovy pobyt to nebude ...  naahodou na Indonezkych, ci Malajzijskych ostrovoch si nebol?

Tak to se určitě odradit nenechej. Vzhledem k tomu, že z Thajska je tam z velké části jen Bangkok (a z něj zase hlavně ty nejturističtější místa a typu Khao San, Soi Cowboy a Patpong (myslím kde zmiňuje ceny)- kde je všechno pro turisty - drahý)a pak provařené Ao Nang a Phi Phi, tak to má asi takovou vypovídací hodnotu, jako by jsi Česko posuzoval z návštěvy Václaváku, Pařížské a Staromáku + Špindlerova Mlýna.

V té Kambodži to samý, Siem Reap je prostě nejturističtější místo země, kam míří naprostá většina návštěvníků, kteří jen přiletí tam a odletí zase pryč. Pokud vyrazíš někam jinam, je to zase něco jinýho.
0 Citovat

@eremi - přesně, tesat do kamene. I v tomto případě platí - jaký si to uděláš, takový to máš:-)

0 Citovat

eremi napsal(a):

Tak to se určitě odradit nenechej. Vzhledem k tomu, že z Thajska je tam z velké části jen Bangkok (a z něj zase hlavně ty nejturističtější místa a typu Khao San, Soi Cowboy a Patpong (myslím kde zmiňuje ceny)- kde je všechno pro turisty - drahý)a pak provařené Ao Nang a Phi Phi, tak to má asi takovou vypovídací hodnotu, jako by jsi Česko posuzoval z návštěvy Václaváku, Pařížské a Staromáku + Špindlerova Mlýna.

V té Kambodži to samý, Siem Reap je prostě nejturističtější místo země, kam míří naprostá většina návštěvníků, kteří jen přiletí tam a odletí zase pryč. Pokud vyrazíš někam jinam, je to zase něco jinýho.

 

Kdyz jsem se dival na itinerar cesty a dobu pobytu, tak mi bylo jasne, ze je to další Padrino nebo Kopecky (bez urážky). Jelikoz to není muj salek kavy, a vzhledem k tomu, ze tak cestuje spousta lidi, kteří jsem chodi (pozitivni ohlasy to potvrdily) jsem to radeji nekomentoval. O selfíčkách nemluvě :). 

Myslim si Eremi, ze si voughne dělal sradnu. Narážel zřejmě na počet míst v různých zemích (v tak krátkém čase). Aspon já to tak pochopil :))

0 Citovat

Nevím, mě to moc ve srandě nepřišlo, ale pokud jo, tak je to jiná, ale já to teda tak nepochopil.

0 Citovat

No, já jsem ten cestopis ze zvědavosti zběžně přelétla, protože jsme v lednu a únoru byli v Kambodži a v Thajsku... Mám naprosto odlišné zkušenosti a dojmy než autor těch zápisků a fotek. V Siem Reap jsme si půjčili kola a jezdili celý týden kolem všech Vatů na kole. Mohu to doporučit jako skvělý autentický zážitek, kterým se člověk, i když je jen turista, přiblíží místním lidem.     

0 Citovat

Sto lidí, sto chutí, sto zkušeností. Mně se tam líbilo, ale například na kolo bych nevlezl :-D vím, můj problém a má škoda.

Jinak myslím, že se nám tu rozmáhá elitářství. Názory, když někdo cestuje, tak či onak, že je něco méně než on/a, co tam jede na work & travel na půl roku nebo co projede půlku Thajska busem a navštěvuje zapomenuté uličky a otřískané malé chrámy. 

0 Citovat

tak to gratuluji k vasi skvele fyzicke kondici. Ja ve stejnem case  objizdel waty autem s ridicem a i tak jsem toho mel plne kecky. K memu prekvapeni tam nebylo az tak moc lidi. Dost lidi jezdilo tuttukem a odpoledne vypadali jeste zbedovaneji nez my. Kazdemu co jeho jest, ale tyden kolem watu mi taky trosku zavani sebemrckacstvim. Byt verim, ze ve spouste off beaten path watu jste byli sami, ale treba v dvacatemsestem watu uz bych navrhl navrat na pub street, kde bych dlouho hasil zizen. A nejvetsi zazitek z Kambodze, alespon pro me, je S26(doufam mam cislo spravne) a Killing Fields. To byl famozne otresny zazitek o lidske blbosti a krutosti z let nedavnych.

0 Citovat

@Michal. Na takove "elitarske" nazory kasli. Malokdy jsou nejak podnetne. Pokud jsi spokojen se svym tripem tak vse je v naprostem poradku. Priste se vratis do min proflaklych mist a uvidis i jine Thajsko a Kambodzu. Turisticky prumysl, ktereho i my jsme soucasti, brutalnim zpusobem tyto zeme meni, co jsem tim ale chtel rict mi v mezicase uniklo. Klasika...

0 Citovat

Hlavne Michal nájde problém aj tam kde nie je a potom to asi z cestopisu cítiť, že tam až tak dobre nebolo, no on si happy endy užíval :)


Ohľadom cestovania som sa už naučil že "must see" zvyčajne nie je vôbec must. Zvyčajne predražené a zážitok kazia hordy ľudí. Alebo treba vedieť "zablúdiť" a ochvilku prídu úplne iné dojmy

0 Citovat

Řekněme, že má něco do sebe, když se tě snaží mladá hezká masérka přesvědčit na happy end, ale rychle to začíná být otravné, když v tom pokračuje i po pátém ne.

Jinak je všude plno cestopisů a brožurek, jak je super Phi Phi nebo Angkor. Málokdo ale už uvede, co tam může zkazit náladu ;) 

0 Citovat

Právě proto, že jsou to ty turisticky nejexponovanější místa, jak píše tonic, tak je tam největší šance, že bude nějakej problém. Mám prostě dojem, že Ty jedeš v každé destinaci, kterou navštívíš ten "must see" list a odškrtáváš jednu položku za druhou. A opět souhlas s tonic, je mnohdy lepší jen se tak bezcílně zatoulat nebo vyloženě hledat a ptát se na ty méně známá místa. Ale jak tu řekl Daniel, pokud jsi s tím takto spokojen, tak je to v pořádku. Jen je třeba si uvědomit, že to, že Ti něco zkazilo náladu je při Tvým způsobu mnohem pravděpodobnější než kdyby jsi všechno neměl jasně najlajnovaný a nejel podle seznamu.

0