Zdravim vospolok, po druhy krat som sa objavil v Kazachstane v priebehu neceleho roku, tentokrat na sklonku leta. Dali sme take klasicke must see z Almaty a teda je to tam velmi fajn. Astana je rovnako prazdna ako v zime :)Tu je cestopis - http://tonicove.sk/smer-kazachstan/NakladyLetenky cca 100 euro (Wizz do Kyjeva 10, UIA do Almaty 35, Bek Air do Astany asi 30e a Wizz do Buda 30e)Auto - 50 euro na denbenzin - 40 centov literUbytko - 10-30 euro noc/izbaDokopy sme sa zmestili do cca 350 euro a to konaku padlo pozehnane .

Týždeň v Kazachstane

Založil ve fóru Cestopisy

4 reakce

Zdravim vospolok, po druhy krat som sa objavil v Kazachstane v priebehu neceleho roku, tentokrat na sklonku leta. Dali sme take klasicke must see z Almaty a teda je to tam velmi fajn. Astana je rovnako prazdna ako v zime :)
Tu je cestopis - http://tonicove.sk/smer-kazachstan/


Naklady

Letenky cca 100 euro (Wizz do Kyjeva 10, UIA do Almaty 35, Bek Air do Astany asi 30e a Wizz do Buda 30e)

Auto - 50 euro na den

benzin - 40 centov liter

Ubytko - 10-30 euro noc/izba

Dokopy sme sa zmestili do cca 350 euro a to konaku padlo pozehnane



0

Ja musim Kazachstan a Kyrgyzstan pochvalit, krajiny byvaleho ZSSR su pre mna jedny z najzaujimavejsich ... krasna priroda, mili a otvoreni  ludia, ceny ako za komunizmu :)


Kiev a hlavne Xata Puzata boli super, az na osobnu prehliadku na stanici metra pri Maidane :O

Almaty celkom fajn mesto, opat topka Kaganat - miestny to variant ukrajinskej Xaty Puzaty. Ceny na samom dne, 5* konakom za 2,2 € som kloktal zapalene hrdlo :D Ale ktovie dokedy im to cele vydrzi, ved kurz tenge padal volnym padom z dna na den. Po prilete do krajiny som menil 1 € za 426, o 7 dni za 440. Podla miestnej pred 3 rokmi to bolo pod 200 a oni nemaju uz ani na to, aby vycestovali hoc len do susedneho Kirgizska.

Bishkek - takto som si cely cas predstavoval komunizmus, sice je tam kopa modernych budov, ale celkovo RVHP ti tam dycha na krk. Pre mna mega exotika, opalene sikmooke baby mongolskeho typu rozpravajuce na mna rustinou ... bol som z nich hotovy :D

Nomadske hry super, pokusim sa ist znova o 2 roky lebo sme zmeskali listky na otvaraci ceremonial. Aj ujo Erdogan prisiel, rovnako Kazachsky prezident, tusim aj dalie vyznamne osobnosti ostatnych - STANOV dosli. Opalovanie pri jazere Isyk Kul nedopadlo podla predstav, este teraz sa mi lupe nos :D ale co by som cakal v nadmorskej vyske 1700m


Do Astany sme leteli Qazaqom - let bol na cas a prekvapivo 3 rocny vrtulak embrarer bol nad moje ocakavania. Rovnako Astana. G-Empire 4* hotel za 14€ na hlavu so sushi ranajkami ... Slovensky sen toto :D Mesto sice gycove, ale mne sa pacilo. Mrzi ma len jedna atrakcia ktoru sme nestihli, nedaleko letiska som z dialky videl 3 rakety, neviem ci je to nejake muzem alebo co, ale vyzeralo to mega.


A co ma este mrzi, ze sme sa minuli o 1-2 dni :D


 
0 Citovat

heh, no ten kurz bol cudny, ale Revolut ho celkom slusne kopirova, horsie na tom bol mBank, ktory daval 420 namiesto 440 za euro. 

Nomadske hry sme pozerali v telke, ale len zaverecny ceremonial, mohlo to by velmi fajn.

Inak tie rakety som si aj ja vsimol, to vyzera na Astana Space Center, prip. skor sa mi zdalo, ze to bolo pri tom Solar institutu

https://goo.gl/maps/BxZuBE6CD4L2

Tak patrilo by sa este aj Kirgizsko, ale kludne by som dal repete Uzbekistanu, ze sa to tam celkom vzchopilo ako sa Karimov pobral


0 Citovat

Je to nakoniec muzeum.


https://bnews.kz/en/news/kazakh_..._in_astana


mBank mimo eura nepouzivam, kurzy cele zle. Unicredit drzal krok plus minus 1-2 tenge., ale celkovo kurz sa menil pocas dna snad aj 4x :) Este ma napadlo s vodou na letisku v Astane, hore v jednom z tych "pohostinstiev" bola voda za 1,2 € ale inac hodne predrazene, ten 2,2  € konak stal na letisku 9. Zato v Budapesti dostali rozum, v tom obchodiku nedaleko pasovky uz mali ALE pivo za 1,9 € ... to pred rokom stala tolko cista voda :)


Uzbekistan by mohol byt tiez fajn, ale zatial nie su nejake rozumne spoje a za 209 € ... to radsej do Bostonu :)

Nursultan je uz pri moci vyse 25 rokov, nema nasledovnika a v Kazachstane su 3 klany ktore medzi sebou superia, nikto netusi co bude ked terajsi prezident odkvecne, zatial to drzi pokope, ale moze sa to zvrhnut na uplne opacny smer, takze dalsiu navstevu Kazachstanu radsej nebudem odsuvat.

0 Citovat

no ja som nemal stastie ani na ten 9 eurovy konak, vypredany :D

0
4 reakce